Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k 4k tablety a notebooky nejsou sci-fi, přijdou koncem roku. Uvidíte rozdíl?

Ja by som bol rád keby už konečne boli dostupné klasické monitory k PC s vysokým rozlíšením. Takých 5120x3200 by som na taký 27-30" palcový monitor za nejakých 1000-1500 € bral hneď. To čo je aktuálne v ponuke je úbohé. :(

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Nějak mi nenapadá na co 5120x3200 a ještě k tomu v 27-30". Můžeš to nějak rozvést?

+1
-9
-1
Je komentář přínosný?

1. aby to nebylo kostičkovaný
2. aby to bylo velký

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

3. aby mohla byt 3D hra spustena v 1/4 rozliseni

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Tak takový monitor asi nebude na hraní, ale na práci.

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

No ve hře by to mělo tu výhodu že by nebyl viděl aliasing, takže není třeba blbnout s AA

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

To je sice pěkná teorie, ale v praxi to funguje přesně naopak. Pokud současné grafické karty zvládají v průměru hry v 1920×1080 v 60 FPS, tak na zmíněných 5120×3200 bys potřeboval grafiku s výkonem 8× větším. Ta bude dostupná přinejlepším tak za 8 let, jenže stejně tak půjdou nahoru i nároky her...

Vždycky je efektivnější a hardwarově méně náročné dosáhnout vizuálně stejného výsledku kombinací nižšího rozlišení a anti-aliasingu než vyššího rozlišení bez anti-aliasingu. To koresponduje právě se zmíněným faktem, že ve vyšších rozlišeních už oko nerozeznává detaily, ale stále vidí aliasing. Z toho důvodu nemá smysl vykreslovat 8× více detailů (v 8× vyšším rozlišení při 8× nižším výkonu), které stejně uživatel nevidí, když stačí odstranit ten alias.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

To je nějaká blbost, na ztrátě nedokonalosti zdrobněním je založenej i offsetovej tisk.
A s tím výkonem to není tak jednoduchý, geometrie se zpracovává ta samá, co by se muselo posílit tak rasterizery atp. a ty v grafickým čipu zabírají snad nejmíň místa. Takže stačí vydat upravené UHD grafárny.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

To není blbost. Právě geometrie je na grafické kartě to nejlevnější. S rostoucím rozlišením stoupají v absolutním měřítku nároky na aritmetický výkon, texturovací výkon, ROPs a paměťovou propustnost. Hardware potřebný pro tyto záležitosti tvoří ±80 % plochy čipu, takže pro zosminásobení výkonu by ho bylo třeba zosminásobit, což je v dohledné době nereálné (nebo se spokojit s nižším výkonem). Kdežto s rostoucím MSAA stoupají pouze nároky na ROP, minimálně na paměťovou propustnost a výrazněji na kapacitu paměti.

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

No dobře, každopádně když dneska můžu k radeonu připojit tři monitory po 1920x1200+ tak i ten jeden UHD by to utáhlo. Navíc třeba já osobně bych to měl hlavně na fotky a vektorovou grafiku a tam je nějaký texturovací výkon&spol. šumák.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Jakožto člověk co na ňákou dobu měl monitor s 2560x1440 (tak půl roku dozadu) ti řeknu, že grafiky typu GTX680 nebo HD7970 na to ve spoustě her nestačily. A tam kde 7970 po OC s odřenejma ušima ano, když si člověk zapnul TRAA šla do kolen instantně. Soudě dle propadu výkonu mezi 1920x1080 a 2560x1440 by propad na 4K byl problémovej i po přetaktovanýho Titana. Možná tak 2 v SLI, Vram je na to dost.

Další problém jsou vstupy a výstupy.

Současné grafiky 4K nedávaj, resp ano ale ne v 60Hz. Současné TV co maj 4K také nemaj potřebné vstupy. HDMI v současné implementaci to nedává. Je tam pak max 30fps, což je uboze málo na cokoliv krom filmů. A i ty už se občas točej na vyššim framerate.

