Možná čas se vrátit k rýsovacím prknům a začít na čistém papíru...
+1
+17
-1
Je komentář přínosný?
Možná čas se vrátit k
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
20. 5. 2026 - 10:15https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseMožná čas se vrátit k rýsovacím prknům a začít na čistém papíru...https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537966
+
PRESNE, t.j. obrazne povedane.
Svet je plny kurvitok (v tovaroch), ale myslim ze kurvitko v 16pine nikto neplanoval v takejto podobe :)))))
+1
+7
-1
Je komentář přínosný?
PRESNE, t.j. obrazne povedane
Pjetro de https://diit.cz/profil/pjetro-de
20. 5. 2026 - 10:29https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskusePRESNE, t.j. obrazne povedane.
Svet je plny kurvitok (v tovaroch), ale myslim ze kurvitko v 16pine nikto neplanoval v takejto podobe :)))))
https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537968
+
Uz mesice se bavim predstavou, ze hosi v PCI sig z Intelu a AMD se rozhodli zatopit nVidii, protoze vedeli, ze konektor nabidne jako prvni.
A tak zatimco vlozili do specifikace takovouhle booby trap, potaji se smali, jak kolegy z nVidie napalili.
Ale je to jen predstava :-)
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Uz mesice se bavim predstavou
Sinuhet https://diit.cz/profil/vojtech-pszczolka
20. 5. 2026 - 13:50https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseUz mesice se bavim predstavou, ze hosi v PCI sig z Intelu a AMD se rozhodli zatopit nVidii, protoze vedeli, ze konektor nabidne jako prvni.
A tak zatimco vlozili do specifikace takovouhle booby trap, potaji se smali, jak kolegy z nVidie napalili.
Ale je to jen predstava :-)https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538012
+
no jo, zn.: dokurvene uz na rysovacom prkne (t.j. este skor ako sa to zacne vyrabat)
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
no jo, zn.: dokurvene uz na
Pjetro de https://diit.cz/profil/pjetro-de
20. 5. 2026 - 21:09https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseno jo, zn.: dokurvene uz na rysovacom prkne (t.j. este skor ako sa to zacne vyrabat)https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538053
+
To by platilo len za predpokladu, keby ten konektor sa nerozhodlo pouzivat aj samotne AMD :)
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
To by platilo len za
x3m https://diit.cz/profil/x3m
21. 5. 2026 - 08:38https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseTo by platilo len za predpokladu, keby ten konektor sa nerozhodlo pouzivat aj samotne AMD :)https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538071
+
treba kupovat kvalitne veci a tam ziadne kurvito nehrozi.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
treba kupovat kvalitne veci a
viperman https://diit.cz/profil/viperman
26. 5. 2026 - 04:07https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskusetreba kupovat kvalitne veci a tam ziadne kurvito nehrozi. https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538484
+
překvapivě žijí. V lepším případě slouží jako techničtí garanti a mají pod sebou mladší, kteří projekt jedou v digitálu, v horším případě to někdo překresluje... mezičlánkem budiž ti, kteří přešli na 2D "rýsovací prkna", ale ve větší digitalizaci nevidí smysl/už se to nechtějí učit.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
překvapivě žijí. V lepším
mattea https://diit.cz/profil/matej-kubik
20. 5. 2026 - 12:28https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskusepřekvapivě žijí. V lepším případě slouží jako techničtí garanti a mají pod sebou mladší, kteří projekt jedou v digitálu, v horším případě to někdo překresluje... mezičlánkem budiž ti, kteří přešli na 2D "rýsovací prkna", ale ve větší digitalizaci nevidí smysl/už se to nechtějí učit. https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537992
+
To si děláte srandu, ne? To by totiž znamenalo, že by v první řadě museli uznat, že to není zrovna nejlepší řešení pro konkrétní implementaci a že udělali chybu. To prvně zamrzne peklo!
+1
+7
-1
Je komentář přínosný?
To si děláte srandu, ne? To
MatRio https://diit.cz/profil/matrio
20. 5. 2026 - 11:34https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseTo si děláte srandu, ne? To by totiž znamenalo, že by v první řadě museli uznat, že to není zrovna nejlepší řešení pro konkrétní implementaci a že udělali chybu. To prvně zamrzne peklo!https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537982
+
Nedělám si srandu a pokud to neuznají sami, měli by je tam dotáhnout za uši regulátoři.
+1
+7
-1
Je komentář přínosný?
Nedělám si srandu a pokud to
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
20. 5. 2026 - 11:59https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseNedělám si srandu a pokud to neuznají sami, měli by je tam dotáhnout za uši regulátoři.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537986
+
Já vím, to byla nadsázka. Nejhorší ale je, že to opravdu nejsou levné hračky, ale karty s hodnotou i několika desítek tisíc korun. A oni tam i tak dají takovej šmejd, to mi hlava nebere.
+1
+5
-1
Je komentář přínosný?
Já vím, to byla nadsázka.
MatRio https://diit.cz/profil/matrio
20. 5. 2026 - 12:03https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseJá vím, to byla nadsázka. Nejhorší ale je, že to opravdu nejsou levné hračky, ale karty s hodnotou i několika desítek tisíc korun. A oni tam i tak dají takovej šmejd, to mi hlava nebere.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537988
+
Prachy nesmrdí, takže ze strany NV, která to zavedla a nařídila, to není nic nového pod sluncem. Co mě skutečně fascinuje, je "Stockholmský syndrom" některých uživatelů toho šmejdu.
+1
+6
-1
Je komentář přínosný?
Prachy nesmrdí, takže ze
hajčus https://diit.cz/profil/josef-hajek
20. 5. 2026 - 12:34https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskusePrachy nesmrdí, takže ze strany NV, která to zavedla a nařídila, to není nic nového pod sluncem. Co mě skutečně fascinuje, je "Stockholmský syndrom" některých uživatelů toho šmejdu. https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537994
+
Tak ono to zaviedlo konzorcium (ci je nejaka konkretna firma, ktora spravila navrh netusim), takze zodpovedni su vsetci co tam sedia a teda aj vsetci tito vyrobcovia "fixov".
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Tak ono to zaviedlo
x3m https://diit.cz/profil/x3m
21. 5. 2026 - 08:40https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseTak ono to zaviedlo konzorcium (ci je nejaka konkretna firma, ktora spravila navrh netusim), takze zodpovedni su vsetci co tam sedia a teda aj vsetci tito vyrobcovia "fixov".https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538072
+
> Ačkoli lze podobné snahy vnímat jako chvályhodné
Nelze.
