Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k HP slaví 25 let inkoustových tiskáren světovým rekordem: A4 vytiskne za 850 ms

tiskárnu HP si koupí jen člověk, co nevidí dnešní realitu.. :-)

BTW, přehnal jsem to, HP má pár použitelných tiskáren, ale celkově to je bída s nouzí. A hlavně ovladače (spíše by se dalo říct HP OS) stojí za vyližp...l

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Kde jsou ty časy, kdy ovladač k inkoustovce byl kus textu v INF souboru. Dneska to má kolik stovek mega.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Teď mi na Lenovo notebook přišla aktualizace ovladače Bluetooth - 230MB zabalené. :-) Jinak ale ovladače pro CUPS jsou něco takového - pár kb textu, škoda že jich spousta chybí... Kdyby někdo portoval CUPS do Windows, bylo by na světě líp.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

já mám stále HP LJ4 (toner na 8800 stran stojí v druhovýrobě 1000Kč; originální kus pak necelých 2800Kč). Drivery jsou ve Windows update (minimálně u Win7; Win8 mě nezajímají), pamatuju se, že originální ovladače byly pro DOS/Win/OS2 atp. na tuším třech HD FDD.

Tiskárna je to pravda už letitá, ale stačí ji čas od času věnovat trochu údržby a tiskne jako divá. Za ty roky: nula oprav, jen jsem musel měnit podávací kolečko a zdrsnit poslední (výstupní) sadu přítlačných gumových koleček, která po 20 letech už nejsou gumová, ale "žulová." :-) Najeto přes půl milionu stran...

Vyrábí HP dnes něco takového? IMHO ne, nejblíže tomuto je z konkurence Xerox (větší stroje, nicméně ale taky pod vlivem kurvítkového byznysu), pak ale dlouho nic.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

HP LJ4 a LJ5 - nejlepší tiskárny všech dob, co se týče poměru cena/výkon. A neobsahují žádná kurvítka :-)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

poslední dobrý LaserJet byla LJ4000, pak už to byl spotřebák. U mně si to HP podělalo hlavně řadou LJ2430, která vychcípala do 5 let (řídicí jednotka, nekvalitní pec s praskající fixační fólií).

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Je docela velmi zásadní rozdíl mezi Laser Jet 4L, 4P, 4MP, 4 a 4M ... to jsou ve skutečnosti 3 zcela odlišné kategorie ze zhruba stejné doby (L nejnižší, P střední a to M navíc je PostScript), u 5 to bylo podobné.

Ale souhlasím s tím, že to byly tiskárny s minimem kurvítek (resp. nevím o ničem zásadním).

Ale ani novější nebyly špatné, mám v provozu jednu LaserJet 4100, která má určitě najeto přes 350 tisíc stránkek a pořád bez problémů, jedna preventivní výměna nabíracích koleček po 250k a s tonerama od Xeroxu tiskne A4 cca 0.3Kč i s cenou papíru.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Já už si žádnou inkoustovou tiskárnu nekoupím. Zlatej laser!

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

No, já před nějakým tím rokem přešel z laseru za půl darma na inkoust. To se mi pravděpodobně podařilo snížit i náklady na tisk i přes fakt, že tonery jsem měl první zadara a další za půl darma, protože ta laserovka, co jsem tehdy koupil v bazaru za 17 stovek - HP Color LaserJet 4500N - žrala při tisku tuším 2 kW, plus tomu obvykle předcházelo minutový zahřívání a dvouminutová kalibrace ;). Inkoustovka žere pár (desítek) wattů a nepřipravuje se na tisk celou věčnost.

No, ale asi udělám opět změnu a půjdu tentokráte znovu do laseru. Canon mě nasral tím, že i na černobílej tisk plácá barvy. A to se tam dávaj dvě černy cartridge. Jako tiskne to hezky, problémy s ní vůbec nemám, ale tohle je prostě podraz :).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mám Canon Pixma MG6320 (a měl jsem předtím MG5xxx a ještě jednu verzi před ní) a nedám na ni dopustit - pro BW tisk má černou a šedou náplň, což je prima. Je pravda ale, že mě zajímá hlavně fototisk a kancelářský tisk se snažím omezit (neb velmi často není potřeba).