4K nebude real dokud nebudeme mít potřebnou konektivitu jak na grafikách tak na monitoru. A 4K na tabletech? Docela bych se divil kdyby to nebylo rovněž locked na 30fps a celé UI upscalované aspoň 2x, protože i Retina na macbooku má občas problémy s plynulostí UI. A nedovedu si představit 10x slabší tablet to dávat krásně na ještě vyššim rozlišení.

Další věc které někomu vrtá hlavo ua tu jen potvrdim - Jemné pixely na které se koukáte z krátké vzdálenosti jsou nejrychlejší cestou jak si pokazit zrak. Oko rychle degeneruje a strašně rychle se naučí "neostřit" na delší vzdálenosti pokud jej budete x hodin denně huntovat tímhle na tak krátkou vzdálenost.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Jako že koukání na reálný svět taky huntuje zrak, když to má ještě víc "pixelů" než retina? 0:) Problém není rozlišení, ale dlouhodobé nepřeostřování.

+1
-9
-1
Je komentář přínosný?

+

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Ne protože reálnej svět nemá pixely. :)

Oko je analogové biologické zařízení. Vždy se snaží zaostřit co nejlépe na jednotlivé objekty. Pokud bude display mít pixely, bude se na ně snažit zaostřit tak aby je vidělo jeden vedle druhého. Takže jsou tu 2 možnosti.

1. Budeou tak malé či tak vzdálené takže to nedá, což je OK ale zase je to úděsné plejtvání výkonem pro něcocco nevnímáme.

2. Dá to a budete na to koukat z rukou jak většina lidí na tablet a budete si děsně ničit zrak.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

To máš z toho že koukáš na pixely a ne na obraz :D Já teda čtu text, koukám na fotky a pod., nemžourám na jednotlivé pixely.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Tak přísně akademicky:
- svět má pixely, fotony
- oko není analogové, ale detekuje a přenáší diskrétní kvanta (nejen že je kvantována energie fotonů, ale i ty molekuly neurotransmiterů a iontů nejsou na půlky a třetinky, ale na celé "kusy" - určitá dopadnuvší energie vybudí jednu molekulu, a pak až se dosáhne zase určité hranice, tak se vyplaví dvě molekuly, nic mezi tím analogově spojitého není, je to diskrétní )

A pokud jsou pixely viditelné (ve smyslu rozpoznatelné), tak se oko může snažit ostřit na ně, což je špatně. Naopak pokud jsou nerozpoznatelné jednotlivé pixely, tak je vnímán celý objekt (třeba písmenko, slovo) a nedochází tolik k namáhání oka. To že se zrak kazí při čtení při špatném osvětlení jste jistě slyšel a tohle je podobné.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Tak samozřejmě po tom člověk nemůže chtít drtit nejmodernější hry s high detaily...
Problémy vstupů, výstupů;to je otázka nových grafik. A nyní co bude dřív, slepice nebo vejce :D

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Já bych pro to taky měl využití, komu se to nehodí může zůstat u lowresu, nikdo ho nenutí kupovat cokoliv vyššího.

+1
-8
-1
Je komentář přínosný?

Asi chce pracovat v styroch programoch naraz a mat kazdy na 1/4 obrazovky ... pretoze 5120 x 3200 je pre CP monitor hyper-brutus.

Vsetko v tomto vesmire su kompromisy (aj zivot na makromolekulovej urovni). Teraz odhliadnuc od PPI: mini-pidi 1024x600 je extrem jedneho druhu, pretoze uz niektore dialogove okna maju na vysku viac, hlavne ked je z vysky este ubrane. Na takom rozliseni je napr. totalne nepouzitelne Ribbon menu. To bolo optimalizovane na full HD, resp. 1920x1200 (alebo 1600x1200). Avsak 5120x3200 je extrem opacneho druhu, tam by sa aj Ribbon stratil vzhladom na celkovu plochu displeja - ako hovorim odhliadnuc od PPI, t.j. nerozoberam ci to rozlisenie bude na 20 alobo 30 palcaku.

