Tak otázka je, jestli to nejsou padělky.. Nějakej rok zpět jsem na alíku kupoval DDR3 v 8GB modulech za hubičku, v tý době u nás jen bazar za raketu. Doteď jedou spolehlivě, kompatibilita v pohodě..
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
Tak otázka je, jestli to
Ivn https://diit.cz/profil/ngsd7rvdoe
26. 5. 2026 - 10:48https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuseTak otázka je, jestli to nejsou padělky.. Nějakej rok zpět jsem na alíku kupoval DDR3 v 8GB modulech za hubičku, v tý době u nás jen bazar za raketu. Doteď jedou spolehlivě, kompatibilita v pohodě..https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuse#comment-1538513
+
Jedina ram co mi kdy chcipla byl 48gb ddr5 sodimm modul od crucialu s napisem made in mexico.
Cinanum fandim, ten upadek zapadu po konci studene valky uz nas zacina dohanet
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Jedina ram co mi kdy chcipla
Maor https://diit.cz/profil/abc-cba
26. 5. 2026 - 12:46https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuseJedina ram co mi kdy chcipla byl 48gb ddr5 sodimm modul od crucialu s napisem made in mexico.
Cinanum fandim, ten upadek zapadu po konci studene valky uz nas zacina dohanethttps://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuse#comment-1538523
+
No, já myslím, že když už teda všichni věřej tomu ( ;-) ) že AI bublina nesplaskne, tak by se měli sakra přestat bát přidělávat výrobní kapacity, aby ta cena pak šla zase trochu do lepších čísel, ne?
No, já myslím, že když už teda všichni věřej tomu ( ;-) ) že AI bublina nesplaskne, tak by se měli sakra přestat bát přidělávat výrobní kapacity, aby ta cena pak šla zase trochu do lepších čísel, ne?
26. 5. 2026 - 19:36https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuseAsi tomu tak nevěřej :-)https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuse#comment-1538543
+
AI bublina nepraskne, ale praskne cela ekonomika.
Mimobankovni pujcky financovane retailem a prodavane jako bezpecne investice jsou pekny scam, financuji se tim projekty, ktere jsou neslucitelne s realitou a je v tom uz tolik penez, ze to prdne jako 2008.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
AI bublina nepraskne, ale
Maor https://diit.cz/profil/abc-cba
26. 5. 2026 - 20:18https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuseAI bublina nepraskne, ale praskne cela ekonomika.
Mimobankovni pujcky financovane retailem a prodavane jako bezpecne investice jsou pekny scam, financuji se tim projekty, ktere jsou neslucitelne s realitou a je v tom uz tolik penez, ze to prdne jako 2008.https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuse#comment-1538545
+
Jde spis o to, ze v budoucnu se bezna spotreba muze snizit oproti soucasne budovatelske fazi. AI nemusi splasknout (samozrejme bude i nemalo krachu), jen se muze po prvotni expanzi rust vyrazne zpomalit. Tedy, ted je sice potreba hodne pameti, ale za nekolik roku to treba bude znatelne mene. Ale bez toho, ze by krach AI nastal. Muze nastat jen stabilizace, ci vyrazne zpomaleni expanze.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Jde spis o to, ze v budoucnu
Kubrak https://diit.cz/profil/tsxoyhh5g8
26. 5. 2026 - 21:40https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuseJde spis o to, ze v budoucnu se bezna spotreba muze snizit oproti soucasne budovatelske fazi. AI nemusi splasknout (samozrejme bude i nemalo krachu), jen se muze po prvotni expanzi rust vyrazne zpomalit. Tedy, ted je sice potreba hodne pameti, ale za nekolik roku to treba bude znatelne mene. Ale bez toho, ze by krach AI nastal. Muze nastat jen stabilizace, ci vyrazne zpomaleni expanze.https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuse#comment-1538546
+
No, já si myslím, že AI bublina měla buď už prasknout, anebo to, že nepraská, znamená, že nepraskne ještě hodně dlouho. V takovém případě by dávalo smysl navyšovat výrobní kapacity, protože AI je relativně nová věc, která buďto té paměti bude chtít pořád víc a víc, anebo už by měla být nasycena a ceny by se měly vracet do normálu.
