Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Podrobně: GeForce GTX 1660 s 1536 SP dorazí, až se doprodá GeForce GTX 1060

Takže výkon, co tu už byl, navíc nemá podporu RT, takže zbytečný produkt.. Nebo tak nějak se to říká, kdykoli přijde nějaká nová mainstreamová grafika, ne? ;)

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Jak pro koho :)

Pro mě je to třeba výkon GTX1070+ zabalený do karty pod 300 USD, což je fajn cena a bude to víc než ucházející konkurence pro RX590

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

lenze to nebude velmi pod 300$, to je ten problem, tj v nasich lukach a hajoch 310-330€, kde rx590 stoji 265€. absolutne si nebudu konkurovat

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Presne tak.. bue zalezet hidne na cenovce. Pokud to bude opravdu 300-350 Euro, tak AMD tak max snizi cenu 590ky a zbytek zustane stejny jako dnes. Zamichat s tim muze akorat turin v cenovce 200-300,- pokud takovy vydaji..

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

To mi připomnělo... Přijde chlápek do zeleniny a ptá se:
„Za kolik máte ty broskve?“
„Ty jsou za sto šedesát.“
„…aha. A ty jahody?“
„Ty jsou za dvě stě čtyřicet.“
„Tak za tyhle ceny si to strčte do prdele!“
„To už asi nepůjde.“
„Jak to?“
„Protože tam už mám tuřín za tři sta.“

+1
+8
-1
Je komentář přínosný?

:))
Dobrej :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

spíš výkon lehce pod gtx 1070 alias rx 590, tam zapadne dobře nicméně pořád pouze 6GB. NV si svoji segmentaci pečlivě hlídá.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

5% nahoru, 5% dolů je irelevantní.

To jsou karty na FHD, ne na QHD, 4k bez nějakého radikálního snížení detailů což pak zase sníží nároky na pamět. 6GB je dostačujících pro běžného hráče,

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

kupodivu QHD zvládá RX 590 dobře, ovšem bez vyhlazování které jinak pohltí třetinu výkonu a přínos je velmi diskutabilní.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Kdyz by jsi vykoukl z te tve omezene herni projekce a pouzival zdravy rozum a ne herni fanatismus, zjistil by jsi, ze vetsine beznych hracu nevadi hrat na stredni nebo vyssi detaily. Duvod je jednoduchy. Rozdil mezi medium/high a very high/ultra je casto tak maly, ze se propad vykonu nevyplati. Naopak, kdyz musis snizit kvalitu textur, poznas to okamzite.
Takze i karty typu 580/1060 - 1070/56 muzes stale pouzivat i na 1440p, az na mozna par vyjimek.
To ze ty nechapes takove zakladni veci je fakt zarazejici, kdyz chodia disktuovat ke grafickym kartam.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Podle mě jak který žárn. Někteří HW nerdi to řeší a u FPS to obvykle není tolik znát, u MMO je to někdy znát i na tom vyšším nastavením, ale tam je zase problém se zvláštním chováním a velkými dropy/propady.

Největší problém je, že moc uživatelú/hráčů si podle mě nedá záležet a využijí obvykle nějaký univerzální posuvník, co buď všechno plošně zvedne nebo sníží. Přitom někdy stačí poladit jen ty stíny nebo dohled :) (nemluvě o tom, že některé položky nemají prakticky žádný dopad za jakékoliv situace a stejně se zvedají/snižují s tím plošným posuvníkem/volitelem)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tohle se může říkat jen ve vztahu k AMD kartám, podle zdejší zelené náboženské policie. :-)

RT v současné podobě (a době) je jen marketing, podpora her je prakticky nulová, výsledek slabý, HW nároky vysoké, cena vysoká = FAIL. A tohle není už jen názor, to je nepopiratelný fakt.

nvidia slibovala, že s uvedením RTX karet přijde nějaká sada her s podporou - nestalo se tak. Ta jedna hra, kde to jakžtakž funguje (a která se masivně hraje), musela být "optimalizována/vylepšena" (čili: zhoršeny jiné grafické featury, které v ní jsou pro hraní daleko důležitější). To jsou v kostce argumenty pro výše uvedené.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Takto sa tu správajú všetci fanatici a používajú to ako im to vyhovuje. A zrovna v poslednej dobe zrovna ty nemáš čo vyčítať.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

No nevim hele, fanatici vypadaji trosku jinak..