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

Tak já bych chtěl mít ty programy stejně velké jako teď, jenom s hladším písmem a jemnější grafikou. Se někdy podívej, jak to vypadá na MacBooku Pro s ~220 ppi retina displejem.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Brzo pridou se zarizenim, ktery umozni toto rozliseni vubec rozeznat.Vitejte v absurdistanu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Okuliare alebo excimerovy laser?

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Však grafické karty už se testují podobným způsobem :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Sakra proč si někteŕí myslí, že člověk potřebuje velké rozlišení na hry ? giff-e, Richmond-e dělali jste někdy s fotkama ? Nemyslím se na ně dívat, ale solidně pracovat např. ve Photoshopu apod., nebo pracovat s vektorovou grafikou. Tam by jsem i já uvítal 4k rozlišení a víc.
A co se týká tabletú apod. mám pocit, že mezitím co se všichni snaží o úspory energie na procesoru a jinde, tak jim to teď grafika sežere .

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

robim s fotkami a podla mna podstatnejsie ako rozlisenie je vernost farieb.

4k mi ju nezlepsi. Mam 20" 1600x1200 a body su tam dost male(zhruba od 25 cm uz niesom schopny vidiet jednotlive body). Pri mojej pozorovacej vzdialenosti min. 60cm nemam ani najmensiu sancu poznat jedntlive body.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Tak si zůstaň na tom co máš a nepruď.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

no sorry on pouze řekl svůj názor, a to nijak útočně, tak se tak taky snaž ;-)

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

nepruď ;-)

PS:Trochu mě pobuřuje postoj typu mě tohle stačí tak to musí stačit všem...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

napisal som niečo v zmysle "mě tohle stačí tak to musí stačit všem..."?

Poukazal som len na to , že pri fotkach a grafike je podstatnejšia vernosť farieb ako rozlíšenie.

Niesom nazoru, čo stačí mne, musí stačiť všetkým.

Na druhej strane poznám ľudí, čo chcú neviem čo (koľko vecí ich obmedzuje a čo všetko by vedeli využiť) ale reálne ak to dostanú, tak to využiť nevedia (hoci tvrdia opak).

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Řekl bych ok pokud by tam nebyl ten poslední odstavec. :P

Já bych s dovolením byl opačného názoru, barvy pokládám za dostatečné ale detaily nevidno. Docela by se mi líbilo vidět fotku co nejblíže ideálu pixel-na-pixel, celou. Zatím to vidím resamplované což trochu zneviditelní šum a sežere detail, nebo se to zobrazí 1:1 ale to zas musím nepohodlně rolovat, jak dívat se na dvoumetrový obraz lupou...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

detaily pri digitalnom fotaku? Ved sigital ti tie detaily aj tak uberie(low-pass filter). Oko a aj fototechnika je nedokonala. Digital dvojansobne. Pixel-na-pixel je kvoli tomu zbytocnost a nerealne. Aj tak to stale vidis "resamplovane" (napr. bayerova maska, nedokonalsoti CMOS snimaca,...., konstrukcia LCD,..., tlaciaren,.. ). Cast obrazu nezachitis/nezobrazis a uz prichadzas o dalsie detaily. Kopa veci je dopocitavanych. To,c o vidis, si len myslis, ze je to obraz relaity :)
Chces max. kvalitu, tak jedine analog.

V reale ti je to vsetko aj tak naprd lebo oko je daleko nedokonalejsie. Hlavne u fotografie(aj filmu) nieje podstatne rozlisenie ale ide o sposob zachytenia/stvarnenia.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

s tím docela souhlasím, denně 8 hodin čučim na corel, popřípadě trochu toho fotošopu a nějaké mega rozlišení je podle mě zbytečné. ty barvy jsou daleko důležitější...

