Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Allwinner A64: 64bitový ARM s 4k H.265 za cenu 100 Kč

Možná že nakonec číňani utlučou Intel čepicema.

+1
+7
-1
Je komentář přínosný?

Len aby za tu úžasnú cenu poskytli aj dokumentáciu pre developerov na implementáciu AVC/HEVC dekódovania cez HW. Lebo ináč to dopadne ako v minulosti, keď ponúkli Allwinner chip a XBMC resp. iné Linux tímy neboli schopné dostať použiteľné info ani po 1 roku od vydania... Takže všetci hromadne presedlali na Rockchip a iné.

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

Presne tak! Ukazte dokumentaci - referencni designy a vse ostatni, co intel otevrene nabizi.

Taky je celkem blbost porovnavat s Intelem nejakeho fabless vyrobce - ono pokud by jste si odmysleli naklady na R&D u Intelu (80%?) tak by samozrejme cena obvodu byla stejna. Ale Intel nemuze volit vyckavaci taktitku, ze az nekdo nabidne zalevno starsi proces (40-28nm) tak udela hura-akci a uvede nejaky cip bez historie a budoucnosti.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Výrobce zaplatil ARMu za licenci a ARM ty peníze nalil do R&D. Možnost výroby i na horších nanometrech je výhoda a ne mínus. Tenhle čip nemá historii, ale budoucnost ano.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Otázka je, kdo stojí o ultralowend trh. Intel to asi nebude. Hlavní předností SoFIA čípů by měl být integrovaný modem. Což je velká konkurenční výhoda, ale pro mobily a tablety střední třídy.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.