Trochu mám dojem, že ty levnější "dostupnější" x3D slouží primárně k tomu, aby ty dražší nahradily za tu samou cenu..
Takže ve finále pokud nekoupíš 7800x3D hned, za 4měsíce za tu samou cenu pořídíš o 500MHz procesor, ale tu ta 7800x3D už nebude dostupná. :-/
+1
-5
-1
Je komentář přínosný?
Trochu mám dojem, že ty
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 07:53https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseTrochu mám dojem, že ty levnější "dostupnější" x3D slouží primárně k tomu, aby ty dražší nahradily za tu samou cenu..
Takže ve finále pokud nekoupíš 7800x3D hned, za 4měsíce za tu samou cenu pořídíš o 500MHz procesor, ale tu ta 7800x3D už nebude dostupná. :-/https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539078
+
a jeje, kecy jsou zas zpatky.. vsude vychazej clanky jak ceny x3d procesoru klesaji, jenom FrankHorigan tady bude sirit kecy, ze budou nedostupy a zdrazej..
3. 6. 2026 - 08:09https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskusea jeje, kecy jsou zas zpatky.. vsude vychazej clanky jak ceny x3d procesoru klesaji, jenom FrankHorigan tady bude sirit kecy, ze budou nedostupy a zdrazej..
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-7-9850x3d-falls-to-458-9800x3d-now-at-419
https://overclock3d.net/news/cpu_mainboard/amd-ryzen-7-x3d-cpus-pricing-hits-new-lows-in-the-uk/
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-7-9800x3d-falls-to-429-widens-gap-over-9850x3d
https://wccftech.com/amd-ryzen-7-7800x3d-hits-its-lowest-2026-price-at-324/
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-7-7800x3d-drops-to-324-99-ryzen-7-9850x3d-now-25-cheaperhttps://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539081
+
Tsypoviny hned po ránu?
Článek píše, že 7700x3D by měl být za 7700, kolega výše píše, že 7800x3D už dávno JE za 7330...
Takže jen naznačuji, že ten "nový" POMALEJŠÍ často startuje DRÁŽ...
A pokud se nepletu, po příchodu 5700x3D vyklidila stávající 5800x3D za pár měs pole.
Můj dotaz mimo hru, reagoval bys na někoho jiného takhle? Popřemýšlej.
+1
-4
-1
Je komentář přínosný?
Tsypoviny hned po ránu?
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 08:17https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseTsypoviny hned po ránu?
Článek píše, že 7700x3D by měl být za 7700, kolega výše píše, že 7800x3D už dávno JE za 7330...
Takže jen naznačuji, že ten "nový" POMALEJŠÍ často startuje DRÁŽ...
A pokud se nepletu, po příchodu 5700x3D vyklidila stávající 5800x3D za pár měs pole.
Můj dotaz mimo hru, reagoval bys na někoho jiného takhle? Popřemýšlej. https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539082
+
Je to TRAY = bez krabičky.
Krabička něco stojí. Ale hlavně náklady na balení, skladování a přepravu.
U přepravy se počítá objem i váha.
Otázka je proč Heureka ignoruje Mironet a propaguje Poláky.
Nejspíš proto noX tuto cenu nezaznamenal.
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
Nic takovýho jsem nenapsal.
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
3. 6. 2026 - 08:31https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseNic takovýho jsem nenapsal.
Nauč se číst.
Je to TRAY = bez krabičky.
Krabička něco stojí. Ale hlavně náklady na balení, skladování a přepravu.
U přepravy se počítá objem i váha.
Otázka je proč Heureka ignoruje Mironet a propaguje Poláky.
Nejspíš proto noX tuto cenu nezaznamenal.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539083
+
Osobně bych řekl že tě zajímá procesor, ne krabička, proto jsi tam ty sám udal příklad ceny PROCESORU za nejlepší cenu na trhu..
Pokud by tě nutně zajímala krabička, nenadhodíš tam TRAY..
A nás jako spotřebitele zajímají náklady na balení, skladování a přepravu.?
Chceme procesor ne?
Ty by sis TRAY jako upgrade nekoupil jen proto, abys musel zaplatit krabičku?? :))
Zeptám se i tebe.. Reagoval bys takhle, kdybys nereagoval na mě?
+1
-5
-1
Je komentář přínosný?
Osobně bych řekl že tě zajímá
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 08:34https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseOsobně bych řekl že tě zajímá procesor, ne krabička, proto jsi tam ty sám udal příklad ceny PROCESORU za nejlepší cenu na trhu..
Pokud by tě nutně zajímala krabička, nenadhodíš tam TRAY..
A nás jako spotřebitele zajímají náklady na balení, skladování a přepravu.?
Chceme procesor ne?
Ty by sis TRAY jako upgrade nekoupil jen proto, abys musel zaplatit krabičku?? :))
Zeptám se i tebe.. Reagoval bys takhle, kdybys nereagoval na mě?
https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539084
+
to je preci buřt ne, jestli to kupuje kvuli krabicce, samolepce ci pod., ne .. jde o to že ty ceny tray vs retail se liší ...
+1
+5
-1
Je komentář přínosný?
to je preci buřt ne, jestli
ANDREW https://diit.cz/profil/andrew
3. 6. 2026 - 08:55https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseto je preci buřt ne, jestli to kupuje kvuli krabicce, samolepce ci pod., ne .. jde o to že ty ceny tray vs retail se liší ... https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539086
+
Liší, a ty chceš procesor (krabička ti nic nespočítá) a chceš ho asi co nejlevněji, nebo ne?
I bez krabičky je to fyzicky ten stejný procesor.
Dyť ten post tam dal on sám..!!
Bavím se tady s hotentotama nebo ne?
+1
-6
-1
Je komentář přínosný?
Liší, a ty chceš procesor
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 09:06https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseLiší, a ty chceš procesor (krabička ti nic nespočítá) a chceš ho asi co nejlevněji, nebo ne?
I bez krabičky je to fyzicky ten stejný procesor.
Dyť ten post tam dal on sám..!!
Bavím se tady s hotentotama nebo ne?https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539088
+
ona je realita jina ... za hotentota jsi ty (- je to tak nejak z ohlasu ostanich i videt) a zbytek diskutujicich je tak nejak v norme .. tak zapremyslej :-) ;-)
+1
+4
-1
Je komentář přínosný?
ona je realita jina ... za
ANDREW https://diit.cz/profil/andrew
3. 6. 2026 - 09:34https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseona je realita jina ... za hotentota jsi ty (- je to tak nejak z ohlasu ostanich i videt) a zbytek diskutujicich je tak nejak v norme .. tak zapremyslej :-) ;-)https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539095
+
Ale když si přečteš celé vlákno, tak za hotentoty jsou ostatní protože ačkoli něco nahoře napíšou, jsou nuceni si o pár postů níže protiřečit, protože reagují na mě a semnou nikdy nelze souhlasit - z principu..
Takže pak vznikají bizarní situace, kdy lidi popírají sami sebe jen aby psali opak toho co já.
Jde z nějakého důvodu o to, nesouhlasit s Frenkem přesto, že vlastně ŽÁDNÝ spor ani není.
Mě opravdu nejde o to, abych se zavděčil nějaké skupině.
A klidně nakupujte BOX 7700x3D za 7700,,, místo TRAY - 7800x3D za 7300..
Je to 500MHz dolů a čtyři stovky nahoru....
Opravdu nemám problém.
+1
-5
-1
Je komentář přínosný?
Ale když si přečteš celé
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 09:44https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseAle když si přečteš celé vlákno, tak za hotentoty jsou ostatní protože ačkoli něco nahoře napíšou, jsou nuceni si o pár postů níže protiřečit, protože reagují na mě a semnou nikdy nelze souhlasit - z principu..
Takže pak vznikají bizarní situace, kdy lidi popírají sami sebe jen aby psali opak toho co já.
Jde z nějakého důvodu o to, nesouhlasit s Frenkem přesto, že vlastně ŽÁDNÝ spor ani není.