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

No ty by ses na tohle téma neměl vůbec vyjadřovat. Tynýt zas mele ty svoje lži o tom že se něco někde snížilo, dokonce si AMĎáci napsali i článek aby podpořili své tvrzení, ale skutek utekl. RT tady je a začne se teď všude implementovat a vy a ani AMD s tím nic neudělá. Maximálně přidá RT taky, protože konzolisté je budou RT bombardovat stylem: "Oni to maj na PC, my to chceme taky!"
Jinak ani 1660Ti jsou zbytečné karty, ale tak nVidia musí něco prodávat v low-low-low-endu aby donutila AMD s tím něco dělat, jinak by letos přišla Navi s 5% nárůstem výkonu RX590 za 4500,-Kč...

Vždyť tady pár dní zpět nějakej magor vykřikoval že potřebuje slabší a levnější kartu než RTX2060, takže pro něj je gtx1660Ti odpovědí...

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Crha, znas to uslovi o potrefene huse? Vzdyt z tebe si delaji vsichni srandu, protoze se pletes do diskusi, kterym nerozumis. K tomu vedes ve svoji hlave valku s kazdym, komu je AMD sympaticke. Ty jsi regulerni trubka :)) Slyset od tebe, ze nekdo je fanatik, tak je to pochvala, protoze to znamens, ze aspon neni truuuba jako ty..

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Mezi slepými jednooký král, stojím jako maják v rozbouřených vodách aby se mohli běžní uživatelé orientovat ve lžích AMĎáků.
Pokud praví pan Tynyt, tombimino a další chrabří bojovníci za AMD, že Crha je vůl, tak je to vlastně správně, protože oni přes svou zaslepenost poukazují jak jsou hluboko zalezlí v análech AMD. Prakticky Vás všechny štvu, protože vám vyvracím vaše lži o AMD a nVidii... proto mě nazýváte hlupákem, přitom sami nevidíte jací hlupáci jste sami.
Chápeš že je mi úplně jedno jestli budu mít v PC AMD, nebo Nvidii a dokonce Fallouta 3 jsem dohrál na intelu, jenže AMD prostě lže kudy chodí a nabízí otřesné karty a výsledky.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Crha nelichod si tolik.. na tve prispevky bez urazky uprimne sere pes, protoze 90% z nich nema ani hlavu ani patu, potazmo je uplne mimo. Co lidi sere, jses ty sam s tvym rypavym mentalne retardovanym zaujetim..

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Problém je v tom, že já kritiku snesu, poučím se s ní a jsem schopen ji nějak objektivně vyváženě pojmout. Ale pokud je tu řeč o lidech tak by jsme si měli nalít čistého vína, protože tvoje příspěvky ať už je v nich napsáno cokoliv a jakkoliv, ignorují úplně všichni, protože ví že seš červenáček.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Jak jsem psal jarousi vyse, od tebe mit napsano, ze je clovek "cervenacek" je lichotka :)
Osobne bych si myslel, ze je neco v neporadku, kdyz by jsi mne zacal chvalit :))

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

To dřív objeví na Marsu život.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

"zrovna já nemám co vyčítat" - tak buď prosím konkrétní.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nemusíme být konkrétní, neustále tu taktně kopeš do Nvidia nebo do "fandů" jak tomu říkáš. Že to děláš kulantně na tom nic nemění. Je to prostě vidět, takže bych se ani nesnažil obhajovat. Víme, že si to plno zdejších zaslouží, na druhou stranu se není třeba chovat podobně. Na tomto webu je znát jistá náklonnost červenému týmu, takže stačí obhajovat kroky AMD.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak ještě jednou: buď prosím konkrétní.
Když už si, jak píšeš, kopnu, tak:
a) ne ve směru konkrétního člověka (s výjimkou Crhy, který ale nepokrytě troluje, tak hloupý zase být nemůže)
b) vždy ve smyslu předchozích tvrzení dotyčného.

