No neviem, označiť pouzdro o rozměrech 35×35 mm ako "drobné" mi celkom nesedí.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
No neviem, označiť pouzdro o
kypec https://diit.cz/profil/kypec
15. 5. 2026 - 08:53https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuseNo neviem, označiť pouzdro o rozměrech 35×35 mm ako "drobné" mi celkom nesedí.https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537660
+
Je to menší než serverové čipy, je to menší než desktopové čipy a je to menší než high-end mobilní čipy (Panther Lake: 50×25, Strix Halo: 37,5×45, Fire Range: 40×40).
Je to menší než serverové čipy, je to menší než desktopové čipy a je to menší než high-end mobilní čipy (Panther Lake: 50×25, Strix Halo: 37,5×45, Fire Range: 40×40).
Možná tu zakázku dostali všichni. Tesla bude potřebovat miliony těchto čipů ročně.
AI6 nemá jít ani tak do aut, tam budou stačit AI5, ale mají jít hlavně do Optimů a datacenter.
AI7 pro vesmírná datacentra si už bude Tesla vyrábět sama v Terafabu.
+1
-5
-1
Je komentář přínosný?
Možná tu zakázku dostali
Shal https://diit.cz/profil/aaa-bbb
15. 5. 2026 - 10:06https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuseMožná tu zakázku dostali všichni. Tesla bude potřebovat miliony těchto čipů ročně.
AI6 nemá jít ani tak do aut, tam budou stačit AI5, ale mají jít hlavně do Optimů a datacenter.
AI7 pro vesmírná datacentra si už bude Tesla vyrábět sama v Terafabu.https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537663
+
15. 5. 2026 - 11:11https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuseA to s tím má společnýho co? 😁https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537673
+
15. 5. 2026 - 11:24https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuseŽe by byla škoda neoškubat někoho tak důvěřivého.https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537674
+
Když realita je teď woke, měli byste ji zkusit zakázat.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Realita je woke, měli byste
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
15. 5. 2026 - 17:04https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuseKdyž realita je teď woke, měli byste ji zkusit zakázat.https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537708
+
Byla. Už není. Jen to některým typům ještě nedošlo 😁
+1
-2
-1
Je komentář přínosný?
Byla. Už není. Jen to
Ondar https://diit.cz/profil/ondar007
16. 5. 2026 - 16:54https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuseByla. Už není. Jen to některým typům ještě nedošlo 😁https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537767
+
Nemyslíš ten antivax antiscence antireality pakřesťanský režim, co teď zkouší ovládnout USA, že ne?
+1
+3
-1
Je komentář přínosný?
Nemyslíš ten antivax
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
16. 5. 2026 - 17:13https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuseNemyslíš ten antivax antiscence antireality pakřesťanský režim, co teď zkouší ovládnout USA, že ne?https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537770
+
Považujete reálné, že v roce 2029 bude stát Terafab, vybavený odzkoušenou technologií Intel A14, na které bude možné provozovat velkokapacitní a rentabilní výrobu čipů?
Považujete reálné, že v roce 2029 bude stát Terafab, vybavený odzkoušenou technologií Intel A14, na které bude možné provozovat velkokapacitní a rentabilní výrobu čipů?
Ano, považuji to za reálné. Dokonce bych si tipnul, že první čipy z toho vypadnou už o rok dřív, tedy 2028. Ale stejně jako Tesla nakupuje baterky od každého, kdo je ochoten prodávat, tak čipy taky budou brát odevšad.
+1
-4
-1
Je komentář přínosný?
Ano, považuji to za reálné.
Ondar https://diit.cz/profil/ondar007
15. 5. 2026 - 11:10https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuseAno, považuji to za reálné. Dokonce bych si tipnul, že první čipy z toho vypadnou už o rok dřív, tedy 2028. Ale stejně jako Tesla nakupuje baterky od každého, kdo je ochoten prodávat, tak čipy taky budou brát odevšad.https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537672
+
Průšvih je v tom, že jak Musk, tak i Intel v posledních letech rádi slibují a rádi přehánějí. Ano, bylo by to skvělé, ale já jim to fakt nevěřím.
