Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

DJI nabízí až 30 tisíc dolarů za nalezení chyby v softwaru dronů

Známý výrobce dronů, kterého nedávno vyřadila americká armáda ze své výbavy, vyhlašuje vysoké odměny za chyby nalezené v softwaru firemních produktů.

Kdo najde významné bezpečnostní chyby v dronech DJI a obslužném softwaru, může si přijít na nemalé peníze. V závislosti na zjištěné chybě se odměna za její nalezení může pohybovat v rozmezí 100 až 30 000 dolarů, tedy v přepočtu až ~660 tisíc Kč.

DJI tak, podobně jako třeba Google a další, doufá, že motivuje schopné programátory, často z řad studentů univerzit, aby mu pomohli vylepšit jeho produkty. Vždyť US Army vyřadila drony DJI ze svého užití právě s odůvodněním, že obsahuje nespecifikované kybernetické zranitelnosti.

Sluší se dodat, že ve stejné době vydala DJI aktualizaci umožňující dronům fungovat v tzv. offline režimu, který umožňuje operátorovi omezit komunikaci dronu výhradně na předávání dat s jeho vlastní ovládací částí.

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku DJI nabízí až 30 tisíc dolarů za nalezení chyby v softwaru dronů

Pondělí, 4 Září 2017 - 08:04 | petr22 | Neni. Ten "offline rezim" spociva v tom...
Pondělí, 4 Září 2017 - 07:15 | Gaunter | "umožňující dronům fungovat v tzv. offline...

Zobrazit diskusi