Za všech okolností se snažím být slušný (i když je to někdy docela fuška) a striktně odděluju své názory od faktů. A pokud někdo nedokáže odlišit jasně deklarovaný názor od faktu, je mi líto, ale chyba není u mně.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Striktně odděluješ deklarovaný názor od faktu? :D :D :D :D :D :D
:D :D :D :D :D :D :D :D
Jako že v BF5 snížili raytracing a částicové efekty? Ale prakticky neexistuje důkaz?
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Tak to je vtip týdne! Tento týden vyhráls na plné čáře.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Hned první věta jednoho předchozího příspěvku je příkladem a tak to je skoro v každém tvém článku. Já tady nepotřebuji nic dohledávat, ale když se tady tak obhajuješ a nepřipustíš si to, pak je to smutné. Ale každý se může vyjadřovat jak chce, tak klidně pokračuj, když se ti to zdá v pořádku.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ta první věta, pokud myslíš "zelenou náboženskou policii" je pokračování/reakce na první příspěvek Jakuba Lindauera, který zcela přesně vystihl nesoulad tvrzení některých lidí, kteří opakovaně dehonestovali zejména produkty AMD právě touto větou. Není to tedy nic neprůkazného, ale realita. Kromě toho, je u toho smajlík, a ty já používám zcela ve smyslu jejich původního určení, ne jako ten jedinec kousek nademnou.

Mimochodem, nepamatuji se, že by tě toto velmi diskutabilní tvrzení, nebo jakékoli jiné z oné strany "barikády", donutilo reagovat tak, jako jsi právě reagoval na mne. Tam to zřejmě považuješ za normální a akceptovatelné. Takže dvojí standard hledej prosím nejprve zejména u sebe, a pak až u jiných.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Evidentně ne:
https://cdr.cz/clanek/americti-vysadkari-ziskaji-nove-lehke-tanky/diskus...
Stále čekám na "dokumentaci" operujících Su-57:
https://cdr.cz/clanek/americti-vysadkari-ziskaji-nove-lehke-tanky/diskus...

Očividně názory od faktů neoddělujete, mezi testováním před sériových prototypů T-50-11 a T-50-9 a cituji "OPEROVALY" je propastný rozdíl. Jen tak mimochodem, v Sýrii se T-50-11 účastnil výhradně testů prototypu motorů Izdělije 30, protože před sériovou avioniku (nekompletní) se testovala na T-50-9 (motory Izdělije 117/S).

Abych nezapomněl, ještě jste chtěl vysvětlit, na kterou verzi se vlastně ptáte. Ani to jste nezvládl.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Díky, tak on Tynýt předvádí tyhle piurety i v jiném zaměření diskuze. No na CDR nechodím, protože tam je nuda, nicméně jen uvedu, že sice to zdrojovat nebudu, protože ten člověk se kterým jsem se na toto téma bavil je v pracovněprávním stavu s armádou ČR, takže jej zde nemohu zveřejnit. Ale ona stačí ta myšlenka, že pokud jakýkoliv bojový stroj opustí hranice ruska za účelem řešení jiného konfliktu než války s ruskem, tak za něj musí existovat náhrada, protože v případě ztráty stroje, který by mohl být podroben expertíze a zjištění slabých míst, by tímto způsobem vystavovali ohrožení celý zbytek své armády. Logicky pokud tedy Moskvu dříve hlídala protiletadlová S-300, která byla poté vyměněna za S-400, a původní S-300 byla prodána třeba na ukrajinu. Tak logicky pokud dnes S-400 operuje někde v sýrii, tak Moskvu musí hlídat zas něco lepšího dejme tomu název třeba S-500... A stejné to bude u tanků, stíhaček, apod... snad si nemyslíte, že Vám bude rusko sdílet plány svých aktuálních bojových vozidel online ?

