28. 5. 2026 - 10:55https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseTu je cena, ale to je zlé aj ako vtip.
https://www.pc21.fr/fiche/90yv0pp0-m0na00-composants-pc-asus-prime-rx9070-gre-o12g-i6112247.htmlhttps://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538673
+
U GRE zamrzí ta stejná spotřeba jako má 9070..
A Pokud to bude o tisícovku levnější, je ta karta vedle 9070 poněkud nesmysl..
Smysl to má do 12000 reálně na pultě.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
U GRE zamrzí ta stejná
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 10:57https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseU GRE zamrzí ta stejná spotřeba jako má 9070..
A Pokud to bude o tisícovku levnější, je ta karta vedle 9070 poněkud nesmysl..
Smysl to má do 12000 reálně na pultě. https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538674
+
Kdo by za 10 kupoval Radeon RX 9060 XT 16GB, když by za 12 měl o 30 % rychlejší produkt? Proč by si měla AMD kanibalizovat prodeje zavedené karty a namísto toho dotovat výrobu karty s větším (dražším) GPU? Radeon RX 9070 GRE nevznikla jako bestseller, ale jako produkt, na kterém se vyprodají horší kusy GPU Navi 48.
Kdo by za 10 kupoval Radeon RX 9060 XT 16GB, když by za 12 měl o 30 % rychlejší produkt? Proč by si měla AMD kanibalizovat prodeje zavedené karty a namísto toho dotovat výrobu karty s větším (dražším) GPU? Radeon RX 9070 GRE nevznikla jako bestseller, ale jako produkt, na kterém se vyprodají horší kusy GPU Navi 48.
"""Kdo by za 10 kupoval Radeon RX 9060 XT 16GB,"""
Třeba Ten, kdo slyší na víc VRAM a nižší spotřebu..
A Kdo by kupoval GRE za 14, když za 15 má 9070 s 16GB VRAM stejnou spotřebou?
Hele prodá se stejně všechno.. a myslím že docela rychle.
Já bych určo GRE za 14 nekupoval, když je tu 9070...
TY osobně by sis GRE za 14 koupil?
+1
-2
-1
Je komentář přínosný?
"""Kdo by za 10 kupoval
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 11:13https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse"""Kdo by za 10 kupoval Radeon RX 9060 XT 16GB,"""
Třeba Ten, kdo slyší na víc VRAM a nižší spotřebu..
A Kdo by kupoval GRE za 14, když za 15 má 9070 s 16GB VRAM stejnou spotřebou?
Hele prodá se stejně všechno.. a myslím že docela rychle.
Já bych určo GRE za 14 nekupoval, když je tu 9070...
TY osobně by sis GRE za 14 koupil?https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538676
+
O důvod navíc, proč GRE nekoupit nad 12..
Měl jsem za to, že 9070 je typicky spíše kolem 15.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
O důvod navíc, proč GRE
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 11:32https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseO důvod navíc, proč GRE nekoupit nad 12..
Měl jsem za to, že 9070 je typicky spíše kolem 15.https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538682
+
GRE půjde snáz podtaktovat, když běží o 270 MHz výš. Stáhni cca 100 MHz, podvoltuj a budeš spotřebou o 30 W níž.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
GRE půjde snáz podtaktovat,
JonPhoenix https://diit.cz/profil/kornflejk
28. 5. 2026 - 11:15https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseGRE půjde snáz podtaktovat, když běží o 270 MHz výš. Stáhni cca 100 MHz, podvoltuj a budeš spotřebou o 30 W níž.https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538677
+
Jo takže rovnák na ohejbák, dobře ty. :))
Snáze podtaktovat... Co to je?
Jakože 9070 nelze podtaktovat? Půjde taky podtaktovat.
A proč bych bral kartu co má prokazatelně horší provozní vlastnosti a skoro stejnou cenu a pak ji podtaktovával.
+1
-2
-1
Je komentář přínosný?
Jo takže rovnák na ohejbák :)
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 11:34https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseJo takže rovnák na ohejbák, dobře ty. :))
Snáze podtaktovat... Co to je?
Jakože 9070 nelze podtaktovat? Půjde taky podtaktovat.
A proč bych bral kartu co má prokazatelně horší provozní vlastnosti a skoro stejnou cenu a pak ji podtaktovával.https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538683
+
'' Jakože 9070 nelze podtaktovat? Půjde taky podtaktovat. ''
obcas je fakt dobry nekomentovat veci o kterejch nic nevim.. 9070 uz je podtaktovana z vyroby.. bezi v optimu a nema cenu ji dal podtaktovavat protoze ti to nic moc neprinese.. 9070gre a 9070xt bezi ne vyssich taktech, mimo optimum.. takze tam ma podtaktovani nejakej efekt, protoze to spotrebu srazi podstatne vic nez vykon..