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

S tou přípravou na tisk to je asi u kazde řady jinak protože já jsem si kupoval novou CANONku MG5250 a ta se na tisk připravuje teda dlouho.To že asi čistí hlavu po spuštění bych ještě skousl ale jak dlouho ji to trva...A to ji otec zapina jednou týdně aby si vytiskl jídelníček.6let stará HP párkrát přejela hlavy a hned tiskla,tahle mrcha čístí čistí pak se "připravuje" na tisk no a vytiskne to rychle.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Potvrzuji, MG5250 je přesně to, co mám. Já ji ale nevypínám (je na WiFi, takže na ni netisknu sám a jaksi doběhnout o dvě patra níž pro zapnutí tiskárny před tiskem jaksi není ono;), takže ten úvodní „pochod koleček“, než se vytiskne první stránka, neabsolvuji, a to i v situaci, kdy se tiskne opravdu minimálně (řekněme jednou za měsíc, mnohdy i za dva).

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Tohle všechno jsou přesně důvody proč si doma držím prastarou DJ980C ... 600dpi, Photo RET III, papírově nic moc, ale tiskne velmi přijatelně, neoriginál 45ml inkousty vyrábí mimo jiné Xerox za méně než 1/2 ceny původních (za 150Kč nejmíň 200 - 300 listů, spíš víc), nehrozí potíže s ucpanými tryskami (problém všech inkjetů, kde jsou trysky součástí vozíku a ne inkoustu) vedoucí k zbytečné likvidaci tiskárny, žádná detekce přeplněného service station (to snad ani přeplnit nejde).

Dokonce se tím dají tisknout i fotky ve skoro přijatelné kvalitě (no skoro v šeru a na kvalitní papír) ... i když to zrovna nepotřebuju (k tomu bych raději použil Epson R2880).

A hlavně jsem na tom za 10 let provozu nenašel žádné kurvítko, co bych nebyl schopen opravit sám.

Jo a v neposlední řadě, kromě libolného PC na tom umím tisknout i ze Sinclaira :-P

http://cygnus.speccy.cz/popis_printer-deskjet1.php

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Ohledně Canonu mám tragickou zkušenost se síťovými ovladači k laser MFC, konkrétně k síťovému skaneru. Absolutně nepoužitelné. A Canon k tomu nikdy nevydal aktualizace.

S HP barevnými zkušenosti výborné, snad jen kromě těch trpaslíků, kteří tam žerou ten toner. Jiné vysvětlení pro spotřebu toneru nemám (i při úsporném nastavení tisku).
Ohledně Č/B HP 1606dn - suprové tiskárna s dobrými náklady na 1 str. pro malé skupiny.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Vysoký příkon to má jen při samotném zahřívání zažehlovacího válce, odměřeno na LJ2100/2200, kde to tedy dávkově zvýší příkno když tam leze papír a pak zas ubere než přijede další.

Po nějakých zkušenostech, kdy jsem rozcházel buble od Canonu a další věci, už inkoust nikdy. Ta technologie je dobrá na průmyslové tiskárny, kde vyjedou náplň do týdne, ale na doma ani náhodou, to je prostě ZLO. Až 90 % inkoustu skončí v zásobníku odpadního inkoustu jak se neustále čistí hlavy.

Jedině snad dneska nějaké ty u kterých to jde čipnout a mít externě zásobník kam to dolívat z litrovky za stovku, ale kdo by se s tím sral…

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

tak tak..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No, oni si Canoňáci stěžují často, ale jde to i celkem bezbolestně. Třeba ty nové InkVantage od HP nejsou špatné - tiskne to levně a bezproblémově. Neoriginální inkousty jsem do nich nezkoušel, ale mám OfficeJet a tam je velká černá z Refillu (cca 2500 stran) za cca 500Kč, kvalita je k nerozeznání od originálu, protože se mění jenom barva, hlava zůstává. U laseru musí člověk vysolit přes 10k za tiskárnu, aby se k takovým nákladům vůbec přiblížil, a ještě oželet barvu.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Asi jak který inkoust.

Já mám zkušenost se starými HP, několika novými HP, pár Epsony a i nějaký Canon mi prošel rukama.

