Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

bezzrcadlovka

blog
Pentax Q

Spekulace: Pentax Q skončil, Ricoh uvede typově jiné bezzrcadlovky

Z webu amerického Pentaxu / Ricohu zmizela řada bezzrcadlovek Q. Jelikož poslední model Q-S1 měl ukončenu výrobu již loni, je nasnadě, že ani tenhle projekt se Pentaxu nepodařil.
Nikon 1 V1 s objektivy

Nikon 1 žije dál

Zástupci Nikonu před pár dny odpovídali na všemožné otázky a došlo i na budoucnost systému 1, jeho vztah ke kompaktům řady DL a co tedy Nikon vlastně v rámci svých bezzrcadlovek chystá.

Čínská Yi Technologies ukázala 20Mpix micro43 bezzrcadlovku

Výborný snímač od Sony, podpora 4k videa a hlavně nízká cena. Číňané jdou dobývat segment micro43 bezzrcadlovek, kde až dosud spolu-vládnou japonští obři Olympus a Panasonic.

Nová 24Mpix bezzrcadlovka Canon EOS M5 dostala procesor DIGIC7

Bezzrcadlovky Canon systému EOS M nejsou tolik na výsluní jako třeba Micro 4/3 či Sony (F)E, nicméně s každou další generací jsou lepší a lepší. Nový model EOS M5 stojí za pozornost.

První APS-H Foveon! 51MPix efektivní rozlišení v bezzrcadlovce od Sigmy

Sigmě se podařilo do poslední chvíle tajit dva nové aparáty se snímačem Foveon. Jsou unikátní tím, že jde o vůbec první bezzrcadlovky s Foveonem i vůbec první Foveon velkého formátu APS-H…

Nikon 1 V4: spekulace se rozeběhly

Ač stojí řada bezzrcadlovek Nikon 1 tak trochu v pozadí systémů Micro 43 či fullframe Sony E, dává jí 1palcový snímač některé zajímavé aspekty. Kam ale Nikon s tímto formátem CX míří?

Sony A7S II: mírná evoluce s ISO 409600 či 14eV 4k XAVC 100Mbit/s videem

Neuběhl ani rok a půl od představení 12Mpix full-frame bezzrcadlovky Sony A7s s ISO 409600 a už tu máme nástupce. Mírně vylepšeného a tudíž o to zajímavějšího.
2896217214

Olympus OM-D E-M10 II dostal pětiosou stabilizaci a vyšší rychlost

Nová reinkarnace nejnižšího modelu řady OM-D přichází s řadou vylepšení. Na druhou stranu ale stále zůstává u FullHD videa a 16Mpix čipu.
Olympus OM-D E-M1 - Obrázek 3

Olympus: prodeje bezzrcadlovek OM-D a Pen výrazně rostou

Výsledky japonské společnosti Olympus za první čtvrtletí tohoto fiskálního roku jsou pozitivní. Firma zaznamenala meziroční nárůst prodejů fotoaparátů o 12,3 %.

Fujifilm X-T1 IR - speciální bezzrcadlovka pro infračervenou fotografii

Milovníky IR fotografie jistě potěší nová speciální verze bezzrcadlovky od Fujifilmu. Model X-T1 IR totiž snímá v rozmezí vlnových délek 380 až 1000 nm, tedy v kompletním rozsahu viditelného i...
9476336529

Technologie v pozadí nových CMOS snímačů Sony, včetně 42Mpix full-frame

Věděli jste, že 36Mpix full-frame CMOS Sony, používaný i Nikonem, a nový 42Mpix full-frame BSI CMOS mají stejnou velikost fotocitlivých buňěk? Sony toho docílila právě přesunem elektroniky za...
9476336529

Nový 42Mpix full-frame Sony a7R II zvládá i 4k video

Nikon má 36Mpix fullframe (od Sony), Canon má 50Mpix. Sama Sony se dnes posouvá na 42,4Mpix hranici, s novou technologií snímače a podporou UltraHD videa.

Levnější Panasonic Lumix G7 nabízí 4k video

Levnější bratr již proslavené bezzrcadlovky Lumix GH4, která jako první přinesla kvalitní 4k video, přichází na trh. Lumix G7 ubral na některých vlastnotech, ale to stěžejní zůstalo.

Preview: pidi bezzrcadlovka Nikon 1 S2

Pokrok v CMOS snímačích je tak obrovský, že malé fotoaparáty jsou za zlomek ceny schopné nabídnout kvalitu fotografií atakující velké zrcadlovky z doby před několika lety. Vyplatí se investovat do...
blog

Demystifikace: jak funguje hi-res u bezzrcadlovky Olympus OM-D E-M5 II

Žhavá novinka ve zvyšování kvality fotografií, focení s posuvem snímače, si svoji premiéru v segmentu s cenou pod 1 milión Kč odbyla v nejnovější bezzrcadlovce od Olympusu. Dovolte mi uvést...

Stránky