Ryzen 5 7600X3D je dlouhodobě nedostupný.
Mironet ho sice má skladem, ale cena 8 716 Kč je nesmysl když 7800X3D stojí 7 272 Kč tamtéž.
Když už levnou V-cache, tak 7500X3D pod 6000Kč je zajímavá nabídka.
7700X3D tak bude muset stát kolem 6 000Kč.
A 7500X3D bude muset klesnout na 4900Kč.
Aby to mělo smysl. I s ohledem na konkurenci.
Skřet pro tento měsíc vychválil i5 za 5100Kc jako best herní CPU. (Zdroj mrtve.cz)
28. 5. 2026 - 06:14https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseRyzen 5 7600X3D je dlouhodobě nedostupný.
Mironet ho sice má skladem, ale cena 8 716 Kč je nesmysl když 7800X3D stojí 7 272 Kč tamtéž.
Když už levnou V-cache, tak 7500X3D pod 6000Kč je zajímavá nabídka.
7700X3D tak bude muset stát kolem 6 000Kč.
A 7500X3D bude muset klesnout na 4900Kč.
Aby to mělo smysl. I s ohledem na konkurenci.
Skřet pro tento měsíc vychválil i5 za 5100Kc jako best herní CPU. (Zdroj mrtve.cz)
PS:
Jsem zvědav za kolik se objeví 5800X3D
Teď se prodal bazarový za 8 125Kč.
V aukci, takže to je reálná tržní cena
https://aukro.cz/amd-ryzen-7-5800x3d-7121175228https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538649
+
Ta 7700x3D nemá moc cenového manévrovacího prostoru ... :-/
Protože..
Famózní 7800x3D je opravdu za neskutečnou cenu.. (těžko hledat důvod, proč brát 7700)
A dokud byl 7500x3D za 4990, tak to byl rovněž budget kup roku..
Za ty prachy super CPU..
A i5?
To musel být 14600kf, jediné i5 co dnes lidi dost berou, protože --- DDR4.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Ta 7700x3D nemá moc cenového
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 08:57https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseTa 7700x3D nemá moc cenového manévrovacího prostoru ... :-/
Protože..
Famózní 7800x3D je opravdu za neskutečnou cenu.. (těžko hledat důvod, proč brát 7700)
A dokud byl 7500x3D za 4990, tak to byl rovněž budget kup roku..
Za ty prachy super CPU..
A i5?
To musel být 14600kf, jediné i5 co dnes lidi dost berou, protože --- DDR4. https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538665
+
250KF Plus.
Intel konečně pochopil že segmentace trhu je hnus.
Nová i5ka má boost 5,3GHz což je jen 200Mhz pod dnešním highendem ( i7 270K Plus)
Na Ryzen 5 9600X to stále nestačí ale už se alespoň vyrovná staršímu R5 7600X.
Takže slušný ST výkon intel konečně dostal i do nižšího mainstreamu.
Bohužel to přichází pozdě.
Dnes ST nikdo neřeší.
(Kromě pár bláznů jako já:)
Hráči řeší V-cache.
Na práci je potřeba MT.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
250KF Plus.
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
28. 5. 2026 - 10:55https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse250KF Plus.
Intel konečně pochopil že segmentace trhu je hnus.
Nová i5ka má boost 5,3GHz což je jen 200Mhz pod dnešním highendem ( i7 270K Plus)
Na Ryzen 5 9600X to stále nestačí ale už se alespoň vyrovná staršímu R5 7600X.
Takže slušný ST výkon intel konečně dostal i do nižšího mainstreamu.
Bohužel to přichází pozdě.
Dnes ST nikdo neřeší.
(Kromě pár bláznů jako já:)
Hráči řeší V-cache.
Na práci je potřeba MT.https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538672
+
28. 5. 2026 - 12:32https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseNe na 9600X to nestačí :)))
Možná se ale na ty grafy díváš obráceně..
Je tam "Lower is better" paciente ...
https://www.techpowerup.com/review/intel-core-ultra-5-250k-plus/12.html
A tady je pro změnu VÍC lépe, abys to zase nepomotal..
https://youtu.be/0iXMcdylHwY?t=173
Furt je ta země plochá?https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538691
+
Pomotal jsi to ty.
Je řeč o nižším mainstreamu a levném hraní.
A ty vytáhneš grafy v těžkém MT.
MP3 encoding je ST a tam je Ryzen 5 o 10% rychlejší.
Jestli chceš porovnávat hry, tak porovnávej laskavě 7500X3D.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Pomotal jsi to ty.
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
28. 5. 2026 - 12:39https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskusePomotal jsi to ty.
Je řeč o nižším mainstreamu a levném hraní.
A ty vytáhneš grafy v těžkém MT.
MP3 encoding je ST a tam je Ryzen 5 o 10% rychlejší.
Jestli chceš porovnávat hry, tak porovnávej laskavě 7500X3D.https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538693
+
nic jsem nepomotal, akorát ses tím svým katastrofálním příkladem úplně znemožnil..
Ano je tu řeč o mainstreamu, a tam patří jak 9600X, tak 250k..
A když je chceš porovnat, zatížíš je na maximu.. NE jak se to tobě hodí..
Pak zjistíš výsledek..
Zvolil příklad 7500x3D, je to výhra alespoň v těch hrách...
Ale JEN ve hrách..
250KF ale není vyloženě herní CPU, je to univerzální procák primárně na práci, a nějaké hry případně po práci.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
nic jsem nepomotal, akorát
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 12:53https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskusenic jsem nepomotal, akorát ses tím svým katastrofálním příkladem úplně znemožnil..
Ano je tu řeč o mainstreamu, a tam patří jak 9600X, tak 250k..