Chvalyhodne je, kdyz vyrobce vyda neco temer dokonale (v ramci moznosti), a pak vyda drobnou opravu nejakych problemu, kterou ty problemy opravdu vyresi.
Kdyz se jedna o 45-ty pokus vyresit problem, uz to neni chvalyhodne. Je nacase priznat si, ze problem je mnohem hlubsi, celou tu megasracku zahodit do kose, a zacit znovu od nuly (nebo od posledniho funkcniho reseni). Idealne s tim, ze lidi kteri se podileli na te megasracce k tomu tentokrat nepustis.
+1
+15
-1
Je komentář přínosný?
> Ačkoli lze podobné snahy
affrmativ https://diit.cz/profil/franz-z
20. 5. 2026 - 10:19https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse> Ačkoli lze podobné snahy vnímat jako chvályhodné
Nelze.
Chvalyhodne je, kdyz vyrobce vyda neco temer dokonale (v ramci moznosti), a pak vyda drobnou opravu nejakych problemu, kterou ty problemy opravdu vyresi.
Kdyz se jedna o 45-ty pokus vyresit problem, uz to neni chvalyhodne. Je nacase priznat si, ze problem je mnohem hlubsi, celou tu megasracku zahodit do kose, a zacit znovu od nuly (nebo od posledniho funkcniho reseni). Idealne s tim, ze lidi kteri se podileli na te megasracce k tomu tentokrat nepustis.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537967
+
Nejsi sám, kdo má ten nešvar připisovat jakési patvary za zkratky a číslovky psané číslicemi. Sice se jedná o učivo 4. či 5. třídy ZŠ, nicméně stojí za to připomenout. Pozornosti doporučuji zejména kapitoly "Jak se píší číslovky číslicí?" a "6 nejčastějších chyb při psaní číslovek" (jejíž nadpis mimochodem porušuje pravidlo, že věta začíná vždy písmenem, slovem, nikoli číslicí a myslím, že nadpis nemá výjimku vyjma číslovaných kapitol).
Děkuji za pozornost, Generalrechtschreibüberwachungsnaziführer.
Berte všichni s humorem a bez urážky prosím. :)
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Nejsi sám, kdo má ten nešvar
peca007 https://diit.cz/profil/peca007
20. 5. 2026 - 10:49https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseNejsi sám, kdo má ten nešvar připisovat jakési patvary za zkratky a číslovky psané číslicemi. Sice se jedná o učivo 4. či 5. třídy ZŠ, nicméně stojí za to připomenout. Pozornosti doporučuji zejména kapitoly "Jak se píší číslovky číslicí?" a "6 nejčastějších chyb při psaní číslovek" (jejíž nadpis mimochodem porušuje pravidlo, že věta začíná vždy písmenem, slovem, nikoli číslicí a myslím, že nadpis nemá výjimku vyjma číslovaných kapitol).
https://www.pravopisne.cz/2012/02/pravidla-cislovky/
Děkuji za pozornost, Generalrechtschreibüberwachungsnaziführer.
Berte všichni s humorem a bez urážky prosím. :)https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537973
+
Takze mi doporucujes clanek o gramatice psany lidma, kteri sami gramatiku nezvladaji. Jo, to budu brat s humorem, jinak to asi ani brat nelze :)))
+1
+4
-1
Je komentář přínosný?
> jejíž nadpis mimochodem
affrmativ https://diit.cz/profil/franz-z
20. 5. 2026 - 11:18https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse> jejíž nadpis mimochodem porušuje pravidlo
Takze mi doporucujes clanek o gramatice psany lidma, kteri sami gramatiku nezvladaji. Jo, to budu brat s humorem, jinak to asi ani brat nelze :)))https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537979
+
Ano. A také si vyhrazuji právo páchat vlastní gramatické zlotřilosti a být za ně po zásluze popotahován. :D
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Ano. A také si vyhrazuji
peca007 https://diit.cz/profil/peca007
20. 5. 2026 - 11:27https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseAno. A také si vyhrazuji právo páchat vlastní gramatické zlotřilosti a být za ně po zásluze popotahován. :Dhttps://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537980
+
„porušuje pravidlo, že věta začíná vždy písmenem, slovem, nikoli číslicí“
Český pravopis nemá žádné pravidlo, které by stanovovalo, že věta nesmí začínat číslicí. Jde o záležitost typografů, která je pouze na úrovni doporučení. Krom toho už na tom ani typografové úplně nebazírují, protože by to znamenalo, že místo zcela jasných a pochopitelných nadpisů jako „3D tisk se rychle rozvíjí“ by se měly psát paskvily jako „Tři dé tisk…“ a podobně.
„porušuje pravidlo, že věta začíná vždy písmenem, slovem, nikoli číslicí“
Český pravopis nemá žádné pravidlo, které by stanovovalo, že věta nesmí začínat číslicí. Jde o záležitost typografů, která je pouze na úrovni doporučení. Krom toho už na tom ani typografové úplně nebazírují, protože by to znamenalo, že místo zcela jasných a pochopitelných nadpisů jako „3D tisk se rychle rozvíjí“ by se měly psát paskvily jako „Tři dé tisk…“ a podobně.
A co takhle místo anglické zkratky použít hezké české slovo "trojrozměrný"?
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
A co takhle místo anglické
Robin Seina https://diit.cz/profil/robin-seina
20. 5. 2026 - 15:50https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseA co takhle místo anglické zkratky použít hezké české slovo "trojrozměrný"?https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538024
+
To by se člověk musel zamyslet nad tím zda je 3D tisk opravdu 3D tiskem a nejedná se pouze o vrstvený 2D tisk. To že je výsledek trojrozměrný ještě nutně nemusí znamenat, že se jedná o trojrozměrný tisk :-P
+1
-2
-1
Je komentář přínosný?