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Očividně jste demagogicky přetavil diskusi z použití S-57 v Sýrii (slovíčko "operovaly") na stav operační připravenosti, nebo jak tomu zelené mozky říkají. Faktem ovšem je, že Su-57 v Sýrii byly.

https://www.armadninoviny.cz/nasazeni-ruskych-stihacek-su-57-v-syrii.html

Já o voze, vy o koze, protože můj vůz prokazuje neplatnost vašeho předešlého tvrzení.
Prostě klasický red herring.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Z toho se nevylžeš, můžeš se snažit jak chceš, ale nevylžeš. Můžeš se s místními utvrzovat, poplácávat po zádech, ale nevylžeš. O přítomnosti T-50-9 a T-50-11 nikdo nerozporuje (další ubohý pokus, jak se z toho vylhat), faktem zůstává, že přítomnost za účelem otestování má k operacím hodně daleko. To ovšem nemění nic na faktu, že se z toho nevylžeš.

Stále chci onu dokumentaci, když už jsi naplněn sebevědomím "dokumentoval".

Víš, to je jak s tlučhubou47 ... něco si přečte a pak to tady 6 měsíců papouškujete a utvrzujete vzájemně. Rozmetání bez reakce (stažený ocas, ale alespoň přestal neustále omílat tu samou lež). Co naplat, že realita je úplně jiná, důležité je poplácat se po zádech a táhnout za jeden provaz s celou úderkou.

Položil jsem konkrétní otázky, nikde ani náznak odpovědi.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

"vidia slibovala, že s uvedením RTX karet přijde nějaká sada her s podporou"

Kdy a kde to slíbila, přesná zdroj, říkali že se podpora připravuje ne že bude s release karet.

HW nároky RT jsou vysoké, to rozhodně... stejně jako jsou vysoké nároky na rasterizaci pokud lidi použíjí něco jako nastavení detailů a neštítí se zapnout max, což často neznamená ultra.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Bez do haje s takovyma blabolama.. cele vydani Turingu a cela Huangova show byla o RT. To ze tady vyjma BF, ktere jeste prislo se zpozdenim, neni nic dalsiho (quake2 neberu), tak je jen ostuda. Huang je uplne notmalni matketingovy/obchodni kecalista, ktere potkas u kazde obchodni pobidky nebo predvadecky, kde ti naslibuji kone a prodavaji kozu. Stejne hloupe divadlo predvedl pri uvadeni podpory pro FreeSync..ale podle tvych reakci koukam, ze to v praxi funguje a ze ovecky na to slysi.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Když si vzpomenu na určité technologické/technické body zlomu, inovace, tak RT mě rozhodně ze židle nijak nezvedlo, nezpůsobilo ani chvěni v žilách či donutilo pohnout okem.

Mám teď na mysli tu hromadu 3D Marků z roku 2000-200x, kde odrazy existovali a nikdo neřešil jejich kvalitu, protože byla dobrá a odráželo se to tak nějak rozumně. Pak přišel pixelshader, kdy se všichni začali kochat hezkou vodní hladinou, protože to přeci jen proti hrám z let 98 vypadalo lépe, že. Došlo i na větší existenci stínů, než jen ty "ubohé" kolečka pod postavičkama (pokud vůbec byly), protože ty GPU už na to měli použitelný výkon (pamatuju si na scény z 3DM - socha dráčka kterou obíhaly světélka, na GF2 MX400 luxusní slideshow, tak 3FPS - a to prosím byla relativně nová karta, v česku tou dobou asi největší penetrace tak TNT2 M64 a podobného smetí).

Pak nám přišel PissX, proč si to dovolím zesměšnit? Nápad byl hezkej, občas to vypadalo dobře (pokud zrovna hadra vlající vlajky nezmizela dovnitř budovy "za texturu". Problém tkvěl v tom, že ageia na to měla "spešl akcelerátor", pak to koupila nV, akcelerátor byl vymícen (koupit se to dalo, ale... k čemu, když to byla fíčura nV čipů), aby se po pár letech zjistilo, že to vlastně umí počítat procesor a daleko lépe. Taky si pamatuju že ten akcelerátor od původní ageia společnosti nebyl nijak levnej (na tehdejší poměry HW).