A když je chceš porovnat, zatížíš je na maximu.. NE jak se to tobě hodí..
Pak zjistíš výsledek..
ANO, kdybys místo nemastné neslané 9600X...
https://www.techspot.com/review/2878-amd-ryzen-5-9600x/
Zvolil příklad 7500x3D, je to výhra alespoň v těch hrách...
Ale JEN ve hrách..
250KF ale není vyloženě herní CPU, je to univerzální procák primárně na práci, a nějaké hry případně po práci. https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538696
+
Jo přiznávam že 250KF je v něčem lepší než 9600X.
Sláva. Trvalo to jen dva roky, od vydání 9600X.
Jenže 250K je dražší o 1000Kč než 9600X.
KFko nemá GPU a stále je dražší o 500Kč.
Jestli budeme porovnávat cenu, tak soupeřem je 7500X3D nebo 9700X.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
https://www.techpowerup.com
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
28. 5. 2026 - 13:08https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseZajímavý že TPU použiješ pro MT ale herní výkon ukážeš na YT.
Proč nedáš odkaz na herní testy od TPU?
Asi proto že se ti nehodí ;-)
https://www.techpowerup.com/review/intel-core-ultra-5-250k-plus/18.html
Jo přiznávam že 250KF je v něčem lepší než 9600X.
Sláva. Trvalo to jen dva roky, od vydání 9600X.
Jenže 250K je dražší o 1000Kč než 9600X.
KFko nemá GPU a stále je dražší o 500Kč.
Jestli budeme porovnávat cenu, tak soupeřem je 7500X3D nebo 9700X.https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538699
+
Jo máš pravdu přiznávám..
250kf reálně víc těží z her, které umí využívat hodně jader/vláken..
Ten TPU test je "all games AVG", což já moc nezkoumám, protože nenáročná hra, kde má CPU 300fps mě moc nezajímá - je jasné že tam stačí i Ryzen 3600.
Koukám vždy vyloženě po "CPU heavy" hrách, kde je šance na projevení limitů...
Jinak v klasikém MT je samozřejmě 9600X úplně mimo. To prostě ani nejde "vyhrát" s pouhými šesti jádry. A pokud chci řešit čas renderů nebo práce s videem u CPU za 5000, určitě si nevezmu 9600X.
Tam se už vyloženě zaspalo. 9700X je už použitelnější CPU.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Jo máš pravdu přiznávám..
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 13:25https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseJo máš pravdu přiznávám..
250kf reálně víc těží z her, které umí využívat hodně jader/vláken..
Ten TPU test je "all games AVG", což já moc nezkoumám, protože nenáročná hra, kde má CPU 300fps mě moc nezajímá - je jasné že tam stačí i Ryzen 3600.
Koukám vždy vyloženě po "CPU heavy" hrách, kde je šance na projevení limitů...
Jinak v klasikém MT je samozřejmě 9600X úplně mimo. To prostě ani nejde "vyhrát" s pouhými šesti jádry. A pokud chci řešit čas renderů nebo práce s videem u CPU za 5000, určitě si nevezmu 9600X.
Tam se už vyloženě zaspalo. 9700X je už použitelnější CPU.https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538700
+
Dva roky to ladili do použitelný formy.
A povedlo se.
AMD na to musí reagovat.
7700X3D je nejspíš tou reakcí.
Uvidíme až bude známá cena...
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
"250kf reálně víc těží z her,
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
28. 5. 2026 - 14:07https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse"250kf reálně víc těží z her, které umí využívat hodně jader/vláken.."
To jako CyberPunk 2077?
https://tpucdn.com/review/intel-core-ultra-5-250k-plus/images/cyberpunk-2077-1280-720.png
Já hraju CS2:
https://tpucdn.com/review/intel-core-ultra-5-250k-plus/images/counter-strike-2-1280-720.png
Dva roky to ladili do použitelný formy.
A povedlo se.
AMD na to musí reagovat.
7700X3D je nejspíš tou reakcí.
Uvidíme až bude známá cena...https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538705
+
Podstatné je si uvědomit, že 250kf NENÍ pripárně herní CPU, je to univerzál primárně na práci..
x3D proti tomu ve hrách nelze stavět, to je čistě herní řada, která by zase dostala masivně na frak aplikačně..
Proti x3D ve hře nelze stavět nic, nemá to konkurenci
Tím ale nechci hanit TPU z toho, jak měří CPU.
Spíše o nastavení hry (RT zatěžuje CPU víc než rastr) a třeba i o konfigurace pamětí - tohle z poslední doby víne, že dělá hodně
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Pidstatné je si uvědomit, že
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 15:37https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskusePodstatné je si uvědomit, že 250kf NENÍ pripárně herní CPU, je to univerzál primárně na práci..
x3D proti tomu ve hrách nelze stavět, to je čistě herní řada, která by zase dostala masivně na frak aplikačně..
Proti x3D ve hře nelze stavět nic, nemá to konkurenci
Jinak 250kf v Cyberpunku vede i na Techspot
https://www.techspot.com/photos/article/3106-intel-core-ultra-5-250k-plus/#CP2077-png
Tím ale nechci hanit TPU z toho, jak měří CPU.
Spíše o nastavení hry (RT zatěžuje CPU víc než rastr) a třeba i o konfigurace pamětí - tohle z poslední doby víne, že dělá hodněhttps://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538712
+
"x3D ... by zase dostala masivně na frak aplikačně"
A kde by dostala na frak AMD Ryzen 9 9950X3D??? X3D je podľa teba synonymum hrania. Lenže ono to občas pomáha aj v aplikáciach.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
"x3D ... by zase dostala
zoki https://diit.cz/profil/zoki
29. 5. 2026 - 11:16https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse"x3D ... by zase dostala masivně na frak aplikačně"
A kde by dostala na frak AMD Ryzen 9 9950X3D??? X3D je podľa teba synonymum hrania. Lenže ono to občas pomáha aj v aplikáciach.https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538782
+
Ale ona 9950x3D opravdu není konkurent pro CPU za 5000 nebo 8000 o kterém se tady bavím..