To by se člověk musel
krakora https://diit.cz/profil/krakora
20. 5. 2026 - 16:06https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseTo by se člověk musel zamyslet nad tím zda je 3D tisk opravdu 3D tiskem a nejedná se pouze o vrstvený 2D tisk. To že je výsledek trojrozměrný ještě nutně nemusí znamenat, že se jedná o trojrozměrný tisk :-Phttps://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538029
+
Stejně tak lze přemýšlet nad nesmrtelností chrousta :-D
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Stejně tak lze přemýšlet nad
Robin Seina https://diit.cz/profil/robin-seina
20. 5. 2026 - 16:08https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseStejně tak lze přemýšlet nad nesmrtelností chrousta :-Dhttps://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538030
+
Legit. Asi jsem to kdysi nabral právě od typografů, ty číslice na začátku věty... A taky uznávám, že práce s jazykem není ustrnulá. :)
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Legit. Asi jsem to kdysi
peca007 https://diit.cz/profil/peca007
21. 5. 2026 - 09:44https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseLegit. Asi jsem to kdysi nabral právě od typografů, ty číslice na začátku věty... A taky uznávám, že práce s jazykem není ustrnulá. :)https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538083
+
neh to glupi projektanti daju naprojektovat ai -ta to v dnesnych casoch zvladne naprojektovat lepsie ako zo skoly vyskoleny inzinier :):):)
ale kolko novych nevidanych a progresivnych inovacii -z toho este bude ;)
+1
-3
-1
Je komentář přínosný?
neh to glupi projektanti daju
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
20. 5. 2026 - 10:31https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseneh to glupi projektanti daju naprojektovat ai -ta to v dnesnych casoch zvladne naprojektovat lepsie ako zo skoly vyskoleny inzinier :):):)
ale kolko novych nevidanych a progresivnych inovacii -z toho este bude ;)https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537969
+
Tam už by nebyla do budoucna moc rezerva. To zrovna raději XT90 s minimálně 8G drátem a nejlíp ještě přejít na 24V. To už by mohlo na chvilku vydržet.
+1
+3
-1
Je komentář přínosný?
Tam už by nebyla do budoucna
MatRio https://diit.cz/profil/matrio
20. 5. 2026 - 11:37https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseTam už by nebyla do budoucna moc rezerva. To zrovna raději XT90 s minimálně 8G drátem a nejlíp ještě přejít na 24V. To už by mohlo na chvilku vydržet.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537983
+
Jako fakt chceš rezervu nad 720 W (při 12 V)? Myslím, že nemálo se nás shodne na tom, že 12 V je při takových to výkonech málo, právě proto, že dráty potom tečou velké proudy. A není to vlastně pouze problém konektorů, ale veškerého vedení, spínacích i napájecích obvodů... Přechod na 24 V by byl mnohem výhodnější. Při stejném "výkonu" (v skutku příkonu) by proudy byly poloviční. Respektive stejné konektory by unesly 2× tolik W. U té XT-60 by to bylo tím pádem 1440 W.
I tak si myslím, že nechci doma provozovat PC se spotřebou varné plotýnky. Už 500 W celkem za PC mi přijde hodně. Jako strop pro spotřebu v dočasné špičce 800 W. A to už jsme na úrovni malého přímotopu s ventilátorem. Za letních teplot problematické.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Jako fakt chceš rezervu nad
peca007 https://diit.cz/profil/peca007
21. 5. 2026 - 09:41https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseJako fakt chceš rezervu nad 720 W (při 12 V)? Myslím, že nemálo se nás shodne na tom, že 12 V je při takových to výkonech málo, právě proto, že dráty potom tečou velké proudy. A není to vlastně pouze problém konektorů, ale veškerého vedení, spínacích i napájecích obvodů... Přechod na 24 V by byl mnohem výhodnější. Při stejném "výkonu" (v skutku příkonu) by proudy byly poloviční. Respektive stejné konektory by unesly 2× tolik W. U té XT-60 by to bylo tím pádem 1440 W.
I tak si myslím, že nechci doma provozovat PC se spotřebou varné plotýnky. Už 500 W celkem za PC mi přijde hodně. Jako strop pro spotřebu v dočasné špičce 800 W. A to už jsme na úrovni malého přímotopu s ventilátorem. Za letních teplot problematické.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538082
+
20. 5. 2026 - 15:01https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseSpíš 2x XT90 a i to bude tak akorát i pro 5090.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538019
+
Jsem nějak nepochopil, jak může někdo s takovými penězi k dispozici zmrvit konektor..
Už se to řeší roky.
Ještě že se tomu nějak přirozeně vyhýbám a provozuju karty jen s 1x8pin.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Jsem nějak nepochopil, jak
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
20. 5. 2026 - 10:55https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseJsem nějak nepochopil, jak může někdo s takovými penězi k dispozici zmrvit konektor..
Už se to řeší roky.
Ještě že se tomu nějak přirozeně vyhýbám a provozuju karty jen s 1x8pin. https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537976
+
Ani já nemám po všech těch přelešťovacích opravičkách a patentových vylepšeníčkách celkově zmršenýho návrhu konektoru, kuráž si s tímto nepodarkem něco koupit.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Ani já nemám po všech těch
peca007 https://diit.cz/profil/peca007
20. 5. 2026 - 11:29https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseAni já nemám po všech těch přelešťovacích opravičkách a patentových vylepšeníčkách celkově zmršenýho návrhu konektoru, kuráž si s tímto nepodarkem něco koupit.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537981
+
Jako já bych to asi neřešil jako dogma. Ale zatím se mi daří mít slušnou kartu bez toho, a jsem tak jako rád..
Jen malinko silnější 4070S nebo 5070 už to asi mají.
Pokud bych trval na 350W kartě, tak to prostě koupim a děj se vůle boží
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Jako já bych to asi neřešil
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
20. 5. 2026 - 12:42https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseJako já bych to asi neřešil jako dogma. Ale zatím se mi daří mít slušnou kartu bez toho, a jsem tak jako rád..
Jen malinko silnější 4070S nebo 5070 už to asi mají.
