28. 5. 2026 - 07:51https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuseNo jako nic moc...https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuse#comment-1538655
+
HEEEEEEEEEEE?
(2x48P+4E)=100-jadrovy desktopovy CPU od Intelu? To by mali ake spotreby? TDP 550W by svietilo v materialoch a za tym 1300W ako PL2?
Ved tomu nemohol uverit ani specialne vyslachteny, cistokrvny idiot. To sa neda pouzit ani na 1. aprila. To je inter-galakticky vtip.
Ked mali ku*va problem prejst z 8P+16E na 8P+32E alebo na 12P+0E. Dalsie 4P zaberu tolko miesta ako dalsie 16E, takze by sa kremik zvacsil cca rovnako. Ale nic z tych druhych dvoch neexistuje. Teda pardon 12P+0E kachlica existuje, ale iba pre OEM. Nevydarena Intel zufalost, ktoru zotrie 12C chiplet Zen6 akonahle vkroci na trh.
Si trieskam hlavu o stenu ako to niekto mohol brat vazne .... 100-jadrovy desktop CPU je kde je 96 velkych jadier ... 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Mozno tak v roku 2047 ano.
P.S.: tu vidno ako ludstvo zdementnieva. Kvoli takymto pr1j3banym spravam (pardon, inak sa to nazvat neda), akcie Intelu stupaju ze pane LiLi Butane?
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
HEEEEEEEEEEE?
Pjetro de https://diit.cz/profil/pjetro-de
28. 5. 2026 - 07:52https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuseHEEEEEEEEEEE?
(2x48P+4E)=100-jadrovy desktopovy CPU od Intelu? To by mali ake spotreby? TDP 550W by svietilo v materialoch a za tym 1300W ako PL2?
Ved tomu nemohol uverit ani specialne vyslachteny, cistokrvny idiot. To sa neda pouzit ani na 1. aprila. To je inter-galakticky vtip.
Ked mali ku*va problem prejst z 8P+16E na 8P+32E alebo na 12P+0E. Dalsie 4P zaberu tolko miesta ako dalsie 16E, takze by sa kremik zvacsil cca rovnako. Ale nic z tych druhych dvoch neexistuje. Teda pardon 12P+0E kachlica existuje, ale iba pre OEM. Nevydarena Intel zufalost, ktoru zotrie 12C chiplet Zen6 akonahle vkroci na trh.
Si trieskam hlavu o stenu ako to niekto mohol brat vazne .... 100-jadrovy desktop CPU je kde je 96 velkych jadier ... 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Mozno tak v roku 2047 ano.
P.S.: tu vidno ako ludstvo zdementnieva. Kvoli takymto pr1j3banym spravam (pardon, inak sa to nazvat neda), akcie Intelu stupaju ze pane LiLi Butane?https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuse#comment-1538656
+
no ten 100jadrovej titan nemely bejt klasicky velky jadra jako ted, ale novy co vznikly z atomu.. takze mensi a uspornejsi.. no a buhvi s jakym procesem tehdy zfetovanej management intelu pocital.. vem si ze pro razerlake pocitali s vlastnim 1,4nm a tohle melo prijit o generaci dal..
28. 5. 2026 - 08:00https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuseno ten 100jadrovej titan nemely bejt klasicky velky jadra jako ted, ale novy co vznikly z atomu.. takze mensi a uspornejsi.. no a buhvi s jakym procesem tehdy zfetovanej management intelu pocital.. vem si ze pro razerlake pocitali s vlastnim 1,4nm a tohle melo prijit o generaci dal..
uz na intel 3 dokazali udelat 128jader s 225w tdp, takze uplnej nesmysl to nebyl.. jen to proste zas posrali.. (:
https://www.techpowerup.com/cpu-specs/xeon-6756e.c3662https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuse#comment-1538657
+
Na tom odkazu na TechPowerUp je nejzajímavější tvrzení, že je to vyráběné 5nm procesem. Skoro to vypadá, jako kdyby nereflektovali značení Intel 3 a překládali si to zpět do původního názvosloví. Nebo překlep.
Na tom odkazu na TechPowerUp je nejzajímavější tvrzení, že je to vyráběné 5nm procesem. Skoro to vypadá, jako kdyby nereflektovali značení Intel 3 a překládali si to zpět do původního názvosloví. Nebo překlep.
TPU používá původní značení.
Od dob kdy intel přeznačil 10 nm na 7.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
TPU používá původní značení.
Samuel https://diit.cz/profil/samuel-007
28. 5. 2026 - 08:39https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuseTPU používá původní značení.