Cenový Konkurent k 250kf v podobě x3D je typicky 7500x3D...
Cenový Konkurent k 270kf bude něco jako 7800x3D...
Ty vytahuješ 9950x3D, aby AMD vyhrálo, ANO jsi šikovný, AMD vyhrálo - splněno, ale úplně v jiné cenové kategoii..
Je to tudíž nesrovnatelné
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Ale ona 9950x3D opravdu není
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
31. 5. 2026 - 11:51https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseAle ona 9950x3D opravdu není konkurent pro CPU za 5000 nebo 8000 o kterém se tady bavím..
Cenový Konkurent k 250kf v podobě x3D je typicky 7500x3D...
Cenový Konkurent k 270kf bude něco jako 7800x3D...
Ty vytahuješ 9950x3D, aby AMD vyhrálo, ANO jsi šikovný, AMD vyhrálo - splněno, ale úplně v jiné cenové kategoii..
Je to tudíž nesrovnatelnéhttps://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538854
+
Ešte raz pre teba, ako zaostalého a neschopného pochopiť ani svoj vlastný príspevok.
"x3D proti tomu ve hrách nelze stavět, to je čistě herní řada, která by zase dostala masivně na frak aplikačně"
Nikde nespomínaš cenu.
Takže moje tvrdenie platí, že aplikačne by nedostala na frak. Ak tvrdíš niečo iné, tak to dolož.
Ak by si aj postavil proti sebe AMD Ryzen 9 9950X3D vs Intel Core Ultra 9-285K, čo sú v podstate cenovo zrovnateľné procesory, tak zistíš, že aplikačne sú plus mínus rovnaké (https://www.cpubenchmark.net/compare/6549vs6296/AMD-Ryzen-9-9950X3D-vs-I..., ... ďalšie testy si pohľadaj). Čo je ale problém, AMD udáva TDP 170W a moc hore nejde nad limit, zatiaľ čo Intel má udávané TDP 125 W, ale dosahuje až 250 W v plnej záťaži. Takže lepšie chladenie bude treba, silnejší zdroj, odvedené teplo do miestnosti bude treba tiež riešiť asi klimatizáciou, ktorá viacej spotrebuje. A ten čo bude využívať tie procesory naplno, tak to pocíti na peňaženke.
Ale podstatné je,že ani v rovnakej cenovej kategórii nedostane AMD "masivne na frak".
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Ešte raz pre teba, ako
zoki https://diit.cz/profil/zoki
2. 6. 2026 - 10:57https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseEšte raz pre teba, ako zaostalého a neschopného pochopiť ani svoj vlastný príspevok.
"x3D proti tomu ve hrách nelze stavět, to je čistě herní řada, která by zase dostala masivně na frak aplikačně"
Nikde nespomínaš cenu.
Takže moje tvrdenie platí, že aplikačne by nedostala na frak. Ak tvrdíš niečo iné, tak to dolož.
Ak by si aj postavil proti sebe AMD Ryzen 9 9950X3D vs Intel Core Ultra 9-285K, čo sú v podstate cenovo zrovnateľné procesory, tak zistíš, že aplikačne sú plus mínus rovnaké (https://www.cpubenchmark.net/compare/6549vs6296/AMD-Ryzen-9-9950X3D-vs-Intel-Ultra-9-285K, ... ďalšie testy si pohľadaj). Čo je ale problém, AMD udáva TDP 170W a moc hore nejde nad limit, zatiaľ čo Intel má udávané TDP 125 W, ale dosahuje až 250 W v plnej záťaži. Takže lepšie chladenie bude treba, silnejší zdroj, odvedené teplo do miestnosti bude treba tiež riešiť asi klimatizáciou, ktorá viacej spotrebuje. A ten čo bude využívať tie procesory naplno, tak to pocíti na peňaženke.
Ale podstatné je,že ani v rovnakej cenovej kategórii nedostane AMD "masivne na frak".https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538999
+
FrankHorigan:
Pořád si tě hlídám, ted si hraješ na slušnýho, další forma tvojí manipulace a za měsíc budeš zase všechny urážet. Vím, že jsi psychopat.
Cítím to až sem, jak se to v tobě dere, ale nemůžeš. Protože mě chceš podělat, že nemám pravdu.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
FrankHorigan:
Hanzi76 https://diit.cz/profil/on2ddavv35
28. 5. 2026 - 14:13https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseFrankHorigan:
Pořád si tě hlídám, ted si hraješ na slušnýho, další forma tvojí manipulace a za měsíc budeš zase všechny urážet. Vím, že jsi psychopat.
Cítím to až sem, jak se to v tobě dere, ale nemůžeš. Protože mě chceš podělat, že nemám pravdu.
https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538707
+
Hraju si furt na to samé, ale kolem tebe raději chodím po špičách (už jsem to psal), aby to s tebou neseklo..
Protože ty fakt nejsi ulplně stabilní..
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Hraju si furt na to samé, ale
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 15:39https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseHraju si furt na to samé, ale kolem tebe raději chodím po špičách (už jsem to psal), aby to s tebou neseklo..
Protože ty fakt nejsi ulplně stabilní..
https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538713
+
Pro psychopaty jsou emoce ostatních hlavně nástrojem k manipulaci a získání kontroly. Sami totiž hluboké city neprožívají, proto se „živí“ reakcemi svého okolí.