Pokud bych trval na 350W kartě, tak to prostě koupim a děj se vůle božíhttps://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538000
+
On ten samotny konektor nie je uplne zmrveny. Co ho robi absolutne nepouzitelnym, su chybajuce load balancery, ktore nV odstranila s prichodom tohto konektoru. To bol vlastne hlavny dovod jeho zavedenia - podla teorie mal tento novy konektor znizit cenu PCB tym, ze odstrani potrebu load balancerov, ktore boli potrebne v pripade 2x6pin. Nasledne sa teoria stretla s krutou realitou, ale namiesto riesenia primarnej priciny problemov nV neustale radsej obvinuje pouzivatelov, ze maju IQ60 a nevedia ani zapojit korektne jeden konektor. Uz by mal konecne niekto v US&A podat na sud hromadnu zalobu.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
On ten samotny konektor nie
heh https://diit.cz/profil/heh
20. 5. 2026 - 12:40https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseOn ten samotny konektor nie je uplne zmrveny. Co ho robi absolutne nepouzitelnym, su chybajuce load balancery, ktore nV odstranila s prichodom tohto konektoru. To bol vlastne hlavny dovod jeho zavedenia - podla teorie mal tento novy konektor znizit cenu PCB tym, ze odstrani potrebu load balancerov, ktore boli potrebne v pripade 2x6pin. Nasledne sa teoria stretla s krutou realitou, ale namiesto riesenia primarnej priciny problemov nV neustale radsej obvinuje pouzivatelov, ze maju IQ60 a nevedia ani zapojit korektne jeden konektor. Uz by mal konecne niekto v US&A podat na sud hromadnu zalobu.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537999
+
Pocital jsem to a balancing nepomůže. Ikdyz jeden kabel odpojis je to stale kolem 10A na drat a to ti dobre spojeni zvladne prekvapive lepe nez kdy se budes snazit pres load balancing tahat 8A spatnym kontaktem. Tak se ti ten kontakt spali… proste je to spatny od zacatku
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
Pocital jsem to a balancing
Matess https://diit.cz/profil/matesscz
20. 5. 2026 - 15:09https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskusePocital jsem to a balancing nepomůže. Ikdyz jeden kabel odpojis je to stale kolem 10A na drat a to ti dobre spojeni zvladne prekvapive lepe nez kdy se budes snazit pres load balancing tahat 8A spatnym kontaktem. Tak se ti ten kontakt spali… proste je to spatny od zacatkuhttps://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538020
+
Tak ono samotnych 8.3A na drot nie je vobec vela, droty zvladnu podstatne viac. Aj samotne 16pin konektory su rated do 9.2A. Co je sice samo o sebe velmi maly safety-margin, ale hlavny problem je prave ten chybajuci load balancer + over-current ochrana. Potom to dopada tak, ze aj relativne maly rozdiel v prechodovom odpore medzi jednotlivymi pinmi sposobi, ze cez jeden vodic tecu 4A a cez druhy 12A. A prave to sposobuje tavenie konektorov.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Tak ono samotnych 8.3A na
heh https://diit.cz/profil/heh
20. 5. 2026 - 15:57https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseTak ono samotnych 8.3A na drot nie je vobec vela, droty zvladnu podstatne viac. Aj samotne 16pin konektory su rated do 9.2A. Co je sice samo o sebe velmi maly safety-margin, ale hlavny problem je prave ten chybajuci load balancer + over-current ochrana. Potom to dopada tak, ze aj relativne maly rozdiel v prechodovom odpore medzi jednotlivymi pinmi sposobi, ze cez jeden vodic tecu 4A a cez druhy 12A. A prave to sposobuje tavenie konektorov.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538027
+
Tyhle konektry (mechanicky velmi pdobne) existuji na 26A/pin.
Jenze ono uz tam pak hodne hraje provedeni - pritlacne sily, povrchovka, i vlastni kvalita krymplovani....staci knektor trochu jinak stlacit a parametry jsu v haji.
Coz neni kompatibilni s asijskymi levnymi pajcy, ktere realne nesplnuji nic.
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
Tyhle konektry (mechanicky
r23 https://diit.cz/profil/r23
20. 5. 2026 - 20:32https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseTyhle konektry (mechanicky velmi pdobne) existuji na 26A/pin.
Jenze ono uz tam pak hodne hraje provedeni - pritlacne sily, povrchovka, i vlastni kvalita krymplovani....staci knektor trochu jinak stlacit a parametry jsu v haji.
Coz neni kompatibilni s asijskymi levnymi pajcy, ktere realne nesplnuji nic.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538051
+
Kdyby se jednalo o čínskou nabíječku, tak je už dávno v RAPEXu a nesmí se prodávat minimálně v celé EU. Ale stačí být multimiliardová společnost a můžete vesele prodávat nebezpečné výrobky s rizikem požáru jako by se nechumelilo.
+1
+11
-1
Je komentář přínosný?
Kdyby se jednalo o čínskou
LipcaCZ https://diit.cz/profil/lipca
20. 5. 2026 - 11:49https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseKdyby se jednalo o čínskou nabíječku, tak je už dávno v RAPEXu a nesmí se prodávat minimálně v celé EU. Ale stačí být multimiliardová společnost a můžete vesele prodávat nebezpečné výrobky s rizikem požáru jako by se nechumelilo.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537984
+
O ktere specnosti je rec? Pouzivaji to minimalne vyroci Nvidia, Intel a AMD grafickych karet, pouzivaji to vyrobci počítačových zdroju a bejapise i vyrobxi pocitacu a serveru ktere takove dily osazuji. Proc prave jedna spolecnost?
+1
-8
-1
Je komentář přínosný?
O ktere specnosti je rec?
JirkaK https://diit.cz/profil/jiri-kocman
20. 5. 2026 - 12:01https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseO ktere specnosti je rec? Pouzivaji to minimalne vyroci Nvidia, Intel a AMD grafickych karet, pouzivaji to vyrobci počítačových zdroju a bejapise i vyrobxi pocitacu a serveru ktere takove dily osazuji. Proc prave jedna spolecnost?https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537987
+
Pokud jsme začali diskusi o spotřebním zboží, tak asi nemá cenu do toho tahat servery a průmyslová řešení, že?
+1
+4
-1
Je komentář přínosný?
Pokud jsme začali diskusi o
hajčus https://diit.cz/profil/josef-hajek
20. 5. 2026 - 12:36https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskusePokud jsme začali diskusi o spotřebním zboží, tak asi nemá cenu do toho tahat servery a průmyslová řešení, že?https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1537997
+
Tak opet, vsichni vyrobci zdroju, grafik s cipy od amd, nv a intelu a vsichni vyrobci kteri vyrábí pocitace s komponentami ktere takove konektory obsahují. Klidne vypust servery a porad to mas celosvetove tisice firem. Ne jen jednu
+1
-4
-1
Je komentář přínosný?
Tak opet, vsichni vyrobci
JirkaK https://diit.cz/profil/jiri-kocman
20. 5. 2026 - 16:58https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseTak opet, vsichni vyrobci zdroju, grafik s cipy od amd, nv a intelu a vsichni vyrobci kteri vyrábí pocitace s komponentami ktere takove konektory obsahují. Klidne vypust servery a porad to mas celosvetove tisice firem. Ne jen jednuhttps://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538033
+
Navrhuji použít konektory z keramiky, místo plastu. :-)
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
Navrhuji použít konektory z
Moonalert https://diit.cz/profil/petr-letovsky
20. 5. 2026 - 13:42https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseNavrhuji použít konektory z keramiky, místo plastu. :-)https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538009
+
Ked sa ti roztavi plastovy konektor a tym strati kontakt (=rozpoji obvod), tak je to este mensie zlo. Ked sa ti ale zacnu tavit buzirky vodicov, ktore sa nasledne vyskratuju, tak mas zarobene na podstatne vacsi problem.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Ked sa ti roztavi plastovy
heh https://diit.cz/profil/heh
20. 5. 2026 - 13:46https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseKed sa ti roztavi plastovy konektor a tym strati kontakt (=rozpoji obvod), tak je to este mensie zlo. Ked sa ti ale zacnu tavit buzirky vodicov, ktore sa nasledne vyskratuju, tak mas zarobene na podstatne vacsi problem.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538010
+
Ono by to chtelo cely ATX poslat do histrie a navrhnout neco odpovidajici dobe.
