Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

8k

Foxconn postaví v USA továrnu na 8k LCD za 10 miliard dolarů

Obří továrna na obří displeje s obřím rozlišením vznikne v americkém Wisconsinu. Zaměstnání v ní najdou tisíce lidí.
Hdmi Freesync Edp Displayport 1

Nové ovladače vytáhnou z Radeonů RX 400 až 8k 60Hz DP 1.4 výstup a lepší VR

Po několikerých ovladačích, které zvyšují výkon nebo řeší různé bugy, vydala AMD nové, které přinášejí nové funkce a to jak pro aktuální, tak starší hardware. Týkají se obrazových výstupů…

Olympus potvrdil práce na 8k Micro43 bezzrcadlovce

Francouzský Focus Numerique vyzpovídal zástupce Olympusu a z rozhovoru kromě více očekávaných věcí vyplynulo i to, že práce na 8k běží.

Nový 8k snímač RED Helium dostal nejvyšší DXO skóre v historii

8k éra se pomalu blíží a přední výrobce kamer, společnost RED, finišuje přípravy na ni. Firemní snímač Helium 8k si od DXO vysloužil skóre 108 bodů.

Changhong předvedl supertenkou 8k UltraHD televizi

FullHD i UltraHD televizory už Changhong u Nymburka vyrábí, takže je čas se podívat na 8k UltraHD budoucnost.

Dell představil 32palcový UltraSharp s rozlišením 7680×4320

Zatímco 4k monitory teprve začínají pronikat do desktopů a 5k je pro většinu spíše snem, představuje Dell první monitor s rozlišením 7680×4320, který si budeme moci koupit už za pár týdnů.

Čínská TCL postaví továrnu 11. generace na obří LCD a OLED panely

V Číně se díky velkovýrobě pro celý svět točí obrovské peníze a firma TCL není výjimkou. Právě investuje téměř 7 mliard dolarů do výstavby světově nejpokročilejší továrny na LCD a OLED panely a TV.
85" UHDTV Sharp 7680x4320

NHK, Sony a Panasonic spojí síly, aby olympijské hry v Tokiu 2020 mohly být v 8k

Už Rio 2016 přineslo velmi omezené množství přenosů v 8k, ale za 4 roky se musí stihnout ještě tak velké množství technologického vývoje, že japonské firmy raději spojují síly.
85" UHDTV Sharp 7680x4320

Japonci spustili 8k vysílání

Státní vysílací společnost NHK splnila slib o rozjezdu zkušebního TV vysílání v 8k ještě v roce 2016. Japonsko se tak dle plánu připravuje na Olympijské hry, které bude hostit Tokio v roce 2020.

RED odhalil 8k snímač pro menší Super-35 kameru

Rozlišení 8192×4320 na snímači o malinko větším než je filmařský formát Super-35. Nová malá kamera RED 8k Weapon bude tahákem pro filmaře v nadcházejících letech jak díky rozlišení, tak díky rozměrům.
Panasonic Lumix GH4 4k

Panasonic Lumix GH5 s 8k videem již letos na Photokině 2016?

Objevila se informace, která musí nadchnout každého amatérského videografa, která však současně skrývá spoustu nesrovnalostí a pochybností. Bude příští Panasonix Lumix GH5 opravdu umět 8k video?

Brookman Technology dodává vzorky 33Mpix 120fps Super35 snímače pro 8k UltraHD

Japonská vysílací společnost NHK pracuje na 8k řetězci již delší dobu a nový snímač od Brookman Technology, vyvinutý právě ve spolupráci s ní a s týmem profesora Kawahity je dalším důkazem, že 4k...
DisplayPort logo 2012

VESA vydala specifikaci DisplayPort 1.4

Zatímco stále čekáme na grafické karty a monitory s DisplayPortem 1.3, přichází VESA se specifikací další verze. Ta přináší mimo jiné podporu pro 8k, tedy 7680×4320 při 60 Hz.
Panasonic logo velké

Panasonic obnovuje výzkum a vývoj snímačů, cílovou metou je 8k

Posledních několik let japonský Panasonic prakticky nerealizoval vývoj nových fotografických snímačů v takové míře, na jakou jsme u něj bývali zvyklí. To se ale nyní mění, firma vývoj opět spustila...

LG o budoucnosti OLED, plus náhled na modely pro rok 2016

OLED panely všude. I tam, kde byste je nejen nečekali, ale možná ani nechtěli. LG na OLED tlačí plnou silou a nejnovější vývoj v ohebnosti mu dává do rukou munici.

Stránky