Nová generace WD PiDrive s kapacitou až 375 GB pro Raspberry Pi
Pod názvem WD PiDrive Foundation Edition přichází již třetí generace produktu, který kombinuje nezbytnou „bootovací“ SD kartu s operačním systémem a datové úložiště na malinkém pevném disku. Nová generace kombinuje nezbytně malou SD kartu s dalším větším úložištěm, ať již jde o HDD samotný u obou větších variant, nebo USB flashku v případě varianty nejmenší.
A jak WD dodává, tohle řešení dostanete hotové: „součástí dodávky je individualizovaný software na bázi operačního systému Raspbian a instalační program NOOBS, který zajišťuje snadnou instalaci dalších operačních systémů na pevný disk.“
Nové disky pro Raspberry Pi jsou nabízeny ve třech kapacitách. Největší je 375GB model. Další varianta nabízí kapacitu 250 GB a třetí je čistě USB flash řešení o kapacitě 64 GB. U všech těchto verzí nalezneme microSD kartu s NOOBS a možností instalace Raspbian PIXEL. Ceny jsou stanoveny na 1089 Kč za 375GB verzi, 842 Kč za 250GB a 552 Kč za 64GB flash verzi.
WD