Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

O nás

Zaměření serveru:

Server Deep in IT se zaměřuje na všeobecné IT zpravodajství s přesahem témat do dalších souvisejících oborů jako autorská práva v informačním věku, digitální fotografie a video, počítačové hry, věda a technologie (fyzika, kosmonautika, …).

Zaměření serveru:

Server Deep in IT se zaměřuje na všeobecné IT zpravodajství s přesahem témat do dalších souvisejících oborů jako autorská práva v informačním věku, digitální fotografie a video, počítačové hry, věda a technologie (fyzika, kosmonautika, …). Na českém i slovenském internetu poskytuje populární i odbornou formou nejširší zpravodajství shrnující novinky ve sledovaných oborech, obsáhle popisy nových technologií, populárně naučné články a zejména každodenní zpravodajství z počítačového světa.

Jako jeden z mála webů v sobě kombinuje všeobecný IT zdroj s informacemi z open-source světa, které tak čtenář nemusí hledat na více místech. Každý týden přináší minimálně jednu obsáhlou recenzi zajímavého nového produktu často doprovázenou i větším technologickým článkem. Nedílnou částí kultury webu je i pravidelná polemika nad nejnovějším děním v oblasti boje filmového a hudebního průmyslu s "pirátstvím", kdy jsou průběžně sledovány a komentovány velké kauzy, zahraniční i české.

Server Deep in IT, který pod názvem "CD-R server" působil na českém internetu od roku 1998 (veškeré texty zůstaly zachovány, takže se můžete začíst do téměř 15 let staré počítačové historie), provozuje společnost CDR server s.r.o.

Redakce:

Kontaktní email na redakci: cdr(at)cdr.cz

Kontaktní email na technickou podporu: cdr(at)cdr.cz

Externí spolupracovníci:

Obchod, reklamní oddělení:

  • E-mail: obchod@cdr.cz
  • tel. číslo: +420 283 850 031/+420 605 213 131

Provozovatel:

CDR server s.r.o., Vratislavova 57/1, 128 00 Praha 2


číslo konta: 43-8725000207/0100


Historie Deep in IT

Server byl pod názvem "CD-R Server" založen roku 1998 Petrem Murmakem a Martinem Bartoněm a působil pod touto značkou až do roku 2009. Původně se věnoval zpravodajství a tématům z oblasti vypalování dat na CD, posléze i DVD a HD-DVD/Blu-ray disky, s vývoje IT oboru i redakce samotné rostl počet sledovaných témat a šíře denního zpravodajství. Po celou "velkou éru" vypalování se řadil mezi přední světové servery s asi nejpodrobnějším informováním z oblasti vypalování a nejobsáhlejší databází "vypalovaček" a kvality optických médií (zejména CD a DVD).

V průběhu let se rozšiřoval tým externích spolupracovníků, v letech 2004 až 2005 pak jako stálí členové redakce přicházejí Václav „WIFT“ Vašek a David Ježek. Zpravodajství se začalo výrazněji věnovat vybraným oblastem digitálního videa a Linuxu, posléze s masivním nástupem digitálních zrcadlovek i této oblasti, kde se mezi externí spolupracovníky zařadil Jiří „no-X“ Souček.

Protože zájem o optické technologie v průběhu let 2007 až 2008 dramaticky upadal, stal se název se zaměřením na ukládání dat na optických nosičích, na serveru se záběrem do řady dalších oblastí, života neschopný a musela přijít změna. Ta přišla počátkem ledna 2010 změnou názvu z "CD-R server" na "Deep in IT" spolu s nahrazením starého designu webu novým, čímž dal server jasně najevo to, co čtenáři dobře věděli řadu let: zaměřením serveru je IT obor všeobecně. Stejně jako při každé změně designu CD-R serveru byly i v tomto případě zachovány veškeré zprávy, recenze a další články, včetně osobitého přístupu ke zpravodajství a jejich formě psaní, na jakou jsou čtenáři zvyklí již dlouhá léta. Rok po fungování nového názvu "Deep in IT", kupuje podíl ve společnosti CD-R server Martin Bruoth. Server tímto získal silnější zázemí jak z hlediska technického, tak marketingového, tato změna se nijak nedotýká informačního záběru, formy psaní zpráv, či podrobnosti zpracování recenzí a dalších článků – přinejmenším ne negativně, spíše naopak.