Zatím mi to silně připomíná palivo HVO100, které se sice nevyrábí z ropy, ale zdražuje víc než nafta.
No, já si myslím, že AI bublina měla buď už prasknout, anebo to, že nepraská, znamená, že nepraskne ještě hodně dlouho. V takovém případě by dávalo smysl navyšovat výrobní kapacity, protože AI je relativně nová věc, která buďto té paměti bude chtít pořád víc a víc, anebo už by měla být nasycena a ceny by se měly vracet do normálu.
Zatím mi to silně připomíná palivo HVO100, které se sice nevyrábí z ropy, ale zdražuje víc než nafta.
To je stejné jako dotcom bublina nebo nemovitosti v 2008/2009. I když bublina praskne, pak to naroste na ještě větší hodnotu než bylo tehdy v peaku. To, že nové AI modely jsou optimalizovanější a nový HW má lepší výkon/watt a výkon/cena, to je fakt. Takže investoři jsou v klidu, dřív nebo později se AI firmy dostanou do černých čísel a začnou vydělávat.
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
To je stejné jako dotcom
Ladis https://diit.cz/profil/ladislav-zima
27. 5. 2026 - 11:04https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuseTo je stejné jako dotcom bublina nebo nemovitosti v 2008/2009. I když bublina praskne, pak to naroste na ještě větší hodnotu než bylo tehdy v peaku. To, že nové AI modely jsou optimalizovanější a nový HW má lepší výkon/watt a výkon/cena, to je fakt. Takže investoři jsou v klidu, dřív nebo později se AI firmy dostanou do černých čísel a začnou vydělávat.https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuse#comment-1538601
+
Hlasoval jsem 4., ale v anketě mi chybí prosté ANO. DDR5-6000 není žádný zázrak, nevim proč by to nemělo běhat.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Hlasoval jsem 4., ale v
RedMaX https://diit.cz/profil/redmarx
26. 5. 2026 - 21:58https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuseHlasoval jsem 4., ale v anketě mi chybí prosté ANO. DDR5-6000 není žádný zázrak, nevim proč by to nemělo běhat.https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuse#comment-1538550
+
Pokud budou paměti zvládat vysoké frekvence a nízké časování jako konkurence je me úplně jedno od koho jsou chipy.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Pokud budou paměti zvládat
dawe https://diit.cz/profil/dawe-dawe
26. 5. 2026 - 22:20https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskusePokud budou paměti zvládat vysoké frekvence a nízké časování jako konkurence je me úplně jedno od koho jsou chipy.https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuse#comment-1538551
+
Jasne ze bych si je koupil, Cinske firmy jsou mnohem lepsi, hlavne bych chtel ne-ROHS - z Ciny si kupuji i ne-ROHS mobily - naopka bych si asi nekoupil chipy vyrobene z USA - tam uz absolutne nejsou kompetence - jedine by je vlastnili Cinani - kteri by tam dodali vzdelane lidi
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Jasne ze bych si je koupil,
Izak https://diit.cz/profil/izak
2. 6. 2026 - 18:01https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuseJasne ze bych si je koupil, Cinske firmy jsou mnohem lepsi, hlavne bych chtel ne-ROHS - z Ciny si kupuji i ne-ROHS mobily - naopka bych si asi nekoupil chipy vyrobene z USA - tam uz absolutne nejsou kompetence - jedine by je vlastnili Cinani - kteri by tam dodali vzdelane lidi https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuse#comment-1539049
+
Tak otázka je, jestli to nejsou padělky.. Nějakej rok zpět jsem na alíku kupoval DDR3 v 8GB modulech za hubičku, v tý době u nás jen bazar za raketu. Doteď jedou spolehlivě, kompatibilita v pohodě..
Jedina ram co mi kdy chcipla byl 48gb ddr5 sodimm modul od crucialu s napisem made in mexico.
