Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Automatické zotavení serverů po výpadku zajistí nový Intelligent Power Manager

Intelligent_Power_Power_Manager_NAHLED
Software IPM od Eatonu při nevyhnutelném odstavení serverů automaticky synchronizuje virtuální počítače a iniciuje záložní pracoviště, tím zabrání ztrátě dat a zkrátí dobu výpadku energie.

Eaton Corporation, přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, uvedla pro nové i stávající zákazníky novou verzi softwaru Intelligent Power Manager, který jako první získal certifikaci „VMware Ready“. Nová verze je vybavena funkcemi navrženými pro lepší zotavení po výpadku napájení a pro dokonalejší migraci v rámci virtualizovaných prostředí VMware vCenter Site Recovery Manager. Pro uživatele VMware se tak tento program vyznačuje dokonalejším zabezpečením nepřerušeného provozu.

Intelligent_Power_Power_Manager_NAHLED

Pokud standardně vybavené virtualizované datové centrum ztratí napájení, musí technická obsluha ručně spustit konkrétní kroky procesu obnovy, často ve velké časové tísni. Nejnovější verze softwaru Eaton Intelligent Power Manager zlepšuje proces obnovení a významně zkracuje dobu reakce na takovouto situaci. Ztrátu napájení totiž okamžitě identifikuje a spustí v aplikaci VMware Site Recovery Manager proces obnovy a migrace po výpadku napájení. Aktualizovaná verze softwaru IPM zabezpečuje i automatickou synchronizaci virtuálních počítačů a inicializaci záložního pracoviště.

IPM_plug-in_into_vCenter_NAHLED

„Kontinuita provozu klíčových aplikací a zamezení ztrátě dat při výpadku napájení patří k nejvyšším prioritám datového centra. Těsnou spoluprací s platformou VMware vSphere jsme zahájili novou etapu softwaru pro správu a řízení napájení,“ vysvětluje Hervé Tardy, vice president & general manager Power QualityDivision.

„Když firmy spojí funkce správy napájení s IT virtualizační platformou, pak mohou při výpadku napájení určit, jak a kam přesunout své klíčové aplikace, a to tak, aby zůstaly v chodu, a rovněž aby provoz firmy zůstal nepřerušen a byla zachována integrita dat,“ dodává Hervé Tardy.

StorageReview-Eaton-Intelligent-Power-Manager_NAHLED

Umožňuje monitoring UPS, serverů i PDU

Schopnosti známého softwaru VMware Site Recovery Manager se díky integraci Intelligent Power Manager do prostředí VMware rozšířily o mnoho zajímavých funkcí. Nyní mohou pracovníci v IT na platformě VMware’s vCenter Server zobrazit, monitorovat i spravovat nejen virtuální a fyzické servery, ale též zdroje záložního napájení (UPS), rozváděče (PDU) a ostatní zařízení v napájecí soustavě.

Eaton oceněn WMware Ready

Eaton je první firmou zabývající se správou napájení, která tuto možnost na platformě VMware nabízí a zároveň první, kdo v oboru správy napájení získal certifikaci WMware Ready. Aktualizace softwaru Intelligent Power Manager se také časově shoduje s jeho certifikací na úroveň VMware Ready, což je nejvyšší úroveň doložky, jíž lze dosáhnout až po úspěšném zakončení procesu důsledného ověřování. Intelligent Power Manager je možné nalézt na stránkách VMware Solution Exchange, což je odkaz pro aplikace kompatibilní se systémem VMware a dalšími produkty cloudové infrastruktury.

IMP-auto-discovery

„Jsme potěšeni, že software Eaton Intelligent Power Manager byl certifikován a obdržel logo VMware Ready, signalizující zákazníkům, že splnil specifické požadavky integrace a normy interoperability, a je schopen efektivní spolupráce s cloud infrastrukturou VMware. Zákazníci tyto inovace vždy vítají,“ řekla Sheryl Sage, ředitelka Alliance Programs, VMware.

Další informace k softwaru Intelligent Power Manager společnosti Eaton získáte na web stránkách http://www.eaton.com/intelligentpower. Pokud jde o možnosti virtualizace, navštivte, prosíme, webové stránky http://www.eaton.com/virtualization. Souhrnné údaje o všech produktech korporace Eaton pro kvalitní napájení jsou nahttp://www.powerquality.eaton.com.

Zdroje: 

Tisková zpráva

Diskuse ke článku Automatické zotavení serverů po výpadku zajistí nový Intelligent Power Manager

Žádné komentáře.