Jestli někdo máte známého psychiatra, je zde krásná příležitost otestovat v diskuzi psychopata FrankaHorigana.
Pravděpodobnost narazit na psychopata v běžné internetové diskuzi je odhadována na 1 až 4 %.
Myslim si, že je to příležitost.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Pro psychopaty jsou emoce
Hanzi76 https://diit.cz/profil/on2ddavv35
29. 5. 2026 - 00:37https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskusePro psychopaty jsou emoce ostatních hlavně nástrojem k manipulaci a získání kontroly. Sami totiž hluboké city neprožívají, proto se „živí“ reakcemi svého okolí.
Jestli někdo máte známého psychiatra, je zde krásná příležitost otestovat v diskuzi psychopata FrankaHorigana.
Pravděpodobnost narazit na psychopata v běžné internetové diskuzi je odhadována na 1 až 4 %.
Myslim si, že je to příležitost.https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538740
+
Psychiatr by nejspíše jen konstatoval, že Frenk sem tam usměrní namachrované jedince, kteří si myslí, že když mají v Betlfíldu víc fps, tak jsou asi lepšími bojovníky...
Nebo popřípadě koupili desku 13 a na základě toho tvrdí, že deska 5 se absolutně nedá používat..
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Psychiatr by nejspíše jen
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
29. 5. 2026 - 08:25https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskusePsychiatr by nejspíše jen konstatoval, že Frenk sem tam usměrní namachrované jedince, kteří si myslí, že když mají v Betlfíldu víc fps, tak jsou asi lepšími bojovníky...
Nebo popřípadě koupili desku 13 a na základě toho tvrdí, že deska 5 se absolutně nedá používat.. https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538748
+
Nechci naznačovat, neznáme se, ale tak se vidíš ty. Vidí tě tak i ostatní? I když mám uživatele krátce, čtu to tady od dob věhlasu CDR a testování vypalovaček. Denně. Všiml jsem si tvých příspěvků až poslední dobou. Přijde mi, že tu vystupuješ čím dál ostřeji. Necháváš se vyprovokovat stále jednodušeji, zdá se mi. Kdo vlasně jsi, že chceš "usměrňovat namachrované jedince", že jim nenecháš jejich názor a nemyslíš si něco o.. Buď se jejich názory v praxi potvrdí, nebo vyvrátí. Pokud tím usměrňováním útočíš na jejich ego, nebudou si ho bránit? Co myslíš?
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
"Psychiatr by nejspíše jen
Karel Bouček https://diit.cz/profil/yewtfpsnrw
29. 5. 2026 - 10:12https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse"Psychiatr by nejspíše jen konstatoval..."
Nechci naznačovat, neznáme se, ale tak se vidíš ty. Vidí tě tak i ostatní? I když mám uživatele krátce, čtu to tady od dob věhlasu CDR a testování vypalovaček. Denně. Všiml jsem si tvých příspěvků až poslední dobou. Přijde mi, že tu vystupuješ čím dál ostřeji. Necháváš se vyprovokovat stále jednodušeji, zdá se mi. Kdo vlasně jsi, že chceš "usměrňovat namachrované jedince", že jim nenecháš jejich názor a nemyslíš si něco o.. Buď se jejich názory v praxi potvrdí, nebo vyvrátí. Pokud tím usměrňováním útočíš na jejich ego, nebudou si ho bránit? Co myslíš?https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538759
+
"""Pokud tím usměrňováním útočíš na jejich ego, nebudou si ho bránit? Co myslíš?"""
Samozřejmě si ho budou bránit... to je přirozené.. však OK...
Ale já taky argumentuji a vysvětluji..
Zatímco protistrana zpravidla skončí něčím jako """XTX je stejně TOPKA na věky věků""", nebo """to je jedno, AMD se stejně lepší, mě se víc líbí""" :))
PS: Mimochodem mám taky AMD platformu a proti soc1700 v tom nevidím žádný kulervoucí rozdíl, je to lepší přesně o ty procenta, které avizují recenze.
A Radeony jsem měl snad 10let. Ale jejich zastoupení mezi lidmi a hlavně vývojáři MODů a uvadá a začal s tím být problém..
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
"""Pokud tím usměrňováním
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
29. 5. 2026 - 14:08https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse"""Pokud tím usměrňováním útočíš na jejich ego, nebudou si ho bránit? Co myslíš?"""
Samozřejmě si ho budou bránit... to je přirozené.. však OK...
Ale já taky argumentuji a vysvětluji..
Zatímco protistrana zpravidla skončí něčím jako """XTX je stejně TOPKA na věky věků""", nebo """to je jedno, AMD se stejně lepší, mě se víc líbí""" :))
PS: Mimochodem mám taky AMD platformu a proti soc1700 v tom nevidím žádný kulervoucí rozdíl, je to lepší přesně o ty procenta, které avizují recenze.
A Radeony jsem měl snad 10let. Ale jejich zastoupení mezi lidmi a hlavně vývojáři MODů a uvadá a začal s tím být problém.. https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538797
+
"Je tam "Lower is better" paciente ..."
"A tady je pro změnu VÍC lépe, abys to zase nepomotal.."
"Furt je ta země plochá?"
"..akorát ses tím svým katastrofálním příkladem úplně znemožnil.."
Můžeš mi prosím tě říct, proč jsi hned osobní a útočíš? Waleed nezačal. Možná, že kdybys byl v klidu a nenazýval hned pacientem apod. každého, kdo tvé vidění světa nesdílí, ostatní by argumentovali také jen věcně...
