Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Sigma SD Quattro H: APS-H, DNG i zpracování přes GPU

Spíš než pomalé vyvolávání mi na mé SD15 vadí pomalé sekvenční snímání, u dynamických scén (rally) je to peklo. Tady ten nový kousek je podle předpokladů o mnoho použitelnější - ví se už, jak je na tom s bufferem?
Jinak PhotoPro je velice příjemný software, po vyzkoušení nějakých dalších jsem se k němu rád vrátil, pouze ta automatika není vždycky spolehlivá, ale jinak nic proti.
Věc nezmíněná je ta, že zůstává SA bajonet, takže všechny dosavadní objektivy by měly být nadále použitelné.

0 +1-1 Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele no-X

4,7MPix SD14 a SD15 nejsou problém, to běhá slušně i na dvoujádru. 15MPix Merill, 20MPix Quattro nebo 26MPix APS-H Quattro už jsou v nárocích na procesor trochu jiná liga, zpracování jednoho snímku trvá 4-6× déle a i na čtyřjádru to chce dost trpělivosti.

Co se týče ostatních informací, všechny už byly v předchozích článcích. SD Quattro má buffer na 14 snímků, SD Quattro H na 10.

0 +1-1 Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele PV

k fotce snímače - Nevíte proč se při výrobě těch čipů exponují na waferu i ta místa, kam se celý čip nevejde? Vždyť to je zbytečná práce...

0 +1-1 Je komentář přínosný?

Aby se znizila kazivost tech obvodu jez by jinak byli skutecne posledni. Jedna se hlavne o dva cipy v rozich, po prave strane - z prvniho pohledu se muze zdat ze ty nalevo jsou dost neefektivne ulozeny (posun o 1/2 cipu by znamenal o 1 obvod vice), ale ve skutecnosti je tento wafer zarovnan vpravo.

0 +1-1 Je komentář přínosný?

Na akceleraci SPP jsem zvědavý/těším se. Fotím už rok s dp1 quattro a dva měsíce sd quattro.
Nevíte jestli se přidání možnosti focení do DNG týká i sd quattro?

0 +1-1 Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.