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
'' Jakože 9070 nelze
Tom Buri https://diit.cz/profil/t-b
28. 5. 2026 - 11:57https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse'' Jakože 9070 nelze podtaktovat? Půjde taky podtaktovat. ''
obcas je fakt dobry nekomentovat veci o kterejch nic nevim.. 9070 uz je podtaktovana z vyroby.. bezi v optimu a nema cenu ji dal podtaktovavat protoze ti to nic moc neprinese.. 9070gre a 9070xt bezi ne vyssich taktech, mimo optimum.. takze tam ma podtaktovani nejakej efekt, protoze to spotrebu srazi podstatne vic nez vykon..https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538685
+
Já samozřejmě vím na jakých taktech běží 9070 (a ty víš že vím), a že je v "efektivním pasmu" zatímco GRE a XT už moc není..
Další důvod, proč se ptát,, PROČ bych měl chtít GRE místo 9070, za předpokladu že bude jen o tisícovku levnější..????
tu 9070 přeci nikdo podtaktovávat nechce - ani nemusí, jen říkám, že to normálně půjde (akorát zbytečně)...
Zatímco GRE má o 15% nižší výkon, méně VRAM a žere stejně..
Opravdu se tu furt ještě bavíme o výhodnosti daných karet, nebo už jen chceš za každou cenu vyvracet co řeknu já??
+1
-2
-1
Je komentář přínosný?
Já samozřejmě vím na jakých
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 12:19https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseJá samozřejmě vím na jakých taktech běží 9070 (a ty víš že vím), a že je v "efektivním pasmu" zatímco GRE a XT už moc není..
Další důvod, proč se ptát,, PROČ bych měl chtít GRE místo 9070, za předpokladu že bude jen o tisícovku levnější..????
tu 9070 přeci nikdo podtaktovávat nechce - ani nemusí, jen říkám, že to normálně půjde (akorát zbytečně)...
Zatímco GRE má o 15% nižší výkon, méně VRAM a žere stejně..
Opravdu se tu furt ještě bavíme o výhodnosti daných karet, nebo už jen chceš za každou cenu vyvracet co řeknu já?? https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538689
+
tak radeony maju moznost chill, takze vlastne rovnako urcine nezerie.., mozno len tak 1/3 z maxima
+1
-2
-1
Je komentář přínosný?
tak radeony maju moznost
skaven https://diit.cz/profil/skaven321
28. 5. 2026 - 12:34https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskusetak radeony maju moznost chill, takze vlastne rovnako urcine nezerie.., mozno len tak 1/3 z maxima
https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538692
+
Ale když porovnáváš výkon a efektivitu, asi nebudeš používat (u svého koně) omezovač framů nebo spotřeby.
To tady byli takoví JiříkovéK, co jim 5070 žrala 120W a tak hlásal že 5070 žere 120W, akorát z něj pak vylezlo, že zamknul fps.. :)))
Takhle fakt probůh nééé.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Panebože všechno možnost
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 12:39https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskusePanebože všechno má možnost "chill"...
Ale když porovnáváš výkon a efektivitu, asi nebudeš používat (u svého koně) omezovač framů nebo spotřeby.
To tady byli takoví JiříkovéK, co jim 5070 žrala 120W a tak hlásal že 5070 žere 120W, akorát z něj pak vylezlo, že zamknul fps.. :)))
Takhle fakt probůh nééé.https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538694
+
jasne ze budes, naco budes pustat 300W, ked ti tu istu ulohu urobi grafika so 100W
nato tie veci v driveri su, nie?
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
jasne ze budes, naco budes
skaven https://diit.cz/profil/skaven321
28. 5. 2026 - 12:48https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskusejasne ze budes, naco budes pustat 300W, ked ti tu istu ulohu urobi grafika so 100W
nato tie veci v driveri su, nie?
https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538695
+
Pokud na jakékoli kartě stejné architektury uděláš tu samou úlohu ve 300W i 100W stejně rychle, tak jsi u mě Bůůůůůůh...
Snad jde o výkon ne? S tím jak škrtíš spotřebu asi padá výkon !
Pokud ti chceš na hraní 100W Radeon, tak asi nekupuješ cokoli co má 200-300W a nepodtaktováváš na 100W, ale koupíš si třeba 9060.
Debata se opět stáčí do nihilistických absurdit a myslím že je to pod úroveň nás všech.
Uzavřeme to tak, že GRE bude dobrá a výhodná karta.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Pokud na jakékoli kartě
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 12:57https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskusePokud na jakékoli kartě stejné architektury uděláš tu samou úlohu ve 300W i 100W stejně rychle, tak jsi u mě Bůůůůůůh...
Snad jde o výkon ne? S tím jak škrtíš spotřebu asi padá výkon !
