Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

IBM představuje nové nástroje pro ochranu před hrozbami na webu a sociálních sítích

PaMP Pirivacy Index
Společnost IBM představuje zcela novou třídu síťových bezpečnostních zařízení. IBM Security Network Protection XGS 5000 pomůže klientům aktivně se bránit proti nejnovějším bezpečnostním hrozbám, včetně těch, které představují sociální sítě a stránky se škodlivým obsahem.

V době, kdy má prakticky každý zaměstnanec přístup k internetu, se firmy potýkají s obrovským nárůstem infekcí škodlivým kódem i s tzv. pokročilými perzistentními hrozbami (Advanced Persistent Threats), které mohou vážně ohrozit firemní data. Mnohé ze stávajících bezpečnostních řešení přitom nabízejí jen omezenou kontrolu aktivity v síti.

Nová generace řešení od IBM nabídne uživatelům dokonalý přehled o zabezpečení firmy a jednoduché, přehledné a efektivní rozhraní. Nástroj pro prevenci před škodlivým kódem a útoky umožňuje klientům efektivně reagovat na sofistikované útoky proti jejich počítačové infrastruktuře. Kontroluje, které aplikace se v síti v dané chvíli používají a jaké stránky uživatelé navštěvují. Zvyšuje tak ochranu a zároveň snižuje provozní náklady.

Dokonalý přehled o aplikacích

IBM Security Network Protection XGS 5000 vychází z osvědčených funkcí systému IBM Security Network Intrusion Prevention, které poskytují účinnou prevenci proti běžným i novým, dosud neznámým hrozbám. Díky pokročilému analytickému jádru chrání XGS 5000 proti celým třídám útoků čímž zajišťuje významnou míru nezávislosti na bezpečnostních updatech. Toto řešení tak představuje mnohem účinnější prvek ochrany před stále se měnícími hrozbami než běžné prostředky založené pouze na srovnávání se známými vzory.  Vyšší úroveň ochrany a přesnosti zásahu je doplněna novými funkcemi, které významně rozšiřují možnosti monitoringu a kontroly aktivit uživatelů na úrovni infrastruktury, aplikací a dat

IBM Network Security Protection disponuje informacemi o zranitelnostech a škodlivém kódu z databáze IBM X-Force R&D, a to včetně největší světové databáze s více než 15 miliardami odkazů. Každý den dokáže monitorovat miliony webových serverů a aplikací a nabízí tak skvělou ochranu proti neustále se vyvíjejícím a proměňujícím se internetovým hrozbám. Nabízí tyto funkce:

  • Okamžitý přehled o používaných aplikacích a webových stránkách  
  • Identifikace zneužití aplikací, webovou stránkou nebo uživatelem
  • Detailní nastavení bezpečnostní politiky a řízení přístupu k aplikacím

O IBM Security

IBM provozuje rozsáhlou výzkumně-vývojovou organizaci v oblasti zabezpečení. Ta se skládá z devíti provozních a devíti výzkumných center, jedenácti softwarových laboratoří a Institutu pokročilé bezpečnosti s pobočkami ve Spojených státech, Evropě, Asii a Tichomoří. IBM každodenně monitoruje přes 15 miliard bezpečnostních událostí ve více než 130 zemích světa a vlastní přes tři tisícovky bezpečnostních patentů.

Více informací o bezpečnostních produktech IBM najdete na stránce: www.ibm.com/security.

Tagy: 
Zdroje: 

Diskuse ke článku IBM představuje nové nástroje pro ochranu před hrozbami na webu a sociálních sítích

Žádné komentáře.