Mě opravdu nejde o to, abych se zavděčil nějaké skupině.
A klidně nakupujte BOX 7700x3D za 7700,,, místo TRAY - 7800x3D za 7300..
Je to 500MHz dolů a čtyři stovky nahoru....
Opravdu nemám problém. https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539098
+
cetl jsem, ale vytane mi na mysli hlaska, jako by jsi vsem okolo rikal : ...vy jste vsichni blazni, ale ja jsem letadlo :-)
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
cetl jsem, ale vytane
ANDREW https://diit.cz/profil/andrew
3. 6. 2026 - 09:47https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskusecetl jsem, ale vytane mi na mysli hlaska, jako by jsi vsem okolo rikal : ...vy jste vsichni blazni, ale ja jsem letadlo :-)https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539100
+
Ne nikdo není blázen ani letadlo, jen realita je taková, že 7700x3D je aktuálně dražší než roky prodávaný 7800x3D..
A nejspíše se to vyřeší tak, že 7800x3D prostě časem zmizí a se svou cenou ho nahradí 7700x3D..
Což je špatně.. Ale bylo to tak i s 5700 vs 5800..
Takže doporučení zní, pokud plánujete nakoupit 7800x3D, udělejte to rychle..
Klidně ale kupte 7700x3D za 7700 - np
+1
-3
-1
Je komentář přínosný?
Ne nikdo není blázen ani
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 09:58https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseNe nikdo není blázen ani letadlo, jen realita je taková, že 7700x3D je aktuálně dražší než roky prodávaný 7800x3D..
A nejspíše se to vyřeší tak, že 7800x3D prostě časem zmizí a se svou cenou ho nahradí 7700x3D..
Což je špatně.. Ale bylo to tak i s 5700 vs 5800..
Takže doporučení zní, pokud plánujete nakoupit 7800x3D, udělejte to rychle..
Klidně ale kupte 7700x3D za 7700 - nphttps://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539102
+
no ceny cehokoliv kor cpu, ram, hdd/ssd ..jsou tak jak jsou a to i diky volatilite na trhu vs zasoby atd .... tak me to zas tan nezarazi ... a to nejen novych veci ... treba pred cca pul rokem jsem koupil skoro novy ci novy z nejakych zasob R7 4750G za 1900 Kc a ted pod 3 tis se na pouzitem na eBay nedostanu a nejsou ani vzacnosti nesmysl ceny k 9 tis ..... naproti tomu treba 5700G na bazaru za 3200Kc novy neco malo pres 4 tis ...a hadam ze mozna pujde strme nahoru ... tam je to mozna i zpusobeny oser praktikama tipu Vendor lock a AMD PSP
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
no ceny cehokoliv kor cpu
ANDREW https://diit.cz/profil/andrew
3. 6. 2026 - 10:10https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseno ceny cehokoliv kor cpu, ram, hdd/ssd ..jsou tak jak jsou a to i diky volatilite na trhu vs zasoby atd .... tak me to zas tan nezarazi ... a to nejen novych veci ... treba pred cca pul rokem jsem koupil skoro novy ci novy z nejakych zasob R7 4750G za 1900 Kc a ted pod 3 tis se na pouzitem na eBay nedostanu a nejsou ani vzacnosti nesmysl ceny k 9 tis ..... naproti tomu treba 5700G na bazaru za 3200Kc novy neco malo pres 4 tis ...a hadam ze mozna pujde strme nahoru ... tam je to mozna i zpusobeny oser praktikama tipu Vendor lock a AMD PSPhttps://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539104
+
V pořádku mě ten stav obhajovat ani vysvětlovat nemusíš :)
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
V pořádku mě ten stav
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 10:55https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseV pořádku mě ten stav obhajovat ani vysvětlovat nemusíš :)https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539111
+
TRAY má méně kondiku.
Proč tam jsou důležité ví každý kdo řešil OC.
Další rozdíl jsou reklamace.
BOX řeší výrobce a ten se bude vždy snažit zachovat dobré jméno značky.
Takže se bude snažit vyhovět ke spokojenosti zákazníka.
TRAY řeší prodejce; naprosto odlišný přístup.
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
"je to fyzicky ten stejný
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
3. 6. 2026 - 21:48https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse"je to fyzicky ten stejný procesor"
Není.
https://ae-pic-a1.aliexpress-media.com/kf/Sa730bf89f8f14cfba68e51d4d5aa3aa5u.jpg
TRAY má méně kondiku.
Proč tam jsou důležité ví každý kdo řešil OC.
Další rozdíl jsou reklamace.
BOX řeší výrobce a ten se bude vždy snažit zachovat dobré jméno značky.
Takže se bude snažit vyhovět ke spokojenosti zákazníka.
TRAY řeší prodejce; naprosto odlišný přístup.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539145
+
Z Mironetu JE to ten samý procesor, akorát nená krabičku..
Jaké kondíky?
Laskavě nekupuj TRAY procesory z Alli a budeš v pohodě ty kondiku.
Btw víš vůbec odkud pocházejí některé CPU prodávané na Alli nebo eBay?
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Z Mironetu je to ten samý
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 23:35https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseZ Mironetu JE to ten samý procesor, akorát nená krabičku..
Jaké kondíky?
Laskavě nekupuj TRAY procesory z Alli a budeš v pohodě ty kondiku.
Btw víš vůbec odkud pocházejí některé CPU prodávané na Alli nebo eBay?
https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539148
+
Zkušenosti s TRAY mi říkají že OC potenciál je menší.
Ale X3D stejně nejde taktovat.
Těch pár MHz co přidá PBO nestojí za řeč.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Nevím. Povídej.
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
4. 6. 2026 - 06:21https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseNevím. Povídej.
Zkušenosti s TRAY mi říkají že OC potenciál je menší.
Ale X3D stejně nejde taktovat.
Těch pár MHz co přidá PBO nestojí za řeč.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539156
+
Je to ten samý procesor prodaný bez krabice, protože je určený do hotových sestav - klidně těch za 100000...
Pokud máš takovou zkušenost, nekupuj TRAY, kup si krabičku..
To je jako bys říkal, že hra prodaná digitálně na Steamu je horší než ta samá hra v BOX.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Je to ten samý procesor
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
4. 6. 2026 - 08:39https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseJe to ten samý procesor prodaný bez krabice, protože je určený do hotových sestav - klidně těch za 100000...
Pokud máš takovou zkušenost, nekupuj TRAY, kup si krabičku..
To je jako bys říkal, že hra prodaná digitálně na Steamu je horší než ta samá hra v BOX. https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539165
+
4. 6. 2026 - 09:33https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseStačí napsat:
"Pár mi jich prošlo rukama."
A řeknu:
"Respekt kámo. Každý poznatek z praxe se hodí"
Jen stále nevím jestli kecáš nebo ne.
S tou hrou to je dobrý příklad.
Zahraješ si stejně.
Ale když jí budeš chtít prodat, tak zjistíš že v nich je velký rozdíl.
Zkus sem zadat sériové číslo nějakého TRAY:
https://www.amd.com/en/resources/support-articles/faqs/SNV-LUT.html
Řekne ti že záruku máš řešit s OEM partnerem.
Co ten původ AMD CPU z Alíka?https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539169
+
1) samozřejmě jsem kupoval (jako nákupčí) i v krámu prodával dost OEM. V roce 2005 jsme to prodávali po desítkách týdně.. A taktovalo se vesele o 106 - nejlepší doba.... Dneska spíše podtaktovávám :))
2) To s tou hrou je dost blbý příklad. Krabicová i digitální verze je stejně aktivovaná přes Steam a pak už je ta krabička kus papíru jako u toho CPU. Hru jako takovou nikam neprodáš..
3) Původ CPU z Allíka nebo eBay je dosti různý, může to být běžný CPU, ale typicky velmi výhodně najdeš CPU označné jak ES (EngeeneringSamples), nebo i QS.