Od dob kdy intel přeznačil 10 nm na 7.https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuse#comment-1538663
+
to ale nedava smysl, intel 3 byl puvodne 7nm+.. 5nm byl prejmenovanej na intel 20a a pak zrusenej..
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
to ale nedava smysl, intel 3
Tom Buri https://diit.cz/profil/t-b
28. 5. 2026 - 09:33https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuseto ale nedava smysl, intel 3 byl puvodne 7nm+.. 5nm byl prejmenovanej na intel 20a a pak zrusenej..https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuse#comment-1538667
+
No tak hej, ale to je dalsia sprostost mat pre desktop 100-jadrovy CPU, kde by bolo 70-75% Atomov. Pripadne mensich CPU s tou istou arch (u AMD ZenC-cores). Pri serveroch to zmysel ma, ale destope a hracskom CPU uz vobec nie. Tam (v beznom desktope) je dnes treba od 6 po 24 velkych vykonnych jadier a taky CPU bude nasaditelny aj na polo-profi produktivitu.
Proste totalne zfetovany management - ani nevedia co chcu. 100-jadrova sprostost by bolo totlane v protiklade s Royal Cores, kde 2 fyzicke jadra spoja spoje sily, aby mohli dat IPC vyssie napr. o 50% v porovnani s jednym fyzickym jadrom, pri 1T zatazi.
Cisty fet tam beru v tom Inteli ....
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
No tak hej, ale to je dalsia
Pjetro de https://diit.cz/profil/pjetro-de
28. 5. 2026 - 11:29https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuseNo tak hej, ale to je dalsia sprostost mat pre desktop 100-jadrovy CPU, kde by bolo 70-75% Atomov. Pripadne mensich CPU s tou istou arch (u AMD ZenC-cores). Pri serveroch to zmysel ma, ale destope a hracskom CPU uz vobec nie. Tam (v beznom desktope) je dnes treba od 6 po 24 velkych vykonnych jadier a taky CPU bude nasaditelny aj na polo-profi produktivitu.
Proste totalne zfetovany management - ani nevedia co chcu. 100-jadrova sprostost by bolo totlane v protiklade s Royal Cores, kde 2 fyzicke jadra spoja spoje sily, aby mohli dat IPC vyssie napr. o 50% v porovnani s jednym fyzickym jadrom, pri 1T zatazi.
Cisty fet tam beru v tom Inteli ....
https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuse#comment-1538680
+
Presne tak, k cemu by nekomu v consumer nebo poloprofi segmentu bylo 100 Atomu je mi velkou zahadou... Na servery by to mozna slo pro nejake lehke zateze, ale to je uplne jiny uzivatelsky segment.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Presne tak, k cemu by nekomu
Kubrak https://diit.cz/profil/tsxoyhh5g8
28. 5. 2026 - 14:21https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskusePresne tak, k cemu by nekomu v consumer nebo poloprofi segmentu bylo 100 Atomu je mi velkou zahadou... Na servery by to mozna slo pro nejake lehke zateze, ale to je uplne jiny uzivatelsky segment.https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuse#comment-1538708
+
1. Šlo by o malé jadrá.
2. Intel by vypiplal výr. proces natoľko, že by pri 96 jadrách by mohol mať slušné frekvencie.
3. Ale asi nechcel potopiť AMD, tak ich nevyrobí, mrk, mrk.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
1. Šlo by o malé jadrá.
lubo76 https://diit.cz/profil/lubomir-galdun
28. 5. 2026 - 08:24https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuse1. Šlo by o malé jadrá.
2. Intel by vypiplal výr. proces natoľko, že by pri 96 jadrách by mohol mať slušné frekvencie.
3. Ale asi nechcel potopiť AMD, tak ich nevyrobí, mrk, mrk.https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuse#comment-1538659
+
No-x, chcelo by to novú infografiku ohľadom mikroarchitektúr. Od Panther Cove je známych dosť ďalších.
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
No-x, chcelo by to novú
lubo76 https://diit.cz/profil/lubomir-galdun
28. 5. 2026 - 08:25https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuseNo-x, chcelo by to novú infografiku ohľadom mikroarchitektúr. Od Panther Cove je známych dosť ďalších. https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuse#comment-1538661
+
Tu poslúžia legendárne slová nášho filozofa z Revúcej: Všetko je inak ako vám klamali...
+1
+3
-1
Je komentář přínosný?
