Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Radeon RX 9070 GRE konečně míří na celosvětové trhy

"dění na trhu s pamětmi plánům zabránily" Pred ~mesicem mi tu bylo vysvetleno, ze gddr6 neni v ai pouzitelna, a proto radeony 9000 od vydani zlevnuji, tak ted nerozumim tem zabranenym planum.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

„ted nerozumim tem zabranenym planum.“

Pokud cena pamětí vyletí na několikanásobek, tak je jasné, že karta s vyšší kapacitou paměti (kde mají náklady paměti větší vliv na koncovou cenu) zdraží víc než karta s nižší kapacitou paměti, a tudíž u ní lze čekat významnější pokles poptávky. Vydávat kartu, u které se čeká nízká poptávka, nemá smysl.

„gddr6 neni v ai pouzitelna“

AI je široký pojem a záleží na segmentu.

https://www.amd.com/en/products/graphics/workstations/radeon-ai-pro.html
https://tenstorrent.com/newsroom/these-ai-workstations-look-like-pcs-but-pack-a-stronger-punch

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

U GRE bude hodně záviset na reálné ceně na pultech. Pokud to bude jen 1000-1500 pod 9070, tak je to karta naprd, nevyplatí se

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

jj, najlepsie by bolo, keby ju davali zadarmo a s 5timi hrami

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Tak AMD si to může bezpochyby dovolit

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

evidentne nie, kedze za nu chcu podla tabulky cca 500 dolarov

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Alza + pult + v korunách = pak budeme vědět, ne myslet

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

caseking/mindfactory.de+doprava

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A sakra, mindí factory, tak to jo..
A maj to tam už zalistované?
Nebo doufáš

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Oficialna cena je fakt naprd. Za relatívne malý príplatok človek dostane citeľne lepšiu kartu, vo všetkých ohľadoch. Takže toto kúpi len blbec, čo sa nevyzná. A smerom dole je priestor, kde by sa dalo ísť, cena 450-470 by rovnomernejšie vyplnila medzeru medzi spodkom a vrcholom ponuky. Obchody a zákazníci ukážu, aká je skutočná hodnota....

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Je potrebna high-end grafika od AMD, ktora by mala 50-60% herneho vykonu nad 9070X / 7900XTX + 2-2,5-nasobok ich FP64 vykomu troska aj na GPGPU. Idealne 24 GiB VRAM. Dlho sme stocknuti na vykone 9070X / 7900XTX ....

5090 RTX by mala potom konecne konkurenciu na poli hrania.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

XTX je TOPKA = najtrvacnejsia karta vsetkych cias

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ne to ty jsi jen zamilovaný :)) Kolikátý případ zde už??
Ano TOPKA v DX11, tedy zastaralá již v době vydání..
Jinak 7fps - XTX vs 37fps - 4090 :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

GPU karty na 2D sach -netreba sa ponahlat s vyrobou

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.