Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Grafiky

Apple přestane používat PowerVR GPU, vyvine si vlastní

Sotva před pár dny se objevila informace, že Apple nasadí v příštích SoC novou generaci GPU PowerVR a ono to vypadá, že půjde o poslední takové.
Mir v roce 1998

Takto Canonical vyřeší podporu GPU v serveru Mir

Jelikož si jde Mir svojí vlastní cestou, nemůže plně využívat vývoj Waylandu pro své potřeby. Canonical ale naznačil, jak si poradí s GPU Nvidia i Androidem.
003 3

Nová GPU architektura PowerVR Furian zamíří do iPhonů

Imagination Technologies představili svou novou GPU architekturu, která je opět významným skokem vpřed a tak si ji prý rovnou licencoval Apple.
W3C logo

Apple navrhuje WebGPU API zastřešující DX12, Metal i Vulkan

Současná webová API zatím nepřinášejí plnohodnotné využití GPU v rámci webového prohlížeče. Ano, je zde WebGL, ale to je málo. WebKit tým Applu tak navrhuje univrzální otevřené rozhraní, které vše...
Img 6118

Palit uvedl pasivně chlazenou GeForce GTX 1050 Ti KalmX

V rámci nově uváděných produktů vydal Palit také pasivně chlazenou verzi GeForce GTX 1050 Ti, zvanou KalmX. Logicky bude následovat i obdobná verze pod značkou Gainward.

OpenSUSE končí s Catalysty

Bruno Friedman, svérázný Švýcar z OpenSUSE týmu, to řekl jasně. Uzavřené Catalysty, alias fglrx, v OpenSUSE končí. Jejich místo nastoupí AMDGPU, nikdo už s Catalysty nechce mít nic společného.

Khronos Group vyvine univerzální VR standard

Organizace stojící za otevřenými standardy jako OpenGL, WebGL či OpenCL, ohlásila vývoj podobně koncipovanéo univerzálního standardu VR API, které by řešilo současnou rozštěpenou situaci na trhu.

Podvádí AMD Polaris v HDR renderingu?

Zatímco se u HDR všeobecně očekávají (nejméně) 10bitové barvy, tedy lehce přes 1 miliardu odstínů, Radeony generace Polaris s podporou HDR10 podle všeho při použití HDMI 2.0 používají barvy jen...

Vodou chlazená Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming WaterForce WB cílí na VR

Gigabyte osadil svou GeForce GTX 1080 fullcover blokem a zvedl takt GPU až téměř na 2 GHz. I zbytek výbavy nabízí co nejlepší funkcionalitu pro systémy virtuální reality.

Nvidia představila Xavier, superpočítač pro samořídící automobily

Kalifornský GPU specialista představil vlastní koncept malého superpočítače pro umělou inteligenci cílenou na samořídící automobily. Xavier kombinuje vlastní ARM CPU s GPU generace Volta.

GeForce GTX 1050, nejlevnější Pascal, přijde koncem října

Poslední z čipů Pascal pro desktop by měl být vydán téměř 2 měsíce před Vánoci, takže přinejmenším v retail segmentu stihne předvánoční trhy. Oslovit by mohl majitele GeForce GTX 750…
Dsc 5122 Zaslepka

Krátký pohled na Sapphire Radeon RX 480 Nitro+

V krátkosti se podívejme na to, jak se Sapphiru povedl nereferenční model Radeonu RX 480, který nese jméno Nitro+.

AMD má další GPU s architekturou Polaris, patrně menších rozměrů

AMD - možná nechtěně, možná cíleně - sdělila, že současné 14nm grafické čip nejsou jediným produkty postavenými na architektuře Polaris. Můžeme čekat přinejmenším ještě jedno jádro této řady…

Radeon RX 480 běží při 60 °C, parametry Polaris 10 a 11 potvrzeny

AMD poprvé zveřejnila počty stream-procesorů obou grafických jader generace Polaris. Výkonnější Polaris 10 nese očekávaných 2304 stream-procesorů, mobilní Polaris 11 pak 1024 stream-procesorů…
Amd Radeon Rx 480 Computex 02

AMD odhalila Radeon RX 480 za $199, včetně dílčích specifikací

Dnes ve 4:00 byl zahájen přímý přes z Computexu, kde AMD poprvé předvedla procesor Zen, uvedla APU Bristol Ridge a Stoney Ridge a odhalila Polaris. Byť parametry spíše naznačila, potvrzují očekávání.

Stránky