Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

EVGA P67 Classified - podvozek pro Sandy Bridge se 6 PCI Express 16

EVGA P67 Classified

EVGA chystá i pro Intel "Sandy Bridge" desku s hromadou PCI Express ×16 slotů, jak je u řady Classified často k vidění. Model P67 Classified nese hned šestici těchto slotů, ačkoli je v tuto chvíli nejasné, kolik linek do kterých slotů pouští. Nicméně nějaký ten nForce 200 se pod kapotou patrně najde, z dalších parametrů pak doplňme, "předimenzované" napájení CPU dvěma 8pin konektory - u toho výrobci typicky udávají něco jako 600 až 1 500 W "CPU power". Číslo osciluje podle toho, jak se vyspí marketing a jak jsou dimenzovány napájecí obvody - zde jde o 12fázový design.

Na záslepce dále vidíme jakési tlačítko, což bude nepochybně reset CMOS nebo něco takového. Nechybí ani dvojice 6,0Gbit/s SATA portů a čtyři USB 3.0, GLAN, 7.1 zvukovka, diagnostické LEDky a další obvyklá výbava. Na cenu si ještě počkáme, ale levné to pochopitelně nebude.

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku EVGA P67 Classified - podvozek pro Sandy Bridge se 6 PCI Express 16

Žádné komentáře.