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
Ono by to chtelo cely ATX
r23 https://diit.cz/profil/r23
20. 5. 2026 - 14:31https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseOno by to chtelo cely ATX poslat do histrie a navrhnout neco odpovidajici dobe.
https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538015
+
Ano, ale nějak si teď těžko představím, jak se na tom dohodne dostatečná většina výrobců...
Každopádně hezké by to bylo, protože současná řešení (i kolem rozmístění komponent ve skříni atd.) potřebují změnu jak sůl.
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
Ano, ale nějak si teď těžko
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
20. 5. 2026 - 15:01https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseAno, ale nějak si teď těžko představím, jak se na tom dohodne dostatečná většina výrobců...
Každopádně hezké by to bylo, protože současná řešení (i kolem rozmístění komponent ve skříni atd.) potřebují změnu jak sůl.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538018
+
A pritom staci sebrat 8 pin a napajet jej misto tohoto bazmeku, reseni jednoduche a hned.
Musim zvracet jak umele nevidi skutecnou pravdu, ze ten 16-pin stoji za ukazkovy kokot.
Ne a ne si priznat chybu, radsi zasereme planetu odpadem, to je ta dnesni ekologie...!
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
A pritom staci sebrat 8 pin a
Waffer47 https://diit.cz/profil/waffer47
20. 5. 2026 - 16:40https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseA pritom staci sebrat 8 pin a napajet jej misto tohoto bazmeku, reseni jednoduche a hned.
Musim zvracet jak umele nevidi skutecnou pravdu, ze ten 16-pin stoji za ukazkovy kokot.
Ne a ne si priznat chybu, radsi zasereme planetu odpadem, to je ta dnesni ekologie...!https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538031
+
Asi se zas nevztekej kvůli takové volovině. To už by ti musela obecně z ostatních špatností explodovat hlava..
Je to konektor, ne atomovka
+1
-6
-1
Je komentář přínosný?
Asi se zas nevztekej kvůli
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
20. 5. 2026 - 17:47https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseAsi se zas nevztekej kvůli takové volovině. To už by ti musela obecně z ostatních špatností explodovat hlava..
Je to konektor, ne atomovkahttps://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538037
+
Já se divím že ještě nikdo nvidii za tohle kurvítko pořádně nezažaloval.
+1
+4
-1
Je komentář přínosný?
Já se divím že ještě nikdo
Nitram1980CZ https://diit.cz/profil/martin-cettl
20. 5. 2026 - 17:17https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseJá se divím že ještě nikdo nvidii za tohle kurvítko pořádně nezažaloval.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538034
+
Co by žaloval, grafiku s utaveným kusem plastu?
Ono toho zas tak echt moc na procenta nebude.
V serverovně mám půl roku dva stroje s 5090 co jedou non stop a zatím žijou
+1
-7
-1
Je komentář přínosný?
Co by žaloval, grafiku s
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
20. 5. 2026 - 17:52https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseCo by žaloval, grafiku s utaveným kusem plastu?
Ono toho zas tak echt moc na procenta nebude.
V serverovně mám půl roku dva stroje s 5090 co jedou non stop a zatím žijouhttps://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538039
+
Tak tak :)
to se brble že je to skandál a že by se mělo žalovat -- a pak stejně neudělá nikdo nic :)
dřisty super prdy.
+1
-2
-1
Je komentář přínosný?
Tak tak :)
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
20. 5. 2026 - 21:24https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseTak tak :)
to se brble že je to skandál a že by se mělo žalovat -- a pak stejně neudělá nikdo nic :)
dřisty super prdy.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538054
+
Snažil jsem se naznačit, že těch kterým se to přihodilo asi nejsou procentuálně nějaké mega davy..
Na procenta to budou jednotky, ostatní jedou a neřeší..
Otázka co taková obluda za 70000kč za 5-10let.
Zrovna u 5090 bych nechtěl "vyhořet" po pěti letech, protože ta karta bude furt ještě dělo.
+1
-3
-1
Je komentář přínosný?
Snažil jsem se naznačit, že
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
21. 5. 2026 - 08:26https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseSnažil jsem se naznačit, že těch kterým se to přihodilo asi nejsou procentuálně nějaké mega davy..
Na procenta to budou jednotky, ostatní jedou a neřeší..
Otázka co taková obluda za 70000kč za 5-10let.
Zrovna u 5090 bych nechtěl "vyhořet" po pěti letech, protože ta karta bude furt ještě dělo.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538066
+
No...... zažalovat takovou chobotnici nebude asi sranda. Výrobce mlčí, partneři mlčí a inženýři, kteří k tomu řekli své jsou "bezpečně" uklizeni. Můžeme jenom spekulovat, jestli toto vypustit ven byla nerozvážnost, za kterou nikdo nechce nést odpovědnost (partnere mlč nebo nebudeme kamarádi) nebo cílená kartelová dohoda, aby se penízky točili (2,5 roku provozu a konec, kup si to nové). Co se týče spotřební elektroniky a pohledu na věc je to naprosto ukázková definice kurvítka. Elektronika -> místo -> teplo= degradace, fatální závada. Nerentabilní oprava= nárok na DBS (v rámci záruky, která musí být uznaná, což u některých značek je dneska docela problém) nebo si věc kupte novou.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
No...... zažalovat takovou
He3lix https://diit.cz/profil/jan-vlasak
21. 5. 2026 - 07:27https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseNo...... zažalovat takovou chobotnici nebude asi sranda. Výrobce mlčí, partneři mlčí a inženýři, kteří k tomu řekli své jsou "bezpečně" uklizeni. Můžeme jenom spekulovat, jestli toto vypustit ven byla nerozvážnost, za kterou nikdo nechce nést odpovědnost (partnere mlč nebo nebudeme kamarádi) nebo cílená kartelová dohoda, aby se penízky točili (2,5 roku provozu a konec, kup si to nové). Co se týče spotřební elektroniky a pohledu na věc je to naprosto ukázková definice kurvítka. Elektronika -> místo -> teplo= degradace, fatální závada. Nerentabilní oprava= nárok na DBS (v rámci záruky, která musí být uznaná, což u některých značek je dneska docela problém) nebo si věc kupte novou. https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538063
+
Preco proste uz nenavrhnu novy standard? Vsetky tie "fixy" su aj tak len take barlicky a neriesia problem. To vazne su tam vsetci tak pokakani povedat, ano je to problem, s novou generaciou pride novy standard XYZ, ktory tento problem eliminuje.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Preco proste uz nenavrhnu
x3m https://diit.cz/profil/x3m
21. 5. 2026 - 08:36https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskusePreco proste uz nenavrhnu novy standard? Vsetky tie "fixy" su aj tak len take barlicky a neriesia problem. To vazne su tam vsetci tak pokakani povedat, ano je to problem, s novou generaciou pride novy standard XYZ, ktory tento problem eliminuje.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538069
+
BO to není tak jednoduché...