Je to na nich i v popisku napsáno, ale na první pohled si nevšimneš.
Jsou to interní testovací vzorky, a tam určitě ruce pryč. !!. Je to tak pro sběratele, hračičky nebo bastlíře...
V Mironetu ale na takový CPU určitě nenarazíš
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
1) samozřejmě jsem kupoval i
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
4. 6. 2026 - 10:02https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse1) samozřejmě jsem kupoval (jako nákupčí) i v krámu prodával dost OEM. V roce 2005 jsme to prodávali po desítkách týdně.. A taktovalo se vesele o 106 - nejlepší doba.... Dneska spíše podtaktovávám :))
2) To s tou hrou je dost blbý příklad. Krabicová i digitální verze je stejně aktivovaná přes Steam a pak už je ta krabička kus papíru jako u toho CPU. Hru jako takovou nikam neprodáš..
3) Původ CPU z Allíka nebo eBay je dosti různý, může to být běžný CPU, ale typicky velmi výhodně najdeš CPU označné jak ES (EngeeneringSamples), nebo i QS.
Je to na nich i v popisku napsáno, ale na první pohled si nevšimneš.
Jsou to interní testovací vzorky, a tam určitě ruce pryč. !!. Je to tak pro sběratele, hračičky nebo bastlíře...
V Mironetu ale na takový CPU určitě nenarazíšhttps://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539186
+
Ano ceny se lisi a casto i tak, ze trail je klidne i drazsi nex box.. Zavisi na konkretnim case, situaci na trhu, atd. Neda se nikde rict, ze by trail byl vzdy z podstaty levnejsi (i kdyz by mel byt).
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Ano ceny se lisi a casto i
tombomino https://diit.cz/profil/tombomino
3. 6. 2026 - 10:32https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseAno ceny se lisi a casto i tak, ze trail je klidne i drazsi nex box.. Zavisi na konkretnim case, situaci na trhu, atd. Neda se nikde rict, ze by trail byl vzdy z podstaty levnejsi (i kdyz by mel byt).https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539107
+
Tray dneska není tak velký problém jako v dobách kdy měli CPU nožičky.
Ale i dneska se ti asi nebude líbit omlácený roh na CPU.
Tray platíčko má asi 30 CPU = je určené pro výrobce co montují PC po stovkách.
Prodávat to po jednom kuse by se vůbec neměli.
Já mám s tray bohaté a někdy i hořké zkušenosti.
Kvůli stovce bych do tray nešel.
Ale 1000Kč už stojí za riziko.
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
Tray dneska není tak velký
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
3. 6. 2026 - 09:08https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseTray dneska není tak velký problém jako v dobách kdy měli CPU nožičky.
Ale i dneska se ti asi nebude líbit omlácený roh na CPU.
Tray platíčko má asi 30 CPU = je určené pro výrobce co montují PC po stovkách.
Prodávat to po jednom kuse by se vůbec neměli.
Já mám s tray bohaté a někdy i hořké zkušenosti.
Kvůli stovce bych do tray nešel.
Ale 1000Kč už stojí za riziko.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539089
+
Žádné riziko tam opravdu není, je to ideální nákup pro upgrade.
Pokud ovšem nepotřebuješ mít krabičku s nápisem RYZEN vystavenou v polici..
Prodávaní to zavřené v kusu plastu - přesně takovém jako když to vytáhneš z té krabice.
Mironet je těmi TRAY verzemi už docela známý a hodně lidí jim dává přednost..
Je to i kvůli tomu, že nemusí u některých CPU platit chladič, který by pak stejně vyhodili.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Žádné riziko tam opravdu není
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 09:38https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseŽádné riziko tam opravdu není, je to ideální nákup pro upgrade.
Pokud ovšem nepotřebuješ mít krabičku s nápisem RYZEN vystavenou v polici..
Prodávaní to zavřené v kusu plastu - přesně takovém jako když to vytáhneš z té krabice.
Mironet je těmi TRAY verzemi už docela známý a hodně lidí jim dává přednost..
Je to i kvůli tomu, že nemusí u některých CPU platit chladič, který by pak stejně vyhodili.
https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539096
+
"Prodávaní to zavřené v kusu plastu - přesně takovém jako když to vytáhneš z té krabice."
A tohle jsi si vycucal z prstu a nebo to víš?
Ano Ryzen 9 TRAY má plastovou krabičku která brání poškození.
Ale Ryzen 5 jsou na platíčku bez krabičky.
Jak se prodává tento Ryzen 7 se mi nepodařilo zjistit.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
"Prodávaní to zavřené v kusu
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
3. 6. 2026 - 11:17https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse"Prodávaní to zavřené v kusu plastu - přesně takovém jako když to vytáhneš z té krabice."
A tohle jsi si vycucal z prstu a nebo to víš?
Ano Ryzen 9 TRAY má plastovou krabičku která brání poškození.
Ale Ryzen 5 jsou na platíčku bez krabičky.
Jak se prodává tento Ryzen 7 se mi nepodařilo zjistit.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539115
+
Je to takový plastový kartónek, přišlo mi to z Mironetu už několikrát
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Je to takový plastový
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 11:53https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseJe to takový plastový kartónek, přišlo mi to z Mironetu už několikráthttps://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539121
+
...asi nejak vzdy na trh dostane ( co je to platny ze amd ci ditrubutor to velkoobchodu zatrhne, kdyz pak velkoobchod preproda treba jako set dal, ale tam uz na nej ditributor bud, nedosahne ci proste podle evropske legislativy to narizeni neni pravne vymahatelne) .... ... pamatuji na (zminenou) 4750G co se zcistajasna pred par lety pri uveneni ZEN2 cpu v CR na trhu objevila jako nova po 4 tis ( ? ) v tray ve velkem mnozstvi ,,,a samotne 4700G retail se napr skoro v CR neobjevila ci objevilo o dost pozdeji za podstane vyssi cenu ... a proc kupovat 4700G za cca 6-8 tis , kdyz mohlo byt tray ( a dodavalo se i s nenpribalenym chladicem) za cca 4 tis ... pak staci v biosu vypnout TSME a frci se jako na 4700G
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
...asi nejak vzdy na trh
ANDREW https://diit.cz/profil/andrew
3. 6. 2026 - 10:15https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse ...asi nejak vzdy na trh dostane ( co je to platny ze amd ci ditrubutor to velkoobchodu zatrhne, kdyz pak velkoobchod preproda treba jako set dal, ale tam uz na nej ditributor bud, nedosahne ci proste podle evropske legislativy to narizeni neni pravne vymahatelne) .... ... pamatuji na (zminenou) 4750G co se zcistajasna pred par lety pri uveneni ZEN2 cpu v CR na trhu objevila jako nova po 4 tis ( ? ) v tray ve velkem mnozstvi ,,,a samotne 4700G retail se napr skoro v CR neobjevila ci objevilo o dost pozdeji za podstane vyssi cenu ... a proc kupovat 4700G za cca 6-8 tis , kdyz mohlo byt tray ( a dodavalo se i s nenpribalenym chladicem) za cca 4 tis ... pak staci v biosu vypnout TSME a frci se jako na 4700G https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539105
+
Heureka tlačí pšonky, protože kdo maže, ten jede... Osobně jsem na Allegru zažil zpackanou reklamaci (ano byla to moje chyba) a nasledná (ne)reakce prodejce i Allegra mě vyškolila. Takže za mě never more.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Heureka tlačí pšonky, protože
hajčus https://diit.cz/profil/josef-hajek
3. 6. 2026 - 09:16https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseHeureka tlačí pšonky, protože kdo maže, ten jede... Osobně jsem na Allegru zažil zpackanou reklamaci (ano byla to moje chyba) a nasledná (ne)reakce prodejce i Allegra mě vyškolila. Takže za mě never more. https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539091
+
Otázka je taky jak to je s DPH.
Podle cen bych vsadil že to jsou ceny bez DPH a je to vlastně okrádání státu (ČR).
