CyberHome má v USA problém
Tamním dovozcům a velkým prodejcům značky CyberHome bylo zabaveno více jak 20 000 těchto přehrávačů a rekordérů. Celková hodnota zabaveného zboží je 2 milióny dolarů. Stalo se tak poté, co CyberHome Entertainment USA, místní pobočka CyberHome Taiwan, odmítla zaplatit 22 miliónů US$ za licenční poplatky firmě Philips Electronics Co. Takto to oznámil okresní prokurátor v Santa Clara, pan James Sibley. Zatčen nebyl nikdo, vše je zatím ve stádiu vyšetřování a jsou možná další zjištění v oblasti porušování patentového práva. Zástupci firmy CyberHome zatím tuto věc odmítli komentovat.
Philips totiž v březnu odebral právo vyrábět (odebral licence například pro zápis na CD a DVD) tyto přehrávače. Koncem května pak kontaktoval úřad. Zájem soudu asi povede místní prodejní řetězce, internetové obchody i maloobchody, aby se obrátili na jiné dovozce, třeba například na Sony, která byla ještě do roku 2005 dovozcem číslo jedna v této komoditě, kdy jí vystřídal právě CyberHome.
Celé je to velmi zajímavé, zvláště ve světle informace, že CyberHome v lednu získal od Sony zakázku na výrobu právě těchto zařízení. A to právě díky úspěchu v USA.