Sony jde po všech hackerech PlayStation 3
„GeoHot“ neboli George Hotz, který je jeden z hackerů stojící za pokořením PS3, už má za sebou „vyrabování“ svého bydliště (policie mu na soudní příkaz zabavila počítače, pevné disky a zřejmě i další související věci), dostal také nařízeno odstranit ze svého webu nástroje a další věci s hackem PS3 související a zákaz jejich dalšího publikování. Ještě před tím vydala Sony pro PS3 firmware 3.56, který byl hned v den vydání opět hacknut, nikoli však GeoHotem, ale dalším člověkem (Youness Alaoui alias „KaKaRoToKS“).
Sony je nyní, zdá se, vzteky bez sebe a snaží se postihnout co největší počet hackerů. Za tímto účelem rozšířila žalobu na další uživatele a potenicální hackery (Cantero, Peter, Bushing, Segher, hermesEOL, kmeaw, Waninkoko, grafchokolo, kakaroto) a požaduje dokonce po provozovatelích některých webů kontakty na ně a odtajnění identit (jsou mezi nimi i Twitter, YouTube, PayPal, server PSX-SCENE či Slashdot). Některé z uvedených osob dokonce ani nejsou občany USA a nevztahuje se na ně Digital Millennium Copyright Act (DMCA), který podle Sony tito lidé porušili.
Faktem je, že to, co tito „hackeři“ provádí, je z technického hlediska totéž co „odemykání“ mobilů, na což byla loni na popud EFF udělena výjimka z DMCA samotným americkým patentovým úřadem, takže se to legálně smí (pro neznalé nebo mylně informované: pojem „hacker“ neoznačuje kriminálníka, ale obecně člověka, co umí danou věc ovládat nebo využívat o poznání lépe než průměrný uživatel). Je asi jasné, že tito lidé se budou snažit situaci uhrát právě tímto směrem, aby soud uznal, že jen provádějí činnost, která je u jiného podobného typu zařízení dovolená, resp. půjde opět o spor kolem otázky, zda si smíte s vámi zakoupeným zbožím dělat, co uznáte za vhodné, byť s vědomím, že přijdete třeba o záruku.