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
"Je tam "Lower is better"
Karel Bouček https://diit.cz/profil/yewtfpsnrw
28. 5. 2026 - 14:13https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse"Je tam "Lower is better" paciente ..."
"A tady je pro změnu VÍC lépe, abys to zase nepomotal.."
"Furt je ta země plochá?"
"..akorát ses tím svým katastrofálním příkladem úplně znemožnil.."
Můžeš mi prosím tě říct, proč jsi hned osobní a útočíš? Waleed nezačal. Možná, že kdybys byl v klidu a nenazýval hned pacientem apod. každého, kdo tvé vidění světa nesdílí, ostatní by argumentovali také jen věcně...https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538706
+
“””” Na Ryzen 5 9600X to stále nestačí ale už se alespoň vyrovná staršímu R5 7600X.””””
Tohle je holý nesmysl, tady nejde o sdílení vidění světa..
A kdybys viděl co mě se tu všechno píše jen proto, že se semtam dotknu ega realitou….
Škoda mluvit
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
“””” Na Ryzen 5 9600X to
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 15:34https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse“””” Na Ryzen 5 9600X to stále nestačí ale už se alespoň vyrovná staršímu R5 7600X.””””
Tohle je holý nesmysl, tady nejde o sdílení vidění světa..
A kdybys viděl co mě se tu všechno píše jen proto, že se semtam dotknu ega realitou….
Škoda mluvithttps://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538711
+
Osobní útok jsem si zasloužil.
Protože můj pohled na věc se snažím vnutit všem. A je fajn když někdo postne jiný pohled.
TO je smysl diskuze. Ale zkus to příště bez urážek.
Jsem vyznavač ST a líbí se mi levná CPU co dávají podobný výkon jako High-end.
Segmentace trhu mě neskutečně štve.
Maření CPU výkonu by mělo být trestné.
Pro moje nároky je 9600X vhodnější.
+Je levnější.
+Má iGPU.
+Spotřeba.
+Chlazení.
+Předvídatelný výkon.
+Výkon jednoho jádra je lepší než i5.
Kromě CineBench který Ryzenum nechutná: https://tpucdn.com/review/intel-core-ultra-5-250k-plus/images/cinebench-...
V tomto testu i5 porazí i9 z předchozí generace a dokonce i R9.
A to je paráda.
Je to důkaz že Intel nedělá segmentaci.
AMD bude muset zabrat v mainstreamu.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Osobní útok jsem si zasloužil
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
28. 5. 2026 - 22:54https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseOsobní útok jsem si zasloužil.
Protože můj pohled na věc se snažím vnutit všem. A je fajn když někdo postne jiný pohled.
TO je smysl diskuze. Ale zkus to příště bez urážek.
Jsem vyznavač ST a líbí se mi levná CPU co dávají podobný výkon jako High-end.
Segmentace trhu mě neskutečně štve.
Maření CPU výkonu by mělo být trestné.
Pro moje nároky je 9600X vhodnější.
+Je levnější.
+Má iGPU.
+Spotřeba.
+Chlazení.
+Předvídatelný výkon.
+Výkon jednoho jádra je lepší než i5.
Kromě CineBench který Ryzenum nechutná:
https://tpucdn.com/review/intel-core-ultra-5-250k-plus/images/cinebench-single.png
V tomto testu i5 porazí i9 z předchozí generace a dokonce i R9.
A to je paráda.
Je to důkaz že Intel nedělá segmentaci.
AMD bude muset zabrat v mainstreamu.https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538737
+
Tak to byla řeč jako víno.. Taky se omlouvám.
Jak si mám představit "vyznavače ST"?
To děláš jen v CAD nebo hraješ na DOSbox?
Já myslel že "vyznavač ST" je spíš nějaká ta aplikace...
A samozřejmě 1000 lidí, 1000 chutí.
Pro někoho konkrétního může být 9600X logicky výhodnější, ale nelze svou osobní preferenci do světa prezentovat zcela obecně.. Jinak je to dost matoucí. Popřípadě je asi fajn sdělil důvod svých osobních preferencí.
Kdyby ten Sandokan s Gamers Nexus řekl :: "250k je lepší, ale berte 9600x, protože já mám rád červenou a mám AM5 desku a beru ho taky"...
Tak je to asi dost mimo.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Tak to byla řeč jako víno..
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
29. 5. 2026 - 08:13https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseTak to byla řeč jako víno.. Taky se omlouvám.
Jak si mám představit "vyznavače ST"?
To děláš jen v CAD nebo hraješ na DOSbox?
Já myslel že "vyznavač ST" je spíš nějaká ta aplikace...
A samozřejmě 1000 lidí, 1000 chutí.
Pro někoho konkrétního může být 9600X logicky výhodnější, ale nelze svou osobní preferenci do světa prezentovat zcela obecně.. Jinak je to dost matoucí. Popřípadě je asi fajn sdělil důvod svých osobních preferencí.
Kdyby ten Sandokan s Gamers Nexus řekl :: "250k je lepší, ale berte 9600x, protože já mám rád červenou a mám AM5 desku a beru ho taky"...
Tak je to asi dost mimo. https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538747
+
Pro zajímavost AM4 X3D
Tento týden se Aukru vydražil od 1,-Kč, prodávající zaplatí 8% provizi Aukru
Ryzen 5700X3D za 7212,-Kč
Ryzen 5800X3D za 8125,-Kč
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Pro zajímavost AM4 X3D
Hanzi76 https://diit.cz/profil/on2ddavv35
28. 5. 2026 - 14:01https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskusePro zajímavost AM4 X3D
Tento týden se Aukru vydražil od 1,-Kč, prodávající zaplatí 8% provizi Aukru
Ryzen 5700X3D za 7212,-Kč
Ryzen 5800X3D za 8125,-Kč
https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538703
+
Jj lidi jsou pacoši..
