Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k ESC Liva mini počítač tentokrát s Gemini Lake

Používám předchozí intel N4200 a je to dobrý. V konfiguraci n4200+8gb+120ssd to vychází na 270$. Spotřeba luxusní.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Liva Q nebo Lko? Zajímalo by mě, jak to je s teplotama při reálném používání a zda-li je viditelný throttling. Já naprosto obdivuju tyto malé krabičky a včera jsem viděl Apollo verzi na amazonu právě za 200USD, tak mě to láká víc a víc :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

používám verzi uplácanou od Voyo. Je v tom příšerně hlučnej větráček, kterej byl potichu první týden. Teploty jsou v normálu. Bere to tak 4w. Nejlepší poměr má stejně krabička s z8350 za 90$, ale jen 2gb ram.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Rodiče používali Zotac ID-18 (http://old.zotac.com/en/products/mini-pcs/zbox/product/zbox/detail/zbox-...) a neslo to ještě normální ivy-bridge jádra. Dneska jsou tyhle low-cost krabičky s různými "atomy", nicméně vypadá to stejně. Chlazení bylo tiché, cena přiměřená a upgradovatelnost podobně "bídná". Za to roky se cena jemně navýšila, ale stále to vypadá taky jako zajímavý kauf.

Nicméně můj takový osobní názor je, že na nějaké používání z dlouhodobého hlediska to není. Sice to nebude degradovat tak rychle jako ten 1009J (Kde si HD Graphics 2000 tuším? dneska u FHD videa vyláme zuby). Jako internetové browsidlo to bylo taky líné (1,5GHz, žádné turbo nebo boost) a i nenáročný uživatel by zaregistroval, jak rychle to "zestárlo". Pro specifické užití asi bezproblému, nějaký jednoduchý domácí server, přehrávadlo k televizi, sekundární počítač k externím diskům a tak.

PS: doplňuji aktuální model - ZOTAC ZBOX BI324 a 325, popř. ZOTAC ZBOX CI327 Nano. Vypadá to stejně, jen to nese trochu jiné porty. U tohohle bych se hluku opravdu nebál. Není to tak sympaticky pidi jako nejmenší model od ECS, ale hluk u toho opravdu nehrozí. Líbí se mi ten počet portů. Věřím že zbastlí i něco na nových CPU, jen to asi potrvá déle, než to tam probublá :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nejde náhodou o produkt Liva od firmy ECS (nikoliv klávesa esc), ale Elite group, tedy dřívější PC chips??

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Zjevně ano.

Mimochodem, jaký je rozdíl mezi těmito mini počítači a barebone systémy jako třeba MintBox-y: http://linuxmint.com/store_mintbox.php ?
Jasně, má to jiný HW, ale myslím pokud jde o koncept / návrh ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.