Máš statisíce prodaných a naskladněných karet, kde už je tahle mrtka.. - tam to už nezměníš
S novou kartou která bude mít nový konektor budeš co?
Kupovat zas nový zdroj?
Protože redukce z 16pin stejně nic neřeší..
Celý problém je v tom, že TOHLE je ten nový standard.
Svět je komplikované místo.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
"""Preco proste uz nenavrhnu
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
22. 5. 2026 - 07:25https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse"""Preco proste uz nenavrhnu novy standard? """
BO to není tak jednoduché...
Máš statisíce prodaných a naskladněných karet, kde už je tahle mrtka.. - tam to už nezměníš
S novou kartou která bude mít nový konektor budeš co?
Kupovat zas nový zdroj?
Protože redukce z 16pin stejně nic neřeší..
Celý problém je v tom, že TOHLE je ten nový standard.
Svět je komplikované místo. https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538185
+
Pomohlo by, že by, kromě managorů, v nVidii zaměstnali taky nějakého elektrikáře, který zná aspoň Ohmův a oba Kirchhoffovy zákony.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Pomohlo by, že by, kromě
Kelley https://diit.cz/profil/kelley
21. 5. 2026 - 09:22https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskusePomohlo by, že by, kromě managorů, v nVidii zaměstnali taky nějakého elektrikáře, který zná aspoň Ohmův a oba Kirchhoffovy zákony.https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538079
+
Ja myslim, ze kvalifikovanych elektrikarov maju v nV dost. Problem je ten, ze sa zodpovedaju nekvalifikovanym mangerom. Takze ked sa manager opyta: "Zvladne tento navrh noveho konektora 600W?" a elektrikar mu odpovie "Ano, ale je tam vysoka pravdepodobnost, ze po case pouzivania sa roztavi", tak manager pocuje len "Ano" a takuto odpoved posunie vyssie. A nasledne plati system padajuceho ho*vna - ked sa veci zacnu ku*vit, tak manageri dojdu za elektrikarom a ten pokial nema svoju predoslu odpoved niekde pisomne v mailoch, tak je zo dna na den vyhodeny, lebo "to on zle navrhol"
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
Ja myslim, ze kvalifikovanych
heh https://diit.cz/profil/heh
21. 5. 2026 - 11:02https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuseJa myslim, ze kvalifikovanych elektrikarov maju v nV dost. Problem je ten, ze sa zodpovedaju nekvalifikovanym mangerom. Takze ked sa manager opyta: "Zvladne tento navrh noveho konektora 600W?" a elektrikar mu odpovie "Ano, ale je tam vysoka pravdepodobnost, ze po case pouzivania sa roztavi", tak manager pocuje len "Ano" a takuto odpoved posunie vyssie. A nasledne plati system padajuceho ho*vna - ked sa veci zacnu ku*vit, tak manageri dojdu za elektrikarom a ten pokial nema svoju predoslu odpoved niekde pisomne v mailoch, tak je zo dna na den vyhodeny, lebo "to on zle navrhol"https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538087
+
Možná čas se vrátit k rýsovacím prknům a začít na čistém papíru...
PRESNE, t.j. obrazne povedane.
Svet je plny kurvitok (v tovaroch), ale myslim ze kurvitko v 16pine nikto neplanoval v takejto podobe :)))))
Uz mesice se bavim predstavou, ze hosi v PCI sig z Intelu a AMD se rozhodli zatopit nVidii, protoze vedeli, ze konektor nabidne jako prvni.
A tak zatimco vlozili do specifikace takovouhle booby trap, potaji se smali, jak kolegy z nVidie napalili.
Ale je to jen predstava :-)
no jo, zn.: dokurvene uz na rysovacom prkne (t.j. este skor ako sa to zacne vyrabat)
To by platilo len za predpokladu, keby ten konektor sa nerozhodlo pouzivat aj samotne AMD :)
treba kupovat kvalitne veci a tam ziadne kurvito nehrozi.
'rysovacia tabula'
'cisty papier'
-taki projektanti este ziju?
Metafora.
překvapivě žijí. V lepším případě slouží jako techničtí garanti a mají pod sebou mladší, kteří projekt jedou v digitálu, v horším případě to někdo překresluje... mezičlánkem budiž ti, kteří přešli na 2D "rýsovací prkna", ale ve větší digitalizaci nevidí smysl/už se to nechtějí učit.
To si děláte srandu, ne? To by totiž znamenalo, že by v první řadě museli uznat, že to není zrovna nejlepší řešení pro konkrétní implementaci a že udělali chybu. To prvně zamrzne peklo!
Nedělám si srandu a pokud to neuznají sami, měli by je tam dotáhnout za uši regulátoři.
Já vím, to byla nadsázka. Nejhorší ale je, že to opravdu nejsou levné hračky, ale karty s hodnotou i několika desítek tisíc korun. A oni tam i tak dají takovej šmejd, to mi hlava nebere.
Prachy nesmrdí, takže ze strany NV, která to zavedla a nařídila, to není nic nového pod sluncem. Co mě skutečně fascinuje, je "Stockholmský syndrom" některých uživatelů toho šmejdu.
Tak ono to zaviedlo konzorcium (ci je nejaka konkretna firma, ktora spravila navrh netusim), takze zodpovedni su vsetci co tam sedia a teda aj vsetci tito vyrobcovia "fixov".
Stačí to marketingově prezentovat jako upgrade.
> Ačkoli lze podobné snahy vnímat jako chvályhodné
Nelze.
Chvalyhodne je, kdyz vyrobce vyda neco temer dokonale (v ramci moznosti), a pak vyda drobnou opravu nejakych problemu, kterou ty problemy opravdu vyresi.
Kdyz se jedna o 45-ty pokus vyresit problem, uz to neni chvalyhodne. Je nacase priznat si, ze problem je mnohem hlubsi, celou tu megasracku zahodit do kose, a zacit znovu od nuly (nebo od posledniho funkcniho reseni). Idealne s tim, ze lidi kteri se podileli na te megasracce k tomu tentokrat nepustis.