Místo toho mohli mít 7500x3D za 5000 a zcela novou desku..
Vyšlo by je to o pár kaček dráž..
Ale všechno nové včetně platformy
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
Jj lidi jsou pacoši..
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 15:32https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseJj lidi jsou pacoši..
Místo toho mohli mít 7500x3D za 5000 a zcela novou desku..
Vyšlo by je to o pár kaček dráž..
Ale všechno nové včetně platformyhttps://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538710
+
A pokud mají 32GB RAM tak by vysolili dalších 10kKč za paměti
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
A pokud mají 32GB RAM tak by
TOW https://diit.cz/profil/tow
28. 5. 2026 - 15:50https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseA pokud mají 32GB RAM tak by vysolili dalších 10kKč za pamětihttps://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538714
+
Rozhodně, jednak bych se snažil ty RAM sehbat co nejlevněji (tím netvrdím, že tak, jak to mám já), a jednak prodáš celý AM4 set..
AM5 deska + 7500x3D dokud byl výhodně = 8000-8500kč.
Tolik dáš jen za 5800x3d - bazaru…
Pokud prodáš dejme tomu R5600+deska+32GB DDR4, pokryješ většinu ceny nových DDR5… (dají se v pohodě sehnat za 8500)
Chce to trochu práce a štěstí…
Ale nenutím - 5800x3D je samo bez práce a nějaký ten rok to vydrží
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Rozhodně, jednak bych se
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 15:57https://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuseRozhodně, jednak bych se snažil ty RAM sehbat co nejlevněji (tím netvrdím, že tak, jak to mám já), a jednak prodáš celý AM4 set..
AM5 deska + 7500x3D dokud byl výhodně = 8000-8500kč.
Tolik dáš jen za 5800x3d - bazaru…
Pokud prodáš dejme tomu R5600+deska+32GB DDR4, pokryješ většinu ceny nových DDR5… (dají se v pohodě sehnat za 8500)
Chce to trochu práce a štěstí…
Ale nenutím - 5800x3D je samo bez práce a nějaký ten rok to vydržíhttps://diit.cz/clanek/prichazi-ryzen-7-7700x3d-nejlevnejsi-v-cache-osmijadro-pro-am5/diskuse#comment-1538715
+
Ryzen 5 7600X3D je dlouhodobě nedostupný.
Mironet ho sice má skladem, ale cena 8 716 Kč je nesmysl když 7800X3D stojí 7 272 Kč tamtéž.
Když už levnou V-cache, tak 7500X3D pod 6000Kč je zajímavá nabídka.
7700X3D tak bude muset stát kolem 6 000Kč.
A 7500X3D bude muset klesnout na 4900Kč.
Aby to mělo smysl. I s ohledem na konkurenci.
Skřet pro tento měsíc vychválil i5 za 5100Kc jako best herní CPU. (Zdroj mrtve.cz)
PS:
Jsem zvědav za kolik se objeví 5800X3D
Teď se prodal bazarový za 8 125Kč.
V aukci, takže to je reálná tržní cena
https://aukro.cz/amd-ryzen-7-5800x3d-7121175228
Ta 7700x3D nemá moc cenového manévrovacího prostoru ... :-/
Protože..
Famózní 7800x3D je opravdu za neskutečnou cenu.. (těžko hledat důvod, proč brát 7700)
A dokud byl 7500x3D za 4990, tak to byl rovněž budget kup roku..
Za ty prachy super CPU..
A i5?
To musel být 14600kf, jediné i5 co dnes lidi dost berou, protože --- DDR4.
250KF Plus.
Intel konečně pochopil že segmentace trhu je hnus.
Nová i5ka má boost 5,3GHz což je jen 200Mhz pod dnešním highendem ( i7 270K Plus)
Na Ryzen 5 9600X to stále nestačí ale už se alespoň vyrovná staršímu R5 7600X.
Takže slušný ST výkon intel konečně dostal i do nižšího mainstreamu.
Bohužel to přichází pozdě.
Dnes ST nikdo neřeší.
(Kromě pár bláznů jako já:)
Hráči řeší V-cache.
Na práci je potřeba MT.
Ne na 9600X to nestačí :)))
Možná se ale na ty grafy díváš obráceně..
Je tam "Lower is better" paciente ...
https://www.techpowerup.com/review/intel-core-ultra-5-250k-plus/12.html
A tady je pro změnu VÍC lépe, abys to zase nepomotal..
https://youtu.be/0iXMcdylHwY?t=173
Furt je ta země plochá?
Pomotal jsi to ty.
Je řeč o nižším mainstreamu a levném hraní.
A ty vytáhneš grafy v těžkém MT.
MP3 encoding je ST a tam je Ryzen 5 o 10% rychlejší.
Jestli chceš porovnávat hry, tak porovnávej laskavě 7500X3D.
nic jsem nepomotal, akorát ses tím svým katastrofálním příkladem úplně znemožnil..
Ano je tu řeč o mainstreamu, a tam patří jak 9600X, tak 250k..
A když je chceš porovnat, zatížíš je na maximu.. NE jak se to tobě hodí..
Pak zjistíš výsledek..
ANO, kdybys místo nemastné neslané 9600X...
https://www.techspot.com/review/2878-amd-ryzen-5-9600x/
Zvolil příklad 7500x3D, je to výhra alespoň v těch hrách...
Ale JEN ve hrách..
250KF ale není vyloženě herní CPU, je to univerzální procák primárně na práci, a nějaké hry případně po práci.
