Pozor, již dnes o půlnoci končí naše soutěž!
750GB 2,5” HDD se dvěma 375GB plotnami od Hitachi
Společnost Hitachi nás nechala tak trošku podusit, když už v červnu představila první 2,5palcový disk s plotnou mající kapacitu 375 GB, zároveň to byl i nejtenčí 320GB disk s tloušťkou pouhých 7 mm. Už tehdy jsme si říkali, kdy asi přijde se dvěma plotnami? Tak na tuto otázku už máme odpověď, stává se tomu tak právě nyní. Na svět přišly hned jako 7200otáčkové, ale i s 5400 otáčkami za minutu.
Hitachi je bude nabízet s kapacitami 500, 640 a 750 GB se SATA 3.0 Gbit/s rozhraním.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

Mimo poprvé v praxi nasazené 375GB plotny mají tyto dvě novinky ještě jeden primát. I když jiné společnosti Advanced Formát nabízejí poměrně dlouho, u Hitachi jej nacházíme poprvé právě u těchto disků. Ty tak mají se 4kB sektory fyzicky větší kapacitu, když dochází k úbytku jalových dat daných s původními 512 bytovými.
Disky koupíte bez kódování, s bezpečnostním samokódováním (SED) navrženém tak, aby vyhovělo specifikaci TCG (Trusted Computer Group) Opal Storage Security i s Bulk Data Encription (BDE) od Hitachi. Za povšimnutí ještě stojí spotřeba nepřesahující 2 W.
Řada 5K750 bude v prodeji již od listopadu za cenu od 129,99 USD, 5K750 EA dostanou OEM výrobci koncem roku, a 7K750 vypustí někdy v prvním kvartálu příštího roku.
Komerční sdělení
Portál Diit.cz je odedneška dostupný také přes IPv6. Prozatím pouze přes adresu ipv6.diit.cz, kde si můžete svou konektivitu otestovat.









Diskuze k článku 750GB 2,5” HDD se dvěma 375GB plotnami od Hitachi