Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Čipy čínské CXMT už na své paměti pájí i americký Corsair [anketa]

Zdroj: The White House

Zatímco se Donald Trump snaží přesvědčit co nejvíce výrobců, aby používali americké čipy, americký Corsair začal naopak využívat ty čínské. Nebo je to nakonec jinak?

Čínský výrobce pamětí CXMT expanduje, podíl na trhu mu stoupá (aktuálně má celosvětově kolem pět procent a v horizontu několika lek se očekává růst až na ~10 %. Jeho čipy při výrobě modulů používá čím dál tím víc čínských značek, a tak dále - tomu jsme se věnovali samostatně:

Co dosud známo nebylo, ani jedna ze stran se tím nechlubila a neuváděli to ani analytici, je skutečnost, že se čínské paměti CXMT již objevily na modulech společnosti Corsair, tedy typické americké značky. Corsair vznikl v roce 1994 v Kalifornii, konkrétně ve Fremontu. Počátkem své existence se věnoval spíše výrobě L2 cache pro procesory než operačním pamětem, ale trh ho přiměl upravit portfólio. Společnost dodnes sídlí v USA (Milpitas, Kalifornie).

Paměti Corsair DDR5-6000 s čipy CXMT v CPU-Z a HWiNFO (Алексей)

Přes to všechno i skutečnost, že nejsou známé žádné užší vazby Corsairu na Čínu, se v portfoliu společnosti Corsair objevily paměti DDR5-6000 osazené čipy společnosti CXMT. V tuto chvíli není známo, zda je Corsair dodává celosvětově nebo je prodává pouze na čínském trhu. I v takovém případě by bale bylo jen otázkou času, než se dostanou i za hranice. CXMT totiž výrobní kapacity podle všeho navyšuje ochotněji, než tradiční výrobci.

Využívání čínských výrobních kapacit americkými značkami na jednu stranu není v současné době zrovna populární téma. Na druhé straně však proběhla jednání mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a čínským prezidentem Xi Jinpingem, z nichž měly vyplynou určité bilaterální dohody a případná spolupráce. S trochou nadsázky pak můžeme Corsair DDR5-6000 s čipy CXMT považovat za první známé dítko tohoto nevšedního politického vztahu.

Koupili byste paměti Corsair s čipy CXMT?

Tagy: 
Zdroje: 

Diskuse ke článku Čipy čínské CXMT už na své paměti pájí i americký Corsair [anketa]

Úterý, 2 Červen 2026 - 18:01 | Izak | Jasne ze bych si je koupil, Cinske firmy jsou...
Středa, 27 Květen 2026 - 16:43 | WIFT | Jako asi málokomu přeju neúspěch, ale tady bych...
Středa, 27 Květen 2026 - 11:04 | Ladis | To je stejné jako dotcom bublina nebo nemovitosti...
Středa, 27 Květen 2026 - 09:51 | WIFT | No, já si myslím, že AI bublina měla buď už...
Úterý, 26 Květen 2026 - 22:20 | dawe | Pokud budou paměti zvládat vysoké frekvence a...
Úterý, 26 Květen 2026 - 21:58 | RedMaX | Hlasoval jsem 4., ale v anketě mi chybí prosté...
Úterý, 26 Květen 2026 - 21:40 | Kubrak | Jde spis o to, ze v budoucnu se bezna spotreba...
Úterý, 26 Květen 2026 - 20:18 | Maor | AI bublina nepraskne, ale praskne cela ekonomika...
Úterý, 26 Květen 2026 - 19:36 | Jirka1 | Asi tomu tak nevěřej :-)
Úterý, 26 Květen 2026 - 19:18 | WIFT | No, já myslím, že když už teda všichni věřej tomu...

Zobrazit diskusi