Pokud ti chceš na hraní 100W Radeon, tak asi nekupuješ cokoli co má 200-300W a nepodtaktováváš na 100W, ale koupíš si třeba 9060.
Debata se opět stáčí do nihilistických absurdit a myslím že je to pod úroveň nás všech.
Uzavřeme to tak, že GRE bude dobrá a výhodná karta.https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538697
+
28. 5. 2026 - 18:08https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseneskrtis spotrebu, optimalizujes pouzivanie gpu
ty jazdis na jednotke stovkou, ja na patke
https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538733
+
Škrtíš spotřebu a tím snižuješ výkon, neříkám že to probíhá lineárně..
Ale proč bych si probůh nekoupil rovnou 9070 s více jednotkama, širší sběrnicí a více VRAM, která už je rovnou “uškrcená” z výroby??
My u se o kartách dávno nebavíme že ne? Chceš prostě říkat opaky toho co já..
Si GRE kup a rob s ní co chceš
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Škrtíš spotřebu a tím
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 20:44https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseŠkrtíš spotřebu a tím snižuješ výkon, neříkám že to probíhá lineárně..
Ale proč bych si probůh nekoupil rovnou 9070 s více jednotkama, širší sběrnicí a více VRAM, která už je rovnou “uškrcená” z výroby??
My u se o kartách dávno nebavíme že ne? Chceš prostě říkat opaky toho co já..
Si GRE kup a rob s ní co chcešhttps://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538735
+
"Pokud na jakékoli kartě stejné architektury uděláš tu samou úlohu ve 300W i 100W stejně rychle, tak jsi u mě Bůůůůůůh..."
Tak to mě těší. Hodnost boha se vždycky hodí.
Viz film Krotitelé duchů 1 a 2 :-)
Každý monitor má nějaký strop Hz.
Je dobré k tomuto stropu zamknout FPS.
Protože když to udělám, tak se může stát že mi klesne spotřeba z 300W na 100W.
A světe div se, stále budu mít stejný zážitek ze hry = karta udělá stejnou úlohu. Nakrmí můj monitor na maximum.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
"Pokud na jakékoli kartě
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
29. 5. 2026 - 06:29https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse"Pokud na jakékoli kartě stejné architektury uděláš tu samou úlohu ve 300W i 100W stejně rychle, tak jsi u mě Bůůůůůůh..."
Tak to mě těší. Hodnost boha se vždycky hodí.
Viz film Krotitelé duchů 1 a 2 :-)
Každý monitor má nějaký strop Hz.
Je dobré k tomuto stropu zamknout FPS.
Protože když to udělám, tak se může stát že mi klesne spotřeba z 300W na 100W.
A světe div se, stále budu mít stejný zážitek ze hry = karta udělá stejnou úlohu. Nakrmí můj monitor na maximum.https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538741
+
"""Každý monitor má nějaký strop Hz.
Je dobré k tomuto stropu zamknout FPS.
Protože když to udělám, tak se může stát že mi klesne spotřeba z 300W na 100W.
A světe div se, stále budu mít stejný zážitek ze hry = karta udělá stejnou úlohu. Nakrmí můj monitor na maximum.""""
Ale takto přeci nelze obecně porovnávat karty, svět se netočí jen kolem tebe tvého monitoru.
Já mám televizi 1080P / 60Hz, mám všem OBECNĚ tvrdit, že na všechno na světě stačí RTX4070 nebo naopak že i 5090 žere vždy jen 100W??? (zamknutá na 60fps)
No asi NE. Protože to bude lež jako věž..
Tvou optikou je úplně jedno, jestli koupíš GRE nebo 9070 - OK beru.
Ale každý má jiné rozlišení, jiný monitor, jiné Hz, jiné preference nastavení hry...
Rozhodně nemůžeš grafiku obecně / veřejně porovnávat při zamknutých fps....
Kromě toho zapomínáš na nároky her, každá hra ti bude na "tvé zamknuté framy" brát "jinou elektriku"..
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
"""Každý monitor má nějaký
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
29. 5. 2026 - 08:34https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse"""Každý monitor má nějaký strop Hz.
Je dobré k tomuto stropu zamknout FPS.
Protože když to udělám, tak se může stát že mi klesne spotřeba z 300W na 100W.
A světe div se, stále budu mít stejný zážitek ze hry = karta udělá stejnou úlohu. Nakrmí můj monitor na maximum.""""
Ale takto přeci nelze obecně porovnávat karty, svět se netočí jen kolem tebe tvého monitoru.
Já mám televizi 1080P / 60Hz, mám všem OBECNĚ tvrdit, že na všechno na světě stačí RTX4070 nebo naopak že i 5090 žere vždy jen 100W??? (zamknutá na 60fps)
No asi NE. Protože to bude lež jako věž..
Tvou optikou je úplně jedno, jestli koupíš GRE nebo 9070 - OK beru.
