Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Titan Lake padl. Ze 100 jader je dlaždice 4+8 bez Atomů, připomíná Panther Lake

:-D

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

No jako nic moc...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

HEEEEEEEEEEE?
(2x48P+4E)=100-jadrovy desktopovy CPU od Intelu? To by mali ake spotreby? TDP 550W by svietilo v materialoch a za tym 1300W ako PL2?
Ved tomu nemohol uverit ani specialne vyslachteny, cistokrvny idiot. To sa neda pouzit ani na 1. aprila. To je inter-galakticky vtip.
Ked mali ku*va problem prejst z 8P+16E na 8P+32E alebo na 12P+0E. Dalsie 4P zaberu tolko miesta ako dalsie 16E, takze by sa kremik zvacsil cca rovnako. Ale nic z tych druhych dvoch neexistuje. Teda pardon 12P+0E kachlica existuje, ale iba pre OEM. Nevydarena Intel zufalost, ktoru zotrie 12C chiplet Zen6 akonahle vkroci na trh.

Si trieskam hlavu o stenu ako to niekto mohol brat vazne .... 100-jadrovy desktop CPU je kde je 96 velkych jadier ... 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Mozno tak v roku 2047 ano.

P.S.: tu vidno ako ludstvo zdementnieva. Kvoli takymto pr1j3banym spravam (pardon, inak sa to nazvat neda), akcie Intelu stupaju ze pane LiLi Butane?

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

no ten 100jadrovej titan nemely bejt klasicky velky jadra jako ted, ale novy co vznikly z atomu.. takze mensi a uspornejsi.. no a buhvi s jakym procesem tehdy zfetovanej management intelu pocital.. vem si ze pro razerlake pocitali s vlastnim 1,4nm a tohle melo prijit o generaci dal..

uz na intel 3 dokazali udelat 128jader s 225w tdp, takze uplnej nesmysl to nebyl.. jen to proste zas posrali.. (:
https://www.techpowerup.com/cpu-specs/xeon-6756e.c3662

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Na tom odkazu na TechPowerUp je nejzajímavější tvrzení, že je to vyráběné 5nm procesem. Skoro to vypadá, jako kdyby nereflektovali značení Intel 3 a překládali si to zpět do původního názvosloví. Nebo překlep.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

TPU používá původní značení.
Od dob kdy intel přeznačil 10 nm na 7.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

to ale nedava smysl, intel 3 byl puvodne 7nm+.. 5nm byl prejmenovanej na intel 20a a pak zrusenej..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No tak hej, ale to je dalsia sprostost mat pre desktop 100-jadrovy CPU, kde by bolo 70-75% Atomov. Pripadne mensich CPU s tou istou arch (u AMD ZenC-cores). Pri serveroch to zmysel ma, ale destope a hracskom CPU uz vobec nie. Tam (v beznom desktope) je dnes treba od 6 po 24 velkych vykonnych jadier a taky CPU bude nasaditelny aj na polo-profi produktivitu.

Proste totalne zfetovany management - ani nevedia co chcu. 100-jadrova sprostost by bolo totlane v protiklade s Royal Cores, kde 2 fyzicke jadra spoja spoje sily, aby mohli dat IPC vyssie napr. o 50% v porovnani s jednym fyzickym jadrom, pri 1T zatazi.

Cisty fet tam beru v tom Inteli ....

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Presne tak, k cemu by nekomu v consumer nebo poloprofi segmentu bylo 100 Atomu je mi velkou zahadou... Na servery by to mozna slo pro nejake lehke zateze, ale to je uplne jiny uzivatelsky segment.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

1. Šlo by o malé jadrá.
2. Intel by vypiplal výr. proces natoľko, že by pri 96 jadrách by mohol mať slušné frekvencie.
3. Ale asi nechcel potopiť AMD, tak ich nevyrobí, mrk, mrk.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

No-x, chcelo by to novú infografiku ohľadom mikroarchitektúr. Od Panther Cove je známych dosť ďalších.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Tu poslúžia legendárne slová nášho filozofa z Revúcej: Všetko je inak ako vám klamali...

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.