Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k APU Carrizo je i není SoC: Vypnutý integrovaný čipset a podpora DDR4

Nikomu normalnemu nemoze na desktope stacit 2× SATA. To je 1x SSD a 1x opticka mechanika. A co HDD? Rozsirujuce PCIe karty so SATA? Externe HDD? Cakat 1/2 minuty kym sa po hodine zobudi externy HDD a tento cas zaspavania sa neda vyrazne predlzit?

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

Nikdo normální už optickou mechaniku nepoužívá. Ale jinak souhlasím, 2x SATA je málo - to stačí tak do levného notebooku.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Optická mechanika pro strýčka Příhodu nanejvýš na USB, přenosná a společná pro všechny počítače, co mám po ruce. Většinu času v šuplíku, aby se na ni neprášilo. Jinak je to dost drahá ucpávka SATA portu.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Troufám si říct, že 90 % (možná i více) PC, která jdou na trh, nemají víc než dvě SATA zařízení. Reálné obsazení trhu se nedá objektivně posuzovat podle uživatelů webu zaměřeného na IT nadšence a specialisty - to nemíním nijak zle, to je prostě fakt :-) Je možná kombinace HDD + SSD, je možná kombinace HDD + DVD (byť stále častěji narážím na uživatele, kteří ze skříně mechaniku dávno vyhodili, protože jí léta nepoužili). Krom toho je tu i možnost, aby výrobce desky osadil nejlevnější SATA řadič (šváb za pár centů) a konektorů může být dvoj- nebo trojnásobek. Takové řešení je pořád levnější, než když má výrobce osazovat plnohodnotný (duplicitní) čipset.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.