Ale každý má jiné rozlišení, jiný monitor, jiné Hz, jiné preference nastavení hry...
Rozhodně nemůžeš grafiku obecně / veřejně porovnávat při zamknutých fps....
Kromě toho zapomínáš na nároky her, každá hra ti bude na "tvé zamknuté framy" brát "jinou elektriku"..
https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538750
+
Pokud podvoltuju a podtaktuju 9070 GRE tak dostanu něco jako 9060, akorát s 4G méně, zato o 2 tácy dráže...
+1
+3
-1
Je komentář přínosný?
Pokud podvoltuju a podtaktuju
hajčus https://diit.cz/profil/josef-hajek
28. 5. 2026 - 13:48https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskusePokud podvoltuju a podtaktuju 9070 GRE tak dostanu něco jako 9060, akorát s 4G méně, zato o 2 tácy dráže...https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538701
+
v 2D sachu to da 1000fps na tom pomalom FHD lcd ;)
ja zostanem verny gpuckam cez 400W a zlaty gral 4K 144fps oled
+1
-3
-1
Je komentář přínosný?
v 2D sachu to da 1000fps na
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
28. 5. 2026 - 11:52https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskusev 2D sachu to da 1000fps na tom pomalom FHD lcd ;)
ja zostanem verny gpuckam cez 400W a zlaty gral 4K 144fps oledhttps://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538684
+
Ty kvalitu GPUčka určuješ dle toho, kolik to sežere?
Jako ve smyslu "čím víc, tím lépe"?
Ty budeš ten -- ""XTX je TOPKA"" že?....
Smysl karet je, aby žraly co nejméně, při co nejvyšším výkonu :) A NE naopak.. ..
XTX je topka ve žravosti a DX11.....
Ve 4k se často nevyškrábe v TOP nastavení ani na 60fps..
Ani 7fps není nemožných :)
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Jo ty jsi ten kvalitu GPUčka
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
28. 5. 2026 - 12:02https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseTy kvalitu GPUčka určuješ dle toho, kolik to sežere?
Jako ve smyslu "čím víc, tím lépe"?
Ty budeš ten -- ""XTX je TOPKA"" že?....
Smysl karet je, aby žraly co nejméně, při co nejvyšším výkonu :) A NE naopak.. ..
XTX je topka ve žravosti a DX11.....
Ve 4k se často nevyškrábe v TOP nastavení ani na 60fps..
Ani 7fps není nemožných :)https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538687
+
XTX je TOPKA
to plati
cim skor bude nahradena tym lepsie, ale zatial je to TOP najtrvacsia karta vsetkych cias +navyse s TOP pomerom vykon/cena
do XTX sa moze navazat len niekto kto ju nema a zavidi ze ju nevie zohnat :-)
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
XTX je TOPKA
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
29. 5. 2026 - 10:45https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseXTX je TOPKA
to plati
cim skor bude nahradena tym lepsie, ale zatial je to TOP najtrvacsia karta vsetkych cias +navyse s TOP pomerom vykon/cena
do XTX sa moze navazat len niekto kto ju nema a zavidi ze ju nevie zohnat :-)https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538773
+
Ty už to máš v té bembeřici taky slušně vymetené..
Vždyť se tomu často v pohodě vyrovná i 9070XT.. V moderním API to běžně i překoná.
Topka je to u tebe tak možná proto, že ji máš doma pod stolem a co je doma to se počítá..
Vůbec nebudu (opět) připomínat, že to má reálně v heavy RT 1/4 výkonu té 4090.
To jsi pravděpodobně úplně vytěsnil, prostě ten GreatCircle neexistuje.
Kontrolní dotaz? Je země placatá nebo kulatá?
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
Ty už to máš v té bembeřici
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
29. 5. 2026 - 12:42https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseTy už to máš v té bembeřici taky slušně vymetené..
Vždyť se tomu často v pohodě vyrovná i 9070XT.. V moderním API to běžně i překoná.
Topka je to u tebe tak možná proto, že ji máš doma pod stolem a co je doma to se počítá..
Vůbec nebudu (opět) připomínat, že to má reálně v heavy RT 1/4 výkonu té 4090.
To jsi pravděpodobně úplně vytěsnil, prostě ten GreatCircle neexistuje.
Kontrolní dotaz? Je země placatá nebo kulatá?https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538794
+
"Bembeřice + vymetené", "Kontrolní dotaz" ? Viz jiná diskuze. Proč hned to rýpání, urážení? Má takový názor. Ty máš jiný názor. Fakt je tak nesnesitelné ho přečíst bez hloupých poznámek?
