27. 5. 2026 - 07:58https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuseAMD dobře jede!
Budou i nové desky nebo se zatím neví?https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuse#comment-1538570
+
Dosky a chiplety asi hej - pridu nove. Aj pri prichode Zen6 budu nove chiplety, ale arvhitektura dosiek ostane: socket AM5, DDR5, PCIe5....
Rovnako ocakavam nove dosky aj pri prichode Zen7, pri ktorom si skromne myslim ze v H2 2028 to nestihnu, ked este len v H1 2027 sa bude rozmahat Zen6. Myslim ze Zen7 zaplavi trh az v H1 2029.
Tvoja otazka ale znela ci to DNESNE dosky budu vzladat. Toz tazko povedat. Zen6 po upgrade BIOsu na 100,000000% iste. Pri Zen7 tazko povedat.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Dosky a chiplety asi hej -
Pjetro de https://diit.cz/profil/pjetro-de
27. 5. 2026 - 08:06https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuseDosky a chiplety asi hej - pridu nove. Aj pri prichode Zen6 budu nove chiplety, ale arvhitektura dosiek ostane: socket AM5, DDR5, PCIe5....
Rovnako ocakavam nove dosky aj pri prichode Zen7, pri ktorom si skromne myslim ze v H2 2028 to nestihnu, ked este len v H1 2027 sa bude rozmahat Zen6. Myslim ze Zen7 zaplavi trh az v H1 2029.
Tvoja otazka ale znela ci to DNESNE dosky budu vzladat. Toz tazko povedat. Zen6 po upgrade BIOsu na 100,000000% iste. Pri Zen7 tazko povedat.https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuse#comment-1538571
+
Jestli spis nemyslel, zda to stale jeste bude AM5 socket.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Jestli spis nemyslel, zda to
Kubrak https://diit.cz/profil/tsxoyhh5g8
27. 5. 2026 - 08:52https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuseJestli spis nemyslel, zda to stale jeste bude AM5 socket.https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuse#comment-1538578
+
pardon oprava: Aj pri prichode Zen6 budu nove chip"S"ety
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
pardon oprava: Aj pri
Pjetro de https://diit.cz/profil/pjetro-de
27. 5. 2026 - 09:28https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskusepardon oprava: Aj pri prichode Zen6 budu nove chip"S"etyhttps://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuse#comment-1538582
+
Zen7 pujde do AM5, novy socket se planuje az pro zen8
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Zen7 pujde do AM5, novy
Maor https://diit.cz/profil/abc-cba
27. 5. 2026 - 09:06https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuseZen7 pujde do AM5, novy socket se planuje az pro zen8https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuse#comment-1538579
+
zakladna otazka je, ze ci uz existujuca fosna s chipsetom X870E kupena pred rokom pre Zen5, bude
v H1 2027 zvladat aj Zen6 - po update BIOSu na 100,000000% ano
v H1 2029 zvladat aj Zen7 - ani besna srnka skrizena s divym danielom netusi
darmo to bude vsetko sc. AM5
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
zakladna otazka je, ze ci uz
Pjetro de https://diit.cz/profil/pjetro-de
27. 5. 2026 - 09:31https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskusezakladna otazka je, ze ci uz existujuca fosna s chipsetom X870E kupena pred rokom pre Zen5, bude
v H1 2027 zvladat aj Zen6 - po update BIOSu na 100,000000% ano
v H1 2029 zvladat aj Zen7 - ani besna srnka skrizena s divym danielom netusi
darmo to bude vsetko sc. AM5https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuse#comment-1538583
+
27. 5. 2026 - 10:47https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuseZen7 ještě ano, Zen8 už pravděpodobně ne.https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuse#comment-1538599
+
Vypadá to, že Zen 7 bude kompatibilní s AM5, ale zatím není vyloučeno, že třeba rok poté vyjde refresh pro AM6. Myslím, že bude záležet hlavně na cenách DDR6 pamětí a situaci na trhu.
Vypadá to, že Zen 7 bude kompatibilní s AM5, ale zatím není vyloučeno, že třeba rok poté vyjde refresh pro AM6. Myslím, že bude záležet hlavně na cenách DDR6 pamětí a situaci na trhu.
Otazka: X3D Zen6 pro desktop kdy na trhu? nepotrebuju presnej datum :) odhadem. diky
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Otazka: X3D Zen6 pro desktop
ZOLLINO https://diit.cz/profil/cx2kljynmx
27. 5. 2026 - 20:12https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuseOtazka: X3D Zen6 pro desktop kdy na trhu? nepotrebuju presnej datum :) odhadem. dikyhttps://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuse#comment-1538638
+
AMD dobře jede!
Budou i nové desky nebo se zatím neví?
Dosky a chiplety asi hej - pridu nove. Aj pri prichode Zen6 budu nove chiplety, ale arvhitektura dosiek ostane: socket AM5, DDR5, PCIe5....
Rovnako ocakavam nove dosky aj pri prichode Zen7, pri ktorom si skromne myslim ze v H2 2028 to nestihnu, ked este len v H1 2027 sa bude rozmahat Zen6. Myslim ze Zen7 zaplavi trh az v H1 2029.
Tvoja otazka ale znela ci to DNESNE dosky budu vzladat. Toz tazko povedat. Zen6 po upgrade BIOsu na 100,000000% iste. Pri Zen7 tazko povedat.
Jestli spis nemyslel, zda to stale jeste bude AM5 socket.
pardon oprava: Aj pri prichode Zen6 budu nove chip"S"ety
Zen7 pujde do AM5, novy socket se planuje az pro zen8
zakladna otazka je, ze ci uz existujuca fosna s chipsetom X870E kupena pred rokom pre Zen5, bude
v H1 2027 zvladat aj Zen6 - po update BIOSu na 100,000000% ano
v H1 2029 zvladat aj Zen7 - ani besna srnka skrizena s divym danielom netusi
darmo to bude vsetko sc. AM5
Zen7 ještě ano, Zen8 už pravděpodobně ne.
Vypadá to, že Zen 7 bude kompatibilní s AM5, ale zatím není vyloučeno, že třeba rok poté vyjde refresh pro AM6. Myslím, že bude záležet hlavně na cenách DDR6 pamětí a situaci na trhu.
Vypadá to, že Zen 7 bude kompatibilní s AM5, ale zatím není vyloučeno, že třeba rok poté vyjde refresh pro AM6. Myslím, že bude záležet hlavně na cenách DDR6 pamětí a situaci na trhu.
https://diit.cz/clanek/lisa-su-navstivila-tchaj-wan-pripravuje-vyrobu-zen-7-na-14-nm/diskuse#comment-1538628 +Otazka: X3D Zen6 pro desktop kdy na trhu? nepotrebuju presnej datum :) odhadem. diky
Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.