Microsoft přesune svoji německou centrálu do Mnichova
Dnes se krátce zastavím u jedné drobnosti, která souvisí s nedávným HOAXem, který se šířil kolem přechodu města Mnichov na Linux. Víte, Microsoft už zkoušel všechno možné. Nechal si vypracovat vlastní studii, která ukazovala, jak se Mnichovu Linux oproti Windows prodražuje. Jenže není statistiky, kterou by se ten či onen nepřiohl k obrazu svému, Mnichov jasně hlásá, že přechod na Linux mu šetří milióny (ale buďme féroví, pravda bude dejme tomu někde uprostřed). Nic mu zatím ale nefunguje, Mnichov stále používá Linux a plánuje v tom pokračovat, ač mnozí jeho nové představitelé teskní po Windows (a netají se tím, že mají rádi produkty MS).
Microsoft jde hlavně o to, aby v případě, že se to ve Mnichovu s Linuxem podaří, nedošlo k lavinovitému efektu i v dalších městech či zemích. A Mnichov, stejně jako Německo, je dost velký, aby to hrozilo. Logický krok tak nastal nyní, ohlášen loni. Microosft přesune svoji německou centrálu právě do Mnichova. Myslím že jen slepý by neviděl, že potřebuje být problému co nejblíže. Drž si přátele blízko, nepřátele ještě blíž. Přesun centrály má být proveden v roce 2016.
Nebudu teď spekulovat, proč tak skutečně činí, na to si klidně hledejte odpověď sami. Na Mnichov nyní míří oči celého odborného světa a Německo není malý český kocourkov, kde se provádějí „karlovarské losovačky“, korumpování zakázek, manipulace s čísly i světově proslulé tunelování a dnes již legendární náhle se objevující vícepráce. Věřím, že Mnichov dospěje k výslednému řešení, které pro něj bude nejefektivnější. Jak poznamenal Jaroslav Řezník z Red Hatu, zatím působí LiMux v Mnichově spíše jako nadšenecký projekt a měl by to někdo pořádně chytit. Pak je dle mého možné, že náklady na linuxovou cestu vzrostou a důležité pak bude, aby nevzrostly nad rámec toho, co je schopen nabídnout za ceny Microsoft.
Mezitím se v linuxovém kernelu děje hromada věcí, jak pro blíživší se kernel 3.17, tak pro pozvolna spouštěný vývoj kernelu 3.18 se chystá spousta novinek,ať již v oblasti podpory různých cPU a GPU a jejich fines, tak třeba u souborových systémů a mnoha utilit. Linuxový svět si žije svým vlastním překotným životem, bez ohledu na to, co se děje na periferii jednoho ze spirálních ramen, na dálnici mezi Slazburgem a Stuttgartem.