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
"Bembeřice + vymetené",
Karel Bouček https://diit.cz/profil/yewtfpsnrw
1. 6. 2026 - 07:51https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse"Bembeřice + vymetené", "Kontrolní dotaz" ? Viz jiná diskuze. Proč hned to rýpání, urážení? Má takový názor. Ty máš jiný názor. Fakt je tak nesnesitelné ho přečíst bez hloupých poznámek?https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538860
+
Jsi tu nový, tak ti to tak přijde.
Přečti si všechny příspěvky tohodle "XTX individua" za poslední rok, a zjistíš že je buď nemocný, protože vnímá realitu pokrouceně, TROLL a nebo prostě LHÁŘ....
Samozřejmě že na něj teď nereaguju úplně poprvé...
Pokud máš taky dojem, že XTX je největší TOPka všech grafik - natož dnes, tak OK.
Je to největší TOPka (už ani to ne protože 9070XT), pokud sis v hlavě "vyprojektoval" svět, kde jsou JEN Radeony a NE nic jiného... Reálný svět ale není jen ten, s Radeonama..
Kdyby alespoň napsal je to TOPKA pro mně, protože je MOJE a mám ji rád :) Tak se to dá rozhodně pochopit.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Jsi tu nový, tak ti to tak
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
1. 6. 2026 - 09:46https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseJsi tu nový, tak ti to tak přijde.
Přečti si všechny příspěvky tohodle "XTX individua" za poslední rok, a zjistíš že je buď nemocný, protože vnímá realitu pokrouceně, TROLL a nebo prostě LHÁŘ....
Samozřejmě že na něj teď nereaguju úplně poprvé...
Pokud máš taky dojem, že XTX je největší TOPka všech grafik - natož dnes, tak OK.
Je to největší TOPka (už ani to ne protože 9070XT), pokud sis v hlavě "vyprojektoval" svět, kde jsou JEN Radeony a NE nic jiného... Reálný svět ale není jen ten, s Radeonama..
Kdyby alespoň napsal je to TOPKA pro mně, protože je MOJE a mám ji rád :) Tak se to dá rozhodně pochopit. https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538876
+
Ano, jsem zaregistrován krátce, k čemuž mne donutily politické kecy některých individuí. To už jsem fakt nedal. Čtu to tady od dob začátků CDR. Prostě mi nepřijde správné, že hned napadáš. Pak se divíš, že někdo je hnusný na tebe. Jsme oba ajťáci, přece sis musel zvyknout na nejrůznější lidi. Mne už naštve jen ta politika
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Ano, jsem zaregistrován
Karel Bouček https://diit.cz/profil/yewtfpsnrw
1. 6. 2026 - 09:53https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseAno, jsem zaregistrován krátce, k čemuž mne donutily politické kecy některých individuí. To už jsem fakt nedal. Čtu to tady od dob začátků CDR. Prostě mi nepřijde správné, že hned napadáš. Pak se divíš, že někdo je hnusný na tebe. Jsme oba ajťáci, přece sis musel zvyknout na nejrůznější lidi. Mne už naštve jen ta politikahttps://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538877
+
1) Nenapadám HNED - ale po 100 postech, prvních 50postů slušně a pracně vysvětluji..
Protože ještě nevím jistě, jestli mluvím s plochozemcem nebo normálním člověkem.
2) Nedivím se ničemu.
3) Nemám v lásce lháře, dezoláty, dezinformátory a trolly.
1. 6. 2026 - 09:58https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse1) Nenapadám HNED - ale po 100 postech, prvních 50postů slušně a pracně vysvětluji..
Protože ještě nevím jistě, jestli mluvím s plochozemcem nebo normálním člověkem.
2) Nedivím se ničemu.
3) Nemám v lásce lháře, dezoláty, dezinformátory a trolly.
Pro pořádek, tady jsou seřazeny ty TOPky v moderním API...
https://tpucdn.com/review/nvidia-geforce-rtx-5090-founders-edition/images/relative-performance-rt-3840-2160.png
Lžu nebo záměrně dezinformují já?https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538879
+
RX 9070 GRE maximálně do 12.000 Kč, za víc nedává smysl. Víc k tomu nemám.
+1
+3
-1
Je komentář přínosný?
RX 9070 GRE maximálně do 12
RedMaX https://diit.cz/profil/redmarx
28. 5. 2026 - 13:54https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseRX 9070 GRE maximálně do 12.000 Kč, za víc nedává smysl. Víc k tomu nemám.https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538702
+
GRE se musi cenove napasovat mezi 9060xt a 9070. Pak to bude mit smysl. Je zatim dost her, co ve 2k (myslim tim 1440p, minule tu o tom co je 2k probihala zhava diskuse) zerou "jen" 10-12gb, takze takovy hrani bych cekal, ze bude v klidu. Ovsem rad bych videl jestli se po vycerpani vram GRE propadne k te 9060xt nebo jeste hur.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
GRE se musi cenove napasovat
kyo kyo https://diit.cz/profil/kyo
28. 5. 2026 - 23:59https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseGRE se musi cenove napasovat mezi 9060xt a 9070. Pak to bude mit smysl. Je zatim dost her, co ve 2k (myslim tim 1440p, minule tu o tom co je 2k probihala zhava diskuse) zerou "jen" 10-12gb, takze takovy hrani bych cekal, ze bude v klidu. Ovsem rad bych videl jestli se po vycerpani vram GRE propadne k te 9060xt nebo jeste hur.https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538738
+
Nemusí, možná GRE bude za stejnou cenu jako 9060xt.