Staré HP inkousty s tryskama na zásobníky mi skoro nezasychaly, dokud nebyl service station zasviněný příliš (pak někdy špatně těsnily ucpávky problém spíš těch před Deskjet 540) a neuplynul od posledního tisku víc než rok. Běžně nechávám třeba DJ980C, DJ1220C, DJ340 ... odstavené měsíce, v horším případě stačí 1 - 2 stránky a vše je ok, pak vyjedu desítky stránek bez potíží. Stejně tak vím od kolegy, který používá dvě z posledním mobilních HP (tuším HP Officejet 100).

Líbí se mi, že se výměnou zásobníku mění i trysky. Protože když už se trysky poškodí, tak tiskárnu nemusím vyhodit, za 200 - 300 Kč (nebo víc s originál) mám nové vše a zas tiskne jako nová.

Zatímco třeba Epson už mi takto chcípnul (R200). S orig náplněma se ucpaly trysky a po nějakém čase přestal tisknout zcela. U Canonu jsem to viděl taky.

A ano, slyšel jsem od víc lidí, že Canon plýtvá inkoust i když netiskne, sám jsem to zažil jen okrajově u jedné malé kopírky, která měla tendenci vyplýtvat inkoust do 1/2 roku na pár stránkách - protože se zapínala sporadicky a její údržba pak trvala dlouho. (Epson k tomu taky nemá daleko - zkušenost s R2880, R800, R200).

A co se týče kurvítek - myslím, že to tu už proběhlo, ale chyba B200 u Canonu určitě stojí za pozornost
http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspx?consultanswers=1&id_questi...

Ad zažehlování toneru - HP má (mělo) u levných laserovek jen keramický odpor na šířku papíru po kterém klouže nepřilnavá tuhá teflonová fólie (takový tenký ohebný váleček zevnitř namazaný nasunutý na topném modulu). Občas se roztrhá, ale jelikož se náhradní díl dá koupit většinou do 500Kč i s poštovným, tak se oprava občas i vyplatí. U větších laserovek to může být mnohonásobně dražší (často i u levných barevných - zkušenost Xerox, Samsung). Nicméně právě díky tomu, že to je jen fólie, tak se tiskárna zahřívá sekundy a ne minuty.

Ad dolévání inkoustu - Epson má na trhu L800 se 70ml inkousty (tuším taky okolo 200 - 300Kč za barvu). Mrkněte na recenzi http://www.digimanie.cz/art_doc-C11AB3F017C3F327C12579FD00744B43.html

Jinak se dají koupit nejrůznější neoriginál kity, jeden jsem používal u HP DesignJet 500C

Jo a mimochodem v DeskJet 510 a Deskjet 520 (možná i 500 a 550, 560) je obyčejná Z80 :-)

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Kde teda koupíš rozumnou tiskárnu okolo 3000Kč, která bude tisknout jak klasicky na A4, tak na fotopapír a vyjde tě pod 50h/stránku za žrádlo?

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

no já ti nevím, fotky tisknu ve fotolabu (posílám přes net, vyzvednutí nejpozději do 48h, cena naprosto lidová a daleko pod cenou inkoustu+fotopapíru) a barevný tisk jsem doma zrušil bez náhrady. Nepotřebuji ho.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Tak dobře, budu tisknout jenom černě a bez fotek, pořád mi ale nevím, jakou tiskárnu okolo těch 3000. :-)

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

No, když jsem hledal náhradní díl, tak jsem koupil zcela novou DJ980 za 300Kč a do ní za 200Kč nový černý inkoust (papírově na 500 stran). Trojbarevný od Armoru do ní stojí dalších cca 300 - 350Kč. Na barevnou obchodní grafiku tohle zařízení rozhodně stačí s velkou rezervou. Na fotopapír se i fotka dá vytisknout.

Pozor neplést s třeba s DJ930C a pod... to jsou hodně odlišná zařízení. Zatímco DJ930 je lowend z té doby, tak DJ980 je velmi podobně vypadající tiskárna, ale pro "malé firmy", tj. výrazně rychlejší, odolnější, robustnější ... a taky s lepšími výsledky.

