Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Úložiště

Kingston zvýšil kapacitu své obří USB flashky na 2 TB

Možností připojení do USB konektoru na základní desce sice značně limitovaný produkt, přesto však vzezřením klasické USB flashky. To je DataTraveler Ultimate GT od Kingstonu, který po 3 letech...
Addo 01

Addonics Pocket UDD25 - univerzální krabička pro externě připojené úložiště

V dnešním minitestu se podíváme na sympatickou externí krabičku, která vám umožní připojit k PC libovolné úložiště velikost 2,5 palce či menší, a to skrze (e)SATA i USB 3.0.

Rekapitulace: HDD, SSD a jiná úložiště v roce 2016

Víc megabajtů a gigabajtů, víc mega a giga za sekundu, ale na druhou stranu méně nanometrů a více vrstev v čipech a také více ploten v pevných discích. Svět datových úložišť jde evoluční cestou,...
Ubuntu logo (2013)

Ubuntu 17.04 nasadí odkládací soubor místo /swap oddílu

V podstatě revoluční změnu chystá Canonical pro vydání Ubuntu v dubnu 2017. Distribuce zruší používání diskového oddílu /swap a místo něj přejde po vzoru Windows na odkládací soubor. Řekněte WOW!

ADATA Ultimate SU900 nabízí kapacitu 2 TB a záruku 5 let

Nejnovější řada SSD od ADATA v sobě kombinuje pár pozitiv. Vedle vysoké kapacity je to zejména použití MLC NAND flah čipů, což je rozhodně lepší krok než TLC.

Western Digital představil 12TB a 14TB HDD

Kombinací několika technologií a spousty odvahy vznikly nové pevné disky, kterými Western Digital posouvá hranice 3,5palcových zase o významný kus dále.

Nová specifikace SD karet 5.1 zavádí garantované hodnoty IOPS

SD asociace přichází s další mírně inovovanou specifikací karet formátu Secure Digital. Verze 5.1 zavádí opět další nové značení karet, lépe reflektující potřeby doby.
Kingston Kc 400 512 Gb

Test „business“ SSD Kingston KC400 512GB

Před nedávnem jste si na tomto serveru mohli přečíst o 480GB SSD Kingston z enterprise řady DC400, dnes to bude o něco bližší spotřebce. Papírově větší výdrž, o fous vyšší kapacita a drobet nižší...
Kingston Dc 400 480 Gb Baleni

Test enterprise SSD Kingston DC400 480GB

SSD, o němž dnes bude řeč, sice patří do kategorie „Enterprise“ a je tedy primárně určen spíše do serverů, ale to vůbec neznamená, že si ho nemůžete koupit i do svého notebooku nebo desktopu. Cena...
Wdlabs Pidrivefoundation 375 Gb 3000 X 3000

Nová generace WD PiDrive s kapacitou až 375 GB pro Raspberry Pi

Western Digital představil již třetí generaci pevných disků pro Raspberry Pi. Kapacitně sahá až k 375GB kapacitě, což je velmi pěkné.
CDRnepřehlédněte
Dataflex Raid 25 35 8

Chytré pouzdro Snap-In 25 RAID: Vypadá jako 3.5“ disk, ukrývá RAID pole

Trápí vás nedostatek slotů pro HDD, nebo byste rádi snadno a levně dostali RAID pole do svého počítače? Chytrý rámeček o velikosti 3.5“ disku do sebe ukryje dvojici 2.5“ disků a umožní vám z nich...

Seagate uvádí vůbec poslední HDD s 15 000 otáčkami

Éra pevných disků s vysokými otáčkami definitivně končí. Seagate uvádí na trh poslední řadu pro ty, kteří ještě nepřešli na SSD.

Transcend SSD230S sází na levné 3D TLC čipy

Vrstvení levných TLC NAND flash die je asi nejdotaženější způsob jak vyrobit v současné době co nejlevněji danou kapacitu úložiště. Transcend taková SSD nyní uvádí na trh.

Nový standard paměťových karet CFexpress s rychlostí 8 GB/s

Měli jsme tu CFast, CFast 2.0, ale také XQD či XQD 2.0. Je tedy čas vrhnout na trh další nové rozhraní, tentokrát ale využívající více PCI Express linek nejnovější generace.

Seagate nabízí až 5TB 2,5palcové disky

Za přispění výše těla disku 15 mm si Seagate dovolil uvést na trh 2,5palcové disky o kapacitě až 5 terabajtů.

Stránky