Nejsi sám, kdo má ten nešvar připisovat jakési patvary za zkratky a číslovky psané číslicemi. Sice se jedná o učivo 4. či 5. třídy ZŠ, nicméně stojí za to připomenout. Pozornosti doporučuji zejména kapitoly "Jak se píší číslovky číslicí?" a "6 nejčastějších chyb při psaní číslovek" (jejíž nadpis mimochodem porušuje pravidlo, že věta začíná vždy písmenem, slovem, nikoli číslicí a myslím, že nadpis nemá výjimku vyjma číslovaných kapitol).
https://www.pravopisne.cz/2012/02/pravidla-cislovky/
Děkuji za pozornost, Generalrechtschreibüberwachungsnaziführer.
Berte všichni s humorem a bez urážky prosím. :)
> jejíž nadpis mimochodem porušuje pravidlo
Takze mi doporucujes clanek o gramatice psany lidma, kteri sami gramatiku nezvladaji. Jo, to budu brat s humorem, jinak to asi ani brat nelze :)))
Ano. A také si vyhrazuji právo páchat vlastní gramatické zlotřilosti a být za ně po zásluze popotahován. :D
"40-tý"... Das ist hrůza... :)
„porušuje pravidlo, že věta začíná vždy písmenem, slovem, nikoli číslicí“
Český pravopis nemá žádné pravidlo, které by stanovovalo, že věta nesmí začínat číslicí. Jde o záležitost typografů, která je pouze na úrovni doporučení. Krom toho už na tom ani typografové úplně nebazírují, protože by to znamenalo, že místo zcela jasných a pochopitelných nadpisů jako „3D tisk se rychle rozvíjí“ by se měly psát paskvily jako „Tři dé tisk…“ a podobně.
„porušuje pravidlo, že věta začíná vždy písmenem, slovem, nikoli číslicí“
Český pravopis nemá žádné pravidlo, které by stanovovalo, že věta nesmí začínat číslicí. Jde o záležitost typografů, která je pouze na úrovni doporučení. Krom toho už na tom ani typografové úplně nebazírují, protože by to znamenalo, že místo zcela jasných a pochopitelných nadpisů jako „3D tisk se rychle rozvíjí“ by se měly psát paskvily jako „Tři dé tisk…“ a podobně.
https://diit.cz/clanek/kontakt-16pinu-degraduje-samovolne-i-po-plnem-zasunuti-corsair-pridava-pojistku/diskuse#comment-1538005 +A co takhle místo anglické zkratky použít hezké české slovo "trojrozměrný"?
To by se člověk musel zamyslet nad tím zda je 3D tisk opravdu 3D tiskem a nejedná se pouze o vrstvený 2D tisk. To že je výsledek trojrozměrný ještě nutně nemusí znamenat, že se jedná o trojrozměrný tisk :-P
Stejně tak lze přemýšlet nad nesmrtelností chrousta :-D
Legit. Asi jsem to kdysi nabral právě od typografů, ty číslice na začátku věty... A taky uznávám, že práce s jazykem není ustrnulá. :)
neh to glupi projektanti daju naprojektovat ai -ta to v dnesnych casoch zvladne naprojektovat lepsie ako zo skoly vyskoleny inzinier :):):)
ale kolko novych nevidanych a progresivnych inovacii -z toho este bude ;)
XT60 rulez!
Tam už by nebyla do budoucna moc rezerva. To zrovna raději XT90 s minimálně 8G drátem a nejlíp ještě přejít na 24V. To už by mohlo na chvilku vydržet.
Jako fakt chceš rezervu nad 720 W (při 12 V)? Myslím, že nemálo se nás shodne na tom, že 12 V je při takových to výkonech málo, právě proto, že dráty potom tečou velké proudy. A není to vlastně pouze problém konektorů, ale veškerého vedení, spínacích i napájecích obvodů... Přechod na 24 V by byl mnohem výhodnější. Při stejném "výkonu" (v skutku příkonu) by proudy byly poloviční. Respektive stejné konektory by unesly 2× tolik W. U té XT-60 by to bylo tím pádem 1440 W.
I tak si myslím, že nechci doma provozovat PC se spotřebou varné plotýnky. Už 500 W celkem za PC mi přijde hodně. Jako strop pro spotřebu v dočasné špičce 800 W. A to už jsme na úrovni malého přímotopu s ventilátorem. Za letních teplot problematické.
Spíš 2x XT90 a i to bude tak akorát i pro 5090.
Jsem nějak nepochopil, jak může někdo s takovými penězi k dispozici zmrvit konektor..
Už se to řeší roky.
Ještě že se tomu nějak přirozeně vyhýbám a provozuju karty jen s 1x8pin.
Ani já nemám po všech těch přelešťovacích opravičkách a patentových vylepšeníčkách celkově zmršenýho návrhu konektoru, kuráž si s tímto nepodarkem něco koupit.
Mě bohužel nic jiného nezbylo...
Jako já bych to asi neřešil jako dogma. Ale zatím se mi daří mít slušnou kartu bez toho, a jsem tak jako rád..
Jen malinko silnější 4070S nebo 5070 už to asi mají.
Pokud bych trval na 350W kartě, tak to prostě koupim a děj se vůle boží
On ten samotny konektor nie je uplne zmrveny. Co ho robi absolutne nepouzitelnym, su chybajuce load balancery, ktore nV odstranila s prichodom tohto konektoru. To bol vlastne hlavny dovod jeho zavedenia - podla teorie mal tento novy konektor znizit cenu PCB tym, ze odstrani potrebu load balancerov, ktore boli potrebne v pripade 2x6pin. Nasledne sa teoria stretla s krutou realitou, ale namiesto riesenia primarnej priciny problemov nV neustale radsej obvinuje pouzivatelov, ze maju IQ60 a nevedia ani zapojit korektne jeden konektor. Uz by mal konecne niekto v US&A podat na sud hromadnu zalobu.
Pocital jsem to a balancing nepomůže. Ikdyz jeden kabel odpojis je to stale kolem 10A na drat a to ti dobre spojeni zvladne prekvapive lepe nez kdy se budes snazit pres load balancing tahat 8A spatnym kontaktem. Tak se ti ten kontakt spali… proste je to spatny od zacatku
Tak ono samotnych 8.3A na drot nie je vobec vela, droty zvladnu podstatne viac. Aj samotne 16pin konektory su rated do 9.2A. Co je sice samo o sebe velmi maly safety-margin, ale hlavny problem je prave ten chybajuci load balancer + over-current ochrana. Potom to dopada tak, ze aj relativne maly rozdiel v prechodovom odpore medzi jednotlivymi pinmi sposobi, ze cez jeden vodic tecu 4A a cez druhy 12A. A prave to sposobuje tavenie konektorov.