Cinanum fandim, ten upadek zapadu po konci studene valky uz nas zacina dohanet
No, já myslím, že když už teda všichni věřej tomu ( ;-) ) že AI bublina nesplaskne, tak by se měli sakra přestat bát přidělávat výrobní kapacity, aby ta cena pak šla zase trochu do lepších čísel, ne?
No, já myslím, že když už teda všichni věřej tomu ( ;-) ) že AI bublina nesplaskne, tak by se měli sakra přestat bát přidělávat výrobní kapacity, aby ta cena pak šla zase trochu do lepších čísel, ne?
https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuse#comment-1538540 +Asi tomu tak nevěřej :-)
AI bublina nepraskne, ale praskne cela ekonomika.
Mimobankovni pujcky financovane retailem a prodavane jako bezpecne investice jsou pekny scam, financuji se tim projekty, ktere jsou neslucitelne s realitou a je v tom uz tolik penez, ze to prdne jako 2008.
Jde spis o to, ze v budoucnu se bezna spotreba muze snizit oproti soucasne budovatelske fazi. AI nemusi splasknout (samozrejme bude i nemalo krachu), jen se muze po prvotni expanzi rust vyrazne zpomalit. Tedy, ted je sice potreba hodne pameti, ale za nekolik roku to treba bude znatelne mene. Ale bez toho, ze by krach AI nastal. Muze nastat jen stabilizace, ci vyrazne zpomaleni expanze.
No, já si myslím, že AI bublina měla buď už prasknout, anebo to, že nepraská, znamená, že nepraskne ještě hodně dlouho. V takovém případě by dávalo smysl navyšovat výrobní kapacity, protože AI je relativně nová věc, která buďto té paměti bude chtít pořád víc a víc, anebo už by měla být nasycena a ceny by se měly vracet do normálu.
Zatím mi to silně připomíná palivo HVO100, které se sice nevyrábí z ropy, ale zdražuje víc než nafta.
No, já si myslím, že AI bublina měla buď už prasknout, anebo to, že nepraská, znamená, že nepraskne ještě hodně dlouho. V takovém případě by dávalo smysl navyšovat výrobní kapacity, protože AI je relativně nová věc, která buďto té paměti bude chtít pořád víc a víc, anebo už by měla být nasycena a ceny by se měly vracet do normálu.
Zatím mi to silně připomíná palivo HVO100, které se sice nevyrábí z ropy, ale zdražuje víc než nafta.
https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuse#comment-1538585 +To je stejné jako dotcom bublina nebo nemovitosti v 2008/2009. I když bublina praskne, pak to naroste na ještě větší hodnotu než bylo tehdy v peaku. To, že nové AI modely jsou optimalizovanější a nový HW má lepší výkon/watt a výkon/cena, to je fakt. Takže investoři jsou v klidu, dřív nebo později se AI firmy dostanou do černých čísel a začnou vydělávat.
Jako asi málokomu přeju neúspěch, ale tady bych ve vlastním zájmu udělal výjimku ;).
Jako asi málokomu přeju neúspěch, ale tady bych ve vlastním zájmu udělal výjimku ;).
https://diit.cz/clanek/cipy-cinske-cxmt-uz-na-sve-pameti-paji-i-americky-corsair/diskuse#comment-1538622 +Hlasoval jsem 4., ale v anketě mi chybí prosté ANO. DDR5-6000 není žádný zázrak, nevim proč by to nemělo běhat.
Pokud budou paměti zvládat vysoké frekvence a nízké časování jako konkurence je me úplně jedno od koho jsou chipy.
Jasne ze bych si je koupil, Cinske firmy jsou mnohem lepsi, hlavne bych chtel ne-ROHS - z Ciny si kupuji i ne-ROHS mobily - naopka bych si asi nekoupil chipy vyrobene z USA - tam uz absolutne nejsou kompetence - jedine by je vlastnili Cinani - kteri by tam dodali vzdelane lidi
Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.