"dění na trhu s pamětmi plánům zabránily" Pred ~mesicem mi tu bylo vysvetleno, ze gddr6 neni v ai pouzitelna, a proto radeony 9000 od vydani zlevnuji, tak ted nerozumim tem zabranenym planum.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
"dění na trhu s pamětmi
Lochneskometr https://diit.cz/profil/6aofrabdbc
26. 5. 2026 - 05:24https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuse"dění na trhu s pamětmi plánům zabránily" Pred ~mesicem mi tu bylo vysvetleno, ze gddr6 neni v ai pouzitelna, a proto radeony 9000 od vydani zlevnuji, tak ted nerozumim tem zabranenym planum.https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuse#comment-1538485
+
Pokud cena pamětí vyletí na několikanásobek, tak je jasné, že karta s vyšší kapacitou paměti (kde mají náklady paměti větší vliv na koncovou cenu) zdraží víc než karta s nižší kapacitou paměti, a tudíž u ní lze čekat významnější pokles poptávky. Vydávat kartu, u které se čeká nízká poptávka, nemá smysl.
Pokud cena pamětí vyletí na několikanásobek, tak je jasné, že karta s vyšší kapacitou paměti (kde mají náklady paměti větší vliv na koncovou cenu) zdraží víc než karta s nižší kapacitou paměti, a tudíž u ní lze čekat významnější pokles poptávky. Vydávat kartu, u které se čeká nízká poptávka, nemá smysl.
U GRE bude hodně záviset na reálné ceně na pultech. Pokud to bude jen 1000-1500 pod 9070, tak je to karta naprd, nevyplatí se
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
U GRE bude hodně záviset na
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
26. 5. 2026 - 05:49https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuseU GRE bude hodně záviset na reálné ceně na pultech. Pokud to bude jen 1000-1500 pod 9070, tak je to karta naprd, nevyplatí sehttps://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuse#comment-1538486
+
jj, najlepsie by bolo, keby ju davali zadarmo a s 5timi hrami
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
jj, najlepsie by bolo, keby
skaven https://diit.cz/profil/skaven321
26. 5. 2026 - 08:04https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskusejj, najlepsie by bolo, keby ju davali zadarmo a s 5timi hramihttps://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuse#comment-1538495
+
26. 5. 2026 - 08:57https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuseTak AMD si to může bezpochyby dovolithttps://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuse#comment-1538502
+
evidentne nie, kedze za nu chcu podla tabulky cca 500 dolarov
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
evidentne nie, kedze za nu
skaven https://diit.cz/profil/skaven321
26. 5. 2026 - 10:04https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuseevidentne nie, kedze za nu chcu podla tabulky cca 500 dolarov
https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuse#comment-1538510
+
A sakra, mindí factory, tak to jo..
A maj to tam už zalistované?
Nebo doufáš
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
A sakra, mindí factory, tak
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
26. 5. 2026 - 11:33https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuseA sakra, mindí factory, tak to jo..
A maj to tam už zalistované?
Nebo doufáš
https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuse#comment-1538520
+
Oficialna cena je fakt naprd. Za relatívne malý príplatok človek dostane citeľne lepšiu kartu, vo všetkých ohľadoch. Takže toto kúpi len blbec, čo sa nevyzná. A smerom dole je priestor, kde by sa dalo ísť, cena 450-470 by rovnomernejšie vyplnila medzeru medzi spodkom a vrcholom ponuky. Obchody a zákazníci ukážu, aká je skutočná hodnota....
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Oficialna cena je fakt naprd.
mayday https://diit.cz/profil/mbe4zvpldo
26. 5. 2026 - 15:41https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuseOficialna cena je fakt naprd. Za relatívne malý príplatok človek dostane citeľne lepšiu kartu, vo všetkých ohľadoch. Takže toto kúpi len blbec, čo sa nevyzná. A smerom dole je priestor, kde by sa dalo ísť, cena 450-470 by rovnomernejšie vyplnila medzeru medzi spodkom a vrcholom ponuky. Obchody a zákazníci ukážu, aká je skutočná hodnota.... https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuse#comment-1538530
+
Je potrebna high-end grafika od AMD, ktora by mala 50-60% herneho vykonu nad 9070X / 7900XTX + 2-2,5-nasobok ich FP64 vykomu troska aj na GPGPU. Idealne 24 GiB VRAM. Dlho sme stocknuti na vykone 9070X / 7900XTX ....
5090 RTX by mala potom konecne konkurenciu na poli hrania.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Je potrebna high-end grafika
Pjetro de https://diit.cz/profil/pjetro-de
26. 5. 2026 - 07:41https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuseJe potrebna high-end grafika od AMD, ktora by mala 50-60% herneho vykonu nad 9070X / 7900XTX + 2-2,5-nasobok ich FP64 vykomu troska aj na GPGPU. Idealne 24 GiB VRAM. Dlho sme stocknuti na vykone 9070X / 7900XTX ....