Stejně jich moc nebude, až se GRE vyprodá tak prostě nebude.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
"GRE se musi cenove napasovat
Hanzi76 https://diit.cz/profil/on2ddavv35
29. 5. 2026 - 08:28https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse"GRE se musi cenove napasovat mezi 9060xt a 9070"
Nemusí, možná GRE bude za stejnou cenu jako 9060xt.
Stejně jich moc nebude, až se GRE vyprodá tak prostě nebude.
https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538749
+
Tomuhle přeci sám nevěříš, ta karta je o 30% výkonnější než 9060XT..
Tak "hodná" není ani AMD..
Pokud by to tak bylo, beru ji.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
"""možná GRE bude za stejnou
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
29. 5. 2026 - 08:44https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse"""možná GRE bude za stejnou cenu jako 9060xt."""
Tomuhle přeci sám nevěříš, ta karta je o 30% výkonnější než 9060XT..
Tak "hodná" není ani AMD..
Pokud by to tak bylo, beru ji.https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538752
+
Grafická karta AMD Radeon RX 7900 GRE se globálně prodávala přibližně 10 měsíců.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Grafická karta AMD Radeon RX
Hanzi76 https://diit.cz/profil/on2ddavv35
29. 5. 2026 - 08:54https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuseGrafická karta AMD Radeon RX 7900 GRE se globálně prodávala přibližně 10 měsíců.https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538754
+
Tu je cena, ale to je zlé aj ako vtip.
https://www.pc21.fr/fiche/90yv0pp0-m0na00-composants-pc-asus-prime-rx907...
evidentne placeholder
U GRE zamrzí ta stejná spotřeba jako má 9070..
A Pokud to bude o tisícovku levnější, je ta karta vedle 9070 poněkud nesmysl..
Smysl to má do 12000 reálně na pultě.
Kdo by za 10 kupoval Radeon RX 9060 XT 16GB, když by za 12 měl o 30 % rychlejší produkt? Proč by si měla AMD kanibalizovat prodeje zavedené karty a namísto toho dotovat výrobu karty s větším (dražším) GPU? Radeon RX 9070 GRE nevznikla jako bestseller, ale jako produkt, na kterém se vyprodají horší kusy GPU Navi 48.
Kdo by za 10 kupoval Radeon RX 9060 XT 16GB, když by za 12 měl o 30 % rychlejší produkt? Proč by si měla AMD kanibalizovat prodeje zavedené karty a namísto toho dotovat výrobu karty s větším (dražším) GPU? Radeon RX 9070 GRE nevznikla jako bestseller, ale jako produkt, na kterém se vyprodají horší kusy GPU Navi 48.
https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538675 +"""Kdo by za 10 kupoval Radeon RX 9060 XT 16GB,"""
Třeba Ten, kdo slyší na víc VRAM a nižší spotřebu..
A Kdo by kupoval GRE za 14, když za 15 má 9070 s 16GB VRAM stejnou spotřebou?
Hele prodá se stejně všechno.. a myslím že docela rychle.
Já bych určo GRE za 14 nekupoval, když je tu 9070...
TY osobně by sis GRE za 14 koupil?
Proč bych si kupoval GRE za 14 tisíc, když - jak uvádím ve článku - lze za 14 tisíc koupit Radeon RX 9070?
Proč bych si kupoval GRE za 14 tisíc, když - jak uvádím ve článku - lze za 14 tisíc koupit Radeon RX 9070?
https://diit.cz/clanek/radeon-rx-9070-gre-vyjde-s-computexem-recenze-jsou-na-spadnuti/diskuse#comment-1538679 +O důvod navíc, proč GRE nekoupit nad 12..
Měl jsem za to, že 9070 je typicky spíše kolem 15.
zaplat si premium..
Proč?
GRE půjde snáz podtaktovat, když běží o 270 MHz výš. Stáhni cca 100 MHz, podvoltuj a budeš spotřebou o 30 W níž.
Jo takže rovnák na ohejbák, dobře ty. :))
Snáze podtaktovat... Co to je?
Jakože 9070 nelze podtaktovat? Půjde taky podtaktovat.
A proč bych bral kartu co má prokazatelně horší provozní vlastnosti a skoro stejnou cenu a pak ji podtaktovával.
