Výsledky ankety o mazání rušivých příspěvků v diskuzích
Diskuze k anketě byla hodně vyostřená a na první pohled by se zdálo, že je drtivá většina těch, kteří si mazání příspěvků jmenovaného jednotlivce nepřejí. Jak však můžete vidět z výsledků ankety, které se zúčastnil v naší historii rekordní počet hlasujících (přes 3,7 tisíce jsme nečekali ani omylem), je tomu právě naopak a tendence vývoje byla zřejmá už od prvního dne. Více než polovina si přeje takové příspěvky mazat, necelá desetina si přeje mazání reakcí na ně, vyloženě proti mazání je necelých 19 % (přiznám se, čekal jsem podstatně více), zbytek to nechává na nás.
Pro nás z toho vyplývá několik věcí. Skoro 65 % hlasujících (ti, co si přejí mazat nepatřičné příspěvky) chápe potřebu dělat v diskuzích pořádek, ať už formou mazání příspěvků narušujících přirozený průběh diskuze, nebo příspěvků, které na ně reagují. Jisté je tedy jedno: diskuzím a jejich čištění (nazývejte to klidně cenzura, když vám to udělá dobře) se budeme věnovat značně intenzivněji než doposud, kdy jsme byli hodně benevolentní a ponechávali jsme jim relativně hodně volný průběh. Z diskuzí tedy zdaleka nezmizí jen rušivé příspěvky jistého Ládíka (míněno ty nové, staré dohledávat nebudeme), ale budeme se snažit už v samotných kořenech likvidovat také „flamy“ a značné odbočování od tématu diskuze. V budoucnu hodláme aplikovat i hodnocení příspěvků a diskutujících námi a také samotnými diskutujícími s tím, že příspěvky s určitým záporným hodnocením budou standardně skryty a k vidění pouze na vyžádání (kliknutím). Do té doby se budou nepatřičné příspěvky nenávratně mazat.
Na závěr bychom vás chtěli po čase opět poprosit, abyste si odpustili duplicitní hlasování. Je to zbytečné, jen nám tím přiděláváte práci, odhalíme to a započítáváme jen jeden takový hlas. Třeba kdosi připojený na CLNET hlasoval mnohokrát pro mazání příspěvků a snažil se to různými způsoby maskovat, takových případů bylo pochopitelně více a vzhledem k celkovému počtu hlasů s tím tentokráte byla dost velká práce navíc. Oba tábory (výhradně pro a výhradně proti) švindlovaly zhruba stejně, ale ti, co byli pro, švindlovali v krapítko větším procentuálním zastoupení (což je dáno tím, že jich bylo méně).