Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Asus ROG GX1000: laserová 8200dpi perverze

Nevim jak ostatni ... ale mam gigabyte aiviu a prepinani citlivosti na mysi je pouze a jenom to, ze to proste rychleji lita po monitoru:) Takze si to staci nastavit ve Windows a ne na mysi. Totiz pri nejvyssi citlivosti, at jsem se snazil sebevic, tak proste po pixelu se pohybovat nedalo, cili absolutne k nicemu.
Jinak, 8200dpi je rozliseni 3 mikrometry nebo pres 300 bodu na milimetr .... jako sorry, ale ......:)
Divam se ze ta aivia ma 6600DPI, to je ale ocasarna! Pocitam, ze nad tech rekneme 800DPI je vsechno naprosty nesmysl.
Opravdu by me zajimalo realne rozliseni tech mysi .... podle me jsou vsecny na 800DPI a to vyssi je jen "softwarova interpolace", cili ze misto o jeden pixel, to skoci o 20 .... fakt cooooool .....

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

a kombinace vyšší DPI na myši + nastavená nižší rychlost pohybu kurzoru v os/driverech Ti nic neříká? že by mi lítal kurzor jako hovado, to se fakt říct nedá, a to ten starý logitech G5 jede furt na max, tedy 2000dpi...

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Je načase, aby GUI umělo pozicovat kurzor na desetinné souřadnice, aby se ta citlivost zužitkovala. Větší přesnost bez přílišného lítání.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Já mam rat 5 od saiteku a dpi 800 by mi nestačilo, zvykl jsem si na 3200 dpi ( myš umí 5600 dpi) to je pro mě optimální, tím chci říct, že je to spíš o zvyku, ale zase těch 8200 dpi - to už je trochu hodně na normální monitory s HD rozlišením

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Vždycky jsem se domníval, že vyšší rozlišení snímače je lepší – tím ovšem neříkám, že od jisté hranice už je další zvyšování nesmysl a že tuto hranici výrobci již dávno nepřekročili –, a zejména nemá nic společného s rychlostí posunu kurzoru po obrazovce. To mi přijde stejně uhozené, jako oblíbené tvrzení, že vyšší rozlišení displeje znamená menší písmo.

Rychlost pohybu kurzoru je snad záležitost nastavení operačního systému, ne? Vyšší rozlišení snímače může mít maximální pozitivní vliv na přesnější pohyb, protože myš prostě přesněji snímá povrch a tudíž operačnímu systému reportuje pohyb přesněji. Je jen záležitost software, aby větší množství dat přetavil do přesnější interpretace pohybu místo do rychlejšího pohybu kurzoru.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Tak ono samotné rozlišení asi nebude jediná důležitá věc na myši, no.... ale ta rychlost pohybu, s tím souhlasím.... mám myš pořád na maximu, ale rychlost pohybu kurzoru v os/driverech stáhlé skoro na minimum.... že by myš lítala jak zděšená? fakt ne.... ;-)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

S tím nastavením v operačním systému to je sice pravda, ale když to potřebuji nastavit rychle ( ve hrách ), tak je rozhodně rychlejší a pohodlnější to nastavit tlačítkem na myši.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Pozrela som sa na utilitku k myske (Steelseries Diablo III) a vraj tam aktualne je 1800 dpi, max 5700 ale to je uz moc rozlietane. Pollrate 1000 z USB. Tych 1600-1800 je OK na 1920x1200 aby clovek nejazdil po celom stole a zaroven sa este triafal na tlacidla - ale samozrejme zavisi to od toho ako clovek drzi a hybe mysou, ja skor prstami a zapastie mam oprete o gelovu podlozku. Este sa oplati vyskusat vypnut alebo zapnut "Enhance precision" v Ovladacich paneloch alebo to nechat na SW k mysi ci sa pohyb nezlepsi, mne nevyhovuje ked to Okna same zrychluju pri pohybe cez obrazovku a spomaluju na krajoch a pri ovladacich prvkoch.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Na myši jsem si zvykl na 1600 dpi, což stačí na pohodlný přesun o 1920 px při pohybu zápěstím bez pohybu předloktí a u některých slušných myší i s pixelovou přesností a bez schodů (viz níže).

Jinak používám tzv. linární myš, což znamená, že mám v OS vypnutou akceleraci při rychlém pohybu a zpřesnění při pomalém (defaultně je to většinou zapnuto). Mohu tak velmi přesně létat kurzorem po obrazovce jen s minimální oční kontrolou.

Dále používám velký kurzor myši, nemám pak potřebu lovit ho očima na obrazovce a mávat myší, abych ho zmerčil. :)

S tou interpoplací dpi je to bohužel smutná praxe, laserová herní myš Gigabyte M6980 má mít 2000 dpi, ale v tomto nastavení nekreslí v Malování rovnou šikmou čáru ani omylem, jsou to doslova schody... :( Ani 1600 dpi bych jí nevěřil.

Někdy si zkuste se svou myší v Malování nakreslit kolečka. :)
Některé SW ovladače vám místo toho nakreslí čtverce se zaoblenými rohy, snaží se totiž linearizovat pohyb při malé změně na jedné ose, jakoby se přichytit. K zlosti.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.