Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Hynix vydá GDDR6 nejdříve v červnu, nástup nových GeForce s tím může souviset

Nějak mi uchází, jak může být 4GB model s 8GB chipem. To tam dají 8GB a schválně použijí jen polovinu omezením šířky sběrnice?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jo pohoda.
Gb vs GB :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Chápu tedy správně, že 1 chip má 32bit spojení se sběrnicí?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

"spojeni se sbernici" je dost podivny pojem. Spojeni == sbernice... a jeden chip ma 32bit fyzickou sbernici, ale diky DDR se data prenasi po 64bitech. Da se taky nakonfigurovat na polovicni sbernici a pak pouzit dvounasobnej pocet chipu.

To co se bezne nazyva "384bit sběrnice" technicky neexistuje. V GPU je jeden 64bit radic pameti na kazdy chip (nebo 2chip) a za nim je crossbar, ktery spojuje ty radice s jadry GPU. Cili technicky u GPU s GDDR5/6 je tam vzdy N samostatnych 64bit sbernic. Ten crossbar funguje asi tak, ze rozlozi pozadavky od jader na radice podle adresy (tj 4 pozadavky na adresy 0, 8, 16, 24 jdou na 4 ruzne radice). Proto ma pamet vysokou propustnost ale i vysokou latenci.

Jestli vas to zajima, nektere PDFko od AMDcka k jejich GPU to ma podrobne popsano (I kdyz je to starsi, ale pochybuji ze se tam moc zmenilo).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Karta s 16GB VRAM by se mi líbila, aktuálních 8GB mě limituje, umím ji snadno vyčerpat a i karty s 11GB/12GB nemají rezervu....

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Hlavne s tym, PROBUH, nezacinaj znova. Diky za vsetkych. ;)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Zacina to byt nuda. 1080Ti uz su tu rok a neni to za co vymenit... :(

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.