Tu poslúžia legendárne slová
mayday https://diit.cz/profil/mbe4zvpldo
28. 5. 2026 - 09:11https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuseTu poslúžia legendárne slová nášho filozofa z Revúcej: Všetko je inak ako vám klamali...https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuse#comment-1538666
+
:-D
No jako nic moc...
HEEEEEEEEEEE?
(2x48P+4E)=100-jadrovy desktopovy CPU od Intelu? To by mali ake spotreby? TDP 550W by svietilo v materialoch a za tym 1300W ako PL2?
Ved tomu nemohol uverit ani specialne vyslachteny, cistokrvny idiot. To sa neda pouzit ani na 1. aprila. To je inter-galakticky vtip.
Ked mali ku*va problem prejst z 8P+16E na 8P+32E alebo na 12P+0E. Dalsie 4P zaberu tolko miesta ako dalsie 16E, takze by sa kremik zvacsil cca rovnako. Ale nic z tych druhych dvoch neexistuje. Teda pardon 12P+0E kachlica existuje, ale iba pre OEM. Nevydarena Intel zufalost, ktoru zotrie 12C chiplet Zen6 akonahle vkroci na trh.
Si trieskam hlavu o stenu ako to niekto mohol brat vazne .... 100-jadrovy desktop CPU je kde je 96 velkych jadier ... 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Mozno tak v roku 2047 ano.
P.S.: tu vidno ako ludstvo zdementnieva. Kvoli takymto pr1j3banym spravam (pardon, inak sa to nazvat neda), akcie Intelu stupaju ze pane LiLi Butane?
no ten 100jadrovej titan nemely bejt klasicky velky jadra jako ted, ale novy co vznikly z atomu.. takze mensi a uspornejsi.. no a buhvi s jakym procesem tehdy zfetovanej management intelu pocital.. vem si ze pro razerlake pocitali s vlastnim 1,4nm a tohle melo prijit o generaci dal..
uz na intel 3 dokazali udelat 128jader s 225w tdp, takze uplnej nesmysl to nebyl.. jen to proste zas posrali.. (:
https://www.techpowerup.com/cpu-specs/xeon-6756e.c3662
Na tom odkazu na TechPowerUp je nejzajímavější tvrzení, že je to vyráběné 5nm procesem. Skoro to vypadá, jako kdyby nereflektovali značení Intel 3 a překládali si to zpět do původního názvosloví. Nebo překlep.
Na tom odkazu na TechPowerUp je nejzajímavější tvrzení, že je to vyráběné 5nm procesem. Skoro to vypadá, jako kdyby nereflektovali značení Intel 3 a překládali si to zpět do původního názvosloví. Nebo překlep.
https://diit.cz/clanek/titan-lake-padl-ze-100-jader-je-dlazdice-48-bez-atomu-pripomina-panther-lake/diskuse#comment-1538660 +TPU používá původní značení.
Od dob kdy intel přeznačil 10 nm na 7.
to ale nedava smysl, intel 3 byl puvodne 7nm+.. 5nm byl prejmenovanej na intel 20a a pak zrusenej..
No tak hej, ale to je dalsia sprostost mat pre desktop 100-jadrovy CPU, kde by bolo 70-75% Atomov. Pripadne mensich CPU s tou istou arch (u AMD ZenC-cores). Pri serveroch to zmysel ma, ale destope a hracskom CPU uz vobec nie. Tam (v beznom desktope) je dnes treba od 6 po 24 velkych vykonnych jadier a taky CPU bude nasaditelny aj na polo-profi produktivitu.
Proste totalne zfetovany management - ani nevedia co chcu. 100-jadrova sprostost by bolo totlane v protiklade s Royal Cores, kde 2 fyzicke jadra spoja spoje sily, aby mohli dat IPC vyssie napr. o 50% v porovnani s jednym fyzickym jadrom, pri 1T zatazi.
Cisty fet tam beru v tom Inteli ....
Presne tak, k cemu by nekomu v consumer nebo poloprofi segmentu bylo 100 Atomu je mi velkou zahadou... Na servery by to mozna slo pro nejake lehke zateze, ale to je uplne jiny uzivatelsky segment.
1. Šlo by o malé jadrá.
2. Intel by vypiplal výr. proces natoľko, že by pri 96 jadrách by mohol mať slušné frekvencie.
3. Ale asi nechcel potopiť AMD, tak ich nevyrobí, mrk, mrk.
No-x, chcelo by to novú infografiku ohľadom mikroarchitektúr. Od Panther Cove je známych dosť ďalších.
Tu poslúžia legendárne slová nášho filozofa z Revúcej: Všetko je inak ako vám klamali...
Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.