Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

EVGA uvede 3GB GeForce GTX 580 s vodním chladičem

EVGA GeForce GTX 580 3072MB Hydro Copper 2

Po poněkud nemastné-neslané OC verzi se vzduchovým chladičem tu máme další GeForce GTX 580 od EVGA. Tentokrát to stojí za to, model Hydro Copper 2 se vyznačuje nejen osazením bloku vodního chlazení, ale zejména přítomností 3 GB GDDR5 pamětí na PCB, tedy dvojnásobku obvyklého množství.

EVGA u této verze nijak nehýbala s takty, i přes přítomnost vodníka běží model na základních 772 MHz GPU, 1,544 GHzCUDA a 4,008 GHz efektivně v případě pamětí. I veškerá další výbava (2× DVI, 1× HDMI) je standardní. Cena se pohybuje kolem 740 dolarů, ale jak víme, u nás bývá EVGA výrazněji dražší než za "velkou louží", takže se nechme překvapit, za kolik nakonec doputuje do našich končin.

Tagy: 
Zdroje: 

Galerie ke článku

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku EVGA uvede 3GB GeForce GTX 580 s vodním chladičem

Žádné komentáře.