Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Hodnota projektů The Linux Foundation je 5 miliard dolarů

Chapu dobre, ze 115000000/(30*365*1356) dela necelych 8 radku za den pro kazdeho vyvojare? Ano, jsou zapocitany i vikendy, ale i tak:o)
A chapu dobre, ze 5000000000/115000000*24.33 dela neco pres litr za jeden radek kodu?:o)
Jsem sam, kteremu 5 miliard neprijde zas az tak impresivnich?:) Kdyz treba i kravina jako uber se svyma 30ti zamestnancema ma teoretickou hodnotu 10x vyssi .... :)

A pokud zijete s ruzovyma brylema v linuxove bubline, tak vam o ACS staci vedet, ze je to neco, co nejak souvisi s linuxem a na to, co to vlastne je, se dal radeji neptate:o)

P.S.: hodi se zde pripomenout "Programování jsem se ale nevzdal. V C++ jsem dělal v jedné firmě na projektech optimalizací stavebních prací (CPM/PERT). Opět, slušně složité. Matematicky. Psal jsem cca 2.000 řádků kódu denně. Kvalitního, funkčního kódu. Ostatní lidé, ti druzí nejlepší (v dané firmě), zvládali tak 500 řádků kódu denně." (http://myego.cz/item/jak-se-naucit-dobre-programovat) ........... Tak bud 1356 beznych programatoru po dobu 30ti let .... nebo 5 Hulanu:o))))))

+1
-25
-1
Je komentář přínosný?

mam len jednu pripomienku, kvalita kodu sa nemeria v riadkoch, je irelevantne kolko riadkov kodu napises za den, kvalitu urcuju ine faktory

+1
+29
-1
Je komentář přínosný?

:D :D
Dobrý vtip..

Jinak kdybys někdy dělal něco složitějšího, zjistíš, že někdy napsat pět řádků znamená víc (a je náročnější) než napsat jich 500. Obzvlášť pokud jde o kernel. Nemůžeš jen tak sednout a začít něco "bušit".

A nevím, jestli je ten článek s Hulánem vtip, sarkasmus nebo co. Ale každopádně jsem se zasmál. Třeba říká, že v r. 1992 napsal emulaci dnešního (2004) Windows API pro v Turbo Pascalu. DOS xD xD

V zásadě říká: Udělal jsem všechno sám, jsem nejlepší. Není divu, že se web jmenuje myego.cz :D

+1
+12
-1
Je komentář přínosný?

Porovnavat naklady s "hodnotou" aka hausnumerem vyhypovane firmy... ohhh wait todle je BTJ. Tak nic, jen tak dal chlapce... ;) Jak jde prvni trida BTW ? Obavam se, ze jsi minul tu lekci o jablkach a hruskach...

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Za prve ide o metodiku podla priemernej produktivity a platov programatorov v pouzitych jazykov v USA. Je to americka norma

A ono to tak zhruba sedi, ze LF finacuje len malu cast Linuxu

Linux má hodnotu 11 miliard dolarů
23. 10. 2008
Přesně na 10,8 miliardy USD, tedy v přepočtu 204 miliard Kč ocenila hodnotu vývoje modelové linuxové distribuce Fedora 9 studie Linux Foundation. Ta navazovala na předchozí studii z roku 2002, která vyčíslila hodnotu Red Hat Linuxu 7 na 1,2 miliardy USD.

Práce programátorů je ve studii ceněna na základně typických platů v tomto segmentu pro letošní rok, tedy průměrně 75 662,08 USD ročně (u nás v přepočtu 125 000 Kč měsíčně).
http://diit.cz/clanek/linux-ma-hodnotu-11-miliard-dolaru

Platy od vtedy isli hore zhruba o tretinu
Tech Pay Hits A Record: This Is What Software Engineers Earn BEFORE Their Bonuses

Nov. 6, 2014,

The average base salary of a software engineer in the US is getting closer to $100,000. This year, the average is $97,098(7 229.52 EUR mesacne) up just a few dollars from the year before.

European engineers, however, earn a lot less. But they did get a big boost in base pay this year: Salaries in Europe average €43,536 ($55,329) (3628 EUR mesacne) before bonuses are paid, up 9% from €39,498 ($50,198) in 2013.
http://techcrunch.com/2015/02/01/integrate-california-schools-with-compu...

a pre ine OS je cena na vyvoj podobna

30. 11 2006

Dean Takahashi asked this quetion in his article.

Article wrote:

Business Week estimates it took 10,000 employees about five years to ship Vista...

If we assume Microsoft's costs per employee are about $200,000 a year, then the estimated payroll costs alone for Vista hover around $10 billion.
https://channel9.msdn.com/Forums/Coffeehouse/250408-Vista-cost-10-Billio...

V linuxovej distribucii su okrem OS aj napr. kancelarske baliky a iny SW.

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

je pomerne zarazejici ze s tvou genialitou davno nesedis nekde ve firme kde kvalitni kodery plati v radech i milionu mesicne? kupriklau v Vete je nastupka zakladniho kodera $25k mesicne a maj stale problem sehnat dostatek lidi, s tvoji genialitou bys tam zastal minimalne pulku postu jejich asi 150 cleneho teamu a prisel si rocne baj voko tak na 30 milionu dolaru + procenta za filmy ktere muzou jit jeste nasobne vejs :D

+1
+8
-1
Je komentář přínosný?

