Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

DXO chystá odpojitelný USB-C foto modul One pro smartphony s Androidem

Modul odpojitelného foťáku pro iPhony s Lightning konektorem představila DXO před dvěma lety. Nyní uvádí stejný produkt i pro telefony s Androidem.

Liší se pochopitelně použitím konektoru USB tpyu C. Určen je pro zařízení s Androidem, ono toho jinak moc na trhu s USB typu stejně o moc víc není.

Srdcem je 20,2Mpix snímač velikosti 1" ve spojení s objektivem o světelnosti f/1.8 a ohnisku ekv. ~32 mm. Modul je schopen ukládat fotografie též v RAW formátu. Nechybí malý dotykový displej pro ovládání.

DXO One je jistě zajímavý produkt zejména pro majitele smartphonů s ne úplně nejlepším výstupem z integrovaného fotoaparátu. Například HTC U11 (vytvořen ve spolupráci s DXO), resp. Google Pixel 2 a podobné přístroje poskytnou podobnou kvalitu fotografií i bez něj. Na druhou stranu, 1" 20Mpix BSI CMOS snímač od Sony je extrémně povedená záležitost a staví na něm více fotografických přístrojů.

Podpora Androidu je momentálně formou early access, uvedení na běžný trh je ale na spadnutí.

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku DXO chystá odpojitelný USB-C foto modul One pro smartphony s Androidem

Pondělí, 30 Říjen 2017 - 17:44 | thr | Cena je známá z té verze pro iPhone - cca 500USD...
Pondělí, 30 Říjen 2017 - 13:54 | Zog Zogothowics | Obávám se že cena toto zařízení pošle do oblasti...
Pondělí, 30 Říjen 2017 - 11:59 | Gaunter | Takže mechanicky to drží pohromade len na USB...

Zobrazit diskusi