Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Foto

Adobe Photoshop CS4

Adobe má rekordní příjmy za Q2 FY2017

Přechod od prodeje na pronajímání softwaru a předplatné se zjevně firmě Adobe vyplácí. Za poslední kvartál hlásí rekordní příjmy do firemní pokladny.

Tamron chystá objektiv 18-400 mm

Aktuálně největším ultrazoomem pro APS-C je Tamron 16-300 mm. Tento výrobce obě hranice objektivu poněkud posouvá, takže na své si přijdou i fanoušci wildlife či leteckých přehlídek.

Sony údajně dokončuje 60Mpix+ bezzrcadlovku

Zatím není jasné, jestli se bude jmenovat A7R II, nebo A9R, ostatně ani není jisté, že něco takového letos Sony uvede. Nicméně by už bylo na čase.

První fotka odeslaná z mobilu slaví 20 let

11. června tomu bylo přesně 20 let od chvíle, kdy Philippe Khan odeslal stovkám lidí fotografii přímo ze svého mobilu. Zrodila se věc, kterou dnes děláme zcela běžně.

OmniVision představil speciální 1/36" snímač

Není určen do foťáků, běžný smrtelník se s ním setká možná při kolonoskopii, ale každopádně jde o nejmenší komerčně dostupný snímač na světě.

Leica M Monochrom “Jim Marshall Set” - limitovaná edice 50 kusů

Další sběratelská edice od německé firmy Leica kombinuje černobílé tělo M Monochrom s osvědčeným objektivem 50/1.4. Přichází na trh ve velmi omezené sérii.

darktable 2.2.5 vylepšuje podporu (nejen) pro Nikony

Nová verze oblíbeného linuxového RAW exportéru přináší středně významnou várku novinek, oprav a aktualizací.

Pro Sony je prioritou výroba snímačů pro Apple, Huawei, Oppo a Vivo

Sony vyrábí nejlepší CMOS snímače na světě a tak má oproti svým výrobním kapacitám velký přebytek zákazníků. Může si tak vybírat a na vrcholu jejího seznamu najdeme významné hráče smartphonového trhu.

Nové velké vydání frameworku G’MIC 2.0.0 je na světě

Ultra-velký framework pro zpracování fotografií a grafiky obecně přichází v nové hlavní verzi. Tvůrci zapracovali na spoustě filtrů, podpora GIMPu samozřejmě pokračuje.

Nikon Coolpix W300, odolný kompakt se 4k videem

Outdooroví nadšenci, kteří vedle vynikající mechanické odolnosti a možnosti fotoaparát potápět chtějí také 4k video, by měli zbystřit pozornost. Nikon inovoval svoji nabídku právě o takový model.

Odolný kompakt Ricoh WG-50

Ricoh inovoval předchozí model WG-30, nicméně nic zásadního se nemění. Je zde stále 16Mpix snímač, velká odolnost, ponořitelnost, režim mikroskopu a vše ostatní.

Rolleiflex Hy6 mod2 jde znovu do výroby - šílenství pokračuje?

Některé legendy ne a ne umřít. Znovu se na scénu vrací Rolleiflex, konkrétně jeho poslední vymazlená středoformátová SLR jménem Hy6 v modifikaci 2.

Leica upřesňuje výměnu korodujících CCD v dálkoměrech generace M9 do budoucna

Už nějakou dobu Leica vyměňuje majitelům CCD verzí svých dálkoměrů jejich čipy za nové, nepostižené korozí. Tento program pokračuje i nadále, nicméně zásoby CCD se zjevně tenčí.

Olympus TG-5 dostal méně megapixelů a procesor z hi-endu

Nová verze kompaktu z odolné řady Olympusu značně ubrala na megapixelech, takže za pomoci nového procesoru můžeme očekávat daleko kvalitnější fotky.

HTC U11 má dle DXO vůbec nejlepší fotoaparát mezi smartphony

Nová vlajková loď od HTC je model, na kterém si výrobce dal hodně záležet. Znát je to na spoustě věcí, včetně fotoaparátu.

Stránky