Než začneš počítač, podívej se, kolik se toho kódu v průběhu let vyhodilo a přepsalo. V komerční firmě, když se jednou něco zbastlí a funguje to, tak už na to nikdo nesahá. V Open Source přijdou časem další programátoři, kteří to přepíší lépe.

+1
+7
-1
Je komentář přínosný?

Mocný guru BTJ pokud dobře počítám tak:

Jednotka člověko den je u nás obvykle rovna osmi člověko hodinám(ve Francii šesti, v Německu sedmi).
To znamená, že 2000 řádků na den je rovno 2000 řádků za osm hodin za předpokladu, že tento čas je spotřebován pouze na psaní programu. Za jednu hodinu je to 250 řádků a za minutu čtyři celé řádky.
Tedy jeden řádek kódu za necelých patnáct sekund. A protože si nedělám iluze o kodérech, co používají výhradně MVS, tak štábní kultůra max 80 znaků na řádek bude překročena, tak bych dal průměr 45 znaků na řádek ať se to dobře počítá, což znamená tři znaky za sekundu. Rychlost úhozu je tedy 180 za minutu a musí být bezchybné. No řekl bych, že student obchodky se za takovou rychlost při stoprocentní bezchybnosti stydět nemusí. Takový výkon bych očekával jen za předpokladu, že byl využit UML nástroj, který nageneroval prototypy a těla i s komentářema z návrhu a kodér neoptimalizoval a nekomentoval nejasná místa, pouze plnil těla metod/funkcí. Pokud někdo chce polemizovat nad průměrnou délkou napsaného řádku ve znacích, pak je pravdou, že lze použít něco jako long _ = __ + ___ % ____; , ale v tom by se ani to prase co to napsalo pak nemuselo vyznat(významy proměnných) za předpokladu nedokumentování.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Po takovém otvíráku zde půjde diskuze do kytek...

+1
+15
-1
Je komentář přínosný?

Je to informační sdělení, ne článek vyzývající k prokazování nebo popírání namátkových údajů. Tak snad nemusí být žádná přestřelka a výstava myšlenkových pochodů. Ale trochu si rejpnu, aspoň na ty "brejle". Když se dívám kolem sebe ve svém okolí, když prohlížím různé weby s tématikou OS a vše, co se kolem něj točí, když pak nějak většinově shrnu reakce X-počtu lídí nějak se vyjadřujících s různou úrovní vzdělanosti a pominu-li odborné kruhy, kterých se můj rejpanec pochopitelně netýká, tak si M$ za ty roky působnosti vytvořil v řadách široké veřejnosti armádu platících či neplatících ovcí a telátek. Z těchto "jevů" má tento SW gigant "pěkně zaděláno" na asi velice úspěšnou zemědělskou kariéru zaměřenou na živočišnou výrobu :)

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Sa čudujem že ešte na BTJ niekto reaguje, však je to troll najhrubšieho zrna.

+1
+9
-1
Je komentář přínosný?

Vsichni jste [refaktorizováno] ..... ja jen dal do souvislosti ty celkem nesmyslne cisla v clanku a par [refaktorizováno] se toho chytlo, aby mohli flamewarovat a trololovat:o) Sranda jmenem "diskuze pod Jezkovym clankem o linuxu":)

---
Příspěvek upraven. V případě dalších vulgárních příspěvků na adresu uživatelů nebo redakce může následovat ban. - no-X

+1
-10
-1
Je komentář přínosný?

:D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ty čísla v článku nesmysl nejsou. V některých firmách je dokonce norma 10 řádků na den. Samozřejmě kód musí být v funkční chtěným způsobem, ošetřený proti trollům jako ty a řádně zdokumentovaný.

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Prosím, můžeš mně objasnit, proč tady ze sebe už několik let děláš pitomce?

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Nechápu o co se tady hádáte? Vždyť ty peníze ani zdrojové kódy nejsou vaše a nemůžete s nimi jakkoliv disponovat, takže se tady bavíte naprosto o ničem. A můžete jen snít jak by jste napsali vlastní operační systém, který se bude psát a zdokonalovat sám, až nakonec vyhodnotí, že člověk je pro planetu nadbytečná zátěž a provede jeho deratizaci.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Neodolal jsem a zkusil jsem ten samý nástroj na zhodnocení pár mých starých nesmyslů. Ukázalo se, že i o mé ego řádně pečuje.

Jedna semestrálka(tzn. mělo by být ~1/4 či 1/5 semestru = 2-3 týdny; řekněme měsíc zaokrouhleně):
prej 0,5 člověkoroka a přes 60k doláčů... že já chodil studovat :)

Subjekt 2:
Diplomka(tzn kreditově celý semestr = tři měsíce řekněme čtyři ať jsme hodní)
Srovnání by mělo být férovější, pže je tam i kompletní dokumentace a bla bla
1,5 člověkoroka
$ 200 000 ! A já za to dostal jen desky :)

Vyzývám Vás k poměření pindíků! Docela mě zajímá co to vyhodí Vám vážení pánové. Vážně zkuste to taky pro srandu a napiště sem výsledek.
http://www.dwheeler.com/sloccount/

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.