Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Akcie AMD vzrostly v důsledku zpráv o akvizici firmy

Kdyby dnes AMD přišlo o svou grafickou divizi, tak velmi brzy natáhne bačkory. To by byla pro změnu smrt pro Intel, protože by byl jediným hráčem na x86 poli (promiň Tralaláku, VIA má příliš malý podíl...) => pravděpodobně by došlo k dělení Intelu, podobně jako se to stalo u AT&T v roce 1984.

Intel prostě potřebuje vedle sebe mít dalšího x86 výrobce, jinak to odnese sám. AMD v současné pozici, kdy má menší příjmy na čtvtletí, než Intel zisky a zároveň se nepotácí nad bankrotem, mu plně vyhovuje.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Jeste horsi by bylo kdyby AMD nekdo koupil komplet, protoze ta x86 licence je pokud si dobre pamatuju neprenosna.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

IMHO je rozdíl koupit akcie a nechat nově vlastněnou firmu (i s licencí) existovat, a koupit a plně zaintegrovat (=licenci přenést) do nové "matky".

Kdo si v ČR například všímá, že americký Anheuser-Busch je už jen pobočkou belgicko-brazilského AB InBev, anebo že Temelín nechce stabět ani tak Westinghouse Electric Company LLC, jako spíš jejich vlastník =Toshiba?

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

ono taky, kdo by proc chtel kupovat neco shnileho

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Ja bych byl zcela pro ,at AMD nekdo koupi a naleje do ni penize. uldozer tu mel byt v dobe core 2 duo {quad} , ale hold nebyl peniz to dotahnout. Jinak co pamatuju AMD mobilni graf. div.pro mobilni zarizeni prodalo hned po zakoupeni ATI. A dnes neni ani uz doba na to krajet CPU a GPU od sebe uz jen pri dnesni a natoz budouci integraci jedno v druhe. Celej problem AMD je ,ze kdyz melo co prodavat nebyla na to kapacita vyroby, kdyz nema co prodavat muze vyrabet kde chce . Problem je v tom ze AMD je diky insolventnosti tri generace za intelem. Pokud by byval byl , ac se na to nehraje, buldozer kdy mel byt, vse by bylo jinak. Ale kde nejsou penize na vyvoj ,vyzkum a platy zamestnancu tam se tezko bojuje. Jen at je koupi Samsung ten ma penez dost a bude zase jednou lip ...

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

nechci vám brát iluze kolem koupě AMD, ale vše bude mnohem prostší :-) jedná se pouze a jen o spekulativní nákup a prodej na akciovém trhu a pokud se to udělá šikovně (s tou fake zprávou utroušenou na správných místech) tak během jedné seance vyděláte balík :-) nic víc bych v tom nehledal, tyto reakce na "zprávy" jsou na denním pořádku i u hromady jiných akcií ... když to tak funguje, proč toho nevyužít, že ...

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.