Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Český Telecom akceptoval paušály na Internet

Telecom logo
Zcela nečekaný obrat vzalo páteční jednání ekonomické sekce Fóra pro Internet, kde Český telecom, narozdíl od svého předchozího tvrzení, připustil, že paušální platba za připojení k Internetu je možná!
Toto je plné znění tiskové zprávy tak, jak byla zaslána redakci CD-R serveru.

Zástupci Českého Telecomu (ČTc) v pátek 12.1.2003 na jednání ekonomické sekce Fóra pro Internet (Dial-Up) dali najevo, že nebudou proti paušálům za připojení na Internet jak pro koncové zákazníky tak pro poskytovatele internetového připojení (AO / ISP).

Tento posun v přístupu ČTc, který je ze Zákona o telekomunikacích (zákon 151/2000 Sb.) možný (není v rozporu s §84, odst.1 tohoto zákona), znamená téměř dohodu zúčastněných stran na zavedení modelů s paušály (zákazník nemusí platit minutové poplatky). Teď půjde o to, jaké modely se platformě ZUI (Zástupci uživatelů Internetu) podaří jak s ČTc tak i s AO/ISP vyjednat.

Do konce ledna musí být veškerá jednání o nových modelech ukončená, přičemž 6.2.2003 bude v případě nedohody rozhodující slyšení před rozhodčím výborem Fóra pro dial-up Internet.

Václav Rada

Občanské sdružení Výzvy k rozšíření Internetu v ČR

Redakce CDR (Google+)

Redakci CDR.cz tvoří tým mladých žurnalistů, které spojuje společná láska k moderním technologiím. Milují chytré gadgety, vylepšováky a nejnovější zařízení všeho druhu.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Český Telecom akceptoval paušály na Internet

Žádné komentáře.