Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

MediaTek

MediaTek má vedle X30 další problém: příliš velké skladové zásoby 20nm Helio X20

Nejenže se MediaTeku nepodařilo získat dostatek zakázek na ARM SoC Helio X30 a zákazníci dokonce objednávky rušili, firma má ještě stále plné sklady předchozí generace.

MediaTek nejspíš ztrácí pozici na ARM trhu, navzdory kvalitě Helio X30

MediaTeku se nepodařilo ulovit dostatečné objemy zakázek, výrobci smartphonů častěji sahají po čipech jiných výrobců a tak firmě značně klesly dodávky na trh s tím i příjmy.
Dsc 6388 Baleni

Lenovo Vibe B vs Huawei Y560, aneb Když dva dělají skoro totéž

Lenovo Vibe B, neboli A2016, je smartphone nižší třídy, který se na trhu objevil loniv říjnu. Parametrově se nijak zásadně neliší od jiných, takže je až překvapivé, jaké rozdíly se najdou.

Výrobci smartphonů nemají zájem o 10jádrový MediaTek Helio X30

Jak Qualcomm, tak MediaTek mají stále určité problémy s výtěžností výroby svých nejnovějších 10nm APU. Ale je to MediaTek, kdo si vytahuje Černého Petra.

MediaTek uvede ARM SoC vyráběná 12nm FinFET TSMC ve druhé polovině roku

10nm čipy MediaTeku zamíří na trh za několik měsíců, krátce předtím firma zahájí rizikovou zkušební výrobu čipů 7nm, opět u TSMC.

MediaTek není spokojený s výtěžností 10nm výroby TSMC

Prosincové zvěsti se potvrzují, 10nm výroba TSMC není zdaleka v takovém stavu, jaký výrobci předpokládali. MediaTek zaznamenal nízkou výtěžnost, přesto u služeb TSMC zůstane i se 7nm generací.
Soud Ilustrace 03

Bývalý 3DLabs rozpoutal velký patentový spor s Qualcommem, AMD, LG aj.

V posledních dnech proběhla médii informace o patentovém sporu na téma grafických technologií. Ten je zřejmě jen součástí výrazně komplexnější patentové bitvy, kterou rozpoutala společnost ZiiLabs…

MediaTek Helio X30 využije 10nm FinFET výrobu u TSMC

Nejvyšší verze ARM SoC od MediaTeku jsou poměrně masivní konglomerát různých ARM Cortex CPU jader a nejinak tomu bude i u chystaného 10nm nástupce.

MediaTek prý uvede Helio X25, ještě rychlejší verzi žhavého Helio X20

Když MediaTek přišel s 10jádrovým SoC Helio X20, vypadalo to úžasně. Posléze se objevily informace o tom, že trpí na přehřívání podobně jako Qualcomm Snapdragon 810. MediaTek na to odpovídá ještě...

Další 20nm čip zřejmě trápí přehřívání, tentokrát má smůlu MediaTek

Desetijádrový SoC Helio X20 o MediaTek příliš štěstí neprovází. K problémům, které zdržují jeho vydání, se zřejmě přidala i vyšší než očekávaná spotřeba a výrobci mobilů pozvolna ztrácejí zájem.

MediaTek Helio X12 v roce 2016 s konzervativní 28nm výrobou

Špičková ARM SoC pro příští rok se vyznačují použitím FinFET výroby a podporou 4k H.265 videa. To první Helio X12 nepřinese, to druhé samozřejmě ano.

MediaTek a Huawei chystají vlastní SSD řadiče

Jeden známý jako výrobce ARM SoC, druhý zase výrobou smartphonů s ARM SoC pod kapotou. Oba nyní připravují vstup na stále rostoucí trh řadičů pro SSD.

TSMC zlevnila 28 a 20nm technologii, aby udržela zákazníky

Vícekrát jsme, zejména letos, psali o odlivu zákazníků od TSMC zejména směrem k Samsungu. Aby tchaj-wanský výrobce zabránil dalším škodám, zlevňuje nyní stávající 28nm a 20nm výrobu o 5 až 10 %.
20924 A 5558638

10jádrový ARM MediaTek Helio X20 oficiálně představen

Včera jsme se bavili o chystaném 10jádrovém ARMu od Qualcommu, jeho konkurent od MediaTeku nyní přichází na trh. Helio X20 slibuje mnoho, včetně podpora až 32Mpix fotoaparátů či 4k videa v...

TSMC přichází o další objednávky, Qualcomm a Mediatek preferují UMC

I když TSMC zůstává největším externím výrobcem křemíkových čipů, setrvale ztrácí zákazníky a objednávky. Další dvě porce zakázek na výrobu procesorů se přesouvaji k jiným dodavatelům…

Stránky