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Shodneme se v tom, že věrnost barev je nejdůležitéjší, ale tebe nes**e, že drahé EIZO min. z 1/3 zobrazovací plochy využíváš na různé toolbary ? Já mám raději 2 monitory - kalibrovaný na grafiku a ten druhý na toolbary a jiné pomocné programy, maily atd., ale 2x24" zabere víc místa než řekněme 30" s 4k.
A na těch tabletech je to podle mě zybtečné - to rozlišení tam stejně většina lidí neuvidí, CPU i GPU s tím má víc práce a tím i vyšší energetické výdaje. K čemu je to dobré ? Jo jasně pan ředitel se bude moci pochlubit pěknýma fotkama z dovolené svým obchodním partnerům, kterým je stejně buřt na čem to ten soudruh ukazuje - hlavně že je to cool.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Přesně tak. A tam kde je dost výkonu (PC) na šibování s obrazovými daty rozlišení stagnuje. Je to postavené na hlavu.

+1
-6
-1
Je komentář přínosný?

2R-M-X: Jistě, že dělal (CAD, 3dsmax, poté chvíli korekce pro tiskárnu, separaci barev atd). Proto taky vím, že na 27-30" je 5120x3200 íČovina hned z několika důvodů (grafika a nedostupnost). Prostě ten slovák se podíval na max. resolution, vynásobil dvěma a napsal "to bych si koupil". Tohle rozlišení je tak na 50" televizi a ne 30" monitor

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Kdyby to bylo aspoň něco standartního (4k, 8k apod. počítačové násobky) tak prosím, ale tohle je čistá nevědomost. Navíc za těch 1500 USD tu 4k televizi normálně seženeš...

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Trochu s tebou souhlasím, že na 50" by to rozlišení bylo vhodnější, ale ani na té 30" by to nebylo zlé. Přečti si moji reakci o pár řádků výš. Je dost k nasrdění, že je problém koupit dobrý 27-30" monitor s rozlišením o něco větším než fullHD, ale do 10" krpců se bude cpát 4k. Kam to spěje ? K čemu je to dobré ? Aha vytáhnout z davu lidí další centíky aby bylo na novou jachtu.
Taky by mě zajímalo jak se v tomto směru pohne další vývoj rozhraní. HDMI na tohle nestačí, DisplayPort možná na 4k ano ale co dál. A když si vezmete šířku pásma jakou ty přenosy můžou vyžadovat ( i kdyby to běhalo na bezeztrátové kompresi ) tak s běžnými kabely to nebude jednoduché. Možná optika.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Nevím jak ty, ale já občas potřebuju vidět jednotlivý pixel (bez zoomování) což mě na retině dělá vcelku problém. U tabletu je mi to naopak úplně šumák. Navíc poslední dobou kdy má každý druhý pako gigapixelovou zrcadlovku mě připadá, že si myslí jak je technika posune do profi sféry a přitom mají obě ruce levé.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

taktahle veta je totalnim nesmyslem "a nikdo zatím po nasazení 4k v PC světě nevolá"

vola potom spousta lidi a dokonce lidi kteri jsou ochotni utracet za podobna zarizeni desitky tisic dolaru, a neni jich zrovna malo ;)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Naopak. Kdyby byl zájemců dostatek, vždycky by se našel výrobce, který by takový produkt nabídl. Pokud ale všichni výrobci do jednoho nevidí zájem dostatečný na to, aby se jim vývoj a výroba rentovala, pak prostě lze říct, že zájem není. Diskusní fóra jsou plná uživatelů, kteří chtějí vyšší výkon, nižší ceny, nižší spotřebu, atp., ale že by se někde ve velkém probírala 4k LCD pro desktop, jsem skutečně neregistroval :-)

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Vážně je tak těžké domyslet to, že malé úhlopříčky se vyrábí a dodávají proto, že ty velké zatím nejsme schopni (za dodržení norem na počet vadných pixelů) dodat? Chjo, někdo vidí za vším židozednáře, jiný zas marketing, rozdíl mezi nima není žádný...