'' Jakože 9070 nelze podtaktovat? Půjde taky podtaktovat. ''
obcas je fakt dobry nekomentovat veci o kterejch nic nevim.. 9070 uz je podtaktovana z vyroby.. bezi v optimu a nema cenu ji dal podtaktovavat protoze ti to nic moc neprinese.. 9070gre a 9070xt bezi ne vyssich taktech, mimo optimum.. takze tam ma podtaktovani nejakej efekt, protoze to spotrebu srazi podstatne vic nez vykon..
Já samozřejmě vím na jakých taktech běží 9070 (a ty víš že vím), a že je v "efektivním pasmu" zatímco GRE a XT už moc není..
Další důvod, proč se ptát,, PROČ bych měl chtít GRE místo 9070, za předpokladu že bude jen o tisícovku levnější..????
tu 9070 přeci nikdo podtaktovávat nechce - ani nemusí, jen říkám, že to normálně půjde (akorát zbytečně)...
Zatímco GRE má o 15% nižší výkon, méně VRAM a žere stejně..
Opravdu se tu furt ještě bavíme o výhodnosti daných karet, nebo už jen chceš za každou cenu vyvracet co řeknu já??
tak radeony maju moznost chill, takze vlastne rovnako urcine nezerie.., mozno len tak 1/3 z maxima
Panebože všechno má možnost "chill"...
Ale když porovnáváš výkon a efektivitu, asi nebudeš používat (u svého koně) omezovač framů nebo spotřeby.
To tady byli takoví JiříkovéK, co jim 5070 žrala 120W a tak hlásal že 5070 žere 120W, akorát z něj pak vylezlo, že zamknul fps.. :)))
Takhle fakt probůh nééé.
jasne ze budes, naco budes pustat 300W, ked ti tu istu ulohu urobi grafika so 100W
nato tie veci v driveri su, nie?
Pokud na jakékoli kartě stejné architektury uděláš tu samou úlohu ve 300W i 100W stejně rychle, tak jsi u mě Bůůůůůůh...
Snad jde o výkon ne? S tím jak škrtíš spotřebu asi padá výkon !
Pokud ti chceš na hraní 100W Radeon, tak asi nekupuješ cokoli co má 200-300W a nepodtaktováváš na 100W, ale koupíš si třeba 9060.
Debata se opět stáčí do nihilistických absurdit a myslím že je to pod úroveň nás všech.
Uzavřeme to tak, že GRE bude dobrá a výhodná karta.
neskrtis spotrebu, optimalizujes pouzivanie gpu
ty jazdis na jednotke stovkou, ja na patke
Škrtíš spotřebu a tím snižuješ výkon, neříkám že to probíhá lineárně..
Ale proč bych si probůh nekoupil rovnou 9070 s více jednotkama, širší sběrnicí a více VRAM, která už je rovnou “uškrcená” z výroby??
My u se o kartách dávno nebavíme že ne? Chceš prostě říkat opaky toho co já..
Si GRE kup a rob s ní co chceš
"Pokud na jakékoli kartě stejné architektury uděláš tu samou úlohu ve 300W i 100W stejně rychle, tak jsi u mě Bůůůůůůh..."
Tak to mě těší. Hodnost boha se vždycky hodí.
Viz film Krotitelé duchů 1 a 2 :-)
Každý monitor má nějaký strop Hz.
Je dobré k tomuto stropu zamknout FPS.
Protože když to udělám, tak se může stát že mi klesne spotřeba z 300W na 100W.
A světe div se, stále budu mít stejný zážitek ze hry = karta udělá stejnou úlohu. Nakrmí můj monitor na maximum.
"""Každý monitor má nějaký strop Hz.
Je dobré k tomuto stropu zamknout FPS.
Protože když to udělám, tak se může stát že mi klesne spotřeba z 300W na 100W.
A světe div se, stále budu mít stejný zážitek ze hry = karta udělá stejnou úlohu. Nakrmí můj monitor na maximum.""""
Ale takto přeci nelze obecně porovnávat karty, svět se netočí jen kolem tebe tvého monitoru.
Já mám televizi 1080P / 60Hz, mám všem OBECNĚ tvrdit, že na všechno na světě stačí RTX4070 nebo naopak že i 5090 žere vždy jen 100W??? (zamknutá na 60fps)
No asi NE. Protože to bude lež jako věž..
Tvou optikou je úplně jedno, jestli koupíš GRE nebo 9070 - OK beru.
Ale každý má jiné rozlišení, jiný monitor, jiné Hz, jiné preference nastavení hry...
Rozhodně nemůžeš grafiku obecně / veřejně porovnávat při zamknutých fps....
Kromě toho zapomínáš na nároky her, každá hra ti bude na "tvé zamknuté framy" brát "jinou elektriku"..