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Otázka je taky jak to je s
Samuel https://diit.cz/profil/samuel-007
3. 6. 2026 - 09:17https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseOtázka je taky jak to je s DPH.
Podle cen bych vsadil že to jsou ceny bez DPH a je to vlastně okrádání státu (ČR).https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539092
+
Pěkně vás má stát zpracovaného. Já bych naopak řekl, že je možné, že v tomto případě zákazníka stát neokrade tolik jako normálně.
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
Pěkně vás má stát
Fousek https://diit.cz/profil/xzfcdea5k3
3. 6. 2026 - 09:41https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskusePěkně vás má stát zpracovaného. Já bych naopak řekl, že je možné, že v tomto případě zákazníka stát neokrade tolik jako normálně.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539097
+
ja s allegrem zatim vylozene spatny zkusenosti nemam ( nakupoval jsem jak na ceskem tak i na polskem allegru - bydlim u cary, takze si polsky allegro zbozi, co na ceskem allegru neni a nebo do cz posilat nechteji,necham posilat do boxu na hranicich v pl .. jedine negativum bylo kdyz mi R9 PRO 3900, slo spedici v ramci PL vice jak 10 dni ..ale nakonec dorazilo ) ..... ad DPH no nemyslim si vylozene ze by neplatili DPH ci podobny osírky ( aspo ne vic nez na ceskem allegu ci podobnych strankach) - co si pamatuji tak pri kazde koupi je tam moznost zarhnot ze chce kupujici Fa ... to byk pak asi byl spis problem pro samotneho prodejce .... a u allegro business ( nakup na ICO), tuplem asi ne ...
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
ja s allegrem zatim vylozene
ANDREW https://diit.cz/profil/andrew
3. 6. 2026 - 09:45https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseja s allegrem zatim vylozene spatny zkusenosti nemam ( nakupoval jsem jak na ceskem tak i na polskem allegru - bydlim u cary, takze si polsky allegro zbozi, co na ceskem allegru neni a nebo do cz posilat nechteji,necham posilat do boxu na hranicich v pl .. jedine negativum bylo kdyz mi R9 PRO 3900, slo spedici v ramci PL vice jak 10 dni ..ale nakonec dorazilo ) ..... ad DPH no nemyslim si vylozene ze by neplatili DPH ci podobny osírky ( aspo ne vic nez na ceskem allegu ci podobnych strankach) - co si pamatuji tak pri kazde koupi je tam moznost zarhnot ze chce kupujici Fa ... to byk pak asi byl spis problem pro samotneho prodejce .... a u allegro business ( nakup na ICO), tuplem asi ne ... https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539099
+
Jedna příbuzná kupovala na Allegru něco přes kreditku - už to nikdy v životě neudělá. Za pár týdnů měla telefonát z banky, jestli to byla ona, co chtěla asi 8x převézt na cizí účet x desítek tisíc. Pán z banky se jí skoro cíleně zeptal, jestli v posledních měsících nakupovala něco přes Allegro, že toho mají víc spojeného s těmahle šmejdama. Proto se směju, když někde vidím jejich reklamy zmiňující bezpečnost.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Jedna příbuzná kupovala na
Mirda Červíček https://diit.cz/profil/mirek11
3. 6. 2026 - 09:33https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseJedna příbuzná kupovala na Allegru něco přes kreditku - už to nikdy v životě neudělá. Za pár týdnů měla telefonát z banky, jestli to byla ona, co chtěla asi 8x převézt na cizí účet x desítek tisíc. Pán z banky se jí skoro cíleně zeptal, jestli v posledních měsících nakupovala něco přes Allegro, že toho mají víc spojeného s těmahle šmejdama. Proto se směju, když někde vidím jejich reklamy zmiňující bezpečnost. https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539094
+
jj Allegro zde nemá dobrou pověst, protože schlamstlo MALL a CZC a to lidi nesou blbě.
Je zde k tomu vyloženě odpor.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
jj Allegro zde nemá dobrou
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 09:48https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskusejj Allegro zde nemá dobrou pověst, protože schlamstlo MALL a CZC a to lidi nesou blbě.
Je zde k tomu vyloženě odpor.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539101
+
Můj odpor vůči Allegru vychází z osobní zkušenosti s jejich "podporou", MALL a CZC je mi ukradený.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Můj odpor vůči Allegru
hajčus https://diit.cz/profil/josef-hajek
3. 6. 2026 - 12:09https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseMůj odpor vůči Allegru vychází z osobní zkušenosti s jejich "podporou", MALL a CZC je mi ukradený.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539124
+
divna historka ... to by ta znama musela mit i napadeny telefon- musel dotycny zlodej ovladat ... ... protoze ano protistrana se muze nejak dostat k cislu karty- uctu a kdovi jestli k CVV .... ale bez verifikace telefonem, nelze se o transakci ani pokusit - dokoncit ..tzn na mobil chodi overovaci text a secure id heslo pro kazdou platbu .. jinak samozrejme je nerozum mit nastaveny na trvalo velke limity pri platbe na iternetu , kartou .... takze to spis vidim na finacni negramotnost te zname ....
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
divna historka ... to by
ANDREW https://diit.cz/profil/andrew
3. 6. 2026 - 10:02https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskusedivna historka ... to by ta znama musela mit i napadeny telefon- musel dotycny zlodej ovladat ... ... protoze ano protistrana se muze nejak dostat k cislu karty- uctu a kdovi jestli k CVV .... ale bez verifikace telefonem, nelze se o transakci ani pokusit - dokoncit ..tzn na mobil chodi overovaci text a secure id heslo pro kazdou platbu .. jinak samozrejme je nerozum mit nastaveny na trvalo velke limity pri platbe na iternetu , kartou .... takze to spis vidim na finacni negramotnost te zname .... https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539103
+
Onehdá jsem platil někde v Číně a k mému podivu ten 3D cirkus vůbec neproběhl, zato platba hladce. Což mě poněkud překvapilo. Nicméně žádně další pokusy o "výběr" neproběhly, takže asi cajk, nicméně od té doby v těchto místech důsledně užívám jednorázové kreditky.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Onehdá jsem platil někde v
hajčus https://diit.cz/profil/josef-hajek
3. 6. 2026 - 12:13https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseOnehdá jsem platil někde v Číně a k mému podivu ten 3D cirkus vůbec neproběhl, zato platba hladce. Což mě poněkud překvapilo. Nicméně žádně další pokusy o "výběr" neproběhly, takže asi cajk, nicméně od té doby v těchto místech důsledně užívám jednorázové kreditky.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539125
+
jo kdyz jsem nakupoval zezacatku na Temu, tak tak bez toho 3D ....ted uz to funguje stejne jako jinde.... overenim textu plus jednorazove heslo ... obrana je jednoduch a ... prostesi po platbe stahnout limiti ci zakazat platbu kredikou na intenetu a nenadela nikdo nic...
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
jo kdyz jsem nakupoval
ANDREW https://diit.cz/profil/andrew
3. 6. 2026 - 12:37https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskusejo kdyz jsem nakupoval zezacatku na Temu, tak tak bez toho 3D ....ted uz to funguje stejne jako jinde.... overenim textu plus jednorazove heslo ... obrana je jednoduch a ... prostesi po platbe stahnout limiti ci zakazat platbu kredikou na intenetu a nenadela nikdo nic...https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539126
+
3. 6. 2026 - 11:25https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseMironet to přecenil a teď je za 7 184Kč.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539116
+
... Heureka i AI umí pěkně podělat. Jako první nástřel dobrý ale člověk se nevyhne pracnému hledání.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Mironet 7400,- a Allegro 6900
Blank https://diit.cz/profil/adam-marcinek
3. 6. 2026 - 14:24https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseMironet 7400,- a Allegro 6900,- za 7800X3D...
... Heureka i AI umí pěkně podělat. Jako první nástřel dobrý ale člověk se nevyhne pracnému hledání. https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539130
+
Mně zatím vychází z aktuálního dění jen jeden závěr.
