Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Nový low-end Nvidie nabídne 512 stream-procesorů, 128bit sběrnici a cenu <$100

$10 v nadpise je zajímavých, $100 v článku už méně :)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele Jabba

Za 10 babek (s 2-4GB DDR5 na 128bit) bych jich pár nabral a vybavil jimi okolí, využívající ke svým lowend Intelům (Celeron, Pentium) jejich integrovaná jádra, nebo věci typu 550 GTX, 650 GT/GTX, 730 atd... Tyhle věci by to teoreticky mělo rozválcovat ;))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele no-X

Ta poslední nula byla přes limit počtu znaků a ořízlo mi jí to. Už je to ok :-)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Ještě to není zcela v pořádku. V češtině se píše symbol meny zásadně za částku a oddělený mezerou. Viz http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=786

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Hneď prvá veta vášho zdroja: "Značku měny lze uvádět za peněžní částkou, popř. i před ní. "

Takže neučte tu ľudí češtinu, keď sami neviete čítať.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Ehm, a jak je tomuto cílu Váš komentář nápomocen?

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele no-X

To je plýtvání časem. Pár osob mi tu stále nahlašuje použití symbolu před číslem jako chybu a i když jim tu skoro pět let vysvětluju, že je to tak správně, veškerou argumentaci odmítají a trvají si na vlastní pravdě :-)

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Co se týče škálování Pascallu s voltáží, tak Pascall dovede bejt hodně efektivní směrem dolu. U mé Asus 1080 Strixx se má stav tak, že na default voltáži (1,050v) dá těch svejch cca 2100Mhz. Pro 1600Mhz třeba ale stačí hrozně nízekejch 0,65v. Samo sebou GP104 je vna 16nm TSMC tzn bude to trochu jinak, ale obečně, srazit TDP Pascallu jest easy. Spíš ty desktop modely už defakto jedou na stropovym OC (protože další zvedání vcore u nich už skoro nic nepřidá, jen to pak víc žere a topí). Tzn Pascally jak je známe efektivní, jsou takto na svém stropu, kdyby měly jet na optimálnim výkon/watt nastavení můžou žrát klidně polovic.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele Karáš Svorka

Ideální grafická karta pro pana Ježka?

Low-endové Radeony tímto končí a nejspíše i legendární GT 210 bude nahrazena.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

1) nekonci zadne lowendy, k tomu by musela mit tahle hracka cenovku $30. Ty $30 zobrazovadla byli, jsou a budou, protoze kdyz nekomu v starsim kancl kompu chcipne gpu tak obvykle bere prave ty $30 gpu.

2) idealni pro Jezka - nebyl to nahodou on, kdo psal ze hodil svou gpu do supliku a pouziva integrac aby usetril 5 wattu ? pokud ano, je tohle dost tezko idealni pro nej...

+1
+7
-1
Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele David Ježek

tak jest... http://diit.cz/blog/haswellova-socka ... každopádně "velká" grafika je už v čudu, po 2 měsících jsem usoudil, že ji opravdu netřeba. ušetřený peníz možná jednoho dne poslouží k nějakému upgradu (ať už cpu, nebo gpu až vyjde TES VI) a možná taky ne :-).

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele Jabba

Dávám + Davide už jen proto, že prostě jste . Ale jinak - tento týden jsem zkoušel hrát na integrované grafice (610 tuším) z G4560 na 22" (1680x1050) můj milovaný Mass Effect 3 z roku 2012 i s DLC Citadel (2013). Jede to na mírně vylepšeném enginu, na kterém jel ME2 už v roce 2010. Když vynechám to, že pro integrované GPU je dodneška k dispozici pouze Beta ovladač, tak (asi i díky tomu) - původní hra... no, rozhodně bylo cítit, že to není ono, DLC celkově sekaná. Ano, na filmy, internet a plochu tyhle nouzový grafiky asi stačí, ale jinak ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

takze se toho moc nezmenilo... pred 10ti lety slo na integraci hrat tak 5 let stare hry, dnes na nem lze taky hrat 5 let stare hry ;)

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele QWERTY

hm :) dlhodoby majitel gt610, je to šopa a poriadna ale na 2 monitory stačila bez hrania tam by išlo tak minecraft na 1080p :) potom som už dal upgrade

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.