Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Samsung zastavil stávku, která by byla hřebíčkem do rakve trhu s pamětmi

Zamestnanci tvrdili ze vedenie Samsungu su otrokari, ze dostavaju plat len cca 120 000 USD rocne a bonusy len cca dalsich 42-48%. Tak teraz si vyjednali neobmedzene bonusy a na ucet im pristane cca 400 000 USD za rok.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tam odbory plní svoji funkci, ne jako tady. I mentalita že je to něco fuj-relikt minulosti zaměstnavatelům napomáhá - a pěkně každý sám za sebe. Korporace v logistice má nejvíc zakázek v historii ale zaměstnancům přidá že to skoro nepokryje ani inflaci. Sváteční odbory mlčí...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Škoda no, mohlo dojít na renesanci DDR2+LGA 775 a starého serverového hardwaru (převážně refurbished in China) na linuxu v domácnostech. Takhle to zase bude nuda...

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

na linuxu v domácnostech? Tak to je větší pravděpodobnost že tam pojede Windows Vista!

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

To spíš XP :-)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Je to 20 let stará platforma. Bez ohledu na OS to bude nesnesitelně pomalé i na běžné brouzdání, o multimédiích nemluvě.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

https://www.youtube.com/watch?v=AEvYhYSLZC8

Na začátku je trochu brouzdání, které je rychlejší než na mém moderním firemním noťasu. A to má desítky, na lubuntu by to bylo ještě víc v pohodě.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Už cca 5 let zpátky jsem vyřazoval C2D E7400 z důvodu pomalosti a to se bavím o nenáročném debianu s Xfce, žádný windowsí bloat. Haswell z roku 2014 jako druhé/třetí PC se zatím statečně drží, ale nic staršího už bych doma opravdu nechtěl.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Jde o to, co na tom děláš. Já vyřazoval v rodině C2D asi před rokem a to na tom byly Win10. Grafika tam byla slušná, takže YT jel v pohodě. Mail a banka samozřejmě taky, takže nebyl důvod ke stížnostem.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Q6700 s Kubuntu nejak používať ide, ale 8 GB RAM nie je ideálnych. Lubuntu som na tom neskúšal. Súhlasím, dnes pod Haswell nie je rozumné ísť.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

To "brouzdani" ma byt ze se sel podivat na stranku Steamu ?

Jo na takove "brouzdani" to pojede. Pripadne diit.cz, nebo lwn.net to urcite zvladne. Pak se nahodou zatoulas treba na Youtube, ten zjisti ze nemas hw akceleraci temer zadneho videa - a navic to Core2Quad nema ani AVX, jenom SSE. A pak ti to zacne zrat 90W jen aby to dekodovalo obycejne AV1 video v 720p.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

staci k tomu dat nejakou lowend novejsi kartu, ktera tu podporu ma, a to CPU muze u prehravani ytb videa zase spat

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Akú? AV1 má až RTX 3050 a tú chcete dať do dosky so s775? Vezme ju doska bez UEFI? A VP9 má GTX 750/Ti a GT 1030 a vyššie, čo sú už dosť staré GPU, ale dajme tomu, že ku C2Q sa hodia.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

no teoreticky by to jit melo, ale v praxi to asi nikdo zkouset nebude...ja kdysi pouzival archivni PC s novejsi GPU pro prehravani videi z kodi/streamcinema v OS libreelec a normalne to fungovalo...stare stroje jsou stale na ruzne veci pouzitelne, NAS mi taky bez problemu zvlada athlon 5600+ se 4GB DDR2 :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

NAS má iné nároky. Do dosky bez UEFI moderné GK mám pocit, že nefungujú. Ak prehrávate max VP9, aebo h265, GT 1030 stačí úplne. A tá do tá v takej doske ide.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak samozřejmě musí k tomu být grafika. To co se tedy dávalo IGPU je dnes tak na textový režim.
Mám ještě ntb s 3,06Ghz C2D a k tomu je GT 240 1GB a pořád se to nějak dá protože je tam právě ta akcelerace videa.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Stareho serveroveho hardwaru se vali na Ebay a Aliexpressu mraky. 14-18-ti jadrove Xeony Haswell koupis za ~50 eur. Jeste starsi Sandy/Ivy Bridge Xeony koupis za stejnou cenu i s deskou X79.

Ta cena je takova, protoze to nikdo nekupuje. Protoze je to vsechno z dnesniho pohledu hrozny smejd. DDR2 systemy jsou jeste o fous niz = cisty srot.