V roce 27 klesne cena pamětí řekněme o 20% ale zůstane velmi vysoká. X3D procesory se stanou standardem protože budou kompenzovat pouze 1 obsazený slot RAM v PC.
AMD už spekuluje s trhem úplně stejně jak to dělal Intel, když si to mohl dovolit. Jestli jsme něco zjistili tak že dohadovat se kdo je lepší vážně nemá smysl. Koupím to co se vyplatí, dle objektivní a odborné recenze, ne youtube. Hawk.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Mně zatím vychází z
Blank https://diit.cz/profil/adam-marcinek
3. 6. 2026 - 14:28https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseMně zatím vychází z aktuálního dění jen jeden závěr.
V roce 27 klesne cena pamětí řekněme o 20% ale zůstane velmi vysoká. X3D procesory se stanou standardem protože budou kompenzovat pouze 1 obsazený slot RAM v PC.
AMD už spekuluje s trhem úplně stejně jak to dělal Intel, když si to mohl dovolit. Jestli jsme něco zjistili tak že dohadovat se kdo je lepší vážně nemá smysl. Koupím to co se vyplatí, dle objektivní a odborné recenze, ne youtube. Hawk.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539131
+
Youtube je jen nosič té informace, odborné recenze jsou i tam..
Akorát mluví..
Ale dáváš přednost psanému textu, je to zcela v pořádku
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Youtube je jen nosič té
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 15:04https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseYoutube je jen nosič té informace, odborné recenze jsou i tam..
Akorát mluví..
Ale dáváš přednost psanému textu, je to zcela v pořádkuhttps://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539133
+
youtube je nosič té informace, ne zdroj :)
TechSpot.com - je psaný webmagazín..
HardwareUnboxed - je youtube kanál toho psaného magazínu..
Vyjde tam ta SAMÁ recenze v jiné formě...
Když je to na obrazovce, tak je to prostě k neuvěření že?
A obecně, to jako máš dojem, že lidi produkující videa, ne text jako cíleně lžou z principu, aby se to všichni dozvěděli, a už na to nekoukali, nebo jak to mám celé chápat?
Dyť to nedává smysl.
Nebude problém nakonec jinde než v tom youtube?
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
youtube je nosič té informace
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 18:57https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseyoutube je nosič té informace, ne zdroj :)
TechSpot.com - je psaný webmagazín..
HardwareUnboxed - je youtube kanál toho psaného magazínu..
Vyjde tam ta SAMÁ recenze v jiné formě...
Když je to na obrazovce, tak je to prostě k neuvěření že?
A obecně, to jako máš dojem, že lidi produkující videa, ne text jako cíleně lžou z principu, aby se to všichni dozvěděli, a už na to nekoukali, nebo jak to mám celé chápat?
Dyť to nedává smysl.
Nebude problém nakonec jinde než v tom youtube?https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539136
+
Vše ma své důvody. Od množství a komplexity činností potřebných k produktivitě, přes marketing po úmysl.
Faktem zůstavá, že je mnohem pravděpodobnější najít data, ne propagaci a propagandu v psané recenzi.
Nevidíte to tam, protože nejste naučený rozeznávat co je potřeba. Nejde o vyhledávanou dovednost a to má taky důvody. :)
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Většina. :)
Blank https://diit.cz/profil/adam-marcinek
3. 6. 2026 - 20:43https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseVětšina. :)
Nebudu tu psát esej.
Vše ma své důvody. Od množství a komplexity činností potřebných k produktivitě, přes marketing po úmysl.
Faktem zůstavá, že je mnohem pravděpodobnější najít data, ne propagaci a propagandu v psané recenzi.
Nevidíte to tam, protože nejste naučený rozeznávat co je potřeba. Nejde o vyhledávanou dovednost a to má taky důvody. :)https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539143
+
Samozřejmě čti text a nevěř videu, já ti absolutně nebráním - je to tvoje cesta a máš ji volnou
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Samozřejmě čti text a nevěř
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 23:31https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseSamozřejmě čti text a nevěř videu, já ti absolutně nebráním - je to tvoje cesta a máš ji volnou https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539147
+
YT je sice nosič informace.
Ale jde o bussines model kolem toho postavený.
Ty samé informace v textu s pár obrázky a grafy zaberou 1MB.
YT si musí vydělat na diskové úložiště a konektivitu.
A to je v případě 4k videa klidně 1GB.
Takže 1000x větší nároky.
A ty nároky je třeba zaplatit.
Takže YT je z principu médium které tě má přesvědčit o nákupu.
U textových recenzí bych čekal mnohem větší nezávislost.
YT je trubka plná splašků. Však to má v názvu.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
YT je sice nosič informace.
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
3. 6. 2026 - 20:49https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseYT je sice nosič informace.
Ale jde o bussines model kolem toho postavený.
Ty samé informace v textu s pár obrázky a grafy zaberou 1MB.
YT si musí vydělat na diskové úložiště a konektivitu.
A to je v případě 4k videa klidně 1GB.
Takže 1000x větší nároky.
A ty nároky je třeba zaplatit.
Takže YT je z principu médium které tě má přesvědčit o nákupu.
U textových recenzí bych čekal mnohem větší nezávislost.
YT je trubka plná splašků. Však to má v názvu.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539144
+
Aha a to znamená, že na TechSpot.com lze informaci věřit a HardwareUnboxed už jako ne???
Nebo co se tady snažíš tím principem fungování Yout vysvětlit??
Dyť reaguješ na úplně něco jiného, než o čem se tu bavíne..
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Aha a to znamená, že na
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
3. 6. 2026 - 23:29https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseAha a to znamená, že na TechSpot.com lze informaci věřit a HardwareUnboxed už jako ne???
Nebo co se tady snažíš tím principem fungování Yout vysvětlit??
Dyť reaguješ na úplně něco jiného, než o čem se tu bavíne..https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539146
+
V hodně věcech máš pravdu.
Například to že situace s 7800X3D a 7700X3D nápadně připomíná situaci s 5800X3D a 5700X3D.
5800X3D klesnul na 7000 Kč. Pak se objevil 5700X3D za podobnou cenu. Následně 5800X3D zmizel z trhu.
To se nejspíš bude opakovat.
Protože 77000X3D je odpad při výrobě 7800X3D.
Ve chvíli kdy se 7800X3D přestane vyrábět, tak se vezmou zmetky. Nastaví se jim takt aby se do něj vešlo co nejvíc kusů. A doprodají se zásoby.
Jenže 5800X3D je TOP model pro AM4.
Takže vych..ytralí prodejci co měli zásobu začali šponovat cenu. Jenže to se s 7800X3D nestane protože to je první generace pro AM5.
Za 2 roky bude 9800X3D stát 7000Kč (Teď stojí na bazoši). Na 7800X3D si nikdo nevzpomene protože jí budou plné bazary za 4000Kč.
Prodejci budou rádi když jim nezůstane ležet skladem.
S YT to je stejné jako s tebou.
Těch informací na YT je hrozně moc.
Najít tu pravdivou je hrozně náročný.
Podobně to tapetuješ ty tady.
V něčem máš pravdu, ale v něčem se pleteš.
Proto se ti zdá že na tebe útočím. Protože přehnaně reaguji na každou tvojí nepřesnost.
Zahlcuješ diskuse balastem přes který se ztrácí to podstatné. Děláš tady z toho stejnou stoku jako je YT.
Zkus ubrat na kvantitě a přidej na kvalitě.
Ještě jednou:
UBER NA MNOŽSTVÍ KOMENTÁŘŮ A PŘIDEJ NA KVALITĚ.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
V hodně věcech máš pravdu.
waleed https://diit.cz/profil/vmunllyubs
4. 6. 2026 - 05:51https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseV hodně věcech máš pravdu.
Například to že situace s 7800X3D a 7700X3D nápadně připomíná situaci s 5800X3D a 5700X3D.
5800X3D klesnul na 7000 Kč. Pak se objevil 5700X3D za podobnou cenu. Následně 5800X3D zmizel z trhu.
