Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

soukromí

Mozilla Send: vyměňujte si soubory bezpečnou cestou v prohlížeči

V souvislosti s jinými novinkami ve Firefox Test Pilot by tak nějak zapadlo, že jedna z novinek u Mozilly je použitelná bez ohledu na název či verzi prohlížeče.

AMD také neotevře svůj Secure Processor

Stejně jako Intel u svého Management Engine, ani AMD nehodlá otevřít systém světu a věří, že uzavřený počítač v počítači je bezpečnější cestou.

Mozilla Common Voice - otevřený systém rozpoznávání řeči

Další z internetových věcí, do které se Mozilla pouští, je vývoj svobodného systému rozpoznávání řeči. Common Voice momentálně sbírá hlasové vzorky od dobrovolníků.

Velký bratr Google Home sám zavolá policii v případě potřeby

Aktuální případ z USA ukazuje, že technologie Velkého bratra mohou občas být i prospěšné, nicméně současně jsou velkou hrozbou pro soukromí.

Mozilla uvedla Firefox Focus pro Android

Na soukromí uživatele silně zaměřená speciální varianta Firefoxu dorazila po iOS také na Android.

Britské tajné služby nelegálně šmírují občany stejně jako NSA

Británie prováděla posledních 17 let velkoplošné šmírování obyvatel, které je protiprávní. Rozpor s článkem 8 Evropské úmluvy o lidských právech nechával organizace MI5, MI6 a GCHQ chladnými.

Šéf FBI také doporučuje přelepit webkamerku páskou

Nikdy nejste dost paranoidní, abyste si nemohli koupit další kobercovou pásku. Marku Zuckerbergovi se před časem podařilo nechtěně rozvířit jedno letité téma, ke kterému se vyjádřil i šéf FBI.

RMS chce, aby weby umožnily anonymní platby za obsah

Jste sledováni. Vláda má tajný systém … no vlastně ne. Není to vláda, jsou to soukromé společnosti, kterým často nevědomky dáváme citlivé informace o svém chování. Stallman by rád, aby tomu tak...

Apple chce patent na snímání biometrických dat zlodějů u ukradených iPhonů

Společnost Apple vyvíjí stále nové a nové cesty jak se vypořádávat s případnou krádeží daného výrobku zákazníkovi. Nejnovější patent zapojí do boje také čtečku otisků prstů.

Cenzuru internetu v ČR přezkoumá Ústavní soud

Čeští piráti informují, že novela Zákona o hazardních hrách z pera Ministerstva financí vedeného Andrejem Babišem míří k Ústavnímu soudu. Ten rozhodne zejména o sporných paragrafech 82 a 84.

EFF vyzývá Microsoft, aby jednal s uživateli Windows 10 čestněji

Electronic Frontier Foundation ve svém nejnovějším textu připomíná všechny upgradovací podrazy Microsoftu na uživatele starších verzí Windows a navazuje zamyšlením nad současností.

Uzavřený = bezpečný, tvrdí de facto Intel o Management Engine

Společnost Intel se vyjádřila k problematice Management Engine a jak ona to vidí s uzavřeností kódu této sw vrstvy a její bezpečností.

FSF ostře kritizuje Intel

Pokud to náhodou již nevíte, tak srdcem všech PC na bázi CPU Intel je již nějakou dobu tzv. Management Engine, což je takový malý subsystém, počítač uvnitř počítače. Funguje jako černá skřínka,...

Privátní režim Microsoft Edge si ukládá vaši historii

Ve složce historie sice navštívené adresy nevidíte, ale do míst, která jsou méně na očích, si Edge ukládá adresy i soubory. Lze z nich navíc vyčíst, že jste je navštívili právě v privátním režimu.

Anonymní režim ve Firefoxu bude ještě anonymnější

Až dosud anonymní režim ve Firefoxu zajišťuje anonymitu surfení na daném PC, ale neřeší, že služby, k nimž přistupujete, o vás vědí i tak vše potřebné. Aktuální pre-beta verze v tomto hodně mění.

Stránky