Ne, nejsem proti provozovani staremu hardwaru, a ano, ty systemy lze pouzit treba na brouzdani netu. Ale to taky lze na mobilu nebo laptopu za 100 eur, pricemz to bude mit 1/10 spotreby a hlucnosti. Proste kazde PC v nejakem bodu prejde ze stavu "srot ale jeste pouzitelny" do stavu "nesmyslny srot" a DDR2 systemy uz jsou v tom druhem.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

1. Je to pomalé a zháňať Q9650 sa asi ľahko nedá. A E4300 určite nechcete. Alebo by ste zháňali QX9770 a pretaktovali na 4,5 GHz?
2. Pri DDR3 limit 16 GB aj to so 4GB dual rank modulmi. S DDR2 niekedy tiež, ale zháňajte 4GB moduly. Nechcel by som. A 8 GB nie je dosť.
3. Akú GK môžete dať ku C2Q? GTX 1050 Ti, lebo všetko nad nebude optimálne?
4. Žiadne M.2 disky.
5. Číňani by urobili ovládače, alebo zohnali staré?
6. Pomer spotreba/výkon bude zlý.
C2Q mám, tak viem, že použiteľné na web to je a keby sa niekde dali zohnať 4GB DDR2 moduly za rozumné peniaze, asi by som prikúpil, ale určite nestoja ako dva 2GB moduly.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

pri predpoklade, ze kolko zvladne teoreticky pamatovy radic a ovladac, standardne 2TB, ale niektore platformy to zdvojnasobily pri starych systemoch. Preto aj fat varianty mali podobnu velkost. Lenze Samsungu tato stavka nevysla a kapacitu si stale nemozes dat do bezneho PC takuto, Samdung to u ddr nevyraba,nestabilne a nevyhovuje komercii, nehovoriac o narokoch severneho suseda stale v xp softe, ako dobyjat rodinne hodnoty., od steamu az po reset predvolieb mladeze v ramci masovych politik nasadenia devops a gameops, pripadne dotacnej pripevkovej politiky s dohladom regulatora, vyhlasovanim koncesii a drazbou licencii a politik, takze mozno bude fungovat aj uzivatelsky sposob activedirectory, google disk alebo onedrive v rodinnych alebo uzivatelskych grupach s pravom na dobyjanie od obchodu, ale s uvedomenim ako hladat trh tam, gde nic nie je, ale volici by tam byt mohli a na hladanie zisku v neznamej podobe sa hlada nos, alebo noz(v akej forme?) moze aj zbran a pripadne neznama forma zdierania za ucelom hladania zakaznika bez naroku na statny pridel ak sa tomu ma dostat lobing za ucelom vladneho herneho establishmentu, mozno v xp podobe za ucelom hladania citu pre obchodny nos v establishment kompatibilite.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

To je škoda, moje investiční 64GB ramka už se chystala na pumpu...

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Tak ako dobry, keby som ja dostal odmenu vo vyske 50% mojho rocneho platu tak oslavujem :D

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Tam treba zohladnit to, ze v Korei bezny pracovny tyzden ma do 52 hodin (40 zaklad a dovolene nadcasy dalsich 12 hodin tyzdenne) a vsetci (Samsung) knucia, ze je to malo a zeby ho radi predlzili.

V Korei na rozdiel od Japonska su tie nadcasy aspon platene, ale nie nejako uzasne.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

crucial as ads miss eng,
samsung on amzon shoul der fly
if you believe, in europe import

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

myslim ze by to slo lip..

In Europe the deals are always crucial,
I ordered a Samsung from Amazon's castle.
Now my laptop runs smooth like a European dream,
But the shipping cost? Absolute meme!

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

dnes uz su aj tlaciarne na stitky bez doplnovania cartridge, naklady nepustia

mozno aj elektrika bude na pridel, ale iba cez den. Lenze papier a stitky tiez stoja vela a vyroba nejde v ramci petiletky squadra-nasobit, takze snad aj bezna napln nebude vyzadovat 1000lety uctovnicky archiv dnes uz aj v zarucenej podobe ako kniha zozrata madarskou latincinou svabachom co nasava vypary bud tlaciarne alebo jej obsluhy a tak sa samorozpadne, ta tlaciaren pri najblizsej vymene kolieska na papier, koliesok nie je nikdy dost ako aj papera, na import sviecok alebo svieckovej ked sa uz tlaci aj jedlo, tak preco nie ziarovky v tej tlaciarni, on air alebo aj operacny status pod dozorom v sieti.

naklady stale v norme a optimalizacia print operations ma v sebe aj hypermarket s tymi sadami koliesok, warehouse clouds so statistikami kedy treba dojst po najblizsi nakup, storocie doplnit ramci revizie firmy a geratu, ale to dnes pod dohladom robota je stale v nakladoch, pripadne restauracnej industrytlace v ramci nakladov pamiatkarob a katalogoch geratov podla storocia na print, v digitalnej podobe v konverzii na vladnom urade v zastupeni a schopnostiach praxe, could normal vary, robotonic way[casopis a periodikum platia ale print ads, sa zistilo]

pretoze sa medzitym zistilo, ze export suciastok z indie pre tu tlaciaren nemaju indovia v oblube takto dotovat romale, sem tam treba zajst aj do obchodu si ten papier vytlacit ked tu su dotacie na prevadzku.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Hřebík do rakve?

Nesmysl, trh s pamětmi by trhal rekordy.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.