Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

paměti

72pin SIMM paměti

Ryzen dostane nový mikrokód s širší podporou pamětí

Pokud jste si k procesoru Ryzen pořídili nějaké rychlejší paměti, ale na vyšších taktech neběhají stabilně, pak by vás mohlo zajímat, že do pár dnů může být situace vyřešena…

O kolik HBM prodraží grafickou kartu?

Uvažovali jste někdy o tom, proč se HBM paměti ještě nepoužívají u širšího spektra grafických karet? Podíváme se na několik důvodů, které zatím nasazení v nižších cenových segmentech brání.

Ceny DDR4 pamětí z počátku roku nám ukončení intervencí nevrátí

Utekly dva měsíce od doby, kdy jsme upozornili na nepříjemný trend v podobě významného růstu cen pamětí, především DDR4. Nebude od věci se podívat, jak se od té doby situace vyvinula…

Jak je to s procesory Ryzen a ECC?

Přestože již vysvětlení padlo, stále se v diskusích objevují dotazy na toto téma, takže nebude od věci krátká rekapitulace.

JEDEC představil DDR5, chystá též NVDIMM-P

Nová generace DRAM pamětí bude opět podstatně rychlejší a opět o něco flexibilnější. DDR5 paměti se představují.

Paměti DDR4 zdraží, pokud plánujete upgrade, zvažte nákup

Když už se v loňském roce zdálo, že se ceny DDR4 pamětí dostávají na přijatelnou úroveň, nabral vývoj opačný trend a ceny opět začaly růst. V neblahém trendu ovšem budou pokračovat i v roce 2017.

Na trh DRAM pamětí vstoupí tři další čínské firmy

Čína (obecně vzato) nadále posiluje své schopnosti výroby v tradičně západních technologických oborech. Další tři firmy tak v nadcházejících měsících a letech vstoupí na trh DRAM čipů.

Artefakty a nestabilitu GeForce GTX 1070 vyřeší BIOS

Prakticky od vydání GeForce GTX 1070 se objevují stížnosti na nestabilitu karty a obrazové artefakty. První oficiální vyjádření přišlo začátkem srpna (MSI), teprve nyní byl problém izolován.
GDDR6 ilustrace

Samsung představil plány s GDDR6, dojde na ně za dva roky

Krom HBM2, low-cost HBM, eXtreme HBM, GDDR5X, HMC a HMC2 nás čekají i GDDR6. Nejsou nijak daleko a poslouží tam, kde nebude třeba rychlosti a úspornosti HBM, ale udržení nákladů na nižší úrovni…

MSI slaví overclocking DDR4-5000+

Na základní desce od MSI se podařilo tak masivní přetaktování DDR4 pamětí, že můžeme snad už definitivně s klidem prohlásti, že na tento takt DDR3 paměti nedosáhnou.

Team Group představil DDR4-4000 paměti

Zatímco DDR3 to dotáhly někam k DDR3-3000(+), DDR4 paměti jsou už dnes o další 1 GHz efektivního taktu dál.

G.Skill ohlásil 128GB kit DDR4-3000 tvořený osmi 16GB moduly

Množství paměti donedávna vyhrazené spíše pro Xeony, může v dohledné době osadit ke svému Haswellu-E každý, kdo nemá hluboko do kapsy.
GDDR6 ilustrace

HBM nejsou jedinou novinkou, přicházejí 2× rychlejší GDDR5X!

O nových paměťových technologiích se zpravidla mluví i několik let před jejich nástupem. GDDR5X budou výjimkou, Micronu se jejich existenci dařilo dlouho tajit.
Ram Amd Radeon R 7 Performance Series Amp Ready 02

DDR4 od AMD? Radeon R7 Performance s profily AMP

AMD zaktualizovala nabídku pamětí s logem Radeon a po velmi dlouhé éře DDR3 ji obohatila také o DDR4…

Čína zvažuje koupi firem SanDisk a Toshiba

Toshiba se trápí v problémech s finančním skandálem, zatímco čínským státe vlastněná Tsinghua Unigroup má prostředků nadbytek. Dostanou se přední světoví výrobci NAND flash pod křídla rudé vlajky s...

Stránky