Tyhle konektry (mechanicky velmi pdobne) existuji na 26A/pin.
Jenze ono uz tam pak hodne hraje provedeni - pritlacne sily, povrchovka, i vlastni kvalita krymplovani....staci knektor trochu jinak stlacit a parametry jsu v haji.
Coz neni kompatibilni s asijskymi levnymi pajcy, ktere realne nesplnuji nic.
Kdyby se jednalo o čínskou nabíječku, tak je už dávno v RAPEXu a nesmí se prodávat minimálně v celé EU. Ale stačí být multimiliardová společnost a můžete vesele prodávat nebezpečné výrobky s rizikem požáru jako by se nechumelilo.
O ktere specnosti je rec? Pouzivaji to minimalne vyroci Nvidia, Intel a AMD grafickych karet, pouzivaji to vyrobci počítačových zdroju a bejapise i vyrobxi pocitacu a serveru ktere takove dily osazuji. Proc prave jedna spolecnost?
Pokud jsme začali diskusi o spotřebním zboží, tak asi nemá cenu do toho tahat servery a průmyslová řešení, že?
Tak opet, vsichni vyrobci zdroju, grafik s cipy od amd, nv a intelu a vsichni vyrobci kteri vyrábí pocitace s komponentami ktere takove konektory obsahují. Klidne vypust servery a porad to mas celosvetove tisice firem. Ne jen jednu
zerte hovna, miliardy much sa nemozu mylit?
Navrhuji použít konektory z keramiky, místo plastu. :-)
Ked sa ti roztavi plastovy konektor a tym strati kontakt (=rozpoji obvod), tak je to este mensie zlo. Ked sa ti ale zacnu tavit buzirky vodicov, ktore sa nasledne vyskratuju, tak mas zarobene na podstatne vacsi problem.
Funkční 8 PIN konektor existuje, herním grafikám stačí dva, AI grafiky můžou potřebovat 4 kabely, firmy na AI to jistě dokáží zaplatit.
Ono by to chtelo cely ATX poslat do histrie a navrhnout neco odpovidajici dobe.
Ano, ale nějak si teď těžko představím, jak se na tom dohodne dostatečná většina výrobců...
Každopádně hezké by to bylo, protože současná řešení (i kolem rozmístění komponent ve skříni atd.) potřebují změnu jak sůl.
A pritom staci sebrat 8 pin a napajet jej misto tohoto bazmeku, reseni jednoduche a hned.
Musim zvracet jak umele nevidi skutecnou pravdu, ze ten 16-pin stoji za ukazkovy kokot.
Ne a ne si priznat chybu, radsi zasereme planetu odpadem, to je ta dnesni ekologie...!
Asi se zas nevztekej kvůli takové volovině. To už by ti musela obecně z ostatních špatností explodovat hlava..
Je to konektor, ne atomovka
Já se divím že ještě nikdo nvidii za tohle kurvítko pořádně nezažaloval.
Co by žaloval, grafiku s utaveným kusem plastu?
Ono toho zas tak echt moc na procenta nebude.
V serverovně mám půl roku dva stroje s 5090 co jedou non stop a zatím žijou
Děda kouřil a umřel starej. /s
Tak tak :)
to se brble že je to skandál a že by se mělo žalovat -- a pak stejně neudělá nikdo nic :)
dřisty super prdy.
Tak napriklad ja neudelam nic, protoze nejsem poskozenej, protoze nejsem dost tupej koupit si tenhle shit.
Snažil jsem se naznačit, že těch kterým se to přihodilo asi nejsou procentuálně nějaké mega davy..
Na procenta to budou jednotky, ostatní jedou a neřeší..
Otázka co taková obluda za 70000kč za 5-10let.
Zrovna u 5090 bych nechtěl "vyhořet" po pěti letech, protože ta karta bude furt ještě dělo.
No...... zažalovat takovou chobotnici nebude asi sranda. Výrobce mlčí, partneři mlčí a inženýři, kteří k tomu řekli své jsou "bezpečně" uklizeni. Můžeme jenom spekulovat, jestli toto vypustit ven byla nerozvážnost, za kterou nikdo nechce nést odpovědnost (partnere mlč nebo nebudeme kamarádi) nebo cílená kartelová dohoda, aby se penízky točili (2,5 roku provozu a konec, kup si to nové). Co se týče spotřební elektroniky a pohledu na věc je to naprosto ukázková definice kurvítka. Elektronika -> místo -> teplo= degradace, fatální závada. Nerentabilní oprava= nárok na DBS (v rámci záruky, která musí být uznaná, což u některých značek je dneska docela problém) nebo si věc kupte novou.
Preco proste uz nenavrhnu novy standard? Vsetky tie "fixy" su aj tak len take barlicky a neriesia problem. To vazne su tam vsetci tak pokakani povedat, ano je to problem, s novou generaciou pride novy standard XYZ, ktory tento problem eliminuje.
"""Preco proste uz nenavrhnu novy standard? """
BO to není tak jednoduché...
Máš statisíce prodaných a naskladněných karet, kde už je tahle mrtka.. - tam to už nezměníš
S novou kartou která bude mít nový konektor budeš co?
Kupovat zas nový zdroj?
Protože redukce z 16pin stejně nic neřeší..
Celý problém je v tom, že TOHLE je ten nový standard.
Svět je komplikované místo.
Pomohlo by, že by, kromě managorů, v nVidii zaměstnali taky nějakého elektrikáře, který zná aspoň Ohmův a oba Kirchhoffovy zákony.
Ja myslim, ze kvalifikovanych elektrikarov maju v nV dost. Problem je ten, ze sa zodpovedaju nekvalifikovanym mangerom. Takze ked sa manager opyta: "Zvladne tento navrh noveho konektora 600W?" a elektrikar mu odpovie "Ano, ale je tam vysoka pravdepodobnost, ze po case pouzivania sa roztavi", tak manager pocuje len "Ano" a takuto odpoved posunie vyssie. A nasledne plati system padajuceho ho*vna - ked sa veci zacnu ku*vit, tak manageri dojdu za elektrikarom a ten pokial nema svoju predoslu odpoved niekde pisomne v mailoch, tak je zo dna na den vyhodeny, lebo "to on zle navrhol"
Takze ked sa manager opyta: "Zvladne tento navrh noveho konektora 600W?"
Ne! Takový dotaz nikdy managor nepoložil.
Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.