Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

AMOLED

Samsung chystá roztažitelný displej

Během následujících dní předvede Samsung světově první roztažitelný displej. Nová technologie výrazně posune míru deformovatelnosti displejů.

Huawei bude mít méně smartphonů s AMOLED, než by chtěl, na vině je nízká výroba

DigiTimes přišly s poměrně zvláštní zprávou, že Huawei letos bude mít pouze 8 % smartphonů osazených AMOLED displejem. A chtěl by přitom daleko víc, jenže není kde brát právě ty displeje.
Samsung Galaxy S 8 0

Samsung Galaxy S8 vypadá dobře, podívejte se [video]

Samsung se rozhodl světu pochlubit, že jeho nové smartphony ponesou AMOLED displeje s barevným gamutem 100% pokrývajícím DCI-P3. Jen namísto samotného displeje ukázal rovnou celý telefon…
4k UHD tablet

První 6″ 4k displej se 734 PPI pro mobily a VR předveden

Výhodou 4k displeje u telefonu je možnost zobrazení 8,29MPix fotografie v plném rozlišení. Nebo využití takového telefonu v headsetech virtuální reality. Právě tam míří novinka EverDisplay Optronics.

Novinky u AU Optronics: zakřivené 4k TV i dosud největší AMOLED pro phablety

Na výstavě v Číně představuje AUO celou řadu nových produktů od 5,7palcového AMOLED s WQHD rozlišením až po 65palcový zakřivený UltraHD LCD displej.
samsung-galaxy-s4-vs-iphone

Samsung má 13,3palcový LCD o rozlišení 3200×1800 a 4,99palcový FullHD AMOLED

Jihokorejský gigant ukazuje, že je na příchod displejů s extrémně vysokou pixelovou hustotou připraven. Jeho displej pro menší notebooky a Ultrabooky překonává vše, co má Apple v Macboocích.
Samsung Galaxy Tab 7.7

Samsung slaví, vyrábí nejvíc displejů na světě

Jihokorejský gigant si připisuje prvenství v dalším oboru. Dle aktuálních informací se stal světovou špičkou co do počtu vyráběných displejů…