To se nejspíš bude opakovat.
Protože 77000X3D je odpad při výrobě 7800X3D.
Ve chvíli kdy se 7800X3D přestane vyrábět, tak se vezmou zmetky. Nastaví se jim takt aby se do něj vešlo co nejvíc kusů. A doprodají se zásoby.
Jenže 5800X3D je TOP model pro AM4.
Takže vych..ytralí prodejci co měli zásobu začali šponovat cenu. Jenže to se s 7800X3D nestane protože to je první generace pro AM5.
Za 2 roky bude 9800X3D stát 7000Kč (Teď stojí na bazoši). Na 7800X3D si nikdo nevzpomene protože jí budou plné bazary za 4000Kč.
Prodejci budou rádi když jim nezůstane ležet skladem.
S YT to je stejné jako s tebou.
Těch informací na YT je hrozně moc.
Najít tu pravdivou je hrozně náročný.
Podobně to tapetuješ ty tady.
V něčem máš pravdu, ale v něčem se pleteš.
Proto se ti zdá že na tebe útočím. Protože přehnaně reaguji na každou tvojí nepřesnost.
Zahlcuješ diskuse balastem přes který se ztrácí to podstatné. Děláš tady z toho stejnou stoku jako je YT.
Zkus ubrat na kvantitě a přidej na kvalitě.
Ještě jednou:
UBER NA MNOŽSTVÍ KOMENTÁŘŮ A PŘIDEJ NA KVALITĚ.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539155
+
1) Post jako víno, sauhlas.
2) Proč tapetuju jsem už 3x psal, debatuju s každým fanboyem který nutně potřebuje psát opak toho co já zvlášť, proto je tu půlka postů ode mně.
Odpovídám na deset různých vláken.
Mě osobně zase přijde vtipné, jak si nejeden po pár postech začne protiřečit, jen proto, aby mi psali opak toho co já, protože je prostě seru. :)
viz ta debilita že snad TRAY CPU je jiné CPU než to CPU, prodané v krabce :)
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?
1) Post jako víno, sauhlas.
FrankHorigan https://diit.cz/profil/dave-1
4. 6. 2026 - 08:22https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse1) Post jako víno, sauhlas.
2) Proč tapetuju jsem už 3x psal, debatuju s každým fanboyem který nutně potřebuje psát opak toho co já zvlášť, proto je tu půlka postů ode mně.
Odpovídám na deset různých vláken.
Mě osobně zase přijde vtipné, jak si nejeden po pár postech začne protiřečit, jen proto, aby mi psali opak toho co já, protože je prostě seru. :)
viz ta debilita že snad TRAY CPU je jiné CPU než to CPU, prodané v krabce :) https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539162
+
Jen bych chtěl upozornit, že pokud někdo máte v hledáčku PC sestavu s AM5 a DDR5, tak na nic nečekejte a ihned kupujte. Jde hlavně o RAM. Vím, že dnes stojí ranec, ale koncem roku budou stát dvojnásobek toho, co stojí dnes. Proto neváhejte a kupujte teď. Stále se ještě jedná o staré zásoby z r. 2025.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Jen bych chtěl upozornit, že
Moonalert https://diit.cz/profil/petr-letovsky
7. 6. 2026 - 10:57https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuseJen bych chtěl upozornit, že pokud někdo máte v hledáčku PC sestavu s AM5 a DDR5, tak na nic nečekejte a ihned kupujte. Jde hlavně o RAM. Vím, že dnes stojí ranec, ale koncem roku budou stát dvojnásobek toho, co stojí dnes. Proto neváhejte a kupujte teď. Stále se ještě jedná o staré zásoby z r. 2025.https://diit.cz/clanek/ryzen-7-7700x3d-oficialne-nejlevnejsi-x3d-osmijadro-vyjde-na-329/diskuse#comment-1539356
+
Mironet má 7800X3D tray (bez krabičky) za 7330Kč.
https://www.mironet.cz/amd-ryzen-7-7800x3d-42ghz-tray-turbo-50ghz-8c16t-...
Pšonkové jdou ještě níž.
Trochu mám dojem, že ty levnější "dostupnější" x3D slouží primárně k tomu, aby ty dražší nahradily za tu samou cenu..
Takže ve finále pokud nekoupíš 7800x3D hned, za 4měsíce za tu samou cenu pořídíš o 500MHz procesor, ale tu ta 7800x3D už nebude dostupná. :-/
a jeje, kecy jsou zas zpatky.. vsude vychazej clanky jak ceny x3d procesoru klesaji, jenom FrankHorigan tady bude sirit kecy, ze budou nedostupy a zdrazej..
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-7-9850x3d-falls-to-458-9800x3d-now...
https://overclock3d.net/news/cpu_mainboard/amd-ryzen-7-x3d-cpus-pricing-...
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-7-9800x3d-falls-to-429-widens-gap-...
https://wccftech.com/amd-ryzen-7-7800x3d-hits-its-lowest-2026-price-at-324/
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-7-7800x3d-drops-to-324-99-ryzen-7-...
Tsypoviny hned po ránu?
Článek píše, že 7700x3D by měl být za 7700, kolega výše píše, že 7800x3D už dávno JE za 7330...
Takže jen naznačuji, že ten "nový" POMALEJŠÍ často startuje DRÁŽ...
A pokud se nepletu, po příchodu 5700x3D vyklidila stávající 5800x3D za pár měs pole.
Můj dotaz mimo hru, reagoval bys na někoho jiného takhle? Popřemýšlej.
Nic takovýho jsem nenapsal.
Nauč se číst.
Je to TRAY = bez krabičky.
Krabička něco stojí. Ale hlavně náklady na balení, skladování a přepravu.
U přepravy se počítá objem i váha.
Otázka je proč Heureka ignoruje Mironet a propaguje Poláky.
Nejspíš proto noX tuto cenu nezaznamenal.
Osobně bych řekl že tě zajímá procesor, ne krabička, proto jsi tam ty sám udal příklad ceny PROCESORU za nejlepší cenu na trhu..
Pokud by tě nutně zajímala krabička, nenadhodíš tam TRAY..
A nás jako spotřebitele zajímají náklady na balení, skladování a přepravu.?
Chceme procesor ne?
Ty by sis TRAY jako upgrade nekoupil jen proto, abys musel zaplatit krabičku?? :))
Zeptám se i tebe.. Reagoval bys takhle, kdybys nereagoval na mě?
to je preci buřt ne, jestli to kupuje kvuli krabicce, samolepce ci pod., ne .. jde o to že ty ceny tray vs retail se liší ...
Liší, a ty chceš procesor (krabička ti nic nespočítá) a chceš ho asi co nejlevněji, nebo ne?
I bez krabičky je to fyzicky ten stejný procesor.
Dyť ten post tam dal on sám..!!
Bavím se tady s hotentotama nebo ne?
ona je realita jina ... za hotentota jsi ty (- je to tak nejak z ohlasu ostanich i videt) a zbytek diskutujicich je tak nejak v norme .. tak zapremyslej :-) ;-)
Ale když si přečteš celé vlákno, tak za hotentoty jsou ostatní protože ačkoli něco nahoře napíšou, jsou nuceni si o pár postů níže protiřečit, protože reagují na mě a semnou nikdy nelze souhlasit - z principu..
Takže pak vznikají bizarní situace, kdy lidi popírají sami sebe jen aby psali opak toho co já.
Jde z nějakého důvodu o to, nesouhlasit s Frenkem přesto, že vlastně ŽÁDNÝ spor ani není.
Mě opravdu nejde o to, abych se zavděčil nějaké skupině.
A klidně nakupujte BOX 7700x3D za 7700,,, místo TRAY - 7800x3D za 7300..
Je to 500MHz dolů a čtyři stovky nahoru....