Zajímavý že TPU použiješ pro MT ale herní výkon ukážeš na YT.
Proč nedáš odkaz na herní testy od TPU?
Asi proto že se ti nehodí ;-)
https://www.techpowerup.com/review/intel-core-ultra-5-250k-plus/18.html
Jo přiznávam že 250KF je v něčem lepší než 9600X.
Sláva. Trvalo to jen dva roky, od vydání 9600X.
Jenže 250K je dražší o 1000Kč než 9600X.
KFko nemá GPU a stále je dražší o 500Kč.
Jestli budeme porovnávat cenu, tak soupeřem je 7500X3D nebo 9700X.
Jo máš pravdu přiznávám..
250kf reálně víc těží z her, které umí využívat hodně jader/vláken..
Ten TPU test je "all games AVG", což já moc nezkoumám, protože nenáročná hra, kde má CPU 300fps mě moc nezajímá - je jasné že tam stačí i Ryzen 3600.
Koukám vždy vyloženě po "CPU heavy" hrách, kde je šance na projevení limitů...
Jinak v klasikém MT je samozřejmě 9600X úplně mimo. To prostě ani nejde "vyhrát" s pouhými šesti jádry. A pokud chci řešit čas renderů nebo práce s videem u CPU za 5000, určitě si nevezmu 9600X.
Tam se už vyloženě zaspalo. 9700X je už použitelnější CPU.
"250kf reálně víc těží z her, které umí využívat hodně jader/vláken.."
To jako CyberPunk 2077?
https://tpucdn.com/review/intel-core-ultra-5-250k-plus/images/cyberpunk-...
Já hraju CS2:
https://tpucdn.com/review/intel-core-ultra-5-250k-plus/images/counter-st...
Dva roky to ladili do použitelný formy.
A povedlo se.
AMD na to musí reagovat.
7700X3D je nejspíš tou reakcí.
Uvidíme až bude známá cena...
Podstatné je si uvědomit, že 250kf NENÍ pripárně herní CPU, je to univerzál primárně na práci..
x3D proti tomu ve hrách nelze stavět, to je čistě herní řada, která by zase dostala masivně na frak aplikačně..
Proti x3D ve hře nelze stavět nic, nemá to konkurenci
Jinak 250kf v Cyberpunku vede i na Techspot
https://www.techspot.com/photos/article/3106-intel-core-ultra-5-250k-plu...
Tím ale nechci hanit TPU z toho, jak měří CPU.
Spíše o nastavení hry (RT zatěžuje CPU víc než rastr) a třeba i o konfigurace pamětí - tohle z poslední doby víne, že dělá hodně
"x3D ... by zase dostala masivně na frak aplikačně"
A kde by dostala na frak AMD Ryzen 9 9950X3D??? X3D je podľa teba synonymum hrania. Lenže ono to občas pomáha aj v aplikáciach.
Ale ona 9950x3D opravdu není konkurent pro CPU za 5000 nebo 8000 o kterém se tady bavím..
Cenový Konkurent k 250kf v podobě x3D je typicky 7500x3D...
Cenový Konkurent k 270kf bude něco jako 7800x3D...
Ty vytahuješ 9950x3D, aby AMD vyhrálo, ANO jsi šikovný, AMD vyhrálo - splněno, ale úplně v jiné cenové kategoii..
Je to tudíž nesrovnatelné
Ešte raz pre teba, ako zaostalého a neschopného pochopiť ani svoj vlastný príspevok.
"x3D proti tomu ve hrách nelze stavět, to je čistě herní řada, která by zase dostala masivně na frak aplikačně"
Nikde nespomínaš cenu.
Takže moje tvrdenie platí, že aplikačne by nedostala na frak. Ak tvrdíš niečo iné, tak to dolož.
Ak by si aj postavil proti sebe AMD Ryzen 9 9950X3D vs Intel Core Ultra 9-285K, čo sú v podstate cenovo zrovnateľné procesory, tak zistíš, že aplikačne sú plus mínus rovnaké (https://www.cpubenchmark.net/compare/6549vs6296/AMD-Ryzen-9-9950X3D-vs-I..., ... ďalšie testy si pohľadaj). Čo je ale problém, AMD udáva TDP 170W a moc hore nejde nad limit, zatiaľ čo Intel má udávané TDP 125 W, ale dosahuje až 250 W v plnej záťaži. Takže lepšie chladenie bude treba, silnejší zdroj, odvedené teplo do miestnosti bude treba tiež riešiť asi klimatizáciou, ktorá viacej spotrebuje. A ten čo bude využívať tie procesory naplno, tak to pocíti na peňaženke.
Ale podstatné je,že ani v rovnakej cenovej kategórii nedostane AMD "masivne na frak".
FrankHorigan:
Pořád si tě hlídám, ted si hraješ na slušnýho, další forma tvojí manipulace a za měsíc budeš zase všechny urážet. Vím, že jsi psychopat.
Cítím to až sem, jak se to v tobě dere, ale nemůžeš. Protože mě chceš podělat, že nemám pravdu.
Hraju si furt na to samé, ale kolem tebe raději chodím po špičách (už jsem to psal), aby to s tebou neseklo..
Protože ty fakt nejsi ulplně stabilní..
Pro psychopaty jsou emoce ostatních hlavně nástrojem k manipulaci a získání kontroly. Sami totiž hluboké city neprožívají, proto se „živí“ reakcemi svého okolí.
Jestli někdo máte známého psychiatra, je zde krásná příležitost otestovat v diskuzi psychopata FrankaHorigana.
Pravděpodobnost narazit na psychopata v běžné internetové diskuzi je odhadována na 1 až 4 %.
