Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

paměti

Ceny DDR4 pamětí z počátku roku nám ukončení intervencí nevrátí

Utekly dva měsíce od doby, kdy jsme upozornili na nepříjemný trend v podobě významného růstu cen pamětí, především DDR4. Nebude od věci se podívat, jak se od té doby situace vyvinula…

Jak je to s procesory Ryzen a ECC?

Přestože již vysvětlení padlo, stále se v diskusích objevují dotazy na toto téma, takže nebude od věci krátká rekapitulace.
nepřehlédněte

JEDEC představil DDR5, chystá též NVDIMM-P

Nová generace DRAM pamětí bude opět podstatně rychlejší a opět o něco flexibilnější. DDR5 paměti se představují.

Paměti DDR4 zdraží, pokud plánujete upgrade, zvažte nákup

Když už se v loňském roce zdálo, že se ceny DDR4 pamětí dostávají na přijatelnou úroveň, nabral vývoj opačný trend a ceny opět začaly růst. V neblahém trendu ovšem budou pokračovat i v roce 2017.

Na trh DRAM pamětí vstoupí tři další čínské firmy

Čína (obecně vzato) nadále posiluje své schopnosti výroby v tradičně západních technologických oborech. Další tři firmy tak v nadcházejících měsících a letech vstoupí na trh DRAM čipů.

Artefakty a nestabilitu GeForce GTX 1070 vyřeší BIOS

Prakticky od vydání GeForce GTX 1070 se objevují stížnosti na nestabilitu karty a obrazové artefakty. První oficiální vyjádření přišlo začátkem srpna (MSI), teprve nyní byl problém izolován.
GDDR6 ilustrace

Samsung představil plány s GDDR6, dojde na ně za dva roky

Krom HBM2, low-cost HBM, eXtreme HBM, GDDR5X, HMC a HMC2 nás čekají i GDDR6. Nejsou nijak daleko a poslouží tam, kde nebude třeba rychlosti a úspornosti HBM, ale udržení nákladů na nižší úrovni…

MSI slaví overclocking DDR4-5000+

Na základní desce od MSI se podařilo tak masivní přetaktování DDR4 pamětí, že můžeme snad už definitivně s klidem prohlásti, že na tento takt DDR3 paměti nedosáhnou.

Team Group představil DDR4-4000 paměti

Zatímco DDR3 to dotáhly někam k DDR3-3000(+), DDR4 paměti jsou už dnes o další 1 GHz efektivního taktu dál.

G.Skill ohlásil 128GB kit DDR4-3000 tvořený osmi 16GB moduly

Množství paměti donedávna vyhrazené spíše pro Xeony, může v dohledné době osadit ke svému Haswellu-E každý, kdo nemá hluboko do kapsy.
GDDR6 ilustrace

HBM nejsou jedinou novinkou, přicházejí 2× rychlejší GDDR5X!

O nových paměťových technologiích se zpravidla mluví i několik let před jejich nástupem. GDDR5X budou výjimkou, Micronu se jejich existenci dařilo dlouho tajit.
Ram Amd Radeon R 7 Performance Series Amp Ready 02

DDR4 od AMD? Radeon R7 Performance s profily AMP

AMD zaktualizovala nabídku pamětí s logem Radeon a po velmi dlouhé éře DDR3 ji obohatila také o DDR4…

Čína zvažuje koupi firem SanDisk a Toshiba

Toshiba se trápí v problémech s finančním skandálem, zatímco čínským státe vlastněná Tsinghua Unigroup má prostředků nadbytek. Dostanou se přední světoví výrobci NAND flash pod křídla rudé vlajky s...

Samsung zavře třetinu linek na výrobu pamětí, přednost dostane Apple

V reakci na nadprodukci standardních DRAM pamětí a s vidinou obří zakázky od Applu na výrobu komponent pro iPhone 6S zavírá Samsung velkou část výrobních linek a stabilizuje prodejní ceny…

G.Skill představil DDR4-4000 paměti

Kompletní řada DDR4 pamětí od americké firmy G.Skill začíná na DDR4-2133 s až 16GB moduly a nově končí na 4GB modulech s rychlostí DDR4-4000.

Stránky