ked ai bublifuk upadne -mozno sa opat korporaty zacnu viac zaujimat aj o zaujmy-potreby -hracov
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
ked ai bublifuk upadne -mozno
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
20. 5. 2026 - 09:34https://diit.cz/clanek/prognozy-podcenily-zajem-o-procesory-agentic-ai-rychle-akceleratory-nepotrebuje/diskuseked ai bublifuk upadne -mozno sa opat korporaty zacnu viac zaujimat aj o zaujmy-potreby -hracovhttps://diit.cz/clanek/prognozy-podcenily-zajem-o-procesory-agentic-ai-rychle-akceleratory-nepotrebuje/diskuse#comment-1537961
+
GPU out, DRAM a SSD out, CPU... už taky out. Je to lepší a lepší... :)
+1
-2
-1
Je komentář přínosný?
GPU out, DRAM a SSD out, CPU.
hajčus https://diit.cz/profil/josef-hajek
20. 5. 2026 - 12:39https://diit.cz/clanek/prognozy-podcenily-zajem-o-procesory-agentic-ai-rychle-akceleratory-nepotrebuje/diskuseGPU out, DRAM a SSD out, CPU... už taky out. Je to lepší a lepší... :) https://diit.cz/clanek/prognozy-podcenily-zajem-o-procesory-agentic-ai-rychle-akceleratory-nepotrebuje/diskuse#comment-1537998
+
Mno vzhledem k tomu, že Agentic AI potřebuje, aby alespoň trochu fungovala, také frontier LLM, tak bych tu inferenci neviděl zase na nic jiného než GPU nebo ještě lépe specializované chipy jako TPU 8i.
Samozřejmě ta omáčka kolem (harnes, MCPs...) může a bude běhat na CPU, ale bez tučného modelu je to marnost nad marnost.
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
Mno vzhledem k tomu, že
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
20. 5. 2026 - 13:37https://diit.cz/clanek/prognozy-podcenily-zajem-o-procesory-agentic-ai-rychle-akceleratory-nepotrebuje/diskuseMno vzhledem k tomu, že Agentic AI potřebuje, aby alespoň trochu fungovala, také frontier LLM, tak bych tu inferenci neviděl zase na nic jiného než GPU nebo ještě lépe specializované chipy jako TPU 8i.
Samozřejmě ta omáčka kolem (harnes, MCPs...) může a bude běhat na CPU, ale bez tučného modelu je to marnost nad marnost.https://diit.cz/clanek/prognozy-podcenily-zajem-o-procesory-agentic-ai-rychle-akceleratory-nepotrebuje/diskuse#comment-1538006
+
Když už i Intel zahlásil ve výsledcích, že vyprodal staré plívy ze skladu, musí to být fakt mazec.
Krasna prilezitost pro AMD!
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Když už i Intel zahlásil ve
Emenems https://diit.cz/profil/martin-mastny
20. 5. 2026 - 15:56https://diit.cz/clanek/prognozy-podcenily-zajem-o-procesory-agentic-ai-rychle-akceleratory-nepotrebuje/diskuseKdyž už i Intel zahlásil ve výsledcích, že vyprodal staré plívy ze skladu, musí to být fakt mazec.
Krasna prilezitost pro AMD!https://diit.cz/clanek/prognozy-podcenily-zajem-o-procesory-agentic-ai-rychle-akceleratory-nepotrebuje/diskuse#comment-1538026
+
ked ai bublifuk upadne -mozno sa opat korporaty zacnu viac zaujimat aj o zaujmy-potreby -hracov
GPU out, DRAM a SSD out, CPU... už taky out. Je to lepší a lepší... :)
Mno vzhledem k tomu, že Agentic AI potřebuje, aby alespoň trochu fungovala, také frontier LLM, tak bych tu inferenci neviděl zase na nic jiného než GPU nebo ještě lépe specializované chipy jako TPU 8i.
Samozřejmě ta omáčka kolem (harnes, MCPs...) může a bude běhat na CPU, ale bez tučného modelu je to marnost nad marnost.
Když už i Intel zahlásil ve výsledcích, že vyprodal staré plívy ze skladu, musí to být fakt mazec.
Krasna prilezitost pro AMD!
Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.