Pět set padesát necertifikovaných wattů aneb Evolve Pulse 80+ podruhé
Kapitoly článků
Jelikož jsou oba zdroje značně podobné, odkážu rovnou zde na původní recenzi, ze které bude možné čerpat podrobněji, a na tuto 550W verzi se podíváme více „z rychlíku“. Jelikož oba zdroje byly ze stejné várky, vyrobené ve stejnou dobu, i zde máme ten menší problém s certifikací 80 PLUS, kterou zdroje pod značkou Evolve nikdy neprošly.
Jak ukazuje štítek, posílen byl výstupní výkon na +12 V, vše ostatní zůstalo při starém.
Výbava, vnější provedení
U krabice by člověk skoro nepoznal, že jsou to jiné zdroje, jediný rozdíl je v oštítkování jedné strany, kde je připlácnutá nálepka na konkrétní výkon, a pak drobný štítek na opačné straně. Manuál i v této krabici údajným nedopatřením chyběl, což potvrzuje stejnou várku. Samotný zdroj je opět fixovám v pěnovém balíku. Zvenku i zevnitř je kryt zdroje shodný, 1mm plech s hrubou černou texturou.
Kabeláž nedoznala změn vůbec žádných, tj. vše je oflexované, samotné vodiče jsou všechny 18AWG, s výjimkou dvou přídavných zemí na PCIe (2× 20AWG), které jsou napojeny na dvě země v „šestipinu“. Kabely máme konkrétně tyto:
- Main ATX (20+4pin): 51 cm
- ATX 12 V (4+4pin): 60 cm
- 2× PCIe (6+2pin): po 51 cm
- 4× peripheral molex: 2× po 51 cm, 2× po 66 cm
- 4× SATA: 2× po 52 cm, 2× po 77 cm (uff, na to mi skoro nestačila ruka s metrem)
- 1× molex pro disketovou mechaniku: 81 cm (asi budu potřebovat prodloužit kosti)
Průvan má na starost totožný, sytě rudý 12cm ventilátor aobos AY1225S12L03-18. Jedná se o jakousi über generickou čínu, o které jsem nezjistil vůbec nic. V minulém případě byl promazán olejem namísto vazelíny, předpokládám, že zde je tomu stejně. Částečně je větrák i zde překryt fólií.