Další takovej milník byl přechod od pevných vertex a pixel jednotek po unifikované shadery, začala se hodně šponovat spotřeba nahoru, všichni slintali nad mastodontním multi GPU řešením, lidé chtěli strašně tu GT8800, aby se postupně z SLI/CF vystřízlivělo, nemluvě o tom, že nV až do generace řady 300 od té slavné 8000 nepřineslo nic moc zajímavého. Pořád si to tak nějak žilo postupnou inovací, vím že mě v grafice snad nejvíc zaujalo v té pozdější době akorát HDR a paralax occulsion (hlavně to AMD demo toy shop), ale jinak nic moc...

... až do teď, nV vyhypovalo RT (stejně jako před ledy se snažili vyhypovat 3D). Mluví se o tom víc jak o těch výše uvedených věcech, ale reálný užitek je dle mého názoru mnohonásobně menší, a to je podle mě ten problém. Paralax occulsion, o kterým se podle mě nijak moc nemluvilo a nebylo kolem toho takové haló, tak se s ním celkem běžně setkáváme a vizuálu to rozhodně pomáhá víc, než ten slavnej RT, který prostě nijak nepotřebujeme (minimálně ne za to, co to stojí a jaké limity to přináší).

Naprosto stejně nezajímavé, jako ty metody/algoritmy na vyhlazování od nV - rozmazávadla. Někde to funguje hezky, většinou ale mizerně a simulátor špatného zraku nepotřebuju, vidím dobře a na takový obraz se nekouká vůbec hezky. Sám jsem vůči RT velmi skeptický, protože oproti tomu výše uvedenému opravdu nevidím dostatečnou užitnou hodnotu pro jeho existenci v herní real-time grafice.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Huang je jak dealer kokainu a vetsina hracu mu to zere, byl jsem uzivatel nvidia, ale uz me se..u,ty ceny se nedaj

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

K názvu 1660: myslím, že si lidé z ekonomického a vývojového oddělení dělávají nehezkou srandu z markeťáků, že jsou zbyteční a navíc primitivové a ti se proti tomu ohrazují změnou značení produktů každých 3-5 generací nebo naopak přidáváním podstatně odlišných variant stávajících produktů. Pak se nadrtí nazpaměť, co jaký název skrývá a cítí se dobře, protože všichni ostatní v tom plavou. Z tohoto jmenného Babylónu v elektronice snad nemůže mít dlohodobě prospěch nikdo.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Souhlas

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Porad cekam jestli ten asiat soupne taky nejakou grafiku pro chudy hrace, 2050ti ci neco podobneho do 3500kc? To asi nehrozi, je treba lidi podojit ze jo

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To nikdo nevi.. :)
Jestli potrebujes kartu na vymenu tedka, jdi do RX 570 4GB.. 2 vetrakove jsou k sehnani uz od cca 4200,-
https://graficke-karty.heureka.cz/sapphire-radeon-rx-570-pulse-4gb-ddr5-...
..asi nejlepsi, co se da ted okolo 4k poridit..
Jestli je to NV nebo AMD je celkem jedno, pokud nemas nejaky realny duvod, proc zrovna jedna z tech znacek..

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Nejsem zastancem zelenych ani rudych, je mi jedno co mi pohani Dooma, chci vykon za rozumnou cenu, RX 570 4GB je nyni jedina vykonna grafika na trhu pro chudy, minus sklizi za vysokou spotrebu pri hrani, tak jeste pockam

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

klidne cekej, to je v poho :)
Nicmene pokud nehrajes 5+hodin denne/7dni v tydnu tak muzes spotrebu co se tyce nakladu na provoz karty, kidne ignorovat..pro bezneho hrace, ktery si zahraje X hodin tydne je to uplne jedno.
Krome toho mas moznost technologie Chill, kterou muzes omezit spotrebu.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.