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
Průšvih je v tom, že jak Musk
gepard https://diit.cz/profil/gepard-interactive
15. 5. 2026 - 13:33https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskusePrůšvih je v tom, že jak Musk, tak i Intel v posledních letech rádi slibují a rádi přehánějí. Ano, bylo by to skvělé, ale já jim to fakt nevěřím.https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537683
+
15. 5. 2026 - 15:40https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuseA vevnitř se budou hulit jointy a keťák.https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537704
+
Asi tak, jako že SpaceX bude mít příští rok připravený lunární Starship.
+1
+3
-1
Je komentář přínosný?
Asi tak, jako že SpaceX bude
Zipiik https://diit.cz/profil/zipiik
15. 5. 2026 - 13:02https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuseAsi tak, jako že SpaceX bude mít příští rok připravený lunární Starship.https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537679
+
naco je muskovi vyroba v Intel tovarnach, ked ide stavat svoju turbogigamegauber factory? Terafab.
+1
-2
-1
Je komentář přínosný?
naco je muskovi vyroba v
roob https://diit.cz/profil/roob
15. 5. 2026 - 16:51https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskusenaco je muskovi vyroba v Intel tovarnach, ked ide stavat svoju turbogigamegauber factory? Terafab.https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537707
+
Možná by mělo být napsáno: Zakázku získal, kromě Samsungu a TSMC, i Intel.
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
Možná by mělo být napsáno:
Moonalert https://diit.cz/profil/petr-letovsky
16. 5. 2026 - 12:50https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuseMožná by mělo být napsáno: Zakázku získal, kromě Samsungu a TSMC, i Intel.https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537748
+
No neviem, označiť pouzdro o rozměrech 35×35 mm ako "drobné" mi celkom nesedí.
Je to menší než serverové čipy, je to menší než desktopové čipy a je to menší než high-end mobilní čipy (Panther Lake: 50×25, Strix Halo: 37,5×45, Fire Range: 40×40).
Je to menší než serverové čipy, je to menší než desktopové čipy a je to menší než high-end mobilní čipy (Panther Lake: 50×25, Strix Halo: 37,5×45, Fire Range: 40×40).
https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537662 +Možná tu zakázku dostali všichni. Tesla bude potřebovat miliony těchto čipů ročně.
AI6 nemá jít ani tak do aut, tam budou stačit AI5, ale mají jít hlavně do Optimů a datacenter.
AI7 pro vesmírná datacentra si už bude Tesla vyrábět sama v Terafabu.
Nechtěl bys koupit Karlštejn?
A to s tím má společnýho co? 😁
Že by byla škoda neoškubat někoho tak důvěřivého.
Evidentně odborník a jeho parta woke mínusařů 😁
Když realita je teď woke, měli byste ji zkusit zakázat.
Byla. Už není. Jen to některým typům ještě nedošlo 😁
Nemyslíš ten antivax antiscence antireality pakřesťanský režim, co teď zkouší ovládnout USA, že ne?
Považujete reálné, že v roce 2029 bude stát Terafab, vybavený odzkoušenou technologií Intel A14, na které bude možné provozovat velkokapacitní a rentabilní výrobu čipů?
Považujete reálné, že v roce 2029 bude stát Terafab, vybavený odzkoušenou technologií Intel A14, na které bude možné provozovat velkokapacitní a rentabilní výrobu čipů?
https://diit.cz/clanek/intel-pry-ziskal-zakazku-od-muska-na-tesla-ai6/diskuse#comment-1537670 +Ano, považuji to za reálné. Dokonce bych si tipnul, že první čipy z toho vypadnou už o rok dřív, tedy 2028. Ale stejně jako Tesla nakupuje baterky od každého, kdo je ochoten prodávat, tak čipy taky budou brát odevšad.
Průšvih je v tom, že jak Musk, tak i Intel v posledních letech rádi slibují a rádi přehánějí. Ano, bylo by to skvělé, ale já jim to fakt nevěřím.
A vevnitř se budou hulit jointy a keťák.
Asi tak, jako že SpaceX bude mít příští rok připravený lunární Starship.
naco je muskovi vyroba v Intel tovarnach, ked ide stavat svoju turbogigamegauber factory? Terafab.
Protože Terafab nebude dostavěný za odpoledne
Možná by mělo být napsáno: Zakázku získal, kromě Samsungu a TSMC, i Intel.
Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.