Pokud podvoltuju a podtaktuju 9070 GRE tak dostanu něco jako 9060, akorát s 4G méně, zato o 2 tácy dráže...
Jo asi tak :)
Myšleno předpokládám 9060xt
v 2D sachu to da 1000fps na tom pomalom FHD lcd ;)
ja zostanem verny gpuckam cez 400W a zlaty gral 4K 144fps oled
Ty kvalitu GPUčka určuješ dle toho, kolik to sežere?
Jako ve smyslu "čím víc, tím lépe"?
Ty budeš ten -- ""XTX je TOPKA"" že?....
Smysl karet je, aby žraly co nejméně, při co nejvyšším výkonu :) A NE naopak.. ..
XTX je topka ve žravosti a DX11.....
Ve 4k se často nevyškrábe v TOP nastavení ani na 60fps..
Ani 7fps není nemožných :)
XTX je TOPKA
to plati
cim skor bude nahradena tym lepsie, ale zatial je to TOP najtrvacsia karta vsetkych cias +navyse s TOP pomerom vykon/cena
do XTX sa moze navazat len niekto kto ju nema a zavidi ze ju nevie zohnat :-)
Ty už to máš v té bembeřici taky slušně vymetené..
Vždyť se tomu často v pohodě vyrovná i 9070XT.. V moderním API to běžně i překoná.
Topka je to u tebe tak možná proto, že ji máš doma pod stolem a co je doma to se počítá..
Vůbec nebudu (opět) připomínat, že to má reálně v heavy RT 1/4 výkonu té 4090.
To jsi pravděpodobně úplně vytěsnil, prostě ten GreatCircle neexistuje.
Kontrolní dotaz? Je země placatá nebo kulatá?
"Bembeřice + vymetené", "Kontrolní dotaz" ? Viz jiná diskuze. Proč hned to rýpání, urážení? Má takový názor. Ty máš jiný názor. Fakt je tak nesnesitelné ho přečíst bez hloupých poznámek?
Jsi tu nový, tak ti to tak přijde.
Přečti si všechny příspěvky tohodle "XTX individua" za poslední rok, a zjistíš že je buď nemocný, protože vnímá realitu pokrouceně, TROLL a nebo prostě LHÁŘ....
Samozřejmě že na něj teď nereaguju úplně poprvé...
Pokud máš taky dojem, že XTX je největší TOPka všech grafik - natož dnes, tak OK.
Je to největší TOPka (už ani to ne protože 9070XT), pokud sis v hlavě "vyprojektoval" svět, kde jsou JEN Radeony a NE nic jiného... Reálný svět ale není jen ten, s Radeonama..
Kdyby alespoň napsal je to TOPKA pro mně, protože je MOJE a mám ji rád :) Tak se to dá rozhodně pochopit.
Ano, jsem zaregistrován krátce, k čemuž mne donutily politické kecy některých individuí. To už jsem fakt nedal. Čtu to tady od dob začátků CDR. Prostě mi nepřijde správné, že hned napadáš. Pak se divíš, že někdo je hnusný na tebe. Jsme oba ajťáci, přece sis musel zvyknout na nejrůznější lidi. Mne už naštve jen ta politika
1) Nenapadám HNED - ale po 100 postech, prvních 50postů slušně a pracně vysvětluji..
Protože ještě nevím jistě, jestli mluvím s plochozemcem nebo normálním člověkem.
2) Nedivím se ničemu.
3) Nemám v lásce lháře, dezoláty, dezinformátory a trolly.
Pro pořádek, tady jsou seřazeny ty TOPky v moderním API...
https://tpucdn.com/review/nvidia-geforce-rtx-5090-founders-edition/image...
Lžu nebo záměrně dezinformují já?
RX 9070 GRE maximálně do 12.000 Kč, za víc nedává smysl. Víc k tomu nemám.
GRE se musi cenove napasovat mezi 9060xt a 9070. Pak to bude mit smysl. Je zatim dost her, co ve 2k (myslim tim 1440p, minule tu o tom co je 2k probihala zhava diskuse) zerou "jen" 10-12gb, takze takovy hrani bych cekal, ze bude v klidu. Ovsem rad bych videl jestli se po vycerpani vram GRE propadne k te 9060xt nebo jeste hur.
"GRE se musi cenove napasovat mezi 9060xt a 9070"
Nemusí, možná GRE bude za stejnou cenu jako 9060xt.
Stejně jich moc nebude, až se GRE vyprodá tak prostě nebude.
"""možná GRE bude za stejnou cenu jako 9060xt."""
Tomuhle přeci sám nevěříš, ta karta je o 30% výkonnější než 9060XT..
Tak "hodná" není ani AMD..
Pokud by to tak bylo, beru ji.
Grafická karta AMD Radeon RX 7900 GRE se globálně prodávala přibližně 10 měsíců.
Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.