Opravdu nemám problém.
cetl jsem, ale vytane mi na mysli hlaska, jako by jsi vsem okolo rikal : ...vy jste vsichni blazni, ale ja jsem letadlo :-)
Ne nikdo není blázen ani letadlo, jen realita je taková, že 7700x3D je aktuálně dražší než roky prodávaný 7800x3D..
A nejspíše se to vyřeší tak, že 7800x3D prostě časem zmizí a se svou cenou ho nahradí 7700x3D..
Což je špatně.. Ale bylo to tak i s 5700 vs 5800..
Takže doporučení zní, pokud plánujete nakoupit 7800x3D, udělejte to rychle..
Klidně ale kupte 7700x3D za 7700 - np
no ceny cehokoliv kor cpu, ram, hdd/ssd ..jsou tak jak jsou a to i diky volatilite na trhu vs zasoby atd .... tak me to zas tan nezarazi ... a to nejen novych veci ... treba pred cca pul rokem jsem koupil skoro novy ci novy z nejakych zasob R7 4750G za 1900 Kc a ted pod 3 tis se na pouzitem na eBay nedostanu a nejsou ani vzacnosti nesmysl ceny k 9 tis ..... naproti tomu treba 5700G na bazaru za 3200Kc novy neco malo pres 4 tis ...a hadam ze mozna pujde strme nahoru ... tam je to mozna i zpusobeny oser praktikama tipu Vendor lock a AMD PSP
V pořádku mě ten stav obhajovat ani vysvětlovat nemusíš :)
"je to fyzicky ten stejný procesor"
Není.
https://ae-pic-a1.aliexpress-media.com/kf/Sa730bf89f8f14cfba68e51d4d5aa3...
TRAY má méně kondiku.
Proč tam jsou důležité ví každý kdo řešil OC.
Další rozdíl jsou reklamace.
BOX řeší výrobce a ten se bude vždy snažit zachovat dobré jméno značky.
Takže se bude snažit vyhovět ke spokojenosti zákazníka.
TRAY řeší prodejce; naprosto odlišný přístup.
Z Mironetu JE to ten samý procesor, akorát nená krabičku..
Jaké kondíky?
Laskavě nekupuj TRAY procesory z Alli a budeš v pohodě ty kondiku.
Btw víš vůbec odkud pocházejí některé CPU prodávané na Alli nebo eBay?
Nevím. Povídej.
Zkušenosti s TRAY mi říkají že OC potenciál je menší.
Ale X3D stejně nejde taktovat.
Těch pár MHz co přidá PBO nestojí za řeč.
Je to ten samý procesor prodaný bez krabice, protože je určený do hotových sestav - klidně těch za 100000...
Pokud máš takovou zkušenost, nekupuj TRAY, kup si krabičku..
To je jako bys říkal, že hra prodaná digitálně na Steamu je horší než ta samá hra v BOX.
Stačí napsat:
"Pár mi jich prošlo rukama."
A řeknu:
"Respekt kámo. Každý poznatek z praxe se hodí"
Jen stále nevím jestli kecáš nebo ne.
S tou hrou to je dobrý příklad.
Zahraješ si stejně.
Ale když jí budeš chtít prodat, tak zjistíš že v nich je velký rozdíl.
Zkus sem zadat sériové číslo nějakého TRAY:
https://www.amd.com/en/resources/support-articles/faqs/SNV-LUT.html
Řekne ti že záruku máš řešit s OEM partnerem.
Co ten původ AMD CPU z Alíka?
1) samozřejmě jsem kupoval (jako nákupčí) i v krámu prodával dost OEM. V roce 2005 jsme to prodávali po desítkách týdně.. A taktovalo se vesele o 106 - nejlepší doba.... Dneska spíše podtaktovávám :))
2) To s tou hrou je dost blbý příklad. Krabicová i digitální verze je stejně aktivovaná přes Steam a pak už je ta krabička kus papíru jako u toho CPU. Hru jako takovou nikam neprodáš..
3) Původ CPU z Allíka nebo eBay je dosti různý, může to být běžný CPU, ale typicky velmi výhodně najdeš CPU označné jak ES (EngeeneringSamples), nebo i QS.
Je to na nich i v popisku napsáno, ale na první pohled si nevšimneš.
Jsou to interní testovací vzorky, a tam určitě ruce pryč. !!. Je to tak pro sběratele, hračičky nebo bastlíře...
V Mironetu ale na takový CPU určitě nenarazíš
Ano ceny se lisi a casto i tak, ze trail je klidne i drazsi nex box.. Zavisi na konkretnim case, situaci na trhu, atd. Neda se nikde rict, ze by trail byl vzdy z podstaty levnejsi (i kdyz by mel byt).
Tray dneska není tak velký problém jako v dobách kdy měli CPU nožičky.
Ale i dneska se ti asi nebude líbit omlácený roh na CPU.
Tray platíčko má asi 30 CPU = je určené pro výrobce co montují PC po stovkách.
Prodávat to po jednom kuse by se vůbec neměli.
Já mám s tray bohaté a někdy i hořké zkušenosti.
Kvůli stovce bych do tray nešel.
Ale 1000Kč už stojí za riziko.
Žádné riziko tam opravdu není, je to ideální nákup pro upgrade.
Pokud ovšem nepotřebuješ mít krabičku s nápisem RYZEN vystavenou v polici..
Prodávaní to zavřené v kusu plastu - přesně takovém jako když to vytáhneš z té krabice.
Mironet je těmi TRAY verzemi už docela známý a hodně lidí jim dává přednost..
Je to i kvůli tomu, že nemusí u některých CPU platit chladič, který by pak stejně vyhodili.
"Prodávaní to zavřené v kusu plastu - přesně takovém jako když to vytáhneš z té krabice."
A tohle jsi si vycucal z prstu a nebo to víš?
Ano Ryzen 9 TRAY má plastovou krabičku která brání poškození.
Ale Ryzen 5 jsou na platíčku bez krabičky.
Jak se prodává tento Ryzen 7 se mi nepodařilo zjistit.
Je to takový plastový kartónek, přišlo mi to z Mironetu už několikrát
...asi nejak vzdy na trh dostane ( co je to platny ze amd ci ditrubutor to velkoobchodu zatrhne, kdyz pak velkoobchod preproda treba jako set dal, ale tam uz na nej ditributor bud, nedosahne ci proste podle evropske legislativy to narizeni neni pravne vymahatelne) .... ... pamatuji na (zminenou) 4750G co se zcistajasna pred par lety pri uveneni ZEN2 cpu v CR na trhu objevila jako nova po 4 tis ( ? ) v tray ve velkem mnozstvi ,,,a samotne 4700G retail se napr skoro v CR neobjevila ci objevilo o dost pozdeji za podstane vyssi cenu ... a proc kupovat 4700G za cca 6-8 tis , kdyz mohlo byt tray ( a dodavalo se i s nenpribalenym chladicem) za cca 4 tis ... pak staci v biosu vypnout TSME a frci se jako na 4700G
Heureka tlačí pšonky, protože kdo maže, ten jede... Osobně jsem na Allegru zažil zpackanou reklamaci (ano byla to moje chyba) a nasledná (ne)reakce prodejce i Allegra mě vyškolila. Takže za mě never more.
Otázka je taky jak to je s DPH.
Podle cen bych vsadil že to jsou ceny bez DPH a je to vlastně okrádání státu (ČR).
Pěkně vás má stát zpracovaného. Já bych naopak řekl, že je možné, že v tomto případě zákazníka stát neokrade tolik jako normálně.
ja s allegrem zatim vylozene spatny zkusenosti nemam ( nakupoval jsem jak na ceskem tak i na polskem allegru - bydlim u cary, takze si polsky allegro zbozi, co na ceskem allegru neni a nebo do cz posilat nechteji,necham posilat do boxu na hranicich v pl .. jedine negativum bylo kdyz mi R9 PRO 3900, slo spedici v ramci PL vice jak 10 dni ..ale nakonec dorazilo ) ..... ad DPH no nemyslim si vylozene ze by neplatili DPH ci podobny osírky ( aspo ne vic nez na ceskem allegu ci podobnych strankach) - co si pamatuji tak pri kazde koupi je tam moznost zarhnot ze chce kupujici Fa ... to byk pak asi byl spis problem pro samotneho prodejce .... a u allegro business ( nakup na ICO), tuplem asi ne ...
