Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Diamond se po pěti letech vrací k Radeonům, vydává Radeon RX 6600 XT [+historie]

Nejzajímavější na celé kartě je historie popsaná v článku. Jinak v dnešní době extra zbytečná karta zbytečného výrobce. Není problém s kapacitami výroby, ale se součástkami, takže to, že přijde na trh další výrobce (který to beztak někde překupuje) a pak to nejspíš zase zabalí, je zákazníkovi naprosto k ničemu.

+1
+13
-1
Je komentář přínosný?

Přimlouvám se za tu historii ;-)

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

tak raceji zabrouzdat primo na no-Xuv web: http://3dfx.cz :)
hnedle dole v levem menu vedle Main je 3dfx a tam je historie ...
jen skoda, ze sedma kapitola konci "Ale proč předbíhat..." ale osma ani po letech nevznikla :)

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

paradny web

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

ale kde je Spolupraca s nVidiou ? ci to je to nV1 ? lebo ak si dobre pamatam tak mam doma este kartu od Diamondu RivaTNT a to bol celkom masaker po 3Dfx to prekonavalo vsetko co vtedy bolo dostupne od konkurencie.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

NV1 byl začátek spolupráce s Nvidií, na nějakou dobu přerušený. Pak už Diamond vyráběl skoro vše - S3, Nvidia, Rendition, SiS, Tseng… Pokud jde o spolupráci ohlášenou 2003, tak si nevybavuju, že by něco konkrétního vydali.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

NV1, jak už číslo napovídá, byla první GPU od NV. Neuměla triangly (vznikla před D3D), ale nějaké kvadratické plochy (D3D ovladače pak triangly přes ně emulovaly). NV2 měl být vylepšený NV1 pro herní konzoli, ale sešlo z toho. NV3 pak byla Riva128, která se už vyrovnala Voodoo.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Když jsem si přečetl název článku a klikal na něj tak jsem si říkal.. "Tak kdopak jim to bude vyrábět tentokrát?" ..tentokrát ta volba není tak úplně blbá tak snad si to od nich někdo koupí :-)

Tak nějak jsem dostal chuť zapnout jednu z mých vykopávek (Celeron 333@416MHz ve Slot1 provedení, Diamond Stealth II G460 (Intel 740) + Diamond Monster 3D / 3DFx Voodoo 1) a dát si zas jednou NFS2 :-D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Poslední Diamond GK, u které jsem asi seděl byla Stealh 64 VRAM 2MB s Dual-port VRAM (S3 Vision based?). Tato paměť snad umožnovala současně obsluhovat potřeby GPU i RAMDAC.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Ano, S3 Vision 968, kupoval jsem asi nekdy v dobe 1994-5 a byla to moje prvni draha grafika. Na druhou stranu mela ovladace nejen pro wokna, ale i pro autocad a ja se v nem tehdy ucil, protoze jsme prechazeli z prkna na komp.
Posledni co jsem mel od tohoto vyrobce pak byl Diamond Monster 3D II, pretaktovany z 90Mhz na rovnych 100.
V te dobe jsem radil tohoto vyrobce mezi ty lepsi, ale pak... no vsak to znate z clanku. :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ano, dual-portové RAMky umožňovaly kreslit aplikaci do framebufferu a souběžně posílat pixely přes RAMDAC na monitor. Takže jsi mohl používat i vysoké rozlišení bez většího zpomalení. Proto se používaly pro CADy.

Jinak dualportová S3 byla i jedna speciální verze Virge. Virge byly pomalé ve hrách kvůli pomalému texturování, ale v Gouraud shaded trianglech (např. pro CAD) byly rychlejší než konkurence.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Mel jsem Voodoo 3DFX 1 a 2 a taky kartu Diamond Stealth 3D - ta byla bozi.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.