Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Foto

Fujifilm SQ10, hybridní digitál s instantní fotografií

Standardní Instaxy od Fujifilmu prostě fotí na instantní papír. Nový fotoaparát SQ10 kombinuje právě toto s CMOS snímačem a záznamem do JPEGu.

Sony a9 je nová vlajková loď mezi bezzrcadlovkami

Neuchvátí 24Mpix rozlišením, ale svými výkony ano. Nová hi-end bezzrcadlovka od Sony umí 20 fps v plném rozlišení i 4k video z celé plochy snímače. Cílí mimo jiné na sportovní fotografy.

ADATA uvádí SDXC UHS-II V90 karty s rychlostí až 290 MB/s

Premier ONE SDXC UHS-II U3 Class 10 jsou nové paměťové karty, které sahají až téměř na strop propustnosti UHS-II rozhraní. ADATA v nich používá 3D MLC čipy.
2131565135

L16 - unikátní foťák s 16 objektivy je ve finální fázi testování

V březnu bylo vyrobeno několik set zkušebních vzorků unikátního fotoaparátu tvořícího snímky slepením celkem 16 dílčích, vývoj je tak prakticky u konce.

Ricoh dementuje úvahy asijského tisku o konci fotoaparátů Pentax

Nikkei Asian Review přišly s informací o tom, že japonský Ricoh radikálně přehodnotí svoji strategii a možná ukončí fotoaparáty značek Pentax a Ricoh GR. Zachováno bude zaměření na VR, kde trh roste.

Nikon D7500 díky Bohu nese 20Mpix snímač a umí 4k video

Pokud pro vás byl Nikon D7200 nedostačující a Nikon D500 příliš drahý, je zde model, který vás rozhodně potěší. Nikon vyplnil mezeru.
Samsung NX30 - Obrázek 5

Samsung opouští trh digitálních fotoaparátů

To, co naznačilo již ukončení sympatické APS-C bezzrcadlovky NX1 a postupující vítězné tažení trhem smartphonů, je definitivně realitou. Samsung končí s fotoaparáty.

Meyer-Optik-Gorlitz chystá 24mm f/2.8 objektiv za 130 tisíc Kč

Nedávno jsme o novém objektivu od Meyeru psali, dnes si na seznam připojíme další. Firma míří i do ultra-širokoúhlých ohnisek.

Alcatel přináší smartphone Flash se 4 fotoaparáty

Ne dvojici, ne kombinaci duálního a face fotoaparátu, ale rovnou dva duální fotoaparáty obsahuje nový smartphone Alcatel Flash.

Canon PowerShot SX730 HS nabízí kompaktní 40× zoom

Pokud ještě existuje někdo toužící po novém kompaktu, může jej zaujmout nový Canon se 40× zoomem v poměrně malém těle.

Roadmapa Sony ukazuje 150Mpix CMOS pro střední formát

Podle všeho už v příštím roce se dočkáme 150Mpix BSI CMOS pro středoformátové přístroje. Sony také uvede 100Mpix 44×33mm.

Samsung Galaxy S8 / Plus používá dva různé fotoaparáty

Tak jako u předchozích řad, u v rámci Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus používá Samsung dva různé fotografické snímače, které ale dávají prakticky totožné výsledky.

Nový Fujifilm Instax Mini 9

Možná nejvýdělečnější fotografická divize Fujifilmu přináší nový upgrade své vlajkové lodi na poli fotoaparátů. Máme se na co těšit?

Olympus potvrdil práce na 8k Micro43 bezzrcadlovce

Francouzský Focus Numerique vyzpovídal zástupce Olympusu a z rozhovoru kromě více očekávaných věcí vyplynulo i to, že práce na 8k běží.

Meyer Optik chtěl 50 tisíc dolarů na Trioplan 35+, během 1 dne vybral 5x tolik

Německý výrobce opět kuje železo popularity svých hodně starých objektivů. Na trh zamíří další model, jehož financování na Kickstarteru je dlouho před koncem veleúspěšné.

Stránky