Jedna příbuzná kupovala na Allegru něco přes kreditku - už to nikdy v životě neudělá. Za pár týdnů měla telefonát z banky, jestli to byla ona, co chtěla asi 8x převézt na cizí účet x desítek tisíc. Pán z banky se jí skoro cíleně zeptal, jestli v posledních měsících nakupovala něco přes Allegro, že toho mají víc spojeného s těmahle šmejdama. Proto se směju, když někde vidím jejich reklamy zmiňující bezpečnost.
jj Allegro zde nemá dobrou pověst, protože schlamstlo MALL a CZC a to lidi nesou blbě.
Je zde k tomu vyloženě odpor.
Můj odpor vůči Allegru vychází z osobní zkušenosti s jejich "podporou", MALL a CZC je mi ukradený.
divna historka ... to by ta znama musela mit i napadeny telefon- musel dotycny zlodej ovladat ... ... protoze ano protistrana se muze nejak dostat k cislu karty- uctu a kdovi jestli k CVV .... ale bez verifikace telefonem, nelze se o transakci ani pokusit - dokoncit ..tzn na mobil chodi overovaci text a secure id heslo pro kazdou platbu .. jinak samozrejme je nerozum mit nastaveny na trvalo velke limity pri platbe na iternetu , kartou .... takze to spis vidim na finacni negramotnost te zname ....
Onehdá jsem platil někde v Číně a k mému podivu ten 3D cirkus vůbec neproběhl, zato platba hladce. Což mě poněkud překvapilo. Nicméně žádně další pokusy o "výběr" neproběhly, takže asi cajk, nicméně od té doby v těchto místech důsledně užívám jednorázové kreditky.
jo kdyz jsem nakupoval zezacatku na Temu, tak tak bez toho 3D ....ted uz to funguje stejne jako jinde.... overenim textu plus jednorazove heslo ... obrana je jednoduch a ... prostesi po platbe stahnout limiti ci zakazat platbu kredikou na intenetu a nenadela nikdo nic...
Mironet to přecenil a teď je za 7 184Kč.
O důvod navíc, proč nakoupit 7700x3D za 7700 :))
:-D
Neumí číst a neumí psát.
Mironet 7400,- a Allegro 6900,- za 7800X3D...
... Heureka i AI umí pěkně podělat. Jako první nástřel dobrý ale člověk se nevyhne pracnému hledání.
Mně zatím vychází z aktuálního dění jen jeden závěr.
V roce 27 klesne cena pamětí řekněme o 20% ale zůstane velmi vysoká. X3D procesory se stanou standardem protože budou kompenzovat pouze 1 obsazený slot RAM v PC.
AMD už spekuluje s trhem úplně stejně jak to dělal Intel, když si to mohl dovolit. Jestli jsme něco zjistili tak že dohadovat se kdo je lepší vážně nemá smysl. Koupím to co se vyplatí, dle objektivní a odborné recenze, ne youtube. Hawk.
Youtube je jen nosič té informace, odborné recenze jsou i tam..
Akorát mluví..
Ale dáváš přednost psanému textu, je to zcela v pořádku
Většina youtube recenzí není objektivní.
youtube je nosič té informace, ne zdroj :)
TechSpot.com - je psaný webmagazín..
HardwareUnboxed - je youtube kanál toho psaného magazínu..
Vyjde tam ta SAMÁ recenze v jiné formě...
Když je to na obrazovce, tak je to prostě k neuvěření že?
A obecně, to jako máš dojem, že lidi produkující videa, ne text jako cíleně lžou z principu, aby se to všichni dozvěděli, a už na to nekoukali, nebo jak to mám celé chápat?
Dyť to nedává smysl.
Nebude problém nakonec jinde než v tom youtube?
Většina. :)
Nebudu tu psát esej.
Vše ma své důvody. Od množství a komplexity činností potřebných k produktivitě, přes marketing po úmysl.
Faktem zůstavá, že je mnohem pravděpodobnější najít data, ne propagaci a propagandu v psané recenzi.
Nevidíte to tam, protože nejste naučený rozeznávat co je potřeba. Nejde o vyhledávanou dovednost a to má taky důvody. :)
Samozřejmě čti text a nevěř videu, já ti absolutně nebráním - je to tvoje cesta a máš ji volnou
YT je sice nosič informace.
Ale jde o bussines model kolem toho postavený.
Ty samé informace v textu s pár obrázky a grafy zaberou 1MB.
YT si musí vydělat na diskové úložiště a konektivitu.
A to je v případě 4k videa klidně 1GB.
Takže 1000x větší nároky.
A ty nároky je třeba zaplatit.
Takže YT je z principu médium které tě má přesvědčit o nákupu.
U textových recenzí bych čekal mnohem větší nezávislost.
YT je trubka plná splašků. Však to má v názvu.
Aha a to znamená, že na TechSpot.com lze informaci věřit a HardwareUnboxed už jako ne???
Nebo co se tady snažíš tím principem fungování Yout vysvětlit??
Dyť reaguješ na úplně něco jiného, než o čem se tu bavíne..
V hodně věcech máš pravdu.
Například to že situace s 7800X3D a 7700X3D nápadně připomíná situaci s 5800X3D a 5700X3D.
5800X3D klesnul na 7000 Kč. Pak se objevil 5700X3D za podobnou cenu. Následně 5800X3D zmizel z trhu.
To se nejspíš bude opakovat.
Protože 77000X3D je odpad při výrobě 7800X3D.
Ve chvíli kdy se 7800X3D přestane vyrábět, tak se vezmou zmetky. Nastaví se jim takt aby se do něj vešlo co nejvíc kusů. A doprodají se zásoby.
Jenže 5800X3D je TOP model pro AM4.
Takže vych..ytralí prodejci co měli zásobu začali šponovat cenu. Jenže to se s 7800X3D nestane protože to je první generace pro AM5.
Za 2 roky bude 9800X3D stát 7000Kč (Teď stojí na bazoši). Na 7800X3D si nikdo nevzpomene protože jí budou plné bazary za 4000Kč.
Prodejci budou rádi když jim nezůstane ležet skladem.
S YT to je stejné jako s tebou.
Těch informací na YT je hrozně moc.
Najít tu pravdivou je hrozně náročný.
Podobně to tapetuješ ty tady.
V něčem máš pravdu, ale v něčem se pleteš.
Proto se ti zdá že na tebe útočím. Protože přehnaně reaguji na každou tvojí nepřesnost.
Zahlcuješ diskuse balastem přes který se ztrácí to podstatné. Děláš tady z toho stejnou stoku jako je YT.
Zkus ubrat na kvantitě a přidej na kvalitě.
Ještě jednou:
UBER NA MNOŽSTVÍ KOMENTÁŘŮ A PŘIDEJ NA KVALITĚ.
1) Post jako víno, sauhlas.
2) Proč tapetuju jsem už 3x psal, debatuju s každým fanboyem který nutně potřebuje psát opak toho co já zvlášť, proto je tu půlka postů ode mně.
Odpovídám na deset různých vláken.
Mě osobně zase přijde vtipné, jak si nejeden po pár postech začne protiřečit, jen proto, aby mi psali opak toho co já, protože je prostě seru. :)
viz ta debilita že snad TRAY CPU je jiné CPU než to CPU, prodané v krabce :)
Jen bych chtěl upozornit, že pokud někdo máte v hledáčku PC sestavu s AM5 a DDR5, tak na nic nečekejte a ihned kupujte. Jde hlavně o RAM. Vím, že dnes stojí ranec, ale koncem roku budou stát dvojnásobek toho, co stojí dnes. Proto neváhejte a kupujte teď. Stále se ještě jedná o staré zásoby z r. 2025.
Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.