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Ale blbost, oni sice mocna nekrici tak napadne, ale kdyz se zeptas kohokoliv kdo y takovej monitor vyuzil, tak ti vsichni reknou, ze by ho chteli.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Jasně a všichni chtěli lesklé displeje u NB a obrazovek televizorů a proto ještě nedávno ani nic jiného koupit nešlo, blbost.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

tvuj omezeny pohled na svet bych chtel mit :)) 4k displaye jsou k mani, ale jsou prave za velke sumy, na cem myslys ze se asi tak komponuje nasnimany material pro 4K produkci? dokonce se daji koupit i CRT monitory se 4K ;) velka studia si dokonce plati firmy jako Eizo, Canon, Sony, aby jim nektera zabrazovadla, snimace "usili" primo podle jejich pozadavku ;)

evidentne nechapes ani to jak funguje business, samozdrejme ze vyrobci se budou snazit jakekoliv obdoby s jakoukoliv technologii natahnout co nejdele, po umoreni nakladu na danou technologii maji pak zisky oto vetsi, a kazda novejsi technologie do ktere opet nalili nejaky ten peniz jim ty zisky snizuje ;)

a to ze neco neregistrujes neznamena ze to neni, pochybuju ze by jsi dokazal sledovat veskera svetova fora nejen ohledne desktopoveho deni, ale i toho dalsiho jako jsou fora orientovana na urcitou oblast, kuprikladu grafiky, fotografie, architektury a dalsich, na tech specializovanych se prave o takovich vecech pise nejcasteji, a jsou to pocitam fora na ktera ty nemas duvod ani nahlednout, natoz tam chodit pravidelne ;)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

No není to tak jednoznačné. Podle mě je zájem o větší rozlišení, větší rozměry hlavně v průmyslu, kde řekněma kvalita barev/věrnost není na prvním místě, ale možnost zobrazit více informací najednou je důležitá. My to musíme řešit skládáním více obrazovek do matic 2x2 , 3x2. Problémem jsou okraje a systémy těsně navazující jsou většinou založené na zadní projekci a pěkně drahé (nákup i provoz) . Takže taková 50"-100" obrazovka se 4k by určitě byla super. A když je dost zákazníků na takovéto systémy, určitě by si ti samí klidně pořídili 4k zobrazovadla.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Byl byl zajem o 50" (65") UHD monitor? :)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Se vsadím, že ten slovák napíše, že to není ledkový takže sux :D

Mimochodem nedávno jsem narazil na http://byznys.lidovky.cz/prodejci-led-televizory-se-na-prodejich-podilej... takže se nedivím, že jsou lidi totálně zpitomnělý (a to to není blesk!). Amatérismus na všech frontách :(

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Míchání jablek s hruškama, jak typické...
Příště u monitorů vymění rámečky a budou psát o tom jak Alu (hliníkové) monitory vytlačili LED. O.o A pak v popiskách napíšou, že Alu monitry taky vlastně používají LED...

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Jak vas proboha napadla dedukce, ze kdyz podle studie prumerny clovek nevidi vic detailu nad 4K, tak nepozna rozdil mezi FHD a 4K na notebooku/tabletu???

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Pro milovníky vysokého rozlišení. Co třba tohle: http://www.panelook.com/modelsearch.php?pagesize=50&order=panel_id&panel...

Při hledání nového monitoru jsem sice nic takového v nabídce nenašel, ale je vidět, že se na tom pracuje.
Pátrám nyní po monitoru s IPS 27"(30") 2560x1440(2560x1600) 120Hz. Panely se dle panelook.com vyrábějí, tak ještě aby někdo dělal i monitory co schopnosti panelu plně využijí a 120Hz budou podporovat.