HP má tohle nastavené hodně vychcaně ... pardon vychytrale :-)

Ale jinak máte pravdu v tom, že levné lasery v kategorii okolo 5kKč jsou prakticky ekvivalentní ošizeností a vylevněností inkoustům v kategorii okolo 1 - 2kKč. Takže potud nová inkoustovka v ceně okolo 3kKč vítězí (i když osobně bych i tak šel do dražších, kdybych potřeboval novou). Např. jako jsou HP Business Inkjet

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

V celej firme sme zapriahli to sluzieb laserovky, ale mne nedalo a zo zvedavosti ako vyvoj pokrocil som si kupil jednu atramentovu HP. Musim povedat, ze som s nou docela spokojny, za relativne smiesne peniaze to uz ma v zaklade obojstrannu tlac, wifi a sietovu kartu. Rychlost oproti beznej laserovke cca rovnaka, kvalita vystupu daleko lespia ako posledna moja atramentova tlaciaren z roku 2003. Uz len objednat CISS z ebay a moze sa tlacit vo velkom

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

V HP si konečně licencovali / opajcovali Memjet?

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

To nevím, ale vím, že zvěsti o super rychlé inkoustovce se v zákulisí HP šířily už někdy v letech 1996 - 1997. Technik, který ji viděl osobně v nějaké HP laboratoři vyprávěl, že tehdy měli potíže hlavně se sušením papírů a odvodem vlhkosti. Takže evidentně myšlenka tiskové hlavy na šířku papíru není nová.

A přinejmenším Xerox se svým tuhým inkoustem a tiskárnama Color Cube xxxx používá prakticky totéž už spoustu let. Jenže nestříká inkoust na papír, ale roztavený vosk na válec, ze kterého se vosk do papíru prakticky nalisuje.

Levná Xerox 8870ADN (cca 44kKč i s DPH - tj. levná ve své kategorii) tiskne 40 stran za minutu v barvě (dražší model prý až 90 stran ... musel bych dohledat) Ale co jsem viděl výsledky, tak mnoho let starý inkoust (třeba ta moje omílaná DJ980C) tiskne přinejmenším srovnatelně. Xeroxí voskovky jsou stavěné na superlevný provoz a rychlý tisk obchodní grafiky (a na to jsou perfektní). Na fotky se hodí ještě míň než prastarý inkoust od HP (ano mám z obou zkušební tisky).

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Pouzivam deskjet 420 od hp, sice z minuleho tisicrocia, ale tie rozmery a funkcnost, na obcasne kancelarske lajstra a danove priznania je to super. Taktiez dnes uz pomaly nevidana funkcia, tlaci aj nasucho a ak nevymenim toner, zrejme by ju to bavilo cele roky - oproti sucasnej realite je to uspokojujuci pocit, naozaj je to prazdne, nie len software... Dokonca nema problem s win8, jedine snad testovaciu stranku nevytlaci a ta zaslepka na paralelny port...

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Tak HP tiskne do sucha i v současných inkarnacích s oddělenou tiskovou hlavou, jenom nikdy úplně nevyprázdní interní zásobník. Kupuju neoriginální inkousty, které jsou na rozdíl od originálních v průhledném obalu, a tam jde vidět, že jsou při výměně opravdu prázdné.

Je fakt, že je otravné, když odmítne tisknout černou, když chybí nějaká jiná barva - to ty staré Deskjety neřešily.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

"
Tak, a ted si jeste povime kolik budou stat naplne.
Standard ink pack - $9,99 - 10ml.
Super extra ink pack - $19,99 - 15ml.
Extra durable ink pack - $29,99 - 20ml.

Doplneni inkoustu vlastnorucne nebude podporovano, inkoustove hlavy jsou chranene chipem, software rozpoznava digitalni podpisy inkoustovych naplni a odmitne padelky.Tiskarna si pamatuje seriova cisla inkoustu a nedovoli znovu stejny inkoust zasunout.

Mimoto mame v software zabudovane timeouty na nucene vymeny inkoustu - "jakoze kdyby to nahodou chtelo zaschnout".
Take jsme pridali pocitadlo stranek, ktere kazdych 5000 vytisku vyzaduje servisni zasah, protoze je potreba udelat cisteni vnitrnosti, kalibraci, vymenu gumovych podavacu a dasli drahe veci.

Pokud jeden inkoust dojde, tiskarna odmitne tisknout-bezpecnost je dulezita.
Samozrejme, tvar inkoustu je unikatni a nejde pouzit z jineho modelu.

Vsak vite, pro zakazniky se pretrhneme
"

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.