Výběr zajímavých článků, které nestárnou

Většinu produkce serveru sice tvoří "běžné zpravodajství", ale přesto publikujeme poměrně hodně článků, na které jsme pyšní a které často ani po letech nestárnou. Dovolte nám tedy velmi stručný výběr ze spousty zajímavých článků, recenzí a zpravodajských seriálů, které jsme za poslední roky přinesli.

Technologické:

Technologické články se soustředí na popis nových technologií a funkcí hardwaru či operačních systémů.

MS Windows Vista logoOchrany ve Windows Vista
HVD logoECMA vydává standardy pro holografické disky v pouzdře
Konstrukce z grafenových nanovlákenPaměťové superbuňky z grafenových nanovláken jako ze sci-fi světa ... realitou
AFD - Advanced Format Drive, WDAdvanced Format: přicházejí pevné disky se 4K sektory
 Panasonic NeoPDP plasma Technologie a budoucnost plasmových T

Populárně naučné

Často redaktoři volí malou-velkou změnu a ze zaměření serveru si odskočí do zdánlivě nesouvisejících, přesto však velice zajímavých oblastí vědy, techniky a softwaru. Jakkoli by se třeba článek o Apollo 11 mohl navenek jevit jako nevhodný pro IT server, jeho velká část se věnuje počítačovým systémům od ovládání až po jednotlivé instrukce procesorů, snímacím zařízením pro přenos videa a dalším technickým aspektům tohoto kosmického programu. Články shrnující historii nějaké části IT světa či přehledům zajímavých a významných osobností jsou též velmi populární.

Apollo 11, otisk botyLidská noha vkročila na měsíc … před 40 lety
Grafika ATI s tuxemATI Radeon HD 5450 pod Ubuntu Linuxem 10.04 funguje. A jak!
Geeks
Deset největších geeků všech dob
 
Road to HellRoad To Hell aneb Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby? (převzatý článek)
Windows logoČtvrt století s Windows, aneb Jak Microsoft ovládl modrou planetu
LabelTag logoJak se dělá s kreslící funkcí LabelTag
Ikonka UEFI diskuJak opravit bootování Windows při přechodu na jinou UEFI desku?
Ikona ovládacích panelů ve Windows 7Jak zapnout „Super-ovládací panel“ ve Windows

Všeobecné zpravodajství:

Všeobecné IT zpravodajství je jednou z hlavních částí produkce serveru, proto v tomto přehledu vyzdvihujeme oblast autorských práv a svobody slova na internetu, reprezentovanou převážně významným soudním procesem se zakladateli torrentového serveru The Pirate Bay - tento proces sledoval Deep in IT jako jediný český web od začátku až do dnešních dní (o probíhá další odvolání) velmi podrobně den po dni a jako jediný tak poskytl kompletní zpravodajství.

The Pirate Bay logo / TPB logo
Vystrašený mladý pirát

První obvinění v ČR za linkování filmů ze serverů třetích stran

Recenze a testy:

Ročně je publikováno na padesát detailních recenzí hardwaru či testů softwarových produktů, které zahrnují širokou škálu výrobků mnoha různých společností. Redakce si neklade za cíl testovat každý vyrobený kus, kdy se produkty často liší jen minimálně, spíše vybírá zajímavé novinky, které testuje více do hloubky. Pevnou součástí recenzí jsou však testy procesorů, čipsetů a grafických karet, kde server poskytuje takřka kompletní přehled většiny uváděných produktů a leckdy se k testům po nějaké době opětovně vrací, aby poukázal na pokrok v ovladačích apod.

Vliv druhého monitoru na spotřebu Radeonů HD 5000
Intel Core i7 Extreme logoTest: šestijádrový Intel Core i7 980X
AMD Phenom II X6 logoTest: šestijádrový AMD Phenom II X6
Asus O!Play Air - pravá stranaTest: Asus O!Play Air - multimediální krabička nejen pro 1080p/H.264/MKV
Dataram RAMdisk - ikonaTest: Softwarový ramdisk zdarma od Dataram
FlashFire logoFlashFire urychluje netbooky s pomalými SSD
Využitá kapacita 2,5 TB disku ve Windows XPParagon GPT Loader: elegantní řešení pro 3TB disky v 32bitových Windows XP