A teď k rozlišení. Pokrok se zastavit nedá a kdo jiný je schopný profinancovat vývoj a technologické výrobní linky? Přeci zákazníci. Musí se však patřičně zmanipulovat reklamou tak aby zjistili, že to vlastně jsou oni kdo to potřebuje.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Pokud se rozšíří zdražování i na ostatní součásti PC (už bylo u HDD, RAM, bude u MB) tak bude utrum.
Přijde mi že manageri/investoři jsou trochu jednodušší, vždycky se bezhlavě vrhnou na nový segment (tablety) a ty stávající začnou zanedbávat a nakonec udělají z příčiny důsledek. :-/

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

To je panel pro zdravotnictví. Ten by jste na stole opravdu nechtěl. :)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

To je sice prima, že je to s vysokým rozlišením, ale je to na prohlížení obrázků z CT a magnetické rezonance, čili to NEUMÍ BARVY!

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Tak pár 4K monitorů už je, nejlevnější (~100 tis. Kč) by měl být myslím tenhle: http://www.sharp-world.com/products/professional-monitors/products/pn-k3....

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Skúste si spočítať že aké rozlíšenie musí mať monitor ak chcete zobraziť fotku z bežnej zrkadlovky v plnom rozlíšení. To že niekto nepotrebuje také rozlíšenie, to neznamená že niekto iný ho nedokáže reálne využiť. To isté CAD/CAM programy...

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Skúste si spočítať že aké rozlíšenie musí mať monitor ak chcete zobraziť fotku z bežnej zrkadlovky v plnom rozlíšení. To že niekto nepotrebuje také rozlíšenie, to neznamená že niekto iný ho nedokáže reálne využiť. To isté CAD/CAM programy...

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Hurá, protože i když tak vysoké rozlišení nepotřebuju, tak je díky tomu šance, že zlevní zařízení s rozlišením pouhých mizerných 1920x1200px. A dokonce se snad lepší displeje začnou montovat i místo těch připosraných 1366x768px.

Ještě by to chtělo nějaký zajímavý pokrok v e-papíru.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

"celkovém rozlišení 4000×4000 pro průměrného zdravého „dospěláka“ nebo až 10 000×10 000" zalezi snad hlavne na vzdalenosti ne? Nebo pokud je to fyzicke rozliseni oka, tak to nema nic spolecneho s rozlisenim tabletu, protoze lidi sice nemaji funkci zoom jak kryton, ale zase si mozou veci priblizit a oddalit:o)

Jinak uz to vidim jak bude na tabletu 4k rozliseni:o) Jenom to bude vic zrat a bude potrebovat vic procesoru a bude to pomalejsi, nic vic .... jenom vzpomenu ten 2560xcosi android tablet, ktery byl i se 4ma CPU nepouzitelny a starsi model byl daleko lepsi po vsech strankach. Jestli gugl kompletne neprepise android, aby se gui nesmyslne nesekalo a nesekalo se o to vic s vyssim rozlisenim, tak se v android tabletech urcite tohle nikdy neujme. Navic apple ma retinu, kde tvrdi, ze vic nema smysl, takze ten urcite dal nepujde .... jako je mozne, ze se objevi par cinanu s androidem s 4k a bude to nepouzitelne, ale jako tim tenhle nesmysl vymre ....

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Proto je ve článku zdůrazněno, že v případě tabletu nejde o celé zorné pole, ale jen jeho výseč :-)

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Vyhodou takeho prehnane vysokeho rozlisenia resp. DPI je to, ze software (hry, OS GUI, ...) mozu bezat v akomkolvek rozliseni, ktore si zvolia programatori s ohladom na vykon grafiky a to bez straty kvality vplyvom interpolacie.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Souhlas, interpolace bitmapové grafiky obecně pak nebude problém. A na CAD a podobné programy se na to fakt těším, protože teď má člověk tři možnosti - buď vidí jenom celek, nebo zazoomoje a vidí jenom detaily, nebo si to vytiskne na papír. Každá z těch možností je dost omezující.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.