5090 RTX by mala potom konecne konkurenciu na poli hrania. https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuse#comment-1538489
+
Ne to ty jsi jen zamilovaný :)) Kolikátý případ zde už??
Ano TOPKA v DX11, tedy zastaralá již v době vydání..
Jinak 7fps - XTX vs 37fps - 4090 :)
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Ne to ty jsi jen zamilovaný
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
27. 5. 2026 - 07:17https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuseNe to ty jsi jen zamilovaný :)) Kolikátý případ zde už??
Ano TOPKA v DX11, tedy zastaralá již v době vydání..
Jinak 7fps - XTX vs 37fps - 4090 :)
https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuse#comment-1538562
+
GPU karty na 2D sach -netreba sa ponahlat s vyrobou
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
karty na 2S sach -netreba sa
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
26. 5. 2026 - 09:59https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuseGPU karty na 2D sach -netreba sa ponahlat s vyrobouhttps://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuse#comment-1538507
+
"dění na trhu s pamětmi plánům zabránily" Pred ~mesicem mi tu bylo vysvetleno, ze gddr6 neni v ai pouzitelna, a proto radeony 9000 od vydani zlevnuji, tak ted nerozumim tem zabranenym planum.
„ted nerozumim tem zabranenym planum.“
Pokud cena pamětí vyletí na několikanásobek, tak je jasné, že karta s vyšší kapacitou paměti (kde mají náklady paměti větší vliv na koncovou cenu) zdraží víc než karta s nižší kapacitou paměti, a tudíž u ní lze čekat významnější pokles poptávky. Vydávat kartu, u které se čeká nízká poptávka, nemá smysl.
„gddr6 neni v ai pouzitelna“
AI je široký pojem a záleží na segmentu.
https://www.amd.com/en/products/graphics/workstations/radeon-ai-pro.html
https://tenstorrent.com/newsroom/these-ai-workstations-look-like-pcs-but-pack-a-stronger-punch
„ted nerozumim tem zabranenym planum.“
Pokud cena pamětí vyletí na několikanásobek, tak je jasné, že karta s vyšší kapacitou paměti (kde mají náklady paměti větší vliv na koncovou cenu) zdraží víc než karta s nižší kapacitou paměti, a tudíž u ní lze čekat významnější pokles poptávky. Vydávat kartu, u které se čeká nízká poptávka, nemá smysl.
„gddr6 neni v ai pouzitelna“
AI je široký pojem a záleží na segmentu.
https://www.amd.com/en/products/graphics/workstations/radeon-ai-pro.html
https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-konecne-miri-na-celosvetove-trhy/diskuse#comment-1538491 +https://tenstorrent.com/newsroom/these-ai-workstations-look-like-pcs-but-pack-a-stronger-punch
U GRE bude hodně záviset na reálné ceně na pultech. Pokud to bude jen 1000-1500 pod 9070, tak je to karta naprd, nevyplatí se
jj, najlepsie by bolo, keby ju davali zadarmo a s 5timi hrami
Tak AMD si to může bezpochyby dovolit
evidentne nie, kedze za nu chcu podla tabulky cca 500 dolarov
Alza + pult + v korunách = pak budeme vědět, ne myslet
caseking/mindfactory.de+doprava
A sakra, mindí factory, tak to jo..
A maj to tam už zalistované?
Nebo doufáš
Oficialna cena je fakt naprd. Za relatívne malý príplatok človek dostane citeľne lepšiu kartu, vo všetkých ohľadoch. Takže toto kúpi len blbec, čo sa nevyzná. A smerom dole je priestor, kde by sa dalo ísť, cena 450-470 by rovnomernejšie vyplnila medzeru medzi spodkom a vrcholom ponuky. Obchody a zákazníci ukážu, aká je skutočná hodnota....
Je potrebna high-end grafika od AMD, ktora by mala 50-60% herneho vykonu nad 9070X / 7900XTX + 2-2,5-nasobok ich FP64 vykomu troska aj na GPGPU. Idealne 24 GiB VRAM. Dlho sme stocknuti na vykone 9070X / 7900XTX ....
5090 RTX by mala potom konecne konkurenciu na poli hrania.
XTX je TOPKA = najtrvacnejsia karta vsetkych cias
Ne to ty jsi jen zamilovaný :)) Kolikátý případ zde už??
Ano TOPKA v DX11, tedy zastaralá již v době vydání..
Jinak 7fps - XTX vs 37fps - 4090 :)
GPU karty na 2D sach -netreba sa ponahlat s vyrobou
Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.