Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Panasonic

nepřehlédněte

Mrňavá bezzrcadlovka Panasonic Lumix GF9 se 4k videem

Další nástupce ve své době zajímavého mrňavého modelu GM1, podporuje 100Mbit/s video v rozlišení 3840×2160, přitom si zachovává malé rozměry i hmotnost.

Panasonic Lumix DMC-FZ82 nabídne 60× zoom i 4k video

Objektiv začínající na v přepočtu parádních 20 mm a k tomu UltraHD video se 100Mbit/s datovým tokem. Panasonic se snaží nalákat poslední zájemce o kompakty typu ultrazoooooooooom.
9642360736

Panasonic Lumix GH5 přináší 4k/60p video, v létě nabídne datový tok 400 Mbit/s

Na pátou generaci bezzrcadlovek Panasonic specializovaných na video jsme si počkali tak dlouho, až se snáři nechali unést a přisuzovali GH5 rovnou 8k video. Realita je méně pompézní, ale přesto dobrá.

Evropská komise pokutovala japonské výrobce baterií za kartelovou dohodu

Společnosti Panasonic, Samsung, Sanyo a Sony měly mezi roky 2004 a 2007 tajný cenový kartel týkající se baterií (akumulátorů). Vše se provalilo a Evropská komise nyní rozdala exemplární pokuty.

Panasonic představil IPS panel s nativním kontrastem 1 000 000 : 1

Že by OLED panely nebyly jedinou cestou pro budoucí TV s velkým dynamickým rozsahem obrazu? Panasonic se chystá přesvědčit svět, že IPS LCD technologie ani zdaleka neřekla poslední slovo.

Firefox OS je kompletně mrtev

Zajímavý operační systém od Mozilly definitivně končí. Nebudou vycházet nové verze ani pro Smart TV od Panasonic, Mozilla kompletně ukončuje práce i podporu. Tečka.

Panasonic uvedl ultrazoom FZ2000 se 4k DCI videem

Panasonic Lumix FZ1000 je poměrně populární světelný ultrazoom schopný záznamu 4k videa. Firma na něj nyní navazuje novým modelem, na některých trzích značeným FZ2000, na jiných FZ2500.

Potvrzeno: Panasonic GH5 nabídne 4k/60p 10bit video

Tak bohužel. Ač se více než dva a půl roku od vydání Lumixu GH4 dal očekávat jeho nástupce, máme tu zatím jen namlsávání v podobě výstavního vzorku. Na Panasonic GH5 si ještě počkáme a 8k video...

Panasonic ukázal 4k OLED TV, Philips uvádí 55palcovou s AmbiLight

4k TV se stávají poměrně běžnou záležitosti, ale to nejde říci plně i o OLED modelech. Výrobci ale na IFA 2016 ukazují, že právě 4k OLED TV jsou tím, čím budou lákat movitější zákazníky.
85" UHDTV Sharp 7680x4320

NHK, Sony a Panasonic spojí síly, aby olympijské hry v Tokiu 2020 mohly být v 8k

Už Rio 2016 přineslo velmi omezené množství přenosů v 8k, ale za 4 roky se musí stihnout ještě tak velké množství technologického vývoje, že japonské firmy raději spojují síly.

Panasonic ukončí výrobu LCD pro TV, továrna Himeji pokračuje dál (aktualizováno)

S plasmovými displeji skončil Panasonic již před pár lety a nahradily je právě IPS LCD panely. Nyní firma končí i s výrobou vlastních LCD panelů a ve svých TV nasadí produkty jiných firem. Výroba v...
Panasonic Lumix GH4 4k

Panasonic Lumix GH5 s 8k videem již letos na Photokině 2016?

Objevila se informace, která musí nadchnout každého amatérského videografa, která však současně skrývá spoustu nesrovnalostí a pochybností. Bude příští Panasonix Lumix GH5 opravdu umět 8k video?

Firefox OS 2.0 pro Panasonic TV 2016 je hlavně o streamingu

Podpora všemožných druhů klasického TV vysílání je absolutní samozřejmostí, výrobci Ultra HD TV se tak primárně zaměřují na hlavní zdroj zájmu, internetové streamování ve 4k. Panasonic jde i s...

Panasonic Lumix GF8 se 100GB Google Drive

Zaměření na selfie a velké cloudové úložiště v ceně, to jsou hlavní devizy nové bezzrcadlovky Panasonic Lumix GF8.

ISO 1 000 000 000? Panasonic má 100× citlivější fotosnímač!

Panasonic, který nedávno restartoval svůj vývoj snímačů kvůli 8k videu, pracuje i na jiných souvisejících projektech. Jedním z nich je využití organického filmu, ve spolupráci s Fujifilmem.

Stránky