Myslim si, že je to příležitost.
Psychiatr by nejspíše jen konstatoval, že Frenk sem tam usměrní namachrované jedince, kteří si myslí, že když mají v Betlfíldu víc fps, tak jsou asi lepšími bojovníky...
Nebo popřípadě koupili desku 13 a na základě toho tvrdí, že deska 5 se absolutně nedá používat..
"Psychiatr by nejspíše jen konstatoval..."
Nechci naznačovat, neznáme se, ale tak se vidíš ty. Vidí tě tak i ostatní? I když mám uživatele krátce, čtu to tady od dob věhlasu CDR a testování vypalovaček. Denně. Všiml jsem si tvých příspěvků až poslední dobou. Přijde mi, že tu vystupuješ čím dál ostřeji. Necháváš se vyprovokovat stále jednodušeji, zdá se mi. Kdo vlasně jsi, že chceš "usměrňovat namachrované jedince", že jim nenecháš jejich názor a nemyslíš si něco o.. Buď se jejich názory v praxi potvrdí, nebo vyvrátí. Pokud tím usměrňováním útočíš na jejich ego, nebudou si ho bránit? Co myslíš?
"""Pokud tím usměrňováním útočíš na jejich ego, nebudou si ho bránit? Co myslíš?"""
Samozřejmě si ho budou bránit... to je přirozené.. však OK...
Ale já taky argumentuji a vysvětluji..
Zatímco protistrana zpravidla skončí něčím jako """XTX je stejně TOPKA na věky věků""", nebo """to je jedno, AMD se stejně lepší, mě se víc líbí""" :))
PS: Mimochodem mám taky AMD platformu a proti soc1700 v tom nevidím žádný kulervoucí rozdíl, je to lepší přesně o ty procenta, které avizují recenze.
A Radeony jsem měl snad 10let. Ale jejich zastoupení mezi lidmi a hlavně vývojáři MODů a uvadá a začal s tím být problém..
"Je tam "Lower is better" paciente ..."
"A tady je pro změnu VÍC lépe, abys to zase nepomotal.."
"Furt je ta země plochá?"
"..akorát ses tím svým katastrofálním příkladem úplně znemožnil.."
Můžeš mi prosím tě říct, proč jsi hned osobní a útočíš? Waleed nezačal. Možná, že kdybys byl v klidu a nenazýval hned pacientem apod. každého, kdo tvé vidění světa nesdílí, ostatní by argumentovali také jen věcně...
“””” Na Ryzen 5 9600X to stále nestačí ale už se alespoň vyrovná staršímu R5 7600X.””””
Tohle je holý nesmysl, tady nejde o sdílení vidění světa..
A kdybys viděl co mě se tu všechno píše jen proto, že se semtam dotknu ega realitou….
Škoda mluvit
Osobní útok jsem si zasloužil.
Protože můj pohled na věc se snažím vnutit všem. A je fajn když někdo postne jiný pohled.
TO je smysl diskuze. Ale zkus to příště bez urážek.
Jsem vyznavač ST a líbí se mi levná CPU co dávají podobný výkon jako High-end.
Segmentace trhu mě neskutečně štve.
Maření CPU výkonu by mělo být trestné.
Pro moje nároky je 9600X vhodnější.
+Je levnější.
+Má iGPU.
+Spotřeba.
+Chlazení.
+Předvídatelný výkon.
+Výkon jednoho jádra je lepší než i5.
Kromě CineBench který Ryzenum nechutná:
https://tpucdn.com/review/intel-core-ultra-5-250k-plus/images/cinebench-...
V tomto testu i5 porazí i9 z předchozí generace a dokonce i R9.
A to je paráda.
Je to důkaz že Intel nedělá segmentaci.
AMD bude muset zabrat v mainstreamu.
Tak to byla řeč jako víno.. Taky se omlouvám.
Jak si mám představit "vyznavače ST"?
To děláš jen v CAD nebo hraješ na DOSbox?
Já myslel že "vyznavač ST" je spíš nějaká ta aplikace...
A samozřejmě 1000 lidí, 1000 chutí.
Pro někoho konkrétního může být 9600X logicky výhodnější, ale nelze svou osobní preferenci do světa prezentovat zcela obecně.. Jinak je to dost matoucí. Popřípadě je asi fajn sdělil důvod svých osobních preferencí.
Kdyby ten Sandokan s Gamers Nexus řekl :: "250k je lepší, ale berte 9600x, protože já mám rád červenou a mám AM5 desku a beru ho taky"...
Tak je to asi dost mimo.
.
Pro zajímavost AM4 X3D
Tento týden se Aukru vydražil od 1,-Kč, prodávající zaplatí 8% provizi Aukru
Ryzen 5700X3D za 7212,-Kč
Ryzen 5800X3D za 8125,-Kč
Jj lidi jsou pacoši..
Místo toho mohli mít 7500x3D za 5000 a zcela novou desku..
Vyšlo by je to o pár kaček dráž..
Ale všechno nové včetně platformy
A pokud mají 32GB RAM tak by vysolili dalších 10kKč za paměti
Rozhodně, jednak bych se snažil ty RAM sehbat co nejlevněji (tím netvrdím, že tak, jak to mám já), a jednak prodáš celý AM4 set..
AM5 deska + 7500x3D dokud byl výhodně = 8000-8500kč.
Tolik dáš jen za 5800x3d - bazaru…
Pokud prodáš dejme tomu R5600+deska+32GB DDR4, pokryješ většinu ceny nových DDR5… (dají se v pohodě sehnat za 8500)
Chce to trochu práce a štěstí…
Ale nenutím - 5800x